Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie, ja czuje sie jak w podstawowce kiedy to dostalo sie Pegazusa i nie moglem sie doczekac az wroce do domu by sobie pograc :) Z tym, ze teraz to chodzi o prace :P Gra jest swietna, na liczniku ponad 45h a fabuly jak sadze liznalem moze z 1/4 jak nie mniej. Calkowicie pochlonely mnie questy, ktore nie sa jakies wymyslne, ale najwidoczniej cos maja w sobie, ze chce je czlowiek wykonywac.

 

Ps. Entuzjazm opadl? Nie pamietam w tej generacji gry, ktora po spedzeniu przy niej 45h bym sie cieszyl nia tak samo jak wtedy kiedy pierwszy raz wlozylem plyte z gra do konsoli.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos jest juz po Ether Mine to polecam pogadac z Desiree w Colony 9, mozna sie czegos ciekawego dowiedziec...

 

A, i mozna prezenty dawac swojej druzynie! Items -> Collectibles -> Present. Chyba, ze to tylko ja taki uposledzony i dopiero to odkrylem.

 

Dołączenie Riki'ego do drużyny - no poległem normalnie. haha.

Odnośnik do komentarza

Entuzjazm opadł? No way! Trudno jednak być w stanie permanentnego podniecenia od zeszłego tygodnia. : P

 

Dzisiaj dobiłem do Eryth Sea. Słyszałem wcześniej porównania do Chrono Crossa i nie są one przesadzone w tej lokacji. Zaczyna się też robić ciekawiej jeśli chodzi o fabułę i świat.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

(pipi)nalem Cie w spoilery zeby nie psuc zabawy nikomu ewentualnie;) no, ale tez tak podejrzewalem wlasnie. Chociaz myslalem

 

ze to tylko on taki cwany i przelazl na druga strone a tu wychodzi cos o wiele ciekawszego skoro powstaja inne takie hybrydy. Mechy wylapuja dusze ludzi? Who knows.

 

Wszystko dosc mocno chyba laczy sie z Alvinem, dobry s(pipi)iel z niego. Troche przypomina mi Joshuę z The World Ends With You. Taki cwaniaczek co wie o co w tym wszystkim chodzi, ale nie powie.

 

 

Ja dolazlem wkoncu do Frontier Village. Wszyscy sie podniecaja Bionis Leg, ale Mekna Forest wcale o wiele mniejsza nie jest, tylko bardziej gesta "zabudowa" kwiatami powoduje takie wrazenie. Ogolnie podobno ktos wyliczyl, ze wszystkie obszary gry maja cos powyzej siedmiu tysiecy mil kwadratowych. SPORO. A jak na jrpg to wrecz niesamowicie.

 

Anyways - widok z Frontier Village na Ether Sea - LOLWUT JAK PO CO JAKIM CUDEM JAKIE TO PIEKNE.

Odnośnik do komentarza

A nie zmieniłeś czasami kraju na który miałeś ustawiony Nintendo channel itp.? u mnie tak jest że jak zmienię kraj z Anglii na którym mam save'a zrobionego na Niemiecki to konsola nawet nie widzi wtedy płytki z grą lub wyskakuje Error i płytka nieczytelna, daje spowrotem Anglię i jest normalnie...to jest dopiero LOL.....

Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu wczoraj też pograłem trochę i nawet jeszcze nie wyszedłem z Gaur Plains. ; ) Ktoś może mi powiedzieć gdzie mniej więcej przy jeziorze szukać mam tego naszyjnika z questa otrzymanego w obozie dla uchodźców? Jest gdzieś we wodzie czy na tych dziwnych płaskich skałach po których biegają potwory z ponad 70 levelem? Czy jeszcze gdzie indziej? Aha, przy okazji szukam też Nopona mającego znajdować się w tych okolicach. Też prosiłbym w miarę możliwości o jakieś wskazówki. : )

 

Nopon jest z kolei z drugiej strony mostu.

