Skocz do zawartości

Play Box


Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem reklame CDA (kwietniowym) byłem pewien, że to primaaprylisowy joke, jednak nie. Przejrzałem na szybko i prezentuje się całkiem fajnie ale szczerze mówiąc szkoda mi 9,99 zł :) Ktoś kupił? :whistling:

 

 

playbox.jpg

 

z9251130X,Playbox.jpg

 

 

 

 

mam nadzieję, że nie dostanę warna za ten temat ;)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Kupiłem :P i oczywiście żałuje wydanych pieniędzy! Szata graficzna przypomina CDA tak samo jak zapowiedzi/recenzje, ani nic ciekawego ani nic dobrego, jedynym plusem jest recenzja Crisis2. Jedyny artykuł to "31 rzeczy które potrafi konsola" no tu pojechali bo taki tekst to można wciksać osobom które nie posiadają konsoli i chcą zobaczyć co nasze ukochane "zabawki" potrafią oprócz gier, chyba nawet dla casuali nic tam nowego nie będzie, aha muszę jeszcze zjechać test 3DS który jest bardzo słaby nie ma co się więcej rozpisywać, pewnie pierwszy i ostatni numer tego magazynu...

 

 

PS.szmatławiec kupiłem ze względu na naczelnego T.Smektałę, no ale nic oprócz kopii CDA nam nie zaprezentował :/

Odnośnik do komentarza

Widziałem w kiosku i mialem kupic w ciemno, zawsze daje szanse pierwszym numerom, ale jak zobaczylem CDA poleca na okladce to nawet mi sie przegladac nie chcialo. Oblookalem test 3dsa i nie ma co rozpisali sie na dwie strony w tym wielkie fotki. Wyczytalem ze nastepny numer 31.05 i od sierpnia chyba ruszaja jako miesiecznik. Cud bedzie jak 3 numer wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Może się rozkręcą. Ja biorę wszystko co w temacie. Ale jak dla mnie ostatnio NEO wyprzedził PE pod względem publicystyki. W neo czuć dawny ts i gambler. W PE trochę to ostatnio podupadło. To nie jest jakaś wada, ale z wiekiem :) coraz mniej chce mi się czytać o głupawych gierkach - wolę 2-3 recenzje konkretów i dużo publicystyki.

Odnośnik do komentarza

kupiłem. Nawet fajny ale sprawe kładą krótkie , lakoniczne tym samym recenzje . No chyba, ze targetem są każuale ale to byłby błąd, bo masowo niiedzielniaki pojawią sie w Polsce za ok 5 lat

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

kupiłem. Nawet fajny ale sprawe kładą krótki , łakoniczne tym samym recenzje . No chyba, ze targetem są każuale ale to byłby błąd, bo masowo niiedzielniaki pojawią sie w Polsce za ok 5 lat

 

Najgorsza wada playboxa to recenzje nic z nich zbytnio się nie do wiemy ani trochę nie przesadzam bo na prawdę po przeczytaniu wszystkich recenzji żadna mi zbytnio obrazu gry i konkretów na temat jej nie dała. Grami którymi się nie interesowałem np. nowy top spin czy monster jam i przeczytaniu recenzji w PB nie umiał bym zdecydować czy gra jest warta kupienia czy nie, wynika to pewnie z małej ilości miejsca na recenzje i pisanie o wszystkich płytko i powierzchownie.

 

Brakuje również ocen oddzielnie za oprawę audio/wizualną jak i gameplay/miodnosc

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Nazwa tej gazetki bardzo mi się podoba, kojarzy się z rodzinnym ciepłem, czystymi rączkami i osiemnastką. Szkoda że jeszcze kilka numerów i zniknie z rynku. Przejrzałem sobie to w kiosku, straszny syf. Taki sam zresztą jak CDA. Mam wrażenie że ktoś chciał umoczyć trochę kasy albo kompletnie nie zna prasowego rynku. Psx i Neo rządzą i w zupełności wystarczają.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze 10 lat temu byłaby szansa na zaistnienie, jednak obecnie wydawanie kolejnego magazynu o konsolach wydaje się czystym bezsensem, nie kiedy na rynku rządzą tak solidne i znane marki jak Psx Extreme i Neo Plus. IMO będzie powtórka z Engarde.

