Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

1 awokado, 1-2 łyżki kakao, jakiś słodzik. Blendujemy i gotowe. Mało węgli, dobre tłuszcze + korzyści z kakao ( jeśli mamy dobrej jakości ).  Można jeszcze dorzucić jakieś maliny i mamy super deser. Tak jak awokado nie cierpię, za kakao też nie przepadam, tak połączone razem mógłbym jeść i jeść.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko, że to też ma sporo białka, a tu chyba bardziej chodzi o tłuszczowe produkty z minimalną ilością białka.

Lyzka mascarpone ma 10g tluszczu i 0,8 g bialka w dodatku slabo przyswajalnego, 50g boczku ma 25g tluszczu i 6g bialka, Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masła orzechowe mają błonnik ujęty jako węgle,a jak wiemy ten jest głównie niestrawiony na energię.Białko też niby sporo ale to białko roślinne,więc i wchłanialność gorsza.Z awokado można fajną nutellę zrobić.Zmiksować całe awokado z 30 gramami białka czekoladowego i można jeść.Z podbicia fatu wciągałbym tłuste śmietany.

Odnośnik do komentarza

Znajoma poszła do tego całego Centrum Gacy w Gdańsku, wyje.bała 9 stów za całą opiekę dietetyczną, konsultacje, siłownię, jakieś tam badania regularne, no mniejsza o to. Pokazuje mi dziś dietę odchudzającą, a tam przewaga węgli na białkiem, w posiłkach płatki kukurydziane, mleko sojowe, albo posiłki z samych owoców. Wygląda dość kontrowersyjnie, aż sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza

Takie wielkie kombinacje. Jakieś centra itp. Wystarczy zdrowy rozsądek i umiar. Myślę że dla "normalnych" ludzi najlepsza byłaby dieta niskowęglowodanowa. Nic nie ogranicza, a jednocześnie wymusza kontrolę. 

 

Ostatnio z jedną grubaską rozmawiałem, oczywiście wyszło że ona NIC nie je i nie może schudnąć. Parę dni później widziałem ją w samochodzie na parkingu pod sklepem jak się lodami zajadała. 

Odnośnik do komentarza

Takie wielkie kombinacje. Jakieś centra itp. Wystarczy zdrowy rozsądek i umiar. Myślę że dla "normalnych" ludzi najlepsza byłaby dieta niskowęglowodanowa. Nic nie ogranicza, a jednocześnie wymusza kontrolę. 

 

Ostatnio z jedną grubaską rozmawiałem, oczywiście wyszło że ona NIC nie je i nie może schudnąć. Parę dni później widziałem ją w samochodzie na parkingu pod sklepem jak się lodami zajadała.

Wiesz łatwo powiedzieć ale ludzie nie mają wiedzy, bo nikt ich nie uczył i wiesz taka grubaska może nie wiedzieć, że w pączkach jest tłuszcz i cukier dlatego tyje. Moja matka ma zero pojęcia o dietetyce, poszła do specjalistki i ta jej rozpisała diete 1500kcal z przepisami i schudła 20kg w wieku 57 lat z problemami hormonalnymi więc jednak da się tylko niektórzy potrzebują po prostu trzymania za morde.

 

Tak swoją macie jakieś sprawdzoną stronę gdzie mogę sobie rozlożyć ilość poszczególnych elementów? Bo zainstalowalem apkę, myfitnesspal i wg nich (podając wzrost, wagę i tryb życia) mam dziennie zjadać 105g białka, 257g wegli i 69 tłuszczu na redukcji. Nie wiem czy to dobre proporcje, a wczesniej jak zrzucalem sadlo z ulaństwa to wpieprzałem duzo białka z kuraka i nabiału teraz jest o tyle trudniej, że na roślinnej głownie węgle opier.dalam i staram się jakoś to wyważyć.

Odnośnik do komentarza

No, ale indeks się nie zmniejszy, w dodatku podbijesz kaloryczność. Poza tym, kukurydziane mają mniej błonnika i minerałów.

 

@bluber

 

Bo te wszystkie apki i kalkulatory trochę z pisdy podobają ten podział na makroelementy. Mi większość podaje na utrzymanie wagi minimum 400g węgli. No jakbym tyle węgli jadł dziennie to bym nie wróżę sobie przyszłości. Apki są dobre, ale raczej do zliczania, a nie przyjmowania ich sugestii.

 

Dieta redukcyjna wegańska to niemałe wyzwanie. Białko roślinne zazwyczaj idzie w parze z węglami.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Ja do zawodów zliczałem na komie na fitatu i na necie na potreningu.pl.Co z tego że obniży się indeks(czekolada też nie ma super wysokiego)jak zaleje nas po kombinacji fatu i wegli,a nie od samego skoku insuliny ;) A do tego kukurydziany są mniej odżywcze,nie mają 1,3 i1,6 beta glukanów,błonnika konwenturującego do maślanów(wiem magiczne nazwy ale po to to się je).

Odnośnik do komentarza

Mi my fitness pal pomaga, bo jednak pozwala pilnować się w każdym miejscu. Musiałem tylko wyregulowac makrosy pod siebie, bo też zaproponowało mi za dużo węglowodanów

Trochę niepokoją mnie wyniki mikro l. Wiadomo, że to są wartości lekko na oko ale i tak, jak wychodzi mi, że dostarczamy tylko 50% witamin, to dobrze to nie świadczy. Dzisiaj kupię 2kilo marchewki, zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...