 

 

 

sorry że powracam do tego questu ale biegam przez Raguel Bridge i nie mogę owego Nopona znaleźć.....zresztą też mam problem w odnalezieniu Trainer Harmelon "w północnej części Spiral Valley" czy w Xeno pólnoc na mapce to normalnei jest północ? bo nie widzę w mapie żadnego kompasu ani nic....

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze nie ma na internecie mapy wyciagnietej z Xeno. Zaraz odpale konsole i zrobie zdjecie dla miejscowki (z gory wybaczcie za (pipi)owa jakosc)

 

Ok, wyglada to mniejwiecej tak

 

Nopon powinien byc gdzies tu

i4ljdt.jpg

 

przechodzicie przez most a pozniej w prawo i az do samego konca. Typ powinien byc gdzies skitrany, ale na mini-mapce bedzie zaznaczony wykrzyknikiem jak sie zblizycie do niego na jakastam odleglosc.

 

Trainer Harmelon jest tutaj

dqn19v.jpg

 

pomiedzy dwiema gorami jest taka polac terenu i rezyduje tam wlasnie on oraz dwa dinozaury pelniace role jego obstawy. Koles jest chyba zaznaczony jako "rare" wiec jezeli niedawno go utlukles to moze go nie byc przez jakis czas.

 

 

A ja nadal nie natrafilem na tego ciecia w Mag Mell, haha. Juz sie chyba nie uda, moze w New Game+.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Django za pomoc, Trainer Harmelona znalazłem dzięki temu bez problemu(o dziwo ja tam często byłem ale zawsze te dinusie mi go zasłaniały bo chodziłem nocą i go nie widziałem nigdy) co do tego Nopona to okazało się że siedział na kondygnacji ale przy tym wielkim Ether Crystal tuż przy Raguel Lake(to ten co można go eksploatować w trzech miejscach aż, często jest zielony lub złoty).

Odnośnik do komentarza

Hmm no to musialem sie (pipi)nac, wybacz. Ja tego Trainera to chyba z pol godziny szukalem i to... nie w tym miejscu, bo na pierwszej mapie jakby. Patrze sa gory no to laze tam, ale nie ma typa. Co do cholery przeciez tutaj go bilem wczesniej... no i tak lazilem. Pozniej dopiero wpadlem zeby ogarnac druga mape.

 

Panowie, Fossil Monkey, skad to zdobyc? Jakis trade? Potrzebne do odbudowy sami wiecie czego.

 

Genialnie, ze sa mapy. Pozniej moze to ogarne i przerobie z moonrunes na nasze to bedzie nam latwiej.

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje że pozaliczałem wszystkie aktualne questy na Bionis Leg, więc będę mógł ruszyć kawałek do przodu(aktualnie mam 17h na liczniku :]) choć upewnię się czy nic nie przegapiłem(Collectopedia zaliczona w każdej mi dostępnej lokacji, totalny ogień!).

Odnośnik do komentarza

Na początek witam wszystkich - to mój pierwszy post tutaj.

Forum psxextreme jest chyba jedynym miejscem w Polsce, gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o Xenoblade, a szkoda bo gra jest świetna i każdy fan rpg, a zwłaszcza jrpg powinien obowiązkowo w nią zagrać. Niestety Wii jest u nas mało popularne i ma delikatnie mówiąc nie najlepszą opinię :-(

 

Wracając do gry, ja jestem nią oczarowany, chociaż muszę przyznać, że na samym początku nie byłem w 100% przekonany, głównie walka wydawała mi się jakaś dziwaczna. Teraz mam około 30h na liczniku, zbliżam się do Prison Island i nie mogę doczekać się co będzie dalej.

Ta gra ma w sobie coś takiego, że chce się łazić. Przynajmniej ja tak mam. Zwykle po włączeniu gry, przez 1-2 godziny "zwiedzam", a zbieractwo i misje poboczne robią się przy okazji. Później leci wątek główny i znowu zwiedzanie :-) Nie robię wszystkich misji, ale zbieractwo mam najczęściej na 100%.

