Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba wiem dlaczego gra nie ukazała się w USA. Nie chodzi o to, że taka gra by się nie sprzeda (chociaż może to też pewien czynnik), ale o coś więcej. Jest np. taki moment, w którym główny bohater mówi z entuzjazmem (lekki spoiler z końcówki) o świecie

 

bez Boga

 

Przypuszczam, że jakby jakiś kołtun się tego dopatrzył to taki Fox News czy inni zrobiliby aferę na cały kraj.

 

 

Szanse, że wzięto to pod uwagę, uważam za bardzo, bardzo minimalne. Nie przypominam sobie, że faktycznie duże medium kiedykolwiek zwróciło uwagę, że gry w ogóle mają dialogi. Było parę afer z tym, co widać na ekranie, ale ze scenariuszem? Tak niszowego produktu? W USA wychodziły już bardziej, hmm, poddające w wątpliwość religię jRPG-i. Nie sądzę, żeby ktoś z TV mógł w ogóle się do nich zbliżyć. Za dużo czasu i wysiłku i w sumie po co?

 

 

Pograłem ostatnio w Xenoblade. W sumie to nie mogłem się od gry oderwać, co jest rzadkie. Poza robieniem gemów mam już dostępne wszystkie opcje w menu i wydaje mi się, że każdą z tych wielu opcji, które na początku wywoływały uczucie lekkiego chaosu, już generalnie rozumiem. Mam nadzieję, że to nie sprawi, że walki staną się repetytywne - "technika A, technika B, technika C, powtórz". Jak już pisałem, gra jest przepiękna i ma super muzykę. Jeśli chodzi o fabułę, to nie powala (ostatnio był pierwszy moment, w którym zaroiło się od scenek przerywnikowych), natomiast jeśli chodzi o cały świat dokoła niej, to zaczynają się pojawiać różne fajne zależności. Kurde, w każdym razie, co za gameplay. Wszystko się dzieje tak szybko i jest tego tak dużo, i jest dopracowane.

 

To jest to, co uwielbiam - nie tylko jest duży świat do przemierzenia, ale też artyzm sprawia, że jest po co go przemierzać i nie ma się ochoty przyspieszyć gry o 400%. Przygoda jest na pierwszym miejscu, a nie rozmiar. W świetle nadchodzących w opanowanym przez kloniarzy internecie spustów nad Skyrimem cieszę się bardzo, że wyszła taka gra i jest wykonana w najlepszym stylu.

Odnośnik do komentarza

Na poprzedniej stronie o tym pisalem. Obecny naklad praktycznie sie wyprzedal, ale niedlugo ma byc nowa dostawa. Nie wiadomo jednak czy chodzi tylko o sklepy UK czy o cala Europe.

 

 

No ja już po 16 dniach czekania na nową dostawę Xeno odpuściłem i zrezygnowałem z zamówienia i znajoma musiała kupić sobie zwykłą edycje...

Odnośnik do komentarza

Czasami jak walczę, to pojawia się takie kółko i się zmniejsza i trzeba wcisnąć "b". Co to tak konkretnie jest i co to konkretnie robi?

W późniejszej fazie gry daje bonusy w postaci haste, strength up itd.

 

Relacje pomiędzy poszczególnymi członkami drużyny dają dostęp do hearts-to-hearts, plus więcej skilli można sobie dodać od danej lubianej postaci przy pomocy affinity coins.

Odnośnik do komentarza

Mialem wolny weekend to pomeczylem troche xeno,juz ponad 25 godzin i lece do prison cos tam. Zwroty akcji i ogolny "pace" fabuly super,ale powoli nie wiem jakiego teamu uzywac,jak nie ma healera to leze,jak nie ma tanka to tez ciezko,a jak sa obaj to za slaby dmg..nie wiem jak to zbalansowac.

Odnośnik do komentarza

dashaka shrine znajdziesz właśnie na Bionis Leg, gdzieś na północ na niższym poziomie od pierwszego landmarku który jest w centrum mapki to powyżej jest takie rozwidlenie, tam jest dashaka shrine gdzie jest to lustro oraz własnie duży jegomość "tarantulka".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1318023803' post='2482504']

To z deka słabo :confused: Pewnie sprzedaż gry na samo Wii nawet nie zwróci kosztów produkcji.

 

Sporo gier wychodzi tylko na jedną platformę. Jeśli sugerujesz, że Nintendo zdecydowałoby się wejść w projekt, który miałby nawet nie zwrócić kosztów produkcji, to stwierdzasz, że Nintendo nie ma zielonego pojęcia o rynku gier video. Ja myślę, że jakieś tam ma.

 

 

 

 

Szkoda, bo po reckach gra mnie mega zaciekawiła i byłby to pierwszy jRPG od skończenia Lost Odyssey, który bym odpalił.

 

No to odpal. Konsola Wii kosztuje obecnie tyle, co dwie gry. Jeśli ktoś gra na konsolach, to nie wierzę, że nie ma Wii z jakiegoś racjonalnego powodu.

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1318072659' post='2482737']

Wii to nie target dla mnie ;) Xenoblade wydaje się świetną grą, ale będę w takim razie musiał się obejść smakiem.

Jaki target? Świetne jRPGi nie są dla Ciebie?

Kup Wii, przejdź grę i sprzedaj jeśli z jakiegoś powodu wstydzisz się trzymać tą platformę w domu.

Ewentualnie kup Xeno i odpal Dolphina na dobrym PC.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

A ja tam dalej się cieszę Xenobladem(poniekąd), wędruje właśnie do kapitalu w Mechonisie Agniratha, nie powiem no spodziewałem się działającego w środku Mechonka i go otrzymałem, tylko trochę mam dość tej ilości subquestów i jedna rzecz mnie irytuje. Mianowicie chodzi o leveling, przeciwnicy będący 7lvl wyżej mają dalej czerwoną rangę i leją mnie dwoma strzałami, trochę to dziwne jak dla mnie(tym bardziej że w odwrotną stronę tak różowo nie jest).

 

Pytanie dla tych którzy przeszli Xeno: od Central Mechonis do końca gry daleko jeszcze? bo nie chce spoilować sobie co mnie jeszcze czeka ale ciekawość zżera mnie i chciałbym wiedzieć ile mi jeszcze lokacji do końca gry zostało :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...