Skocz do zawartości

Wielka bitwa FPSow


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Killzone 2- średni FPS z genialną grafiką, do dziś nie rozumiem gdzie tam jest "prawdziwy" obraz wojny (ktoś wytłumaczy?), multi bardzo ciekawie-nowatorsko rozwiązane (zmiana trybów), ale design, mapki itp. nie pozwoliły mi się wciągnąć max. 8

Halo(każda część)- wiem, ,że 10 lat temu miałbym zgoła inny stosunek do tej serii, ale ilość fioletu na chwilę obecną jest dla mnie dyskwalifikująca; najwięcej pograłem w Halo 3 i tej dawałem w swoim czasie 8+, ODST to dla mnie gra na 6.

Half-Life- jedynka mnie pozamiatała( mam wrażenie, że SI przeciwników w singlu do dziś nie ma lepszego) , dwójka poprawiła, a mod w postaci Counter Strike wciągnął na 2 lata ostrego szarpania w kafejkach internetowych. HL 10, HL 9, CS 10

CoD- w graniu online CoD 1 zastąpił godnie CS, singla ledwo liznąłem (dźwięk wyskakującego magazynka M1 Garand, to dla mnie ikona tej gry); na równi z 1 stawiam MW, z tym, że tutaj single również mnie wciągnął; MW 2 jest odsądzana od czci i wiary za jarmarcznośc, ale do dziś gram w nią regularnie online; wiem, że seria z kolejnymi częściami robi milimetrowe kroczki w rozwoju (czasami też cofa się w pewnych aspektach), ale ten typ rozgrywki online (szybkość, natężenie, nastawienie na indywidualne umiejętności, świetne guny itp) idelnie mi "leży";CoD1 10, MW 10, MW2 10-

Unreal Tournament- granie z botami nigdy wcześniej i nigdy potem nie było dla mnie równie satysfakcjonujace, 10.

BFBC 2 - single mnie znudziło, multi mocno momentami wpieniło z różnych powodów; gra dobra, rozumiem dlaczego się może wielu osobom podobać bardziej niż taki MW, ale nie rozumiem dlaczego te osoby z pogardą spoglądają na grajacych w CoDa (tzn. nie widzą wad swojej ulubionej gry, a ja mógłbym pisać o nich duuuużo), skoro to zupełnie inne podejście do gry multi

Bioshock- najlepszy single tej generacji konsol, do dziś nie wyszła gra, która by na mnie zrobiła większe wrażenie, równie mocno wciągnęła swoim klimatem i fabułą; drugą częścią byłem troche rozczarowany; B1 10, B2 8+

Quake2- wybitne multi, mocno skillowe (manualowe?), w swoim czasie toatlny killer; kolejna część, jak dla mnie przegrywała pod każdym zględem (nie licząc grafiki) UT.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

no tak, ale zobacz ze gsc jakies mega efektowne nie jest, to w sumie malo znane ukrainskie studio. sam silnik pisali 2 lata, gre drugie 2. i co? pomimo ze te wszystkie niedopracowania to wylacznie wina zniecierpliwionego thq ktore postawilo im ultimatum gra ukazala sie w zapowiedzianym terminie.

 

a co oferuje stalker? nie wiem czy wiesz, ale silnik jakiego tam uzyli to chwilowo najlepszy silnik w branzy, przeliczajacy ci zycie 100 npc z calej gry, oferujac np. zawalenie sie questa poprzez smierc kolesia gdzies na innej mapie. stalkerzy robia to samo co ty, a wiec majac ekwipunek, moga sie wymieniac, podnosic bron, lecza sie. wszyscy zyja w tym samym czasie i silnik A-Life to wszystko oblicza na okraglo. Zalozenia byly takie ze ukonczyc watek fabularny mogl zrobic jakis NPC, ale zrezygnowano z tego tylko i wylacznie dla komfortu psychicznego gracza, by nie musial gnac z fabula i mogl sie rozkoszowac atmosferka. ponadto masz tutaj system cichych zabojstw, a wiec mozliwosc sprzatniecia kolesia ze snajperki z daleko nie wszczynajac alarmu, oczywiscie do czasu az ktos go zalwazy. wtedy wszyscy sie rozpraszaja, flankuja, rzucaja granatami. na samym poczatku samo zabicie czterech wojskowych patrolujacych teren oberwanego mostu wymaga sporo refleksu i nawet paru prob. pozniej sprawe ulatwiaja giwery, ktorych w grze jest chyba ze 30, w pozniejszych czesciach 90% z nich mozna upgradeowac. do kazdej broni praktycznie masz 2-3 typy amunicji, bronie jak i pancerz maja swoja wytrzymalosc i sie niszcza, zacinajac w srodku wymiany ognia....