 

Przy okazji pytania. Nie wiem czy ktoś już zaszedł tak daleko, ale zastanawiają mnie te stwory, która mają po 80 poziomów. Czy potem fabuła będzie nas kierować z powrotem w te same miejsca?

Drugie pytanie - ciekaw jestem czy gracie wszystkimi postaciami? Ja gram na razie tylko Shulkiem.

I ostatnie pytanie - nie za bardzo rozumiem jak trzeba dobierać ludzi do robienia kryształów. Ktoś mógłby pomóc?

 

A wszystkim niezdecydowanym mówię: kupować i grać! Ta gra jest u mnie w pierwszej 10 najlepszych gier na Wii i na pierwszym miejscu jeśli chodzi o rpg tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pogralem i mowie - nie, jestem w Eryth Sea, robie fabule! Wyszlo na to, ze znowu wrocilem sie do Colony9, ubilem tego wielkiego Broga na Agora Shore na Liliany i probowalem zmusic Desiree do dania mi questu ktory otwiera 4 drzewko skilli dla Shulka, ale nie. Nie udalo sie ._.

Ale przynajmniej ubilem w koncu tego typa z Mag Mel!

 

Ogolnie to wraca sie wszedzie caly czas wiec to akurat dobrze, ze sa stworki z wiekszymi poziomami. Teraz wlasnie moge pochodzic juz spokojnie po Agora Shore bo mnie nikt nie tknie.

 

Ad2. Ja gram tylko Shulkiem, ale podobno pozniej warto go nawet wyrzucic z druzyny (o ile nie walcyzmy z mechonami), ja tam tego nie zrobie bo co glowny bohater to glowny bohater. Taki dziwny jestem. Ogolnie moj team przez jakis czas to byl Shulk - Rayn - Melia, ale ta ostatnia narazie jest dosc bezuzyteczna wiec spowrotem zamienilem ja na Sharle i jest git. Jednak co medyk to medyk.

 

Ad3. Wszystko zalezy od tego jak bardzo sie lubi twoja druzyna. Ja calkiem dobre rezultaty osiagam uzywajac Shulk - Sharla. Podczas procesu pomoze jeszcze Rayn i HEAT mozna dosc latwo osiagnac.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zamieniłem Reyna na Dunbana i raczej jestem zadowolony. Jedyny zgrzyt to wyraźnie mniejsza ilość HP, ale ogólnie kosi wszelkie plugastwa lepiej. Mimo to zaciąłem się trochę na jednej walce i będę musiał chyba z kilka poziomów nabić (teraz mam 49) dla świętego spokoju. ; / Oprócz tego Shulk (Monado Buster zabiera już ponad 10k HP) i Sharla (leczenie).

 

morciba, odnośnie tych potworów z wysokim levelem to one tam po prostu są. ; ) Z tego co sobie zaspoilerowałem to fabuła raczej nie wraca do tych miejsc, a jeśli wraca to tylko na chwilę. Tam gdzie ja jestem o backtracingu nie ma póki co mowy.

Odnośnik do komentarza

Dunban jest podobno wlasnie lepszy ofensywnie, ale zbiera mniej aggro co mi troche nie pasi. Lubie sobie biegac wokol stworka i napierac backslashem za 8k lub tym od boku. No i nie trzeba pakowac gemow z Hp up dla Shulka.

A nie ma jakiegoś gema na aggro+? To by rozwiązało problem. Nawet pomijając ten fakt Dunban z paroma gemami na agility jest kapitalny - unika większości ataków, u mnie leczenie go jest praktycznie niepotrzebne.

Sharla mogłaby mieć jakiś czerwony skill do chainów.

 

Co mnie wkurza w grze:

- brak bestiariusza, który by podpowiadał gdzie mniej więcej występuje dany mob i jakie są jego dropy.

- randomowe poruszanie się npców - obecnie mam dwa wykonane questy w

Frontier Village

i nie mam komu ich oddać, a chodziłem po całej lokacji o różnych porach dnia do tego stopnia, że postanowiłem to olać całkowicie, chociaż doświadczenie zawsze mile widziane (obecnie lv. 40, jakieś 30h).

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...