Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Forumku, jest sprawozdanie z pola bitwy.

 

Śledziłem od paru dni aukcję na allegro, PSVita 3G, w bdb stanie, kartą 8gb, całym okablowaniem, oryginalnym futerałem, kartami VR oraz Killzonem Mercenary, trylogią Jaka i Tearaway, wszystko w PL wersji. Cena wstępna licytacji to było 360 zł, więc od razu przykłuło moją uwagę. No i włączyły się dwie osoby do licytacji, ja też, cena sukcesywnie rosła, dziś rano to było 470 zł, co wciąż wydawało mi się atrakcyjną ceną. Potem ci goście zaczęli znowu podbijać cenę, a jak wiadomo, licytacje na allegro rządzą się swoimi prawami i... poniosło mnie też. Dosłownie 6 sekund przed końcem aukcji przebiłem ostatniego gościa. Cena finalna? 560 zł plus 20 wysyłka.

 

Już teraz wiem że trochę, albo i dużo, przepłaciłem. I chyba nie zalicytowałbym tego ponownie, odcięło mi mózg po prostu, bo chciałem mieć tę vitę jak najszybciej, a to była jedyna sensowna aukcja na allegro razem z grami i wszystkim czego oczekiwałem (futerał też był priorytetem, bo lubię dbać o sprzęt). Wiem też że radziliście kartę 16gb, ale nie widziałem za bardzo na allegro jakiejś innej dobrej oferty w zestawie z grami, bo właśnie ta większa karta podbijała cenę. A na grach najbardziej mi zależało. Każda z dołączonych gier to koszt 80 zł (cyfrowo) albo 100 zł plus koszty wysyłki i oczekiwanie (allegro, na forum były Killzone'y za 60 zł kiedyś chyba, ale obecnie nie ma), także tym się trochę pocieszam. Z innych zestawów na allegro to były jakieś chu'jowe gierki, a wypasiony graficznie Killzone wypełniony zawartością z wciąż żywym multi (tak piszą na reddicie) wydaje się idealny na start. I podobno GOTY platformówka jaką jest Tearaway, plus klasyczny Jak i Daxter, choć z tego co pamiętam co Ficuś kiedyś pisał to port na vitę jest zje'bany. Ale może chociaż jedynka siądzie.

 

Pocieszam się tym że jednak tych dwóch gości ostro się ze mną licytowało i dzieliły nas sekundy - więc na konsolę wciąż jest popyt i nie będzie problemów z odsprzedażą. A także tym, że w ciągu ostatnich ~2 lat wydałem na gry w przybliżeniu 0 zł (nie licząc ostatniej wyprzedaży na stem gdzie poszło jakieś 150), więc raz takie przepłacenie nie powinno boleć.

 

Więc ogólnie trochę mnie du'pa piecze, ale zalicytowałem i nie będę teraz robił cyrków z niepłaceniem albo olaniem tej aukcji i sprzedawcy, bo jeszcze oberwę negatywem. Mam nadzieję że jak już odpalę konsolę i gry to piec przestanie :). Co do karty, to jak zacznie doskwierać to pomyślę o sprzedaży i kupnie 16gb, różnica w cenie jakieś 60 zł, a piszecie że różnica w komforcie jest spora, więc pewnie będzie wypadało kupić.

Odnośnik do komentarza

troche drogo ale ostatnio to standard, ze ceny troche ida do gory

 

podejrzewam, ze jesli dalej szara strefa bedzie dostepna tylko na sofcie 3.60 to za rok konsolki z ta wersja oprogramowania beda stac bardzo wysoko

 

co do gierek: dobry zestaw - tearaway swoje wady ma ale design ma przeunikatowy, wyglada oblednie i wykorzystuje duzo z bajerow vity, killzone to chyba do teraz najladniejszy fps na systemy przenosne i ludzie w to dalej graja(w sumie to chyba jedyna gra na vite z zywym multi), kolekcja jaka sama w sobie to sam miod bo to genialne gierki ale jakosc portow to kryminal

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Jasne że się cieszę, w sumie te inne aukcje po 400-450 to zazwyczaj były albo same konsole, albo z jakąś małą grą pokroju Everybody's Golf albo jakieś Lego, z kartą 4gb, więc może ta cena nie jest jakaś ogromnie przesadzona, w sumie na OLX też są głównie tego typu aukcje z 3-4 grami za 500-700, więc jakoś przeżyję :lapka:

Odnośnik do komentarza

Co do cen to już teraz Vita z 3.60 to ok 600zł jak nie więcej.

 

Witam,

 

jako laik w temacie w przed dniu zakupu mam zasadnicze pytanie - rozumiem, że najlepiej kupić konsolę właśnie z softem 3.60 (czyli slim odpada)? Czy podłączając konsolę do netu, aktualizacja nie zostaje wymuszona? No i ostatnie pytanie, czy nie aktualizując softu będę mógł kupować oryginalne gierki z ps store i korzystać z grania po sieci?

