Skocz do zawartości

Resident Evil 6


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

No, Chris nie prezentuje się najlepiej. Mi się wydaje, że RE6 to jest robione na silę. Wykorzystują duży nakład ludzi, ale w dość krótkim czasie. Na moje oko to ta gra jest może z niecały rok w produkcji. Przecież RE5 wygląda lepiej i to znacznie.

Kolejny, ktory ocenia demo RE6 po filmikach.Litosci!

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy kiedyś w Japonii nauczą się robić manualne skoki, wspinanie się, wchodzenie, zeskakiwanie.

Czy do końca skok będzie polegał na wciśnięciu X czy tam A............. przy danym obiekcie.

 

PS. Ten HUD jest arcy kurevsko zjebany, tragicznie to wygląda.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No, Chris nie prezentuje się najlepiej. Mi się wydaje, że RE6 to jest robione na silę. Wykorzystują duży nakład ludzi, ale w dość krótkim czasie. Na moje oko to ta gra jest może z niecały rok w produkcji. Przecież RE5 wygląda lepiej i to znacznie.

Kolejny, ktory ocenia demo RE6 po filmikach.Litosci!

 

Jesteś ślepy, zadufany, i mam podejrzenia że jesteś też gburowatym fanbojem do którego nie docierają argumenty innych i ich dowody. Idź do okulisty...

Każdy, no 90% ludzi widzi jak ta gra wygląda. Ty próbujesz wmówić im że widzą co innego, że się nie znają i że w ogóle powinni zmienić hobby tudzież zainteresowania. Sorry ale z fanbojami gadać nie będę. RE6 póki co ssie pauke. Bardzo żałuje, no ale...

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

@Mazzeo

ZTCW to betonem jest wg Ciebie kazdy, kto nie podziela Twojego graniczacego z klinicznym fanbojstwem uwielbienia Battlefielda, a Twoje osobiste wycieczki mozesz sobie wsadzic wiesz gdzie...

@marioo

Troche mojej w tym winy, ze nie dopowiedzialem wszystkiego do konca, bo z tego co napisalem faktycznie moze wynikac, ze demo RE6 podoba mi sie bezgranicznie. Otoz tak nie jest. Ktos np powyzej napisal, ze kampania Chrisa ssie pauke i ja to zdanie w calej rozciaglosci podzielam, poniewaz najbardziej co poniekad zrozumiale przypomina RE5, ktora to czesc ja osobiscie uwazam za bardzo slaba, zwlaszcza na tle genialnej czworki.

Druga rzecz, o ktorej Ty nie napisales czym wzbudziles moje uzasadnione podejrzenia, ze w demo nie grales, a mianowicie tearing ekranu. Wystepuje on w demie w ilosciach hurtowych, co niewatpliwie nieco psuje bardzo dobre wrazenie (to moje zdanie) jakie sprawia grafika. Jesli jednak ktos bedzie mowil, ze 600 osobowy zespol pracujacy nad szostka od czasu premiery piatki spal od sciany i nic nie zrobil w kwestii poprawienia oprawy to bede protestowal, bowiem wg mnie to jest czysty bullshit i robienie ludziom wody z mozgu...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Napiszę krótko - mimo archaizmów, naleciałości z poprzedniej części i głupkowatego klimatu i fabuły RE5 bardzo mi się podobał - przeszedłem go dwa razy z kumplem w co-opie i mieliśmy przy tym masę śmiechu i frajdy, na dodatek gra wyglądała naprawdę ładnie. W przypadku RE6 już tego nie łyknę. Gra ssie pod niemal każdym względem i tak naprawdę nie byłem w stanie przebrnąć przez to demo do końca. Kampania Leona jest jeszcze w miarę, ale reszta to kapota totalna - co najgorsze nawet graficznie wygląda gorzej niż poprzednia część, nie mówiąc już o żenującym i totalnie bezpłciowym designie lokacji i przeciwników. Nie oczekiwałem wiele, a i tak się zawiodłem, bo ta gra jest po prostu cienka.

