Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy Frontier to troche mialem dosc tych wszystkich questow i troche tam sobie odpuscilem. No coz, czasami czlowiek moze sie zmeczyc.

 

Ale przy "sekretnej osadzie" to jakos na nowo wszystko wrocilo i robie jak szalony. Nawet mozna dostac tam nowego skilla dla Monado! No i czwarte drzewko skilli dla 7 bohatera. Fajnie sie odkrywa takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jestem przed ostatnią lokacją i mogę chyba potwierdzić, że miały miejsce wydarzenia, które uniemożliwiają wykonanie niektórych wcześniej podjętych questów.

 

I jak z tym questami?

 

55h i jestem po Prison Island. Po ostatnich, burzliwych wydarzeniach zapragnąłem trochę "odpocząć" od głównego wątku i przez ostatnie 4h kręcę się po Colony 9, Tephra Cave i Colony 6 i robię questy poboczne. Muszę przyznać, że z czasem robią się one coraz ciekawsze. Już nie jest to proste idź i przynieś przedmiot, czy zabij potwora. Questy są bardziej rozbudowane, z możliwością wyboru i czasem zaskakującym finałem :-)

 

Mam pytanie o przedmioty, bo zaczyna mi brakować na nie miejsca. Przy niektórych pojawiają się znaczki, że będą potrzebne w późniejszych misjach, ale czy wiadomo, które będą potrzebne przy odbudowie Colony6? Zdaje się, że nie, ale nie mam 100% pewności. Druga sprawa - te worki, które zbieramy z potworów - część ma taki znaczek (srebrną smugę o ile dobrze pamiętam), a część nie (śmieci?). Pytanie czy te bez smugi można sprzedawać bez stresu, że będą później potrzebne?

I ostatnia kwestia z przedmiotami do kolekcji. Brakuje mi kilku w różnych miejscach, ale praktycznie w ogóle nie używalem opcji trade z mieszkańcami i zastanawiam się czy przypadkiem niektóre przedmioty nie są dostępne tylko w ten sposób - mógłby ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza

Z całą pewnością mogę Ci powiedzieć, że questy z jednej lokacji w której niedawno byleś odpadają. ; ) Trudno mi powiedzieć jak z innymi, bo jest ich tyle i zazwyczaj robiłem każdy, którego się podjąłem, że już dawno straciłem rachubę co i jak. : P Colony 6 zostaje, ale nie bawiłem się w rozbudowywanie, więc może dzieje się coś z pojedynczymi osobami. Dunno.

Odnośnik do komentarza

Nie, trade to tylko ulatwienie. Wszystkie przedmioty mozna znalezc "w swiecie". Inna sprawa, ze czasami jakis potrafi sie "zablokowac", albo jest po prostu bardzo rzadki.

 

Enkidou, robi sie pozniej trudniej? Walczylem juz raz z

Egilem i uruchomil Mechonisa

i jak narazie nie bylo problemu. Tym bardziej dziwne bo team mam taki troche z czapy. Jak w pokemonach, gram tymi ktorzy mi sie podobaja : D Wiec Sharla odpadla

Odnośnik do komentarza

Wiele dalej nie jestem, ale tam gdzie byłem trudniej nie jest. Jedyny nieco większy problem jaki miałem przez całą grę to walka z

 

Gadoltem w stolicy

 

ale to tylko dlatego, że początkowo nie używałem Monado Shield i Armor.

 

Swoją drogą walka o której wspomniałeś była epicka (nie lubię tego słowa w tych czasach, ale idealnie pasuje do sytuacji). : O

Odnośnik do komentarza

Swietna scenka na koniec walki

 

 

YOU'RE BLADE DIDN'T CUT DEEP ENOUGH BOY

 

 

Co do poprzedniej walki:

 

Bylo w sumie blisko zeby mnie ubil bo Fiora i Dunban zdechli, ale podbieglem, wskrzesilem Fiore i nagle pojawia sie przepowiednia ze nas rozdupcy za pare rund. NO TO DAWAJ RZUCAMY WSZYSTKO CO MAMY. No i zdechl. W sumie tak trudno nie bylo, jedyny problem byl w tym, ze nie mialem "leczarki" i musialem sam wszystkich leczyc (no, plus regeneracja Fiory).

