Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z koleji ponarzekam na jedyna rzecz, która mnie wnerwia w gameplayu. A mianowicie na nagradzanie za misję i na to, że najważniejszym czynnikiem jest czas.

No kuźwa krew mnie zalewa jak w grze, która domyślnie ma być skradanka, przechodzę misję po cichu, czolgajac się, odwracając uwagę wroga i ogólnie bez jakiegokolwiek wykrycia i mam rangę A. Ale jak wezmę tę samą misję, przebiegnie przez bazę, chwycę co chwycić miałem i spieprzę do helikoptera pod ostrzałem wroga, ale zajmie mi to 3 minuty z hakiem to gra czestuje mnie piękna rangą S. No po prostu genialne.

 

+100

 

Dokładnie to samo mnie wkur.wia, olałem robienie na S. W skradance powinno być premiowane ciche przejście bez ani jednego alarmu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że możesz zdobyć S czolgiem. Zestrzelenie rocket launcherem albo czolgiem śmiglowca albo walker gearow z daleka nie jest problemem i wtedy nawet Cie nie zauważą a Ty zdążysz się przemieścić w inną miejscówkę.

 

Zreszta podobna sprawa jest jak ustalisz przed misją LZ w centrum bazy, żołnierze generalnie spotują cały helikopter a nie Ciebie, dopiero jak z bliska zaczniesz do nich walić to zauważą konkretnie Twoją postać i wtedy zlicza alarm.

Odnośnik do komentarza

Tzn co? Jak wjadę czołgiem na misje i w wyposażeniu rocket launcher i wytnę wszystkich w pień to na końcu będę miał S, czy wyznacznikiem jest najważniejszy czas?

Za zabójstwa możesz dostać ujemne punkty, ale dobry czas i tak to nadrobi. Ja czołgiem pokonałem Skulle w misji "Code Talker", a misję "Skull Face" przejechałem na D-walkerze i za obie wpadła S-ka. A to dwie misje w których skradanie dawało mi najwięcej satysfakcji, ale co z tego jak są dość długie i przeczolganie się przez nie owocuje najwyżej rangą B.

Edytowane przez Lati
Odnośnik do komentarza

Mam dwa pytania

Wiadomo ile jest wszystkich zakonczen razem z tym "wycietym do znalezienia na youtube" o ktorym wspominal Bizon?oraz czy  poboczne misje sa fabularne czy to tylko zapychacze lub wariacje tego samego jak w PW,bo jesli tak to chyba lepiej ograc sama glowna kampanie zeby sobie nie rozwodnic fabuly choc z drugiej strony nie wiem czy to jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza

Jest jedno glowne zakonczenie oraz jest misja tlumaczaca prolog oraz wyciete zakonczenie na youtube/plycie dvd.

Z pobocznych misji to chyba ze dwie-trzy sa fabularne, inne to zapychacze oraz zrodlo kasy, ludzikow, sprzetu. Sa 3 wazne side opsy zwiazane z customizacja sprzetu.


Nie sa wymagane, bo cala gre na luzaku przejdziesz z karabinkiem na pierwszym levelu oraz ewentualnie wyrzutnia rakiet ale customizacja broni jest ciekawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bizon podeslesz mi to wyciete zakonczenie na pw? Zanim przejde V to pewnie zniknie z youtube i bede musial sie pozniej bawic w szukanie.

Jak do tej pory nie zniknelo to nie zniknie bo to jest zawartosc z kolekcjonerki a nie ktos wyciagnal z gry.
Odnośnik do komentarza

Mam pytania dotyczące kaset.

 

1) dostanę wszystkie istotne kasety za przejście głównego wątku? 

 

2) czy dostajemy je za side opsy? Jeżeli tak, to zdarzają się jakieś istotne fabularnie?

 

3) czy są kasety, których trzeba szukać tak jak to było w Ground Zeroes, czy normalnie wszystkie dostaniemy za samo przejście misji?

Edytowane przez ssxx1
Odnośnik do komentarza

niech pomyślę; bo robi lepszą wczuwkę i suspens w przypadku zauważenia (niecałe 2 sekundy na reakcję)?

zresztą niech każdy gra jak tam chce, tylko proszę mi później nie narzekać że wszystkie dzisiejsze blockbustery są debil friendly  :hi:

 

ps jego używanie wpływa na punktację

 

mgs5statsvcr18.png

5 czy 10k przy punktacji sięgającej ok. 100-150k to nic zwłaszcza, że można wparować z rpg i w 5 minut mieć rangę S. :lapka:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ewentualnie zrobic transfer save'a z Ground Zeroes zeby miec od razu ten stroj, nie wiem niestety czy wystarczy sam transfer, czy musi byc 100%, ja mialem 100% i moglem od razu smigac w tym stroju jak tylko zrobilem transfer.

 

Co do Reflexu, jesli sie nie wlaczy podczas misji, to nawet gdy w opcjach jest wlaczony i tak sie dostaje bonusowe punkty za brak jego uzycia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...