Odnośnik do komentarza

jak chcesz sie bawic w szara strefe tylko i wylacznie konsola z softem 3.60

slima tez mozesz trafic z softem 3.60

jak podlaczysz konsole do netu to bedzie upominac sie o aktualizacje, musisz byc ostrozny ale nie wymusza jej wiec spokojnie mozesz np korzystac z przegladarki w konsoli

na sofice 3.60 nie kupisz oryginalnej gierki z ps store, nie pograsz po sieci, ani nie zalogujesz sie do psn

Odnośnik do komentarza

 

na sofice 3.60 nie kupisz oryginalnej gierki z ps store, nie pograsz po sieci, ani nie zalogujesz sie do psn

 

Podobno można. Znajomy co używa henkaku mówił, że jakoś ostatnio umożliwili normalne zakupy na PSNie itd itp, oszukując system, jakoby się miało wyższy soft. No ale tak tylko słyszałem, fajnei by było jakby ktoś to zweryfikował 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Bardzo, bardzo soczysta plota, a w sumie leak, wiec w sumie potwierdzone :obama:

 

Kolekcja FF I do 9, w tym wersje zremasterowane jak i oryginalne FF 1 do 4, na PS Vita i PS4, na PS4 dodatkowo dodatkowe pakiety w tym mega limitowany z pozostalymi czesciami FFa i innymi (pipi)ami :obama:

 

http://www.gamingwithswag.com/blog/2016/12/6/final-fantasy-30th-anniversary-collection-leaked

 

This compilation will include Final Fantasy I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII and IX and it will be released on PS4 and PS Vita in a single disc/card. It will include two versions of Final Fantasy I to VI: original versions from NES/SNES and modern ports (mostly mobile ports). FF VII to XI will be based only in newest ports. Final Fantasy II and III from NES will receive an official English translation (first time). Games will be based on Japanese versions, therefore we will be able to play parts that were cut out when games were released overseas. Graphical censorship included in some titles when they were released outside Japan will remain. The collection will have a built-in art gallery and a sound test menu to play songs from games included. 
 
Just for the record: this compilation will include just main Final Fantasy titles (I to IX).
Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

No to w sumie, dla fana FF który dużo podróżuje - zakup Vity staje się obowiązkowy ;-) Chyba, że woli na telefonie grać :-)

EDIT: Ciekawe jest to, że pomimo faktu, że konsola została już praktycznie zabita na zachodzie to dalej coś wychodzi. Oczywiście to kotlet, ale czasem lepszy kontlet z dobrej gry niż nowe badziewia w które się grać nie da.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

laickie pytanie nr 1 - rozumiem że w vicie każda operacja cofnięcia się albo wyjścia z jakiejś aplikacji to musi być wciśnięcie przycisku ps i "zdjęcie" palcem tej aplikacji jak kartki? Bo kółko z tego co widzę nie działa jak chcę cofnąć, w sumie wszystkich przycisków próbowałem.

Odnośnik do komentarza

mam tak zaznaczone, chyba już kumam o co w tym chodzi i przyzwyczajam się ;) generalnie nie mam zastrzeżeń do samej konsoli na razie, nawet bateria trzyma dobrze, bawiłem się kącikiem powitalnym, ogarniałem samo XMB (czy jak się to w vitowej wersji nazywa) plus z 1,5h w samym Killzonie i dopiero połowa baterii zjechana - ale brak możliwości wyświetlania jej stanu procentowego trochę doskwiera.

Odnośnik do komentarza

Stoję przed zakupem na prezent konsoli przenośnej - Vita vs 3ds. Co z tą vitą? Rozumie, że Sony zabija konsole? Nigdzie nie da się jej już praktycznie dostać, czy może mi ktoś to wytłumaczyć dlaczego tak jest? Czy może Sony ma zamiar wypuścić coś nowego? Czy całkowicie odetną się od kieszonkowców. Fajną sprawą wydawało mi się dodatkowo ten remote play. Kurcze jak tak patrzę to gdzieś na alledrogo chodzą golasy po 999 to chyba troche przesada. 

Edytowane przez tomek1906
Odnośnik do komentarza

No nie jest już wspierana za bardzo przez Sony, szczególnie jeśli chodzi o nowe gry AAA i trzeba się z tym liczyć, ale to nie znaczy że nie ma tam w co grać. Sam dopiero co kupiłem i zanim ogram wszystko co mnie interesuje to pewnie minie z rok.

 

Dla kogo ta konsola ma być kupiona? Jak ktoś nie gustuje w pokemonach, zeldach i tego typu dość specyficznych klimatach to 3ds mu nie podpasuje. 


I gdzie ty widzisz vitę po 999? Chyba że szukasz nówek.

Odnośnik do komentarza

No na nówki patrzę - troche lipa na prezent używkę kupić. Konsola dla gracza ale co raz bardziej niedzielnego, tak przy okazji myślałem że skorzysta z remote play bo ma ps4. No właśnie obawiam się trochę tego nintendo że nie podejdzie, mam wrażenie że graficzne to mocno odstaje.

 

Co do samego remote - rozumiem że wszystko z ps4 da się w ten sposób odpalić?

Edytowane przez tomek1906
Odnośnik do komentarza

To ja bym odrzucił 3dsa albo chociaż skonsultował z tą osobą czy kręcą go w ogóle takie klimaty, bo szansa że nie podejdzie jest raczej duża. Jak ma PS4 to vita wydaje się rozsądnym wyborem, bo z aaa ten Killzone, Uncharted, WipEout, Batman, Assassins Creed, Mortal Kombat, LBP, Need for Speed i inne są do ogrania, więc na logikę wydaje się to bezpieczniejszą opcją.

 

Co do remote play to musi się wypowiedzieć ktoś kto korzystał, czytałem tylko że w niektórych grach mogą być jakieś opóźnienia ale ogólnie daje radę ta opcja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...