Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

dobra zmieniam tak:

1. tutaj nie wiem co wrzucic bo mam rano trening? np ten placek z twarogiem i dodatkami?

2. bialko+platki?

3. kura/ryba z ryzem

4 bialko

5 kura/ryba z ryzem

6. tunczyk+2 male pomidorki (moge dodac np pol lyzeczki nie wiem keczupu albo majo bo nie wiem czy sam tunczyk mi przejdzie przez gardlo) albo pol twarogu no wlasnie moge dac ze 20g dzemu albo czegos zeby to jakos przelknac?

bedzie okay?

na razie niechce zmieniac treningu 2 dni biegania mi wystarcza w zupelnosci dojdzie 3ci dzien z pilka a nie mam zamiaru szybko sie zniechecic.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo jak się ma sprawa z alko podczas suplementacji kreatyną - szlaban.

Ale (pipi)a od kilku dni chodzi za mną jak cień chęc wypicia piwa.

Za dużo w to serducha i kasy wkładam, żeby teraz sie zalewac piwem, ale na małe bezalkoholowe chyba sobie moge pozwolic? (ekto na masie wiec te pare kalorii wiecej mi lata).

 

Tu nie chodzi o kalorie bo alkohol to puste kalorie, chodzi o to że alko odwadnia. Wypij browca , napij sie szklane wody przed snem i bedzie luz

Odnośnik do komentarza

Czym najlepiej dobic kalorie? Oliwa z oliwek?

Zawsze jem pierś smażoną, ale dziś nie miałem czasu na zabawę w kuchni i kupiłem kure z rożna. Tam tłuszczu nie ma prawie w ogóle (jeszcze sprawdziłem w internetach) i teraz mam do nadrobienia z grubsza 460 kalorii dziś (2 razy zjem po 180g z rożna, a w każdej takiej porcji smażonej piersi jest 230kcal więcej).

Jem ostatnio na 3700/3800kcal i wieczorem ledwo już daje rade wepchnac coś do mordy, ale przynajmniej waga dźwiga się powoli do góry. Jak jeden czas nie dawałem rady jesc tak dużo i jadłem tydzień na 3300kcal to zeszło mi kilo na wadze xD.

Odnośnik do komentarza

 

Wiadomo jak się ma sprawa z alko podczas suplementacji kreatyną - szlaban.

Ale (pipi)a od kilku dni chodzi za mną jak cień chęc wypicia piwa.

Za dużo w to serducha i kasy wkładam, żeby teraz sie zalewac piwem, ale na małe bezalkoholowe chyba sobie moge pozwolic? (ekto na masie wiec te pare kalorii wiecej mi lata).

 

Tu nie chodzi o kalorie bo alkohol to puste kalorie, chodzi o to że alko odwadnia. Wypij browca , napij sie szklane wody przed snem i bedzie luz

 

alkohol odwadnia, ale piwo to w 90 paru procentach składa się z wody, no i ma lepsze stężenie minerałów i elektrolitów, niż sama woda. przy kreatynie i tak trzeba pić dużo wody, przy tej pogodzie jeszcze więcej, więc jedno piwo nie może w takich warunkach odwodnić. moim zdaniem nawet 2 piwa rozłożone w ciągu dnia nie zaszkodzą.

realna kaloryczność alkoholu jest mniejsza, kiedy jest spożywany sam, niż wypijany w połączeniu z żarciem.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czym najlepiej dobic kalorie? Oliwa z oliwek?

Zawsze jem pierś smażoną, ale dziś nie miałem czasu na zabawę w kuchni i kupiłem kure z rożna. Tam tłuszczu nie ma prawie w ogóle (jeszcze sprawdziłem w internetach) i teraz mam do nadrobienia z grubsza 460 kalorii dziś (2 razy zjem po 180g z rożna, a w każdej takiej porcji smażonej piersi jest 230kcal więcej).

Jem ostatnio na 3700/3800kcal i wieczorem ledwo już daje rade wepchnac coś do mordy, ale przynajmniej waga dźwiga się powoli do góry. Jak jeden czas nie dawałem rady jesc tak dużo i jadłem tydzień na 3300kcal to zeszło mi kilo na wadze xD.

 

 

Ja sobie kupuje soki bezpośrednio wyciskane i piję po treningu, szklanka ok. 150 kcal. Trochę drogie, bo 5 zł za litr pomarańczowego, jabłkowy tańszy. Nie wiem w sumie czy to najlepsza opcja, ale zakładam, że jak bezpośrednio wyciskane to tak jakbym zjadł te pomarańcze, więc i jakieś witaminy wpadną. Niedużo kalorii, ale zawsze coś.

 

A przy okazji - parę miesięcy temu odkryłem gotowanie na parze i nie wyobrażam sobie teraz inaczej kuraka przyrządzać. Garnek + wkładka z dziurkami. W wodzie ryż/kasza/makaron, na górze cyce i samo się robi. Kiedyś gotowałem, bo nie chciałem smażyć, ale mięso wychodziło suche straszenie, na parze elegancko. Polecam, random.

Odnośnik do komentarza

Czym najlepiej dobic kalorie? Oliwa z oliwek?

Zawsze jem pierś smażoną, ale dziś nie miałem czasu na zabawę w kuchni i kupiłem kure z rożna. Tam tłuszczu nie ma prawie w ogóle (jeszcze sprawdziłem w internetach) i teraz mam do nadrobienia z grubsza 460 kalorii dziś (2 razy zjem po 180g z rożna, a w każdej takiej porcji smażonej piersi jest 230kcal więcej).

Jem ostatnio na 3700/3800kcal i wieczorem ledwo już daje rade wepchnac coś do mordy, ale przynajmniej waga dźwiga się powoli do góry. Jak jeden czas nie dawałem rady jesc tak dużo i jadłem tydzień na 3300kcal to zeszło mi kilo na wadze xD.

Może zamiast chudego twarogu jedz tłusty? Stracisz kilka gram białka, ale kcale podbijesz. Proponuję spożywanie miodu(do twarogu czy placka) oraz śmietany (tylko nie wiem do czego możesz to dodawać:) ).  Dodawanie różnych ziaren też jest dobrym pomysłem (choćby do placka na śniadanie, od siebie polecę też rodzynki). Jeżeli masz możliwości finansowe to bierz mączkę arachidową (białko - 26,35 g, tłuszcze - 49,30 g węglowodany - 18,92 g) za ok 10pln za 0.5kg. Ją mozesz dodawać do różnych posiłków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...