Skocz do zawartości

Final Fantasy X HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Grasz w koncu na vicie czy ps3? Ja mam 10h i mam te same odczucia co za 1 razem na ps2 gra mi sie swietnie. Zwlaszcza sciezka dzwiekowa cieszy i pokazuje jak bardzo square dalo dupy z ostatnimi finalami nawet w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

vita vita, nad wersja na ps3 nawet sie nie zastanawialem, wole miec finala w kieszeni i moc pauzowac i wznawiac gre w kazdym momencie, a nie blagalnie biec przed siebie w nadziei ze za rogiem jest save jak zaraz musze wyjsc z mieszkania bo sie spiesze.

 

X to ostatni dobry Final, jeszcze XII bylaby rownie dobra gdyby dali Matsuno ja dokonczyc, a tak wszystko co w niej fajne konczy sie po 20h. To co square splodzilo na ps3 zasluguje w pelni na zamkniecie tego studia. Jeszcze jakis gram nadziei pokladam przy XV bo tworza go wszyscy kumaci jacy jeszcze zostali w tej firmie. Choc z drugiej strony jak ogladam ten trailer z tymi pseudo epickimi walkami z tona qte i ciosami jak w dmc ogarnia mnie zwatpienie.

Odnośnik do komentarza

Miałem w planach ponownie kupić jednego z moich ulubionych jRPG, ale wstrzymałem się po tym co zrobili z muzyką. Ktoś może potwierdzić, czy w wersji HD tak brzmi zremasterowany Wandering Flame?

 

https://www.youtube.com/watch?v=L4SwdZQnVvQ

 

Dla przypomnienia oryginał.

 

https://www.youtube.com/watch?v=l7nJyh_TDkI

Odnośnik do komentarza

im gram dluzej tym mam bardziej mieszane uczucia co do nowej aranzacji utworow - niektore na spory plus wzgledem oryginalu, niektore na spory minus. Nie przesluchalem jeszcze calej sciezki wiec sie nie wypowiem czy ostatecznie wiecej jest udanych przerobek czy tych gorszych.

 

co do pytania - tak , to wersja z reedycji

Odnośnik do komentarza

Kaz tamto to byl przypadek :D

 

Ja sie martwie tylko Piorunami i Motylkami przy motylkach dostawalem juz bialej goraczki a pioruny w koncu olalem :confused:

 

ja na thunder plains spędziłem 3 godziny próbując zrobić pioruny i się tylko w(pipi)iłem bo bez enc-none niedam rady te wkurzające walki wybijają z rytmu,wróce tam jak tylko przejde zanarkand.

 

a mam pytanie do ludzi grających na vicie jak wypadła ta wersja ? warto brać mając na ps3 ?

Edytowane przez kaz1115
Odnośnik do komentarza

nie widzialem na zywo wersji na ps3(pewnie teksturki sa ostrzejsze) wiec nie bede porównywac ale sama wersja na vite wykonana jest bardzo porzadnie - na razie klatki polecialy w dol jedynie w jednym momencie gdy pierwszy raz Yuna w scence przywoluje Valefora (pewnie dlatego ze bylo duzo npc bo cala wioska przyszla to ogladac), procz tego calosc smiga plynnie, choc nie chodzi w natywnej rozdzielczosci vity to dzieki bardzo dobrego antyaliasingowi i ekranowi vity, ktory kocha bardzo kolorowe gierki wyglada wszystko cacy. Wydaje mi sie ze ciut skompresowali dialogi ale to moze moje wrazenie z uwagi na dosc slabe glosniki w konsolce. Mozna brac bez obaw choc majac wersje na jednej konsoli ja bym drugi raz tego samego na druga nie bral

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tez chyba ze by jakis kod promo dali dla tych co kupili 1 wersje,ale to square wiec trzeba by wywalic 300zł zeby pograc obie.

