Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

spodziewałem się że ktoś wrzuci mi sprawdzone tabelki z wartosciami odżywczymi, a nie informacje by biegać i mam przyciąć kalorie, bo to wiem. TYLKO KU<RWA TRZEBA WIEDZIEC Z CZEGO i  NA CO ZAMIENIĆ.

A skąd mamy wiedzieć czym się odżywiasz? Opisałeś przykładową dietę, czy wystarczy Ci porada, że nie powinieneś jadać dalej pączków na śniadanie?

 

Dżizas co za roszczeniowcy -_-'

Odnośnik do komentarza

a czego się spodziewałeś, że ktoś Ci dietę ułoży? Zrzucenie oponki to prosta teoria i regularna praktyka.

My fitness pal lepszy chyba, ma więcej produktów.

 

Orzech odrzuć przetworzone produkty zawierające duże ilosci węglowodanów, białe pieczywo, ryż i makaron zastąp pełnoziarnistymi odpowiednikami, jedz twaróg, serki wiejskie, chudy drób najlepie gotowany albo grilowany do tego warzywa na parze lub swieże, pij dużo wody i trochę się ruszaj. A tabelki masz w necie.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

spodziewałem się że ktoś wrzuci mi sprawdzone tabelki z wartosciami odżywczymi, a nie informacje by biegać i mam przyciąć kalorie, bo to wiem. TYLKO KU<RWA TRZEBA WIEDZIEC Z CZEGO i  NA CO ZAMIENIĆ.

Jeżeli ci zależy by szybko zjechać i masz psychikę by wytrzymać z podżeraniem,to dawaj an śniadanie 80 gram owsianki z 30 gram białka i 20 gram wiórków kokosowych,później 3 posiłki w ciągu dnia 200 gram chudego mięsa z 300 gram warzyw mrożonych a przed snem 2 serki wiejskie z kefirem.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no na samych serkach i kefirkach długo nie pojade, musze mieć jakieś urozmaicenie, w szczególnosci że jaj nie moge żreć, znowu odezwał mi sie kręgosłup, ale na szczescie udało mi się go wyprowadzić. postawie na rower stacjonarny i "gimanstykie" z naciskiem na plecy barki i brzuch. co do wody to też nienawidze pić samej :/ oszukuje sie i wciskam cytryne lub pijam herabaty wszelakiej maści (bez cukru ofc)
diete to ja miałem straszną moge sie pochwalić ze często moim obiadem jest mrozonka/fast food/ czesto zdarzało mi się że jem na sam wieczór np kilo frytek przez cały dzień. a w dzień np 4 snickersy. do picia wiadomo kawa+energetyki + kolorowe napoje. no i brak większego ruchu. na razie super bilans 90kg na wzrost 180cm xd a no i browary i wóda oczywiscie. od tygodnai ograniczam słodycze i jest masakra, bez kopa z endorfin to prosperowac nie umiem.

Odnośnik do komentarza

To może pogadaj z Yano, on ponoć ma świetne wyniki morfologii mimo podobnej diety =]

W zasadzie jak zależy Ci na efektach, to faktycznie zredukuj te świństwa i zacznij się odżywiać tak, jak podał Blubezoo. Chociaż ja tam o chudym mięsie bym nie wyrobił - lubię oszamać kotleta z warzywami, golonkę, czasem słodycze (ale rzadko). Kwestia pilnowania się czy nie za dużo tego dziennie wchodzi vs Twoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

morfologie mam spoko bo w szpitalu wyladowałem 1wszego dnia jak mnie kręgosłup dopadł. wszytsko mam w normie dwa wskaźniki wysoko ale to jak lekarz określił pewnie to te 8 browarów co wypiłem dzień wcześniej :lapka: a sie obawiałem że będą sprawdzac poziom krwi w cholestelorze albo odrazu nazwą moją grupe krwi nutella

Odnośnik do komentarza

no na samych serkach i kefirkach długo nie pojade, musze mieć jakieś urozmaicenie, w szczególnosci że jaj nie moge żreć, znowu odezwał mi sie kręgosłup, ale na szczescie udało mi się go wyprowadzić. postawie na rower stacjonarny i "gimanstykie" z naciskiem na plecy barki i brzuch. co do wody to też nienawidze pić samej :/ oszukuje sie i wciskam cytryne lub pijam herabaty wszelakiej maści (bez cukru ofc)

diete to ja miałem straszną moge sie pochwalić ze często moim obiadem jest mrozonka/fast food/ czesto zdarzało mi się że jem na sam wieczór np kilo frytek przez cały dzień. a w dzień np 4 snickersy. do picia wiadomo kawa+energetyki + kolorowe napoje. no i brak większego ruchu. na razie super bilans 90kg na wzrost 180cm xd a no i browary i wóda oczywiscie. od tygodnai ograniczam słodycze i jest masakra, bez kopa z endorfin to prosperowac nie umiem.

