Skocz do zawartości

Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, skąd Wy się bierzecie, widać gołym okiem, że gra ma taką rozdziałkę jak w Crysis 2, czyli najlepiej w menu konsoli ustawić 720p, bo gdy ją podciąga pod 1080p wychodzi nam bardzo rozmazany obraz. Druga sprawa to framerate, na początku gry jest bardzo dobrze, w drugiej misji zaczyna się już tragedia. W miejscu gdzie pierwszy raz walczymy z czołgami za pomocą wyrzutni rakiet to animacja klatek spada chyba do 10fps albo i gorzej, zaznaczam jako całokształt pierwsza cześć ma gorszy framerate od dwójki. Jeśli chodzi o porównanie z wersją pecetową to ciężko to zrobić, ponieważ tak jak ktoś wcześniej wspomniał, niektóre detale są jak na ultra a gdzie indziej trochę powycinanych drzew itd. Dzięki cryengine 3 jest inne oświetlenie, ale nie wiem czy lepsze, dla mnie akurat dziwnie i sztucznie to wygląda, jakbym miał mega mocny kontrast w tv ustawiony ( tu akurat w wersji PC było dla mnie lepiej). Pomimo iż fizyka jest bardzo dobra, da się ścinać drzewa, rozwalać domy itp to nie jest jednak taka jak na PC ( na pc liście ocierały się o nasze ciało, na konsolach przenikamy przez nie). Jeśli chodzi o modele postaci widać, że mineło 4 lata bo w Crysis 2 troszkę jednak lepiej się prezentują, jednak tak czy inaczej wydaje mi się, że jedynka jest bardziej sprzętożerna choćby przez dużo większe lokacje.

Tak czy inaczej grę na pewno warto zakupić, bo to stary dobry Crysis, przy którym wiele obecnych tytułów FPS mogło by się wstydzić.

Edytowane przez rela2
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą wpadła platyna więc mogę coś szerzej o grze się wyrazić.

 

Otóż, rozpocznę od tego co mnie zaciekawiło czy mi się w grze spodobało. Najfajniejszy jest feeling podczas przechodzenia kolejnych misji - bardzo dobry klimat, co jest również zasługą dobrej ścieżki dźwiękowej oraz angielsko-koreańskiego dubbingu. Świat w sumie przez większość czasu jest otwarty więc to my wybieramy, którą drogą idziemy i jak eliminujemy wrogów (można robić siekę, wyżynać ich po cichu, albo po prostu przemknąć niezauważonym obok). Z broni fajnie się strzela, czuć porządny odrzut przy większych giwerach. Co do oprawy graficznej to na pewno stoi na wysokim poziomie i w sumie nie mam zastrzeżeń, miałem wrażenie, że jest nawet lepiej niż w Crysis 2.

 

Przechodząc do minusów muszę niestety wspomnieć o częstym spadku płynności animacji - to po prostu widać i momentami strasznie denerwuje. Zwolnienia fpsu są niestety bolączką tej gry. Tak samo często przytrafiające się bugi graficzne (sztywniejące w dziwnych pozycjach postaci po śmierci) oraz dźwiękowe (np. dziwne odgłosy wroga podczas alarmu - raz mi się zdarzyło, że słyszałem odgłosy w stylu kopulacji kilku koreańczyków; również odgłosy karabinu w pojazdach "zacinają" się po zmianie widoku). Osobisty minus to dla mnie również 1 bezsensowna i nudna misja oraz zbyt niski poziom trudności i czas kampanii porównywalny zresztą do tego z części drugiej...

 

Podsumowując - Crysis pierwszy na pewno jest porządnym kawałkiem softu i poleciłbym ją w sumie każdemu fanowi gier z tego gatunku, a w szczególności tym, którym Crysis 2 się spodobał. Nawet bez składania się na 5 gra jest warta tych 69zł, aczkolwiek szkoda, że nie oferuje żadnej możliwości do gry wieloosobowej. Jako wielbiciel gatunku i jeden z nielicznej grupy tych, którym bardziej podobał się Crysis 2 od Killzone 3, oceniłbym tytuł na mocną 8'kę. Gdyby nie te kilka niedoróbek, mógłbym pokusić się o oczko wyżej, ale gra i tak ma mocną rekomendację z mojej strony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę i muszę przyznać, że gra wygląda świetnie. Miejscami lepiej niż dwójka, a miejscami ciut gorzej (fps, AA). Niemniej jednak na swoim leciwym PC musiałbym się męczyć albo z najmniejszą rozdziałką i wszystkim na low, albo na średnich ustawieniach ale z animacją na poziomie 10fps. Wolę konsolę :)

Jeśli zaś chodzi o tytuł dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej, to jest klasa sama w sobie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No oczywiście, mi też chodzi w 1080p ;) najłatwiej upscale'ować gry z sub HD ;) Drugi Kryzys też do 1080p idzie...

 

Zmiencie telewizory....

 

Cyt-Crytek mówi

Jeżeli chodzi o rozdzielczość nowego Crysis na PlayStation 3 i Xboxa 360, to możemy potwierdzić, że nasz tytuł zarówno w wersji na jedną jak i drugą konsolę, obsłuży nie tylko rozdzielczość 720p, ale również 1080p, popularne Full HD. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i wierzymy, że gracze będą kierować się również tym czynnikiem w trakcie przemierzania wirtualnych sklepów Sony oraz Microsoftu w poszukiwaniu „jakiejś gry dla siebie”…

 

Co do chrupania to na klocku widoczne jest chrupanie RAZ przy walce z ostanim bosem.Sama gra wyglada bardzo ladnie .Samo 3D nie obniza poziomu grafiki jest ladnie .Nie wiem jak jest na PS3 ale na klocku jest lepiej od Crysisa 2 .

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

Po dłuższym ograniu Crysia tez mogę śmiało stwierdzić, że wersja konsolowa nie ma się czego wstydzić. Owszem, nie ma jej co porównywać z wymaxowaną wersją na PC, ale z drugiej strony nie ma potrzeby. Gra wygląda po prostu świetnie i jestem zadowolony. Na framerate już nie zwracam uwagi właściwie, bo praktycznie cały czas jest stabilny, a to najważniejsze.

 

Podoba mi się, że gra jest zauważalnie trudniejsza od C2, chociaż znowu razi AI. Razi dwiema różnymi skrajnościami - raz strażnik dostrzeże mnie leżącego w krzakach 2km dalej, a innym razem stanie OBOK i będzie się zastanawiał gdzie uciekłem, cóż :D

 

Mimo wszystko Crytek mogą być dumni ze swojego CryEngine 3. Fakt, pewne rzeczy wymagają szlifów i poprawek, ale nie da się ukryć że silnik radzi sobie z konsolami świetnie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić to SI przeciwników w jedynce jest dużo lepsze niż w sequelu. Nawet jak jestem zakamuflowany to strażnicy celowo otwierają ogień w obrębie obszaru, w którym mnie zauważono, zupełnie jak w "Predatorze". Żołnierze reagują na każdy ruch, szybko się przegrupowują, wszczynają alarm. To utrudnia ale także cholernie urozmaica rozgrywkę.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.