Ja tam nie mialem spadkow jeszcze zadnych a moze nie zauwazylem ale mniejsza o to. No bez sluchawek sie o wiele gorzej gra tez zauwazylem z tymi dialogami. Na razie nie mam zastrzezen i warstwa muzyczna tez w wiekszosci mi sie podoba wzgledem oryginalu. Ile macie juz na liczniku?

Odnośnik do komentarza

ja mam mało , jakieś 6,5h i właśnie zakończyłem jedyny fabulrany mecz w blitzball (za pierwszym podejściem przegrałem 0-1, teraz wygrałem 2-1 ale z obawy, żeby coś nie stracić to ostatnie 2min meczu spedziłem przy wlasnej bramce czyli posluzylem sie trickiem, ze bedac przy swoim bramkarzu zawodnicy przeciwnej druzyny nas nie atakuja).

 

Wrazenia z dotychczasowej rozgrywki sa niesamowite - to wogole szok jak zmienial mi sie odbior tej gry przez te lata. Kiedy w 2002 roku to przechodzilem dosc swiezo po finalach z psx nie potrafilem przebolec braku mapy swiata, liniowosci lokacji i malych miast. Po latach majac teraz w pamieci te wszystkie liniowe szroty produkowane seryjnie nie potrafie sie nadziwic jaki FFX jest bogate w tresc, zadania poboczne i jak jest rozbudowany.

 

wspaniala stara szkola robienia gier

Odnośnik do komentarza

Ja tez hejtowalem tego Finala strasznie a teraz juz na samym poczatku gry sluchajac Zanarkand Theme czy widzac Aurona czekajacego na

Jechta popijajac za jego zdrowie

Az ciarki przechodza ta gra byla i jest genialna jedyne co w(pipi)ia to jeszcze bardziej upedalona morda Tidusa

Odnośnik do komentarza

O w mordę, to już jest O_o? Ceny widzę całkiem przyjemne, szkoda, że portfel pusty, w co grać jest a i doba się nie rozciąga, to na razie sobie podaruję ;). Martwi mnie tylko ten nowy OST. "Normal battle" to chyba moja ulubiona melodyjka do walki z jRPG i jak teraz słucham remastera... OMG.

 

remaster:

https://www.youtube.com/watch?v=zNoem1VEtyc

 

vs oryginał:

https://www.youtube.com/watch?v=6RsawtJ6Kc8

Odnośnik do komentarza

Nie no, trochę racji masz, chociaż skoro już robią "remaster" a nie "remake" to mogli tylko dostosować grę do dzisiejszych technologii, a nie zmieniać stare i lubiane motywy ;]. Słuchałeś 200h, ale wiele lat temu!

Odnośnik do komentarza

raven nie narzekaj - akurat nowy battle theme jest wporzo, po prostu przyzwyczailes sie do starego. Ogolnie nowy ost to rzecz gustu. Sa utwory sporo lepsze jak i aranzacje ktore mi sie kompletnie nie podobaja. Mimo wszystko fajnie ze je zmienili - OST'a nie przesluchalem na youtube i mam dodatkowa frajde i niespodzianke za kazdym razem jak docieram do nowej miejscowki bo jestem ciekaw jak ona bedzie brzmiec

Odnośnik do komentarza

No i zaczęło się, kupiłem-wpadłem zupełnie jak 11-12-13 lat temu (ile to było dokładnie...?) nadal tak samo grywalne, porządne jrpg. Nie dostrzegam zmian w muzyce (stety-niestety?). Po prostu nie pamiętam jak to brzmiało w OST.

 

I oczywiście łezka w oku się zakręciła przy pierwszym wjeździe kawałka otherworld.

