Skocz do zawartości

Play Box


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten komfort, że od czasu do czasu mogę coś "podebrać" z kiosku - po przejrzeniu tegoż albumu (tak, Playbox to album grafik i screenshot'ów) zastanawia mnie, czym się kierowali autorzy tego projektu? Do kogo kierują swój album? Do Nas na pewno nie, a przecież oczywistym jest fakt, iż każuale nie czytają gazet "branżowych". Po dłuższej chwili zadumy nie znajduję odpowiedzi na to pytanie...

 

Osobiście nie jestem zainteresowany.

 

Dziękuję za uwagę.

 

PS proponuję zmienić nazwę tematu na poprawną - Playbox :thumbsup:

 

PS2 desperatów chcących zakupić wspomniany album, zachęcam aby zapoznali się wcześniej z następującym materiałem:

 

 

Właśnie zoszczędziłeś 10zł :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem dziś ten pierwszy numer. Oprawa graficzna pisma jest całkiem ok. Wprawdzie niczego nie czytałem ale przeglądając kolejne strony magazynu odniosłem wrażenie, że chyba nie ma takiej tragedii. Fakt, jest stanowczo za dużo obrazków w porównaniu do ilości tekstu. Recenzje np. takiej Yakuzy 4 są raptem na jedną stronę. Z drugiej strony może to być plus, ponieważ autorzy nie chcą się za bardzo rozpisywać na czynniki pierwsze wymieniając w tekście podstawowe informacje, wady, zalety i własne odczucia. PE przyzwyczaił mnie do tego, że recenzent bardzo szczegółowo wszystko opisuje (czasem mi to wręcz przynudza, czasami na odwrót). Mimo wszystko kupię kolejny numer, który ukaże się chyba 31 maja. Jednak nie wiem czy magazyn zdoła się długo utrzymać. Wsparcie ze strony CDA na pewno dużo pomoże w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Skoro piszą tu ci sami co do CDA, to jestem ciekaw ile dostał Cryssis 2 w wersji PC w CDA. W Play Box ma 8+, to dość miarodajna ocena dla tej gry uważam, chociaż był bym w stanie podciągnąć nawet do 9 -.

PS. Jak w Extrimie reckę krajzisa dostanie Butcher (a pewnie dostanie) to stawiam że da właśnie 9-, no, może nawet pełne 9.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy numer zakupiłem z czystej ciekawości. Wprawdzie nie jest to poziom obszernych materiałów do jakich przyzwyczaiło mnie PE ale jako całokształt nawet daje radę. Teksty są krótsze ale z reguły z uwzględnieniem konkretów. Już w pierwszym numerze napisali, że drugi nr ukaże się 31 maja i dopiero od trzeciego ruszają z regularnym cyklem miesięcznym. W tym numerze można spodziewać się zmian w stylistyce gazety, ponieważ sami przyznali, że to nie jest jeszcze ustalone. Przynajmniej dają dobre okładki choć to nie uratuje całego pisma.

Odnośnik do komentarza

Dalej za dużo wielkich obrazków. Początkowo przeglądając wydawało mi się, że jest lepiej niż w pierwszym numerze, ale po chwili dotarłem do recki Mortala - na 2 stronach ledwo ponad połowa jednej to tekst. Od oglądania screenów (i przy okazji) gameplayów mam internet, w czasopiśmie wolałbym więc coś poczytać o danym tytule niż oglądać wielkie obrazki. Nie wiem jaki jest sens dawania wielkiego obrazka na 2 strony i troszeczkę tekstu (jak to zrobili przy zapowiedzi nowego Assassina), przecież to marnotrawstwo.

BTW Są gdzieś zamieszczone wyniki sprzedaży pierwszego numeru?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jaki jest sens dawania wielkiego obrazka na 2 strony i troszeczkę tekstu (jak to zrobili przy zapowiedzi nowego Assassina), przecież to marnotrawstwo.
Pewnie zabrzmię jak jakiś prowokator, ale za pismo odpowiada częściowo skład z CD-Action zdaje się. A CDA już lata temu przyzwyczaiło swoich "czytelników" do zapełniania magazynu kolorowymi obrazkami i znikomą ilością tekstu. A i same publikacje także pozostawiały wiele do życzenia.

 

Nie oszukujmy się, są to pisma skierowane w pierwszej kolejności do nastoletniego odbiorcy, który wcale nie ma szczególnej ochoty na czytanie bardziej "ambitnych" (jak na tematykę) treści, lecz zwykle i tak rzuca okiem na ocenę końcową, lekturę uzupełniając ewentualnie kącikiem "na wesoło" czy innymi "ciekawostkami" typu "Jak powstają gry" czy też "co potrafi konsola". A potem włażą takie na fora internetowe i chwalą się swoją "wiedzą" ;).

 

Marnotrawstwo? Owszem, ale potem pismo może sobie pozwolić na jakże *cough*chwytliwe*cough* reklamy, jak ta, z której pozwoliłem sobie się ponabijać kilka postów wcześniej. Dużo stron, duży format, whatever - sterta kolorowych obrazków, a treści tyle co kot napłakał. No ale niektórym to najwyraźniej wystarczy. Gdyby nie było odbiorców to zwyczajnie by się pismo nie sprzedawało.

 

Z drugiej strony jednak nie wróżę magazynowi sukcesu. Konkurencja solidna i z dobrą pozycją na rynku, a jeden z elementów, który przynajmniej niektórych czasami mobilizował do zakupu CDA - pełne wersje gier - tutaj nie jest obecny. Biorąc pod uwagę niemałą cenę (9,99zł) nie sądzę, aby długo się to utrzymało. No ale zobaczymy.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kupiłem pierwszy numer za 2 zł u jakiegoś kolesia w przychodni :P Przeczytałem 30 stron,a wnioskować mogę po nich, że magazynowi : brakuje żartów, fajnego, zabawnego podejścia. Wszystko jest pisane jakby ekipa redakcyjna była starymi dziadami . Psx cenie za całokształt i żartobliwość lecz Neo + posiada więcej recenzji za to PlyBoX to taki niewypał.

Edytowane przez fristajlo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...