 

EDIT:

 

@Czezare - bullshitem jest pisanie, że ta gra jest ładniejsza od RE5. Nie jest i to jest fakt.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Jak już było tutaj pisane, wystarczy porównać sam model Chrisa z RE5 i RE6. Już nawet w tej jakości z youtube'a widać gdzie jest lepiej i bardziej szczegółowo (m.in ciuchy, włosy ) wykonany. Taki Uncharted z końca 2007 roku wygląda od tego lepiej nie wspominając już o animacji postaci, poza wybuchami bo tam to był poziom PSX'a. ;]

Odnośnik do komentarza

@Mazzeo

ZTCW to betonem jest wg Ciebie kazdy, kto nie podziela Twojego graniczacego z klinicznym fanbojstwem uwielbienia Battlefielda, a Twoje osobiste wycieczki mozesz sobie wsadzic wiesz gdzie...

@marioo

Troche mojej w tym winy, ze nie dopowiedzialem wszystkiego do konca, bo z tego co napisalem faktycznie moze wynikac, ze demo RE6 podoba mi sie bezgranicznie. Otoz tak nie jest. Ktos np powyzej napisal, ze kampania Chrisa ssie pauke i ja to zdanie w calej rozciaglosci podzielam, poniewaz najbardziej co poniekad zrozumiale przypomina RE5, ktora to czesc ja osobiscie uwazam za bardzo slaba, zwlaszcza na tle genialnej czworki.

Druga rzecz, o ktorej Ty nie napisales czym wzbudziles moje uzasadnione podejrzenia, ze w demo nie grales, a mianowicie tearing ekranu. Wystepuje on w demie w ilosciach hurtowych, co niewatpliwie nieco psuje bardzo dobre wrazenie (to moje zdanie) jakie sprawia grafika. Jesli jednak ktos bedzie mowil, ze 600 osobowy zespol pracujacy nad szostka od czasu premiery piatki spal od sciany i nic nie zrobil w kwestii poprawienia oprawy to bede protestowal, bowiem wg mnie to jest czysty bullshit i robienie ludziom wody z mozgu...

 

 

Ja tylko to stwierdzam to co widzę. Kiedy Capcom zaprezentował pierwszy zwiastun RE6, to mi się to bardzo podobało, bo to w końcu długo wyczekiwany RE6. Jednak w tym przypadku zacząłem się zastanawiać nad paroma kwestiami.

 

Po pierwsze, wcześniej Capcom zawsze miał w zwyczaju puszczać niewiele mówiące teasery, które oglądałem chyba po kilkaset razy, zanim w ogóle pojawił się właściwy zwiastun. Tak było nawet z RE5, pierwszy teaser mieliśmy już w 2005 roku, następnie na E3 2007, na samo info czekało się z wypiekami. Dla mnie RE5 to wspaniała gra, nie przeszkadzają mi archaizmy, fabuła jest bardzo dobra i nie sprawia wrażenie robionej na siłę. Przy tym wciąż funduje świetną oprawę, tutaj chociaż jest widać efekt przynajmniej kilkuletniej pracy.

 

Natomiast RE6 przełamał pewną tradycję, wydawca rzucił wszystkim z grubej rury, tak Capcom wcześniej nie robił (no fakt, chyba tylko z RE3 na początku '99, piękne czasy...). Takie akcje dla mnie zalatują polityką Activision i coroczonym hypem na CoDy, zresztą Capcom sam się do tego otwarcie przyznaje. Wrzucili największych gwiazdorów, czyli bohaterów odsłon generujących ostatnimi laty największe zyski w historii serii.

 

I przy tym jest niestety widać, że RE6 jest robione na szybko, na typowe zbicie kasy i tym samym zadowolenie ortodoksyjnych fanów serii o czym świadczą celowo puszczane w obieg fragmenty rozgrywki Leonem. Graficznie jest niestety lipa i nie ma się co oszukiwać, to ewidentny krok wstecz względem RE5, postacie prezentują się gorzej, usunięcie laserowego celownika to pomyłka, ten obecny zalatuje mi Operacjami Raccoon. Mam nadzieję, że chociaż fabularnie będzie git.