 

 

ta, tylko, ze z Engarde to jakas komiczna historia była bo wydawca nie mógł spodziewac sie przeciez szybkich sukcesów , powinien byc przygotowany na kiepską sprzedaz przez spory okres czsu....jednak porzucił projekt po bodajze 4 numerach

 

Za PlayBox (nazwa syfna) stoi Bauer a to nie popierdółka a powazny medialny gracz. Kasa bedzie i szybko jej nie zabraknie

 

________________

 

Tymon smektała , red nacz powiedział tak : " w Polsce sprzedało sie 300 tys pS3 i tyle samo 360 siątek. To daje nam baze 600 tys uzytkowników. PE sprzedaje opk 20 tys, podonie Neo. Mamy wiec potencjalnych 540 tys klientów"

 

Ta, to jak mawiał Szaranowicz w komentarzu do fifki 11 "urocze szalbierstwo" . Bo ile konsol zostało zakupionych jako drugi egzemplarz po tym jak pierwszy wyzionął ducha? Ile kupiono dzieciom "na komunie" a teraz kurza sie w szafie?

 

Ok , liczba sie zmniejsy znacznie jesli odejmiemy podobne przypadki ale i tak zostaje sporo potencjalnych klientów. Tylko, ze Smektała zapomniał (ok na pewno nie zapomniał, po prostu nie chciał wspomniec) , ze w Polsce kazuali jest wciaz bardzo mało. Ci sie pojawia ale za jakiś czas, gdy zarobki wzrosną i gry beda stosunkowo tanie , mniej wiecej jak dzis płyty cd z muzyką dla "kowalskiego". Bedzie ciezko w kazdym razie. Ja im zycze dobrze bo sprzydałaby sie konkurencja dla PE, oj tak :whistling:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

PE ma na bank wyzszy naklad i to o sporo. N+ tez pewnie lepiej sie sprzedaje niz 20k egzemplarzy.

 

 

Pamietasz moze jak swego czasu non stop narzekałem na to, ze Pe nie mozna kupic na premiere? xd

 

no to powiem ci , ze podczas tych poszukiwan "przetzepałem" wiekszosc kiosków w miescie i tak "na oko" wygląda, ze dostepnośc CDA jest z 5 razy wieksza (serio, CDA był dosłownie wszedzie nawet w najbardziej scierwowatych kioskach) . A skoro CDA deklaruje , ze ma nakład 100 tysi....mi to wyglada prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza

A CDA już nie próbowało pisać o konsolach? Jestem w zasadzie pewien, że było już coś takiego pod koniec 2007 kiedy wychodził Modern Warfare i Assassin's Creed. Nadal się nic nie nauczyli, że CDA to ludzie kupują tylko dla gierek. :lol:

 

Pamiętam, że kiedyś kupiłem jakiś numer z recenzją jeszcze pierwszej Mafii, w tym numerze jakaś wariacja szachów dostała ocenę 10, a o grach pisali mniej więcej tak "program ma ładną grafikę, program ma niskie wymagania" itp itd. Jak to czytałem, obiecałem sobie, że już nigdy więcej, bo brzmi to tak, jakby jakiś nerd tworzący tabelki w excelu pisał o grach.

Odnośnik do komentarza

Mi tam CDA lezy. Zbieram od 1 numeru i mam sentyment. Z reszta dobrze spojrzec na dana gre z kilku perspektyw. Czasem z CDA dowiadywalem sie rzetelniejszych informacji niz z PE. Ale to nie ten temat.

 

Co chcialem napisac to to, ze o Engarde dowiedzialem sie z tematu, ktory ktos (Lucek?) zalozyl na tym forum. Zadnej reklamy praktycznie. Ale wiadomo, skromniejszy wydawca. W przypadku PlayBox'a (nazwa nawet ok, zlozenie playstation i x-box jak dla mnie brzmi spoko) pierwsze info ukazalo sie na stronie CDA a potem w najnowszym numerze. Wiec jak ktos wczesniej przytaczal - reklama dotarla do duzej liczby osob. Ilu z nich kupi pismo? Nie mam pojecia ale sadze, ze bedzie to dobry konkurent dla PE i N+. I w sumie bardzo dobrze bo na tym my tylko zyskamy.

Odnośnik do komentarza

Mi tam CDA lezy. Zbieram od 1 numeru i mam sentyment. Z reszta dobrze spojrzec na dana gre z kilku perspektyw. Czasem z CDA dowiadywalem sie rzetelniejszych informacji niz z PE. Ale to nie ten temat.

 

 

 

 

ja tez lubie CDA choc paradoksalnie wolałem gdy pisali tylko o PC ...mimo iz gram tylko na kosoli. Fajnie było poczytac obszerne recki pctowych przygodówek czy fpsów. Recki na konsole czytam w PE , w CDA sa troszke na siłe bo i tak czytelnicy wiedzą, ze dla wiekszosci redaktorów pierwszenswo ma pc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...