 

o tej grze mozna pisac bardzo dlugo, pytanie tylko po co, skoro dla ciebie to nie ma znaczenia i wolisz tylko halo... :mellow:

 

To ciekawe. U mnie wystarczy jeden strzał i nagle wszyscy idealnie wiedzą gdzie jestem i odrazu zaczynają do mnie napierdalać.

Odnośnik do komentarza

Nie porównuj BF z takim gó.wnem jak cod

No właśnie o tym zjawisku pisałem :rolleyes: ; to jak porównać wipeouta do gt, obie gry to świetne ścigałki, ale z zupełnie innym podejściem do sprawy; jakieś argumenty przemawiające za oczywistą wyższością BF?

 

Yakubu. to ciekawe, konsultowałeś to z proktologiem?

w sumie sygnatura wszystko wyjaśnia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

To ciekawe. U mnie wystarczy jeden strzał i nagle wszyscy idealnie wiedzą gdzie jestem i odrazu zaczynają do mnie napierdalać.

WintarBC+ strzal w mozg. inaczej typ jeknie i bedzie alarm. sadzisz ze to niemozliwe?

http://www.youtube.com/watch?v=yj2KBZENtwI

1:30 jakos tak, w Mrocznej Dolinie widac ze idzie patrol i typ na koncu zgarnia pestke. osobiscie pare razy tez mi sie udalo zdjac kolesia w jakiejs bazie po cichu i nie bylo alarmu. no ale faktycznie to bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza

battlefield to gów.no, jedyny plus tej gry to pojazdy, pozatym jest nudny, ze snajperki trzeba strzelic w klate lub glowe(LOL), WYDAJE SIE BYC TAKTYCZNA(wcale taka nie jest, to ze jest kilka przyciskow[select zeby zaznaczyc gdzie ma ktos isc] odrazu wszyscy mowią jaka to zaje.bista, taktyczna gra,a wcale taka nie jest. Medyk moze Cie uratowac nawet jak dostaniesz z bazooki w glowe,potrafisz wiertarką zniszczyc czyjs czolg, kampania nudniejsza niz moda na sukces...

Edytowane przez HolylegendPL
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

chlopie widac ze coda dostales chyba wczoraj na urodziny jako pierwszą gre w zyciu i tasujesz sie gdzie sie da lol To chyba dobrze że żeby zabic trzeba trafic w klate lub w glowe ze snajperki, gdzie tu widzisz jakis bląd? moze myslisz ze prawidlowo zrobione to jest w codzie gdzie zeby zabic wystarczy tylko trafic gdzie kolwiek w pięte, palce czy ucho i masz killa? a moze tez dla ciebie fajne są akcje gdzie 1 kulką ze snajpy możesz zabić 4 typków? LOL BF jest bardziej taktyczny jak cod, gdzie w nim jak rambo sam mozesz wyciąć prawie caly team przeciwnika, co w w BF bylo by to nie możliwe więc nie pier.dol glupot bo porownywanie pod względem taktyki BF i coda to jak prównać ferrari do jakiegos starego jelcza. Namierzanie poprzez jak to piszesz pojawiające sie kropki nad przeciwnikami to jest to normalne w serii BF i nalezy do taktyki. W codzie trzeba dodac do tego smieszne perki, mapki gdzie rzucasz 2 granaty na starcie i juz zabijasz polowe teamu z przeciwnej strony, zmiany hoosta co jest w(pipi),wiajace w czasie meczu, faworyzowanie go, bronie strzelające jak jakies na wode, jakies latające siekiery i to jest tylko mały % z takich rodzynów, ogólnie mówiąc parodia multi, dodając do tego singiel ze prześmieszną fabułą...

