Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wystawiłem od 700, miałem kilka cebulakowych ofert w stylu "400zł i już do pana jadę!!!!1", aukcję obserwowało klika osób, a i tak iPada oddałem matce, bo tak się do niego przyzwyczaiła, że aż szkoda było zabierać xD.

 

Tyle, że mój miał sporo rys, pęknięcie w rogu, 16gb i wersja WiFi.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, sporo mniejsze ramki są niż np. w IP3 i 4. Czytałem z kolei że ponoć Mini Retina ma w testach najgorsze odwzorowanie barw ze wszystkich ipadów ale... ja tam w sklepie tego nie widzę, a nie bawiłem się Mini z Retiną samemu, ja nie kupiłem sobie a wszyscy znajomi mają Mini 1.

 

Może trochę ceny używek zjadą to też wezmę do czytania tylko z modemem, czasem się przydaje, mam jakiś pakiet kart więc powinno być ok. Ile wytrzymuje przy włączonym ekranie i powiedzmy 50% jasności? Tak na oko oczywiście, z Waszego doświadczenia. Nie gram więc praktycznie tylko net w wyrze, może trochę muzy ze spotify i ebooki + pdfy z dokumentacją.

Odnośnik do komentarza

Kolory są trochę mniej nasycone niż w iPadzie 3 czy 5s, to fakt. Kolory są trochę bardziej zimne.Ale zauważam to tylko jak po przeczytaniu czegoś na iPadzie sięgam po iPhone'a.

 

 

Ile wytrzymuje przy włączonym ekranie i powiedzmy 50% jasności? Tak na oko oczywiście, z Waszego doświadczenia.

 

Przy 75% podświetlenia wytrzymuje około 10h. Składa się na to trochę pdf'ów, Safari, Twitter, Spotify, kilka filmików na Youtube i 30 minut streamowania obrazu z PC za pomocą Splashtopa.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mini nawet do 20h przy RSSach i Safari wytrzymuje na 50% jasności. Użytku. To odwzorowanie palety RGB to fakt, ale kogo to obchodzi. Dopóki nie zajmujesz się fotografią jest to nieistotne, a jeśli się zajmujesz to i tak wolisz to robić na iPadzie Air. Samsungi mają tragiczne odwzorowanie RGB, HTC chyba lepiej to przędzie, co jest istotne, bo oni chyba robią nowego Nexusa dla Google. Ja czekam na odświeżenie iPadów Mini i też wymieniam swoją trójkę, bo za duży i za ciężki. Mój szef ma miniaka i to jest to czego mi trzeba do moich zastsosowań, mimo że dość często oglądam na dużym filmy i seriale. Tego będzie mi brakowało.

Odnośnik do komentarza

Na oficjalnej zawsze podają mniej. Podają ok 10h a ja schodziłem do tylu jak grałem, czy oglądałem ciągle filmy. Używam swojego iPada 3 na 40% podświetlenia do RSSów, pocketa, Safari i maila i mam często ponad 20h na wifi. Mój szef kupił Miniaka i pisze na nim tylko maile i używa Safari i mówi że ładuje raz na 3 dni a czas użytku mu pokazuje od 18-20h.

Odnośnik do komentarza

Bateria to nie potwór, raczej optymalizacja i brak możliwości odpalenia procesów przez zewnętrzne aplikacje daje dobre efekty jeśli chodzi o baterię. Oczywiście dla szarego człowieka to nie ma znaczenia, ale jakby zrobili tam większą baterię kosztem grubości to pewnie wielu ludzi by się dało namówić. Dla mnie wyznacznikiem jest jeden dzień, za to nienawidziłem IP4 - przy moim użytkowaniu nie trzymał mi dnia co mnie permanentnie vcoorviało.

 

Widzę, że opinie ma dobre. Samsung nie "przesycone" kolory przy czym ma profile, często da się dobrać profil który lepiej odpowiada naszym wymaganiom. Poza tym "Samsung" to ciężko się domyślić o czym piszesz, zakładam że o AMOLED a Samsung ma też LCD w produkcjach, nie wszystko ma AMOLEDy u nich.

 

Zaletą AMOLEDów jest czarny który jest CZARNY, nie ma za nim światła, pixele gasną. W LCD mnie to drażni (w TV bardzo to widać). Mam plazmę i na niej tez czarny jest cholera czarny a nie czarny ale z żarówką z tyłu ;-) Ale przyznam, ze na małym ekranie rzadko to widać. Chyba tak jak tutaj niektórzy, poczekam co wyjdzie i kupię używkę Mini 2, nówka mi nie potrzebna, przydałoby się coś do czytania w chacie czy w podróżach. No i po ciemku nie trzeba włączać lampki, kobita doceni że jej nie będę budzić.

Odnośnik do komentarza

Mocno irytuje mnie, że safari samo odświeża mi karty, czasami nawet przy tylko 2 kartach. Wczoraj pisałem długiego posta, przełączyłem na moment na drugą kartę, wracam, a tu strona się odświeżyła i posta nie ma.

 

It just works ku,rwa.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

W poniedziałek zobaczymy chyba nowe iPady w tegorocznym formfactor. To niesamowite, że Apple wydało setki milionów dolarów na utworzenie fabryk do ścinania tych ostrych krawędzi sprzętów i szlifowania ich, by po 2 latach zupełnie porzucić technologię na rzecz diametralnie innej. Książę dobrze mówił by się wstrzymać, gdy Olszmitz swojego kupował. #jestęanalitykę

 

IMG_0858.JPG

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...