 

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale jako wieloletni fan uniwersum i zwolennik nowego wizerunku marki począwszy od RE4 jestem zwyczajnie zawiedziony tym co szykuje Capcom na październik. Do tej pory nie kupiłem Operacji, bo choć jestem fanem to nie dam się nabijać w butelkę kupując z bananem na twarzy produkt ucięty w 50%, bo reszta jest w formie DLC. Capcom od dawna straciło w moich oczach, na szczęście odsłony takie jak Revelations wciąż pokazują, że w marce jest potencjał. Mam nadzieję, że RE6 mnie usatysfakcjonuje, jednak sama polityka wydawcy nie rokuje najlepiej dla RE6.

 

 

I wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to było jedno z rozczarowań roku.

Edytowane przez Nemesis US
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że wszystkie scenariusze w końcu będą się splatać w tym całym Lianshing, czyli tej lokacji Chrisa. Przecież to wygląda jak jakiś ochłap, tam nawet nie ma po co się zatrzymywać i oglądać otoczenia. Biegamy po jakichś rusztowaniach, ciemna kolorystyka i tak niezbyt dobrze maskująca kiepskie tekstury i te potworki. No kurwa, w MGS3 był człowiek pszczoła, a tutaj będzie człowiek ćma. Detekcja trafień prezentuje się tak jakby ktoś tam do pokrak strzelał kulkami na farbę z paintballa, do tego te dźwięki jak z kapiszonów. Po takim MP3 wyjątkowo to razi. Capcom zamiast iść naprzód, robi jeden kroczek (bieganie i jednoczesne strzelanie, bardziej rozbudowana walka w zwarciu + fikołki) i zaraz cofa się o 3 (strona techniczna gry).

 

Grę mimo wszystko i tak biorę w dniu premiery, choć jest na co już narzekać to jednak liczę na dobrą kampanię Leona i dobre walki z bossami, w czym RE zawsze był dobry. Na piątkę też narzekałem, że to pomyje po genialnej czwórce, co i tak nie zmienia faktu, że grało mi się w to dobrze i kończyłem ją kilka razy. Tutaj raczej będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pamiętaj, że grę oceniał Kali, a on lubi się podniecać. Najlepsze jest to, jak pisał o oprawie, że będzie jedna z najładniejszych gier w ogóle. W tym momencie to ja wiedziałem, że on na trzeźwo tego nie pisał. Same screeny w Extreme wyglądają ohydnie. Jak to porównałem z obrazkami z recki RE5 to różnica jest duża.

Odnośnik do komentarza

Polecam świetny artykuł Chmielarza w jednym z ostatnich PSX-ów.

 

Adrian pisze, że gra zazwyczaj jest skończona na pół roku przed premierą. A przez te pół roku trwają testy, certyfikacje u Sony, M$. I jeżeli dev na 2-3 miesiące przed wydaniem gry pisze, że fremerate, animacja czy inne większe kwestie poprawi to prawdopodobnie ściemnia ;] Jedynie w patchu może naprawić to i ovo chociaż zapewne nic większego, nic znaczącego od strony technicznej.

 

Także zapewne demo Residenta 6 i to co teraz pokazują to najprawdopodobniej wersja finalna. Śmiać mi się chciało jak to przeczytałem bo przypomniałem sobie ile razy pisaliśmy, że demo to tylko demo, w fullu poprawią fremerate czy coś innego xD <Mafia 2 na Ps3>

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jak czytałem te podniety Kaliego w nowym PSXe robiło mi się niedobrze. Rozumiem że są gusta i guściki, ale bez przesady. Gra wygląda przeciętnie, a i sam pomysł Capcomu by zadowolić wszystkich też jest mizerny. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. A poziom oprawy graficznej rodem z ORC mnie osobiście odstrasza.

 

Niedługo w sumie premiera i będziemy wiedzieć wszystko, ale po genialnej "czwórce" liczyłem tylko na więcej i lepiej. A nie na więcej i gorzej. Póki co jestem nastawiony sceptycznie, wydaje mi się za dużo sił Capcom ładuje w promocję tej gry zamiast rzeczywiście zając się tym czym powinni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...