Skocz do zawartości

God of War: Wstąpienie


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Winda - to słowo klucz jeśli chodzi o najtrudniejsze walki w GoW:A. Jestem teraz w momencie gdzie

wyskakują na platformie jakieś słupy ziejące ogniem przy czym starcia zawierają najbardziej denerwujące bestie w całej grze.

Nie tyle to trudne co...głupie. Miejsca jak na lekarstwo, każda próba ataku kończy się przerwanym combo, ciężko odpalić magię bądź ataki specjalne. Uhhh, gram na Hard'zie bo niesiony doświadczeniem z poprzednich odsłon miałem nadzieję dawać sobie radę trochę lepiej, ale jednak w pewnych momentach napór wroga jest tak duży, że starcia przeradzają się w spamowanie magii i ciągłe ucieczki w mniej zaludnione obszary aren. Używam rzutów jak najczęściej, ale nawet one nie wystarczą. Generalnie gameplay jak zwykle na plus, tyle tylko, że niektóre walki potrafią zirytować bezsensem.

Gra mi się bardzo podoba. Nie dokładnie tego się spodziewałem, ale małe zaskoczenie jest zawsze mile widziane. A, i egzekucje na słoniach czy gorgonach...mmmm, super.

Odnośnik do komentarza

No w Ascension nie ma takiego parcia do przodu jak w poprzednich częściach, ataki nie stopują tak przeciwników, nawet kwadrat, kwadrat, trójkąt jest słabsze. Jedyny atak fajnie stopujący to L1+trójkąt Aresa.

Grasz z patchami i dalej masz problem z Wyzwaniem? ;) W góra kilka prób powinno pęknąć, najważniejsze to nie szarżować.

Odnośnik do komentarza

A właśnie mam i korzystam, a jakże. O 4ej nad ranem poddałem się po trzech próbach bo jednak brakowało mi HP przy

drugim starciu kiedy wychodzi berserker.

Staram się używać Uroboros'a i cienia ile wlezie. Dziś przysiedzę do końca.

Ktoś ogarnął już poziom Titan? Jest do zrobienia?

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam platynować GoWy. Są takie...proste.

 

Dziś zabrałem się za Titan Mode. Jak na razie wszystko jest do zrobienia, a i pewnie w trudniejszych momentach znajdę swoją taktykę.
Gierka jest świetna. Dokładnie takie bitki lubię, gdzie system sprawdza się we wszystkich starciach, ale mimo wszystko trzeba przyjąć inną taktykę. Dobra odsłona.

Edytowane przez Yap
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przeszedłem grę praktycznie w premierę i teraz dostałem maila od sony:

"

Lipa_PL, odbierz swoją premię do gry God of War: Wstąpienie™
Gratulacje za przejście gry God of War: Wstąpienie™ na system PlayStation®3 w trybie jednoosobowym – jesteś na najlepszej drodze, by stać się straszliwym bogiem kroczącym wśród ludzi. To jeszcze nie wszystko – w ramach nagrody za twoje imponujące wyczyny otrzymujesz 24-godzinną premię do PD w trybie wieloosobowym. Oznacza to, że gdy tylko wykorzystasz swój kupon z kodem, masz cały dzień na to, by zdobyć dodatkowe punkty doświadczenia w brutalnie genialnym trybie wieloosobowym w grze God of War: Wstąpienie.


Odbierz poniższy kupon z kodem z PlayStation®Store:
386T-3MNE-2J7E"

Może komuś się przyda.
 
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Kojarzycie lokacje na tej przeklętej wyspie, gdzie buchają ognie ze ścian, a na podłodze są dwa przyciski. Jeżeli staniemy na jednym, podłoga idzie do góry, później trzeba szybko przebiec na drugi przycisk aby ogień nas nie sięgnął. Bez problemy "dojeżdżam" do miejsca, gdzie są dwie skrzynie i idziemy dalej, ale próbuje pojechać wyżej. Jest w ogóle sens, są tam jakieś skrzynki?

 

Odnośnik do komentarza

Etap to może za mocne słowo, bardziej pasuje fazę :) Jak walczymy z

przemienioną Alecto na skale, to jedną z faz jest włączenie się do walki Tisiphone i jej pupila Daimona. Jeżeli szybko obklepiemy ośmiornice to ten etap walki nie nastąpi, a pojawi się po prostu kończące QTE.

 

Przy pierwszym przejściu na hardzie miałem całość, a jak przechodziłem na Tytanie to tą fazę udało mi się ominąć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gram sobie w tego GOWa i nie do końca kminię system walki. ;/ W poprzednich za tłuczenie przeciwników nabijał się pasek rage of the gods i byl ogień. W Ascension nie kminię tego, nabija się strasznie powoli ten pasek a po aktywacji tylko jakiś śmieszny czar się odpala który chu,ja wart jest. Weź mi ktoś to wytłumacz albo daj jakiego linka. ;/

Odnośnik do komentarza

Nabijasz Rage Meter, po tym jak go wypełnisz to masz dostępne nowe ciosy, oraz ataki zyskują więcej powera od żywiołów. Jak nie walczysz to pasek spada. Nie zgodzę się, że nabija się wolno bo wystarczą dwa komba i jest full. Cały gniew można wykorzystać wciskając L3+R3. W demie z E3 ogniowy atak zabijał od razu przeciwnika, niestety w fullu go zmienili. Jak dla mnie to najlepszy jest atak z żywiołu Hadesa (bardzo duży damage) albo lodowy (dużo orbów).

Odnośnik do komentarza

Wstąpienie ukończone, na hardzie zajęło mi to lekko ponad 12h. Gra pod każdym względem jest lepsza od trójki, brakuje jej tylko tych wszystkich epickich starć jak np. z Kronosem. System walki został usprawniony, łapanie przeciwników, wyrywanie im broni, fajnie to wszystko się sprawdza w walce. Największy plus dla twórców należy się za zagadki. Nie ukrywam, że przy kilku spędziłem kilka minut kręcąc się po lokacji i główkując. Patent z odbudową, zwalnianiem czasu czy drugim Kratosem też niezłe i wprowadzające dużo świeżości. Ostatni boss wymagający, trochę napsuł mi krwi, ale walka bardzo efektowna.

 

Ogólnie bardzo dobrze pożegnanie z PS3, mam nadzieję, że Barlog obecnie pracuje nad nowym GoW na PS4, a gra wprowadzi jeszcze więcej zmian do serii.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bronie musiz ulepszyć w jednym przejściu, więc albo zaczynasz od nowa, albo od któregoś momentu i zbierasz wszystkie skrzynie, oczywiście uprzednio zwiększając paski życia i magii do maksimum. Wtedy dużo orbów ze skrzyń wypada. Pozostałe trofiki da radę wbić zaczynając od konkretnych chapterów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...