Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

kz2- spoko gra, przymykajac oko na ta "amerykanska" czesc calkiem udane uniwersum helghastow. fajny klimacik.

bio- dla mnie nudna, gra. fakt, twist na koncu fajny ale to nie wystarczy zeby przebolec 15h biegania za strzalka

singularity- porazka, "gwiazda jednego patentu", nieciekawa, nierealistyczna (ruscy mowiacy po amerykansku)

cod mw1/2- 1 ma fajna kampanie, legendarna misja. w multi nie gralem. 2 singiel mocno sredni, multi daje rade, choc denerwujace sa pewne elementy jak sprintowanie z nozem

metroid- nie gralem, ale podobno spoko

halo- 1/2/reach- jw, nie wnikam, co kto lubi

metro2033- gorsze od ksiazki, calkiem znosne, zle zoptymalizowane

stalker- zabugowany krol rpg fps- gra oferuje rzadzko spotykana mozliwosc naprawde glebokiego zanurzenia sie w CALEJ grze- fabula bardzo fajna, taki ponury klimaciak z doza fantasy

far cry 2- specyficzna gra ktorej trzeba dac szanse, bo potrafic odrzucic po 2 godzinach.

fear 1/2- jedynka za(pipi)isty aczkolwiek dluzacy sie singiel, mocarny multi. 2 gorszy w obu trybach, choc ladniejszy.

 

 

 

pytanie odnosnie paru takich niewiadomych

Haze- przeszlo bez echa, czy to naprawde az tak slaba gra?

Homefront- widze w prasie sporo literek na jej temat, czy to cos godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza

Reszta crapow, ktore tutaj wymieniacie nie ma nawet startu do tych serii.

icon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gif

stalker zjada twojego bioszoka bez popijania, a metroid w porownaniu do fear combat to wogole smiech na sali... tylko ze yyyy... ty pewnie w to nawet nie grales

 

a gdzie quake? wolfenstein? doom? no tak, nie ma co sie rownac do super metroida i halo z kolorowa graficzka

http://www.youtube.com/watch?v=sdneJQeD6fs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=PwvJfV-vQLc&feature=related

Edytowane przez Najtmer
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Stalker był na maksa zabugowany i niezoptymalizowany, trudno więc nazwać go dobrą grą.

 

FEAR 1 to był kozak, dwójka też dobra ale to już nie ten sam poziom.

 

A co do Kronik Riddicka to niestety grze tej bliżej do takiego Arkham Asylum (a raczej to AA do Riddicka jest podobny), ale ciężko nazwać tą grę dobrym FPSem, skoro same strzelanie było (pipi) na maxa.

 

btw patrzcie jak zminusowali Ins'a, tak jak już wspominałem pisanie wprew politycznej poprawności sonytłuków jest niewskazane na tym forum. Ciekawe ile osób by się jarało Killzone'em gdyby nie grafika... ?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

btw patrzcie jak zminusowali Ins'a, tak jak już wspominałem pisanie wprew politycznej poprawności sonytłuków jest niewskazane na tym forum. Ciekawe ile osób by się jarało Killzone'em gdyby nie grafika... ?

Ja. Smiesznym jest gadanie, że Killzone 2 to tylko grafika. Pierwsza czesc to typowy mocny sredniak. Dwojka to kapitalny FPS, ktory ma przede wszystkim genialny gameplay. Wlasnie on budzi najwiecej kontrowersji i jedni go uwielbiaja tak jak ja a inni nie potrafiac sie do niego przyzwyczaic, pisza ze to crap. No sory, wiekszej bredni nie mozna napisac. Rownie dobrze moge napisac ze crapem jest Halo bo nie pasuje mi uniwersum. Wiadomo, ze seria on Bungie crapem nie jest i czyms takim bym sie osmieszyl.

 

Spoko, Killzone 2 wyglada kapitalnie, ale na chvj mu by to bylo, gdyby sie zle w niego gralo. To jeden z bardzo niewielu FPSow na razie, ktory wrzuca gracza w wir wojny i pokazuje to w tak dosadny sposob, przekladajac to nawet na ciezar postaci. Tutaj wszystkie Higi nie skupiaja sie tylko na graczu, tylko wala do calego oddzialy ISA, a na Elicie to non stop trzeba podnosic Rico, Natko czy Garze. Cos takiego jest jeszcze tylko chyba w Halo. Nie bede klucil sie, ze fabula jest swietna, bo nie jest. GG nie wykorzystuje jak na razie potencjalu swojego bogatego uniwersum, ale prosze was - sredniak? Crap? Nosz (pipi)a, do jakich konkluzji dochodzi w tym temacie.

 

Dobrym FPSem jest tylko ten, ktory mi sie podoba, a reszta to szit? Wszystkie posty tak wygladaja. Half Life FTW i reszta to bzdura. Nie, Bioshock rzadzi i wypier.dalaj z HL'em. I tak w kolko.

