Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ troszkę klasyczne placki owsiane mi się znudziły robię je ciut inaczej:

wersja 1. płatki, jajka, rozduszony banan,wymieszać (czy tez rozbełtać na jednolitą papkę) i na patelenkę, smażyć na małym ogniu, lepiej machnąć kilka małych placków niż jeden duży.

wersja 2. płatki, jajka, jabłko w drobnych plastrach, cynamon, wymieszać i robić jak wyżej

 

Placki tak przygotowane są dość wilgotne i nie wymagają dodatków w postaci dżemów czy jogurtów, ale co kto lubi.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

www.myfitnesspal.com

 

Szczerze nie wiem czy może ktoś nie wspominał już o tej aplikacji. Apka dostępna na iOS, Androida jak i po prostu przez stronkę. Podajemy wszystkie swoje dane, cel który chcemy osiągnąć i takie tam, zostaje nam wyliczona ilość kalorii którą musimy spożywać aby osiągnąć to co chcemy. 

Każdy posiłek logujemy (jest przeogromna baza produktów, nawet polskie rzeczy są, a w razie co można ręcznie przepisać i stworzyć samemu produkt) dzięki czemu widzimy co dokładnie i w jakich ilościach spożywamy. Czego za dużo, czego za mało. 

Ilość kalorii którą Oni nam wyliczają jest przynajmniej mało wiarygodna dla osób bardzo aktywnych fizycznie (takich jak my :D) więc myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie czy po spożyciu tej ilości kalorii wrzucamy wagę. Jeżeli nie, zwiększyć sobie tą granicę i tak aż do skutku. W końcu musimy znaleźć ten idealny bilans nasz. Ogólnie aplikacja na stronce jest dużo fajniejsza, więcej opcji, można więcej rzeczy wyedytować i wtedy korzystanie z mobilnej wersji jest przyjemniejsze. 

Ja od wczoraj zacząłem z tym przygodę i zobaczymy jak to będzie :) Jak coś to polecam :) 

 

Odnośnik do komentarza

Przerzuciłem się ostatnio  ze smakiem z wieczornego twarogu z dżemem, na makrele w sosie pomidorowym + chleb pełnoziarnisty.

Wyczaiłem zaje.bistą makrelkę w Tesco firmy King Oscar, problem w tym że za puszkę wołają 5,70zł co przy codziennej konsumpcji wychodzi mnie troche za drogo :(

Próbowałem tej biedronkowej, ale taki szajs że z ledwością dokończyłem puszkę. Jest ktoś w stanie polecic coś tańszego, a zjadliwego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...