Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pokusmy sie o TOP 5 tej generacji, bo stypa tutaj, no wiec:

 

1. Halo 3

2. Halo Reach

3 Bad Company 2

4. Modern Warfare 2

5. Borderlands

 

 

Nie ma swietnych Bio,bo jakos dziwnie mi sie je zestawia z reszta fppekow.

Odnośnik do komentarza

Pokusmy sie o TOP 5 tej generacji, bo stypa tutaj, no wiec:

 

1. Halo 3

2. Halo Reach

3 Bad Company 2

4. Modern Warfare 2

5. Borderlands

 

 

Nie ma swietnych Bio,bo jakos dziwnie mi sie je zestawia z reszta fppekow.

Dodajmy Killzone 2 i lista jest pełna.

Odnośnik do komentarza

Pokusmy sie o TOP 5 tej generacji, bo stypa tutaj, no wiec:

 

1. Halo 3

2. Halo Reach

3 Bad Company 2

4. Modern Warfare 2

5. Borderlands

 

 

Nie ma swietnych Bio,bo jakos dziwnie mi sie je zestawia z reszta fppekow.

Do TOP FPSow dajesz MW2 ale nie MW? Super gust, gratuluje.

 

Nie znasz się Voytec! O gustach się nie dyskutuje przecież!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:potter:

Odnośnik do komentarza

Ja też z punktu widzenia czasu wyżej oceniam MW2, dla mnie jest po prostu lepsza (multi nie oceniam, nie grywam). Plus za Special Ops (na prawdę dobre przedłużenie singla, o dziwo, nawet chciało mi się bawić na wyższych poziomach trudności). Jaram się klimatem

ataku Rusków na USA

i całej tej otoczki. Mega widowiskowo.

Pozostałe CODy (z nowych) też jak najbardziej na wysokim poziomie, dla mnie ta seria to w tym momencie kwintesencja frajdy z grania.

 

Parę słów o reszcie (zawsze mowa o single playerze) :

 

Bioshock : choć to nie taki typowy FPS. Dobry klimat i fabuła to coś, co cenię chyba najwyżej w grach. Patent z "mocami", choć początkowo byłem sceptycznie nastawiony, okazał się ok. Inna sprawa, że nagromadzenie gadżetów, upgrade'ów itd. było dużo większe, niż Gracz potrzebował do szczęścia.

 

Halo (single) dla mnie monotonne i nijakie, co nie zmienia faktu, że chętnie sprawdzę kontynuacje (jak tylko będę miał możliwość), głównie dla fabuły i poznania tego świata.

 

Bad Company 2 (w resztę z serii nie grałem) dobry poziom, plus za humor i jako takie charaktery postaci, fajnie czuć bronie, dobre zniszczenia. Niestety, gierka chyba krótsza niż CODy.

 

Nowy MOH : dobry, ale niekiedy monotonny, no i gra nie ma jakichś wybitnie wartych zapamiętania motywów. Kojarzyć mi się będzie z pustynią i brodami bohaterów głównie. Historia niby realistyczna, ale przez to niestety nudnawa, postaci bez wyrazu. Strzela się przyjemnie, ale nic to wybitnego.

 

Stare MOHy wspominam bardzo dobrze (głównie 1 i 2 z PSXa, bo AA na PC i Rising Sun na PS2 już bez rewelacji), przede wszystkim miały świetny klimat i muzykę, no i wówczas FPS w dużym stopniu opierał się na ostrożnym przedzieraniu się przez planszę w samotności i eliminacji kilku wrogów naraz.

 

Half Life 2 (plus epizody) : mistrzostwo, jeden z najlepszych FPSów w historii chyba. Jak pisałem wcześniej, w grach cenię w dużym stopniu klimat i fabułę, a w tym aspekcie HL2 reprezentuje najwyższą klasę. Co prawda nie każdemu może pasować opcja niemego bohatera i narracji tylko i wyłącznie z perspektywy jego oczu, ale ma to swój urok. Widowiskowe sceny, parę dobry skryptów też się znajdzie.

 

Killzone : jedyna była ok, ale nie zmiażdżyła mnie. Do dziś skończyłem ją w całości tylko raz, co jak na czasy, w których ją przechodziłem, jest wynikiem słabiutkim (inna sprawa, że kampania jest na prawdę długa). Grafika i design na bardzo wysokim poziomie, ale gra ogólnie rzecz biorąc jest trochę anemiczna, no i rzecz, której nie znoszę w jakiejkolwiek gierce : brak mocy broni. Jeżeli strzelam długą serią we wroga, i nie czuję, że coś mu się dzieje (plus w ogóle ilość naboi, które trzeba wpakować), to coś jest nie tak. Mimo to kolejne części kiedyś tam sprawdzę.

 

FEAR : patent ze zwolnieniem czasu niezły, sprawiał frajdę, ale ogólnie gra mnie męczyła, szybko się zaczęła robić nudna, chociaż strzelanie samo w sobie dobrze opracowane. Cóż, konwencja horroru (swoją drogą, klimat i fabuła średnio mnie przekonały, a wielkość napisów w wersji PC to jakaś kpina) jakoś do mnie nie trafia. Dodam jeszcze, że gierkę zaliczyłem w 2009, ale nie rzutuje to w sumie jakoś bardzo na ocenę, o dziwo, do tego czasu nie grałem chyba w żadnego FPSa z manipulacją czasem/tempem gry.

 

Call of Juarez 2 : grafika zasługuje na wyróżnienie. Patent z bullet time też przyjemny. Ogólnie rzecz ujmując, gra mnie jednak jakoś mocno nie wciągnęła. Jakaś taka nijaka (znowu), nie wiem w czym sęk w sumie. Może realia, których jakimś wielkim fanem nie jestem, może tempo, długość, podobne do siebie misje. Plus za bohaterów i dialogi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wiecie co mi się w Bioshock nie podoba ? Sposób prowadzenia narracji. Niby łapię angielski całkiem dobrze, ale ani w jedynce, ani w dwójce praktycznie nie "mam" pojęcia o co kaman. Strzępki informacji są wyrywane z kontekstu + nieprzystępny akcent niektórych postaci = chaos informacyjny.

Odnośnik do komentarza

Mam Black Opsa!

 

 

pożyczyłem od wujka, żeby nie było że kupiłem <_<

 

 

zobaczymy jakie jest w tej grze stężenie kupy w kupie :potter:

 

Jesteś masochistą? Grasz w grę, którą na starcie nazywasz crapem?

 

Nie pojmuje tego, naprawdę. W co drugim poście jakieś docinki do coda, a teraz uśmiechnięty poleciał do wujka po "kupe". A może to ze mną coś jest nie tak? Bo ja gram w gry, które mi się podobają?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...