Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio smażę camemberta. Po prostu na masło klarowane wrzucam i już. Ostatnio miałem z Carrefoura. Można pokroić na 6 części albo wzdłuż na 3-4 duże okrągłe kawałki. Coś jak kotlety serowe wtedy wychodzi. Tylko nie każdy camembert da się tak przyrządzić. Ten z Lidla łatwo się rozpływa ale popróbuję z nim jeszcze bo i tak jest smaczny.

 

Kiedyś robiłem w panierce z mielonych migdałów i jajka ale za dużo roboty, panierka i tak jakaś super nie była, przypalała się no i migdały do najtańszych nie należą. Już wolę je na surowo zjeść. 

 

Tak przy okazji to ostatnio w ogóle nie chce mi się gotować. Albo właśnie coś na szybko smażę, wypiję bulletproof coffee albo po prostu 600ml śmietany 42% :D.

Odnośnik do komentarza

Nic. Kompletnie nic się nie dzieje. Kiedyś litr wypiłem ( ale to różne i 30% i 36% ) i świetnie się czułem. Mam jeszcze 2 litry śmietany ze wsi. 

 

Tak przy okazji to zrobiłem ostatnio na sobie mini eksperyment ( coś jak ten koleś tutaj http://live.smashthefat.com/why-i-didnt-get-fat/ http://live.smashthefat.com/why-i-did-get-fat/tylko bez badań ). Żarłem same węglowodany przez 10 dni + białko, tłuszczu mało, coś jak przed okresem kiedy dbałem o siebie. Samopoczucie mocno w dół, pojawił się katar ( nawet nie zauważyłem że na ketozie znikł, normalnie od 10 lat co dzień smarkałem bo były gluty w nosie - magia ;) ), ostatniego dnia jak zacząłem coś z dolnych dróg oddechowych odkrztuszać to szybciutko wróciłem do tłuszczu. 

 

Kiedyś może się pobawię i porobię badania przed, po, w trakcie. Ale nie wiem czy kiedykolwiek wrócę do "normalnego" jedzenia. Najwyżej do około 100g węglowodanów po treningu. Chyba że mnie najdzie żeby robić jakąś "świńską masę" to może wtedy.

Odnośnik do komentarza

Ja to raczej pozostane przy keto tylko na masie dorzuce ladowania bo troche lipa rezygnowac z weglowodanow juz tak mowie czysto jak czlowiek :D a to zjadlby jakos zapiekanke, lasagne czy spaghetti :)

 

Dzisiaj po poltora miesiaca zarcia tluszczowo bialkowego bez ladowan weglami robie badania, morfologia, triglicerydy, watroba, cholsterol no i tescia wolnego sobie zmierze.

 

Stay tuned.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, chorizo trzeba cienko pokroić, wtedy wchodzi elegancko, te Biedrowe mi smakuje, a różne już jadłem. Jak się bierze gryza to faktycznie gumowate i czerstwe do gryzienia. Co do sera koziego, to ten Biedrowy w plastrach jest spoko, ale mi ostatnio zasmakował taki w walcowych kawałkach, jedno opakowanie to dwa mniejsze oddzielne, na opakowaniu jest koza i chyba jest to produkt importowany. Smakuje trochę jak feta. Biedra ma też w plastrach ser owczy, ale nie próbowalem.

Odnośnik do komentarza

Co do serów to nie zapominajcie to halloumi. Tylko trochę drogi :/. Mi w sumie camembert nawet bardziej pasuje.

 

Wracając do śmietany to jak mi białka brakuje to rozrabiam sobie białeczko w śmietanie. Jakie to jest za(pipi)iste. A jak się 1-2 łyżki masła orzechowego dorzuci to już w ogóle. Jedna szklanka to do 1200kcal ale co tam :).

Odnośnik do komentarza

a ja to w ógole nie myślę w kategorii diety keto, w sumie to chyba nigdy bym się na takie coś nie porwał bo chyba najlepiej to jednak być na zróżnicowanej tak zwanej zbilansowanej diecie (piwko, pizza tego nie) tak mnie się wydaje przynajmniej, ale no tak jak mówie wiedzy nie mam

Odnośnik do komentarza

Wiele razy czytałem, że keto jest najzdrowsze dla organizmu. Z resztą w necie z tego co widziałem jest nawet niemała armia ketoświrów, normalnie jak jakaś sekta. Są tacy co jak widzą, że na fatsecret ktoś napisze coś w stylu: "dzisiaj zdrowy obiadek, schabowy z ziemniaczkami i suróweczką" i od razu gość się wtrąca, że węgle w posiłku to proszenie się o raka (xd), więc może coś w tym jest. Z resztą zalet ketozy jest cała masa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...