Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo walkowane milion razy chcesz miec pewnosc co do ryb sam je hoduj chcesz miec pewnosc co do kur i swiniakow sam je hoduj itp. Nikt nie bedzie ani ryb ani swin karmil najwyzszej jakosci zarciem bo jedzenie to biznes a w biznesie chodzi o to zeby jak najwiecej zarobic zeby jak najwiecej zarobic trzeba produkowac jak najmniejszym kosztem

 

Co wam trzeba jak dzial swiat tlumaczyc?

 

Co do cholesterolu ja mialem podwyzszkny i na zbilansowanej, lekarz powiedziala ze za duzo jajec jem bo jadlem 5. Ale to internista wiec jej nie slucham. Winy lepiej poszukac w jakis zaburzenia metabolizmu raczej noz zarcia.

Odnośnik do komentarza

ostatni tydzień miałem troche w bojowych warunkach bo przeprowadzka i prawie same gu.wna wpadały - tosty pszenne, bułki pszenne,jakieś sery serki, czipsy rzeczy których normalnie w ogóle nie tykam, a do tego troche alkoholu

 

no tak rozregulowanych bebechów to nie miałem już dawno, co ta pszenica i zero błonnika robi z jelitami :o

 

ps. z czego czerpiecie błonnik na keto?

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Kilka miechów na świńskiej masie to trochę podlało. A na keto wlazłem tylko i wyłącznie ze względów zdrowotnych. Liczę, że pasek zdrowia w końcu się podładuje do stupro i będę mógł ruszyć na siłkę podrzucać ciężarki pod sam sufit. Od marca tylko bieganie za piłką i rzadko kiedy jazda na rowerze albo baden jak jakaś pipa :(

Odnośnik do komentarza

Teraz jak chcę coś na kształt pizzy to biorę po prostu tartą mozzarellę z Lidla ( 200g ). Wrzucam na patelnię na mały ogień. Jak się lekko rozpuści to daję na górę sos pomidorowy, dodatki wg uznania, dodatkowy ser ( ale już nie dużo ), przykrywam i trochę trzymam na ogniu. Musimy uważać żeby ser się od spodu nie przypalił ale puszcza dużo tłuszczu i naprawdę długo trzeba trzymać żeby spalić. Moment poczekać aż lekko przestygnie żeby łatwo przerzucić na talerz i gotowe.

Zrobiłem dzisiaj po raz pierwszy i wyszło bardzo spoko. Sos pomidorowy pikantny, salami, chorizo i pieczarki na górę. Będzie urozmaicenie na obiad.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...