 

Tak sie zapytam odrazu, do Sword Valley juz teraz nie wroce nie? Bo chyba brak mi jedej (pipi)ki do odbudowy C6

 

Odnośnik do komentarza

Nie, nie wrócisz niestety.

 

Ja z kolei jestem z lekka wqrwiony. Kto do ch*a wymyślił, że w ostatniej lokacji nie można zapisywać stanu gry!? Ja pier*dole, godzina poszła się kochać. Gdy powiadomiono mnie, że nie mogę wrócić nie sejwowałem bo myślałem, że tyle będę mógł zrobić. O_O Tak więc dobra rada - gdy usłyszycie, że nie ma powrotu zapiszcie stan gry! Jedyne pocieszenie, że ostatnia miejscówka rzuca na łopatki art designem. Niestety, 78 level nie pomógł.

Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie obszedłem całe Eryth Sea(nie powiem odkrycie jej całej zajęło mi dobre pół dnia...) i no jak zwykle jestem oszołomiony ogromem i pięknem owej lokacji(utwór w nocy wymiata) a jeszcze lepsze jest to jak spadają takie pyłki ehteru na wodę to kojarzy mi Inifite Undiscovery i Lunar Rain xd . Na razie co mnie zastanawia to czy za niedługo Shulk otrzyma jakiś nowy art bo już dawno nic nie otrzymał i wieje posuchą w jego temacie...

 

 

P.S. Riki totalnie wymiata, jego "entry" totalnie mnie zabiło śmiechem xd

Odnośnik do komentarza

Niestety Shulk nic nie dostaje, chyba ze ja cos ominalem, ale nie sadze. Jedynie mozna pozniej dostac jeden Art dla Monado i tyle.

 

Kyel Lexos, ktokolwiek widzial ktokolwiek wie gdzie to cholerstwo znajde? Niby podczas deszczu gdzies. Stawiam w sumie na Eryth Sea, ale to jest takie duze, ze az mi sie nie chce lazic bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Niestety Shulk nic nie dostaje, chyba ze ja cos ominalem, ale nie sadze. Jedynie mozna pozniej dostac jeden Art dla Monado i tyle.

 

Kyel Lexos, ktokolwiek widzial ktokolwiek wie gdzie to cholerstwo znajde? Niby podczas deszczu gdzies. Stawiam w sumie na Eryth Sea, ale to jest takie duze, ze az mi sie nie chce lazic bez sensu.

 

Z tego co pamietam to na jednej z wysepek sobie latal( tam gdzie byl zolwik z wysokim levelem) jezeli sie nie myle. Jednak napisales cos o deszczu, a on w normalych porach byl.

Zdecydowanie przydalby sie bestiariusz :/

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam jak zrobić dobrych widocznych zdjęć ale mogę powiedzieć po nazwach owych wysepek gdzie się one najpewniej znajdują: Racti - wejdź na Hovering Reef 5 i wskocz do tej dziury na środku, pod spodem jest podobna wyspa na którą się spada(bez obaw wpada się tam do małego stawu) i tam jest właśnie Racti.

 

 

Kyel - jego widziałem bodajże albo na Hode Refuge albo na Sleeping Dragon Isle, ale obstawiam bardziej na Hode Refuge.