 

Szczerze to liczylem na powazniejsza rozmowe w tym temacie, ale jak widze, tylko potraficie wynosic swoje ulubione serie na panteony, hejtujac reszte.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Stalker był na maksa zabugowany i niezoptymalizowany, trudno więc nazwać go dobrą grą.

kto ci napisal ze byl na maxa zabugowany? bo ja gralem pare tygodni temu w cien czarnobyla, ta "najbardziej nieudana odslone" i faktycznie natrafilem na pare bugow, ale (pipi) nie takich ze sie nie dalo grac, psuly calkowicie klimat gry. jak mozna powiedziec ze "trudno ja nazwac dobra gra"? wiec co? jest slaba? HAHAHAHAHAHAH daj se spokoj, to zaden sensowny argument, biorac pod uwage, ze trzecia odslona jest o wiele ladniejsza od pierwszej, w zasadzie jest pozbawiona bugow, ma 10x mniej loadingow i wprowadza mnostwo innowacji. to jest gra dla osob wymagajacych czegos innego niz tylko glupiej, bezstresowej (czyt. pozbawionej technicznie bledzikow) rozrywki. fabula w pierwszej czesci urywa leb kazdemu fpsikowi, co doskonale swiadczy o fakcie, ze fps to nie tylko korytarzowe wymordowywanie calych batalionow w pojedynke.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Maz nie grales a sie rzucasz, na czym sie opierasz - na gp z YT? Jako niezobowiazujacy, rozrywkowy tytul w filmopwej konwencji Bo jest abrdzo przyjemne, choc gralem tylko chwile na PC, jest klimat. Mam andzije, ze zaraz listonosz moja kopie przyniesie.

Odnośnik do komentarza

Maz nie grales a sie rzucasz, na czym sie opierasz - na gp z YT? Jako niezobowiazujacy, rozrywkowy tytul w filmopwej konwencji Bo jest abrdzo przyjemne, choc gralem tylko chwile na PC, jest klimat. Mam andzije, ze zaraz listonosz moja kopie przyniesie.

 

pozwolę zacytować swojego znajomego, z którym bardzo często przechodzę gry na co-opie i który któregoś razu zamiast zainwestowania w Conviction (by kolejną grę zmasterować we dwóch) kupił BO bo go hype wziął. Jego krótka opinia.

 

Black Ops to rewelacyjna przygodówka. Twórcy cały czas rzucają nam nowe zagadki i wyzwania polegające na przewidywaniu ustawionych przez autorów skryptów na podstawie udostępnionych danych, tj. kształtu otoczenia, oraz liczebności i rozłożenia przeciwników. Szkoda tylko, że wszystkie łamigłówki polegają TYLKO na rozgryzaniu skryptów i miejsc, w których padają headshoty znikąd, bo autorzy nie przewidzieli, że można chcieć wleźć gdzieś, gdzie im to nie po drodze. Czasem jednak chciałbym pogłówkować przeciwko faktycznej AI, lecz Treyarch postanowił w BO jej nie implementować. Może za rok?

W sumie, to jednak niemała rewolucja. Dawno nie widziałem już wysokobudżetowej przygodówki w FPP. Szkoda tylko, że BO tak mało wspólnego ma ze strzelankami, które przecież początki serii Call of Duty mocno reprezentowały.

 

:)))

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no tak, ale zobacz ze gsc jakies mega efektowne nie jest, to w sumie malo znane ukrainskie studio. sam silnik pisali 2 lata, gre drugie 2. i co? pomimo ze te wszystkie niedopracowania to wylacznie wina zniecierpliwionego thq ktore postawilo im ultimatum gra ukazala sie w zapowiedzianym terminie.

 

a co oferuje stalker? nie wiem czy wiesz, ale silnik jakiego tam uzyli to chwilowo najlepszy silnik w branzy, przeliczajacy ci zycie 100 npc z calej gry, oferujac np. zawalenie sie questa poprzez smierc kolesia gdzies na innej mapie. stalkerzy robia to samo co ty, a wiec majac ekwipunek, moga sie wymieniac, podnosic bron, lecza sie. wszyscy zyja w tym samym czasie i silnik A-Life to wszystko oblicza na okraglo. Zalozenia byly takie ze ukonczyc watek fabularny mogl zrobic jakis NPC, ale zrezygnowano z tego tylko i wylacznie dla komfortu psychicznego gracza, by nie musial gnac z fabula i mogl sie rozkoszowac atmosferka. ponadto masz tutaj system cichych zabojstw, a wiec mozliwosc sprzatniecia kolesia ze snajperki z daleko nie wszczynajac alarmu, oczywiscie do czasu az ktos go zalwazy. wtedy wszyscy sie rozpraszaja, flankuja, rzucaja granatami. na samym poczatku samo zabicie czterech wojskowych patrolujacych teren oberwanego mostu wymaga sporo refleksu i nawet paru prob. pozniej sprawe ulatwiaja giwery, ktorych w grze jest chyba ze 30, w pozniejszych czesciach 90% z nich mozna upgradeowac. do kazdej broni praktycznie masz 2-3 typy amunicji, bronie jak i pancerz maja swoja wytrzymalosc i sie niszcza, zacinajac w srodku wymiany ognia....

 

o tej grze mozna pisac bardzo dlugo, pytanie tylko po co, skoro dla ciebie to nie ma znaczenia i wolisz tylko halo... :mellow:

Odnośnik do komentarza

Najtmer, co ty pier.dolisz do mnie znowu z tym Halo, hę? Masz z tym jakiś problem czy jak?

 

Co mnie obchodzą technikalia gry, których nie musisz mi tłumaczyć bo sam je znam jak mówię że 3 lata temu grałem i wyglądało mi to na wersję betą która nie dawała mi funu. Proste? Mam po flamandzku napisać?

 

Psyko, ta filmowość już się przejadła dawno temu. Ja wolę ciekawy gameplay, misje które mają ręce i nogi, klimat wojny a nie następcę quake'a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...