Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

wyliczenia są teoretyczne, bo ranking będzie aktualizowany dopiero 23.10.

jak wygramy ze szkotami to możemy być, teoretycznie, nawet w pierwszej 30:>

 

taki ranking:)

 

a liczą tak - http://www.fifa.com/worldranking/procedureandschedule/menprocedure/index.html

 

czyli eliminacje x2,5 (nie 2) i nie różnica w rankingu, a po prostu miejsce w rankingu przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Nie ma sensu pisać :) Szkoda palców.

O chvj Ci chodzi? Nie wiem to pytam. Nie miałem pojęcia, że można zrobić taki skok w rankingu. Przypomnieć Ci Twoje błyskotliwe posty o mundialu regularnie nagradzane minusami, znwaco?

 

Dziękuję za informację, teraz już jestem mądrzejszy w temacie rankingu FIFA.

 

 

Bez spiny, po prostu już nieraz tu ktoś pytał o to, ale i tak za huja nikt nie rozumiał :) Ranking FIFA i przeliczanie punktów to strasznie zagmatwana sprawa, że lepiej tego nie wiedzieć niż ogarniać. Zresztą niedawno ogukozo tłumaczył gdzieś.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

 

 

Nie ma sensu pisać :) Szkoda palców.

O chvj Ci chodzi? Nie wiem to pytam. Nie miałem pojęcia, że można zrobić taki skok w rankingu. Przypomnieć Ci Twoje błyskotliwe posty o mundialu regularnie nagradzane minusami, znwaco?

 

Dziękuję za informację, teraz już jestem mądrzejszy w temacie rankingu FIFA.

 

 

Bez spiny, po prostu już nieraz tu ktoś pytał o to, ale i tak za huja nikt nie rozumiał :) Ranking FIFA i przeliczanie punktów to strasznie zagmatwana sprawa, że lepiej tego nie wiedzieć niż ogarniać. Zresztą niedawno ogukozo tłumaczył gdzieś.

 

 

Nie jest zagmatwana. Im mecz jest wazniejszy i z im wyzsza druzyna w rankingu gramy tym wiecej punktów dostajemy. Za wygraną z pierwsza druzyna rankingu fifa w dodatku w meczu eliminacyjnym polaczki dostały miljard.

 

Poza tym na stronie fifa jest to wyjasnione i jest nawet kalkulator zeby wyliczyc punkty.

Specjalnie dla was obliczyłem w 3 sekundy.

 

Pkt cebulaczków przed meczem 436

 

Pkt cebulaczkow po meczu 614

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio Polska awansowała na 42 miejsce? Jakimi prawami rządzi się ranking FIFA, że skoczyli po jedny meczu prawie o 30 miejsc?

 

 

Pisałem tu niedawno dokładniej, że właśnie tej jesieni Polska powinna znacznie skoczyć. W skrócie mówiąc, ranking liczy występy z ostatnich 4 lat. Mecze o punkty liczą się bardziej niż towarzyskie, tak samo jak ma znaczenie pozycja rywala.

 

4 lata temu nie graliśmy w eliminacjach Euro (i nawet towarzysko nie zdobyliśmy wiele punktów - remis z USA) + teraz pokonaliśmy o punkty rywala z 1. miejsca w rankingu = awans tak spory jak się da.

Odnośnik do komentarza

szczęście nie opuszcza Biało - Czerwonych, nie dość, że wygrali w sobotę z Niemcami, to dwójka najgorszych piłkarzy tego meczu Jodłowiec i Rybus, nie zagra z powodu kontuzji. Liczę, na to, że szansę dostanie Żyro, bo to obecnie obok Rzeźniczaka jedyny z Legii Warszawa, który taką szansę poważną w meczu reprezentacji powinien dostać.

Odnośnik do komentarza

Widziałem już tu teksty, że "teraz strata punktów ze Szkocją to byłoby frajerstwo". Stety czy niestety, wcale większymi faworytami niż wcześniej nie jesteśmy. Szkocja niby przegrała z Niemcami, my wygraliśmy, ale właściwie... Szkocja zagrała lepiej. Druga połowa była co najmniej wyrównana, i to na terenie Niemiec. Oczywiście nie przesadzajmy, obie ekipy pokazały kilka zalet i słabości, Niemcy z meczu z nami też były jednak lepiej przygotowane niż miesiąc temu. Mecz jest jak najbardziej do wygrania, ale za żadnych pewniaków nie ma podstaw Polski uważać. Szczęście z meczu z Niemcami nie przenosi się na następne mecze. Chcecie stawiać fortunę na Polskę, to może zastanówcie się dwa razy. Podejście typu "no teraz po Niemcach to żal nie wygrać" może tylko zaszkodzić Polakom, jeśli będą się niecierpliwić i atakować bez rozsądku, bo że Niemcy pudłowali, wcale nie znaczy, że Szkocja nie może ukąsić celnie. Neutralizacji przeciwnika na pewno przecież nie będzie.

 

 

Pewną niewiadomą jest styl. Wiadomo, że z Niemcami obie ekipy się broniły i przede wszystkim wybijały daleko od swojej bramki, z Gruzją obie atakują i posiadają piłkę. Wcale niekoniecznie Szkocja musi czekać na kontrę w meczu z Polską. Remis im mniej pasuje, niż nam. Ponadto to wcale nie jest ekipa drwali, jak się kojarzy, lubi przytrzymać piłkę, poszukać dogrania po ziemi np. do dynamicznego skrzydłowego Anyi, który nieraz uciekał Rudy'emu. Skład niby sugeruje bardziej skupienie na defensywie (nie ma np. daleko wychodzącego lewego obrońcy Robertsona), ale jest też, jak z Gruzją, duet Fletcher-Naismith w ataku. Fletcher to w kadrze taki Lewandowski Szkocji, cofa się bardzo daleko, szuka gry, dogrywa, z kolei Naismith to, patrząc po meczu z Gruzją, taki koleś, który wybiega do przodu, dostaje piłkę i marnuje okazje.

 

 

Generalnie ekipa na oko słabsza od Polski, ale nie z takimi rywalami się traciło punkty. Te eliminacje w niemal każdej grupie już zdążyły pokazać, że w meczach kadr różne cuda się dzieją.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...