Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już było o mleku w tym temacie, więc nie ma po co drugi raz o to samo się kłócić. (argumenty że UHT jest niezdrowe i ma złą proporcję wapnia do magnezu)
Kazub ma jednak rację wg mnie. Dodatkowo jeśli jest to produkt prosto od krowy (ja mam taką możliwość nabycia nabiału), to pić do woli.

Edytowane przez Grzesiek570
Odnośnik do komentarza

Dokaldnie, nawet witaminy. Lepiej zakupic w postaci tabsow musujacych, niz to co proponuja producenci. Wiekszosc tego badziewia to placebo, ktore albo nie dziala ( testo w tabsach HAHAHOHOHOHEHE ), albo szkodzi zdrowiu, zamiast podnosic libido to drastycznie obniza, to akurat zauwazylem po sobie.

Odnośnik do komentarza

Jechałem ostatnie 2 tygodnie na około 3500kcal i waga stoi na magicznym 83,7kg.

Będę teraz chyba do wszytskiego co się da dorzucał oliwe z oliwek i pozwole sobie na niewielką ilosc słodyczy w dzien żeby podbic kcal do 4000, bo już więcej owsa i mięsa nie dam rady w siebie pakowac.

 

Podbij kcal oliwa. Słodycze? Nie radze 

Odnośnik do komentarza

tak ostatnio wróciłem przez przypadek na ich kanał i chciałem jeszcze raz poczytac co wkleił wronerro

pliku już nie ściągnę, a historia google nie działa

 

:P

Odnośnik do komentarza

Ogolnie to blad takie myslenie.

Bo np mieszanka straczkow z powiedzmy kasza daje potrawe gdzie sumaryczna wartosc bialka wynosci okolo 90% co daje więcej niz mleko, ser czy mieso. I wprawdzie nie ma bialka roslinnego ktore samo w sobie jest idealne, to wlasnie bialka soji, orzechow czy roslin straczkowych sa bliskie ideału. Wiec nie liczenie ich to wg mnie blad. Pozniej juz latwo o to by miec zbyt duzy nadmiar bialka w organizmie, a w rezultacie problemy z  otyloscia, nadcisnieniem i innymi nieciekawymi zaburzeniami.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Kanabis weź sobie przeczytaj, bo wiadomo, że gorsze, ale to nie oznacza złe.

z Wikipedii

 

Białko niepełnowartościowe (niedoborowe) – pochodzenia roślinnego, które zawiera mało lub nie zawiera wcale aminokwasów egzogennych. Białka takie występują m.in. nasionach roślin strączkowych, zbożach i orzechach. Mogą stanowić wystarczające źródło białka w diecie , pod warunkiem spożywania różnych rodzajów takich białek, dzięki czemu dostarcza się wszystkich rodzajów aminokwasów egzogennych na zasadzie komplementacji

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Białko zwierzęce propsy, białko zwierzęce plus roslinne propsy ale nikt mi nie powie że sporzywanie samego białka roslinnego ma sens 


 

Kanabis weź sobie przeczytaj, bo wiadomo, że gorsze, ale to nie oznacza złe.

z Wikipedii

 

Białko niepełnowartościowe (niedoborowe) – pochodzenia roślinnego, które zawiera mało lub nie zawiera wcale aminokwasów egzogennych. Białka takie występują m.in. nasionach roślin strączkowych, zbożach i orzechach. Mogą stanowić wystarczające źródło białka w diecie , pod warunkiem spożywania różnych rodzajów takich białek, dzięki czemu dostarcza się wszystkich rodzajów aminokwasów egzogennych na zasadzie komplementacji

 

 

Fajnie , a wiesz że wystarczająca dieta dla nie ćwiczącego sporo sie różni od diety w bodybuidingu?

Odnośnik do komentarza
Fajnie , a wiesz że wystarczająca dieta dla nie ćwiczącego sporo sie różni od diety w bodybuidingu?

 

 

Czyli jak sie rożni? Serio pytam. Bo chyba jedynym czym moze to tylko wieksza lub mniejsza iloscia kalorii, czy makro skladnikow, zaleznie od celu. Same posilki powinny byc tak samo imo zbilansowane dla kazdego smiertelnika jak i dla kogos kto cwiczy.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

 

Fajnie , a wiesz że wystarczająca dieta dla nie ćwiczącego sporo sie różni od diety w bodybuidingu?

 

 

Czyli jak sie rożni? Serio pytam. Bo chyba jedynym czym moze to tylko wieksza lub mniejsza iloscia kalorii, czy makro skladnikow, zaleznie od celu. Same posilki powinny byc tak samo imo zbilansowane dla kazdego smiertelnika jak i dla kogos kto cwiczy.

 

 

Bardzo się różni. Szczególnie jakością. A juz napewno niebagatelnym wpływem i przewagą białek zwierzęcych przy budowaniu masy mięsniowej jak u gościa który nie potrzebuje tyle białka bo jego mięśnie niszczą sie w ch.uj mniej niż u nas ćwiczących

Odnośnik do komentarza

Da rade czymś zastąpic twaróg na noc?

jem codziennie 250g twarogu chudego  z 100g dżemu, ale wymieniłbym to na co innego czasami (tak jak sobie zamieniam placki owsiane z dżemem na jajówe z chlebem żytnim i jakimś owocem/  pierś z łososiem)

Jak licze kcal i makrosy z piersi z kurczaka to liczyc wage przed czy po usmażeniu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...