 

ogólnie cod to gów.no

Edytowane przez Merson
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Tak mozna by zarzucac kazdej grze. Im dluzej od premiery, tym taka lista zyskuje na dlugosci. Holylegend wyidealizowal CoDa z takim przesadyzmem, ze az puscilem pawia w kiblu, bo az tak mdlace to bylo. Najwieksze brednie jakie w tym temacie przeczytalem.

 

A Merson za to w druga strone. Prawde mowiac ogromny polew mam czytajac tutaj posty. Keep going.

Odnośnik do komentarza

Jestem w polowie kampani BO na Veteranie, jak na razie mialem ejden moment zapalny, nad ktorym siedzialem z 40 minut, przez skrypty i wylewajace sie morze radzieckich soldatow ;] Widac, ze silnik sie zestarzal, ma swoje momenty, ale Acti musi zainwestowac w nowa technologie. Misje sa ok, fajne patenty, dobre gatki, ostra akcja. Siedzi i placze za to AI naszych towarzyszy, czesto strzelaja w sciany, albo elementy otoczenia, ktore znajduja sie na lini ognia zamiast je obejsc i ladowac olow w przeciwnikow. Na plus mocarne gore, widac ze strzelamy z wysokokalibrowej broni automatycznej jak urywa chlopakom rece i inne czesci ciala. Jak na razie mocne 8+. Multi wlaczylem na chwile, zeby zobaczyc, ale przy BC2 to jakis raj camperow w domkach na malutkich mapkach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

panowie a jak to jest z Black Opsss i tym, ze niby sie przeciwnicy spawnują w nieskonczonosc? jest kilka takich miejsc (ile?) czy mamy z tym do czynienia cały czas?

 

 

aha...to niedoceniany tytół ale polecam straszni9e Call of Juarez : Bound in blood ! Fajna strzalanina iod techlandu, z wciagajaca fabuła, z wyrazistymi postaciami , z efektyownym billet -timem,

 

Wielbicielom RDr polecam- klimat dzikiego zachodu nie jest dostepny na konsolach w hurcie (słupek, zagraj!)

Odnośnik do komentarza

To chyba dobrze że żeby zabic trzeba trafic w klate lub w glowe ze snajperki, gdzie tu widzisz jakis bląd? moze myslisz ze prawidlowo zrobione to jest w codzie gdzie zeby zabic wystarczy tylko trafic gdzie kolwiek w pięte, palce czy ucho i masz killa?

 

hahahahahahahaha myslisz ze ta snajperka ma moc tej kuli jak jakis pistolecik? slabo Ci chyba

Odnośnik do komentarza

Jestem w polowie kampani BO na Veteranie, jak na razie mialem ejden moment zapalny, nad ktorym siedzialem z 40 minut, przez skrypty i wylewajace sie morze radzieckich soldatow ;] Widac, ze silnik sie zestarzal, ma swoje momenty, ale Acti musi zainwestowac w nowa technologie. Misje sa ok, fajne patenty, dobre gatki, ostra akcja. Siedzi i placze za to AI naszych towarzyszy, czesto strzelaja w sciany, albo elementy otoczenia, ktore znajduja sie na lini ognia zamiast je obejsc i ladowac olow w przeciwnikow. Na plus mocarne gore, widac ze strzelamy z wysokokalibrowej broni automatycznej jak urywa chlopakom rece i inne czesci ciala. Jak na razie mocne 8+. Multi wlaczylem na chwile, zeby zobaczyc, ale przy BC2 to jakis raj camperow w domkach na malutkich mapkach.

 

+1

 

Gore w BO daje radę na maksa, przyjemnie latają flaki, padają heady i odpadają kończyny.

Zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...