Odnośnik do komentarza

ok, mam chwilke by ulepic troche dluzszego posta i zwierzyc sie troche co do mojej growej historii

 

jak wiecie lub nie wiecie najbardziej w zyciu cenie amige, jestem w 100% amigowcem, choc mialem wczesniej c64 to wlasnie amige cenie z wszystkich urzadzen growych najbardziej. Po przejsciu manii na amige 600, sprzet poszedl do szafy, rodzice kupili mi pc "do szkoly" i moja pasja do grania calkowicie umarla. Wrecz bylem pewny ze nigdy sie na nowo nie urodzi. Az pewnego czasu dostalem w swoje lapy gre ktora zmienila w moim zyciu wszystko i pewnie przez nia te hobby growe beda pielegnosc w mniejszym lub wiekszym stopniu do smierci - final fantasy 7 w wersji na pc - nie ma i pewnie nigdy nie bedzie dla mnie leszpej gry, dzieki niej na nowo zakochalem sie w grach, dzieki niej kupilem psx i dzieki niej jak za czasow amigi przygodowki, tak na psx zaczalem jak narkoman lykac jednego jrpg za drugim.

 

Pokonczylem wszystko co chcialem na psx i wtedy na horyzoncie pojawila sie ona...final fantaxy x - nigdy w zyciu nie bylem tak napalony na jakakolwiek gre, snila mi sie po nocach, spodziewalem sie cudow po przesiadce na nowy sprzet. Specjalnie przez modem wchodzilem na stronki typu gamespot by scigac fotki z japonskich wersji by je potem ogladac, kupowalem gazety w kioskach gdzie pojawily sie jakiekolwiek shoty lub krotkie preview, nagalem odcinek tenbit,pl na tvn gdzie przez 2min pokazywali yune biegnaca po beseid island i odpalajaca aeona. Wreszcie rodzice kupili ps2 i zlozylem w ultimie preorder na dzisiatke, nawet gratis dokladali tshirt z fruit of the loom z ffviii, w ktorym czasem spie do dzisiaj. I nadeszla premiera i wraz z nia wielki, wrecz gigantyczny balon marzen i wyobrazen pekl - to dalej byl swietny, rewelacyjny final, z niestotykanym jak na ta serie rozwojem postaci ale po prostu nie umialem zniesc tych liniowych korytarzu, braku mapy swiata, ze po dorwaniu airshipa nie latamy tylko lokacje wybieramy z listy. Mimo wszystko sie zawiodlem - najbardziej oczekiwana gra w moim zyciu nie okazala sie tym co sobie wymarzylem.

 

teraz po 12 latach znowu przechodze ta czesc...przez te 12 lat troche sie rynek gier zmienil, modne zrobily sie korytarze i cinematic experience - i wiecie co? jak pisalem w innym poscie - wreszcie teraz zaczalem w pelni doceniac ta czesc, jej rozbudowanie, qesty, blitzball czy sposob prowadzenia fabuly i ja sama - to jest byl i bedzie genialny final. Przepraszam cie za to ffx ze wtedy cie nie docenilem, a teraz wracam chlonac dalej spire

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze nam 12 hd dadza i docenimy tez bo to tytul powodujacy nawet u najwiekszych fanow mieszane odczucia. Ja sam 10 zawsze cenilem ale fakt ze teraz ta gra jeszcze bardziej do mnie przemawia. Ciekaw jestem jak nam sie spodoba X-2

Odnośnik do komentarza

Martwi mnie tylko ten nowy OST. "Normal battle" to chyba moja ulubiona melodyjka do walki z jRPG i jak teraz słucham remastera... OMG.

Mnie się bardziej podoba nowy. Głównie dlatego, że oryginał zawsze brzmiał dla mnie jak MIDI. I wręcz przeciwnie - z czasem zacząłem go nienawidzić jako battle theme, szczególnie po zagraniu jRPGi innych developerów.

 

 

 

Co do FFXII, to tak jak FFX nie cierpię do dziś, tak pomijając prawie nieistniejącą fabułę przy XII bawiłem się świetnie. Mało tego - IMO więcej było "fajnala" w dwunastce, niż dziesiątce, jeśli chodzi ogólnie o klimat i atmosferę. Szkoda tylko, że na miarę Sphere Grid system rozwoju postaci był niepotrzebnie przekombinowany, a w praktyce także sprowadzał się do liniowego odblokowywania tego samego dla wszystkich postaci. Podobno w poprawionej wersji zostało to jakoś zmienione.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...