 

 

Mam nadzieje że te informacje django ci się przydadzą :] ja na Eryth Sea nie mogłem jednego kwiatka znaleźć i przez małą ilość landmarków na razie sobie odpuściłem bo nie mam ochoty powtórzyć sytuacje z Makna forest że dla Enigma Lotus siedziałem tam kilka godzin....więc aktualnie poszedłem do Alcamoth - na liczniku ok. 69h, lvl 46.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Brakuje mi jednego znaleziska z Ether Mines do collectopedii z kategorii "strange". Love crane mam a nie moge odszukac tego drugiego "czegos". Jestem już po wybuchu i nie mam dostępu do całej kopalni. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

 

 

Drugi item to "Fire Abron" nie daje pewności ale ogólnie z tego ile tam można wejść do środka Ether Mines po wybuchu to bez problemu powinieneś w tym małym labiryncie to znaleźć, ale od razu mogę powiedzieć że się możesz trochę nachodzić, ja szukałem go naprawdę długo ale w końcu gdzieś przy początku kopalni mi się objawił :]

Odnośnik do komentarza

to jest dopiero zaskakujacy news

 

Nintendo UK has announced that its working on the stock shortages surrounding Xenoblade Chronicles. Numerous retailers such as Amazon, Asda and Game have reported that they’ve run out of stock. Nintendo hopes to replenish stock as soon as possible. Let’s hope Nintendo of America takes notice.

“We are doing everything we can to get more stock of Xenoblade Chronicles into UK shops this autumn. We know how frustrating stock shortages can be for people, and we are disappointed when even one customer cannot get hold of one of our products.”

Odnośnik do komentarza

Ja też w końcu ukończyłem Yakuze 4 (nie lubię zaczynać nowych gier, dopóki nie skończę poprzedniej w którą aktualnie gram) tak jak chciałem, i mogę spokojnie przysiąść do Xenoblade, w którym jak na razie mam ograne ponad 10 godzin, i głównie skupiałem się na kolekcjonowaniu różnych Item'ów, i wykonywaniu wszystkich quest'ów jakie mi wpadły w łapki (o ile to wszystkie jakie dotychczas odkryłem - ogrom tej gry już na początku przeraża mnie swoją wielkością). Więc przedemną jeszcze daleka droga do zakończenia swojej przygody...

Odnośnik do komentarza

No tak, jak w rpg'ach nastawiasz się na grafikę to Cię gra rozczaruje, i da siarczystego plaskacza w twarz. Ale gwarantuję Ci, że design'em gra zabija.

I odpowiedz sobie tak naprawdę szczerze, czego oczekujesz po rpg'ach, pięknej grafiki, czy czegoś zgoła innego (ja wole to drugie), bo jeśli tego pierwszego, to Xenoblade jak widać Cię rozczaruje...

Odnośnik do komentarza

No przypuszczam ze cos nie tak na linii monitor/=/wii bo gry an ps2 wygladaja w miare,ale to ...jezu jakie to jest brzydkie,szare,wielkie piksele,nic nie widac praktycznie. Design? gra wyglada tragicznie u mnie. W intrze gdzie bija sie te dwa bydlaki myslalem na poczatku ze to statki albo gory jakies bo ciezko bylo rozpoznac o co chodzi lol ;/

 

Chce w to zagrac chocbym musial kupic jakis nowy monitor/tv

 

EDIT: telewizor dal rade,teraz faktycznie gra wyglada jak gra. Jeszcze troche ustawien i zaczynam przygode,tym razem bede widzial co bije :>

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Kup sobie monitor LCD z wbudowanym wejściem do kablówki/satki etc. najlepiej 22" i wtedy się przekonasz co znaczy najlepszy obraz w Wii na oryginalnym Componencie(o ile rzeczywiście masz oryginał...) tak jak Dahaka powiedział, to co ty widziałeś to problem twojego osprzętu a nie samej konsoli.

 

Ja właśnie przebywam w Alcamoth, coś świetnego(czuje w tym mieście klimat Phantasy Star) za niedługo muszę znowu sprawdzić co lubi kilku moich bohaterów dostawać w prezencie bo widzę affinity coś wzrosnąć nie chce u moich niewiat(a mam do wykonania questa z tym związanego).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...