Zmiana diety to też kwestia wyrobienia sobie nawyków. Po jakimś czasie już dużo łatwiej będziesz jej przestrzegał. Herbata czy kawa, o ile nie jest posłodzona nie są złe na redukcji, tak samo woda z cytryną. Tylko broń Boże nie kupuj wód smakowych. Ja sobie pozwalałem ze słodyczy na jednego batonika musli bez czekolady w ciągu dnia. Czasem jakiś jogurt owocowy. Na obiad jadłem tylko mięso i warzywa, wiem że to bardzo trudne. Ze zdrowszych węgli smakuje mi kasza gryczana, makaron wieloziarnisty. No i na kolację nie wolno się przejedać. Jeśli już musisz zjeść coś słodkiego to zjedz po wysiłku, jako nagrod, ale żadnych snickersów czy czekolad. Ja aktualnie chcę utrzymać wagę i jeżeli jem coś słodkiego to tylko lody i owoce i to też po bieganiu. Kalorycznie to dużo lepsza opcja niż czekolada. Np big milk, ma chyba ponad 100 kcal, a milka ponad 500. No ale to czysta praktyka z własnego doświadczenia, specem od dietetyki jak Litwin nie jestem i zaraz może przyjdzie i powie, że piszę głupoty ;)

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Nie no orzech gorzej być nie może xD Co to znaczy, że na serkach nie dasz rady? Rano wstajesz jesz takiego z warzywami i dajmy na to bułką pełnoziarnistą do tego kawa i idziesz do pracy a dzień wczesniej gotujesz sobie brązowy ryż z mięchem i warzywami i w pracy szamiesz dorzucasz też czasem ryby albo jakieś sałatki z mozarellą i tracisz kilogramy jak malina do tego raz na tydzien jakaś pizza czy fast i nie będzie źle. Jak tak zrzuciłem 20kg gdzie pierwsze 10 było easy, ale trzeba chcieć i się troche ruszyć.  

Odnośnik do komentarza

Przed snem lepiej twaróg, czy białko serwatkowewypić? Bo mam dylemat ostatnio.

U mnie to teraz wygląda tak . Zamrażam na lód twaróg następnie wrzucam go do blendera do tego kilka kostek lodu , minimalnie zimnej wody do tego 20g serwatki truskawkowej z jednym słodzikiem.Wychodzi mi tak pyszny,puszysty i gęsty szejk że obecnie jest to mój ulubiony posiłek dnia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Przed snem lepiej twaróg, czy białko serwatkowewypić? Bo mam dylemat ostatnio.

U mnie to teraz wygląda tak . Zamrażam na lód twaróg następnie wrzucam go do blendera do tego kilka kostek lodu , minimalnie zimnej wody do tego 20g serwatki truskawkowej z jednym słodzikiem.Wychodzi mi tak pyszny,puszysty i gęsty szejk że obecnie jest to mój ulubiony posiłek dnia.

 

 

No i oczywiscie sekretny skladnik, bo jak wiadomo: najmilsza chwila poranka - szczypta koksu do sniadanka!

Odnośnik do komentarza

 

 

Przed snem lepiej twaróg, czy białko serwatkowewypić? Bo mam dylemat ostatnio.

U mnie to teraz wygląda tak . Zamrażam na lód twaróg następnie wrzucam go do blendera do tego kilka kostek lodu , minimalnie zimnej wody do tego 20g serwatki truskawkowej z jednym słodzikiem.Wychodzi mi tak pyszny,puszysty i gęsty szejk że obecnie jest to mój ulubiony posiłek dnia.

 

 

No i oczywiscie sekretny skladnik, bo jak wiadomo: najmilsza chwila poranka - szczypta koksu do sniadanka!

 

Mówimy o kolakcji. Koks na noc brzmi nie ciekawie ale na początek dnia coś pięknego. Strzał z teścia z musli i rodzynkami <3

Odnośnik do komentarza

 

 

Przed snem lepiej twaróg, czy białko serwatkowewypić? Bo mam dylemat ostatnio.

 

U mnie to teraz wygląda tak . Zamrażam na lód twaróg następnie wrzucam go do blendera do tego kilka kostek lodu , minimalnie zimnej wody do tego 20g serwatki truskawkowej z jednym słodzikiem.Wychodzi mi tak pyszny,puszysty i gęsty szejk że obecnie jest to mój ulubiony posiłek dnia.

 

No i oczywiscie sekretny skladnik, bo jak wiadomo: najmilsza chwila poranka - szczypta koksu do sniadanka!

Co ty masz z tym koksem? Szarku już nie jest ok bo teścia bije? :D Ćwiczył chłopina tyle lat, zrobił mega progres i teraz maksymalizacja efektów.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Zdecydowanie. Do michy: płatki owsiane, jajka, odżywka WPC80, mleko, jakieś owoce (jabłko, truskawki) i wszystko usmażone w postaci najzdrowszego naleśnika na świecie <3

 

Ostatnio jeszcze przesmarowałem Nutellą, bo mnie naszedł smak. :banderas:

zrobiłem te placki. jestem turbo idiotą. nie przeczytałem że ilość składników robie na 4 osoby. mam ze 3 kg placków zrobionych :/ jeszcze jestem idiotą i zrobilem z bananami, których nienawidze. mam 3 kilo placków bananowych których nienawidze. będe pewnie to żarł przez tydzień. GURWA NAĆ

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

a jak robicie z jabłuszkami/truskawkami to trzecie na pulpe czy jak do racuchów kawałeczki? na szczeście mam syrop klonowy i jakoś to wejdzie wszystko.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...