Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

Yap,

Tylko że na te gry PSS'owe też są składki i to o wiele więcej niż na pudełkowe. Pytanie jest takie, ile musiałaby kosztować gra wydana na PSS, aby ludzie ją normalnie kupowali i nie narzekali że czemu tak drogo ? Tak wiem, nawet jakby wszystko kosztowało dychę to i tak znaleźliby się tacy co by próbowali obejść system i kupić taniej.

 

Opisany przez ciebie przykład z Empikiem i U3 to jest nic innego jak pożyczanie gry znajomym, bądź kupno używki. Nie pogracie razem na takiej kopii (ty u siebie, on u siebie). Składki dają taką możliwość i to jest dla wydawcy większy problem.

 

Być może jesteś młodym graczem być może niedoświadczonym. Jakieś 14-15 lat temu w czasach świetności PSX wszyscy marzyli o tym by gry kosztowały na premierę 179 zł bo wtedy godziwy zarobek to był 800. Niestety gry kosztowały 250 nie wspominając o pierwszym TUROKU na N64 z zaporową ceną 320 zł za carta. Gry taniały bardzo powoli. Pojawiło się tysiace artykułów, wywiady z wydawcami, dlaczego tak drogo?Pytano.

ano bo pudełko drogie, instrukcja no i płyta, dystrybucja, magazyny, transport no i pośrednicy.Wszyscy wymieniali i przepraszali.

Jak ściągasz grę z PSN to jakie koszty produkcji usprawiedliwiają cenę gry 239 zł na premierę?

Taka sytuację usprawiedliwia tylko jedno: chciwość i pazerność wydawcy.

Polecam tez nie ulegać socjopatom z Sony, EA i Activision bo dla nich każdy kto nie da im zarobić dolara to złodziej.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Widze ze pare osob nie rozumie czemu np. ja robie skladke na tanie gry za 30zl.

 

Tu nie chodzi o to ze to jest "nadal drogo", tylko ze skoro mam mozliwosc zmniejszenia kosztow, to to zrobie. Jestem swiadom tego, ze wiecej niz na 1 konsoli tej gry potrzebowal nie bede, a jak ja strace bo mi konsola padnie to mi to wisi. Jak mi zalezy na grze, to ja kupie. Jak nie - zmniejsze koszta do minimum.

Odnośnik do komentarza

 

 

Widze ze pare osob nie rozumie czemu np. ja robie skladke na tanie gry za 30zl.

 

Jak mi zalezy na grze, to ja kupie. Jak nie - zmniejsze koszta do minimum.

Czyli co ? Jak Cię gra nie interesuje to po kiego kupujesz ? Czy uważasz że jak Ci nie zależy to wydawca nie będzie stratny ?

@da$io15 lat temu to ja kupowałem kardridże do Pegasusa na targu :)

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Takie EA więc miało do wyboru: a) gracza który zrobi składkę i wyłoży na cyfrową wersję gry aż 50 PLN b) tego samego gracza który kupi w second handzie i zapłaci przy dobrych wiatrach za online pass 30 PLN.

 

ale przeciez nie ma znaczenia dla firmy czy gre kupi 5 składkowiczów czy gra pudełkowa 5 razy zmieni własciciela jako używka i w tym i w tym wypadku firma zarabia 200zł na grze a gra w nia 5 osob (jedyna roznica jest taka ze na składkach gra 5 osob jednoczesnie co na grach multi obciaża servery)

ale nie ma roznicy pod względem zarobków, to nie jest tak że firma zarabia 50zł od składkowicza, ona zarabia 200zł od zitka ktory ma karte kredytową, a to już ten ziutek a nie firma dostaje po 50zł od pozostałych, i to on zarabia te pieniądze, firma tak samo jak przy używkach zarabia 200zł od gry.

 

i mowicie że wielu ludzi już nie bedzie kupowało średnich gier bo im sie nie opłaca płacić pełnej ceny, ale jeszcze od biedy decydowali sie na zapłacenie 1/5 ceny

ale przeciez tak samo jest z używkami, ludzie je kupują bo mogą pograć w średniaki za korzystną cene, ale pierwszy kupujacy ktory bierze nówke ze sklepu też robi to wiedząc że potem opyli gre i odzyska np 140zł, tak że w sumie wychodzi jak by zaplacil okolo 50zł czyli tyle co składkowicz

 

naprawde nie ma tu praktycznie zadnej roznicy oprocz tego ze składkowicze "rozmnażają" wirtualny produkt i uzywaja go jednocześnie a nie na przemian tak jak to jest z gra pudełkową, albo składaniem sie na wspolny samochód (gdzie np kazdy jezdzi 1 dzien w tygodniu i oddaje koledze)

Odnośnik do komentarza

Proponuję najechać na cyfrowo zakupioną grę w XBM i wcisnąć trójkąr. Na dole powinna pojawić się informacja:

"Ten materiał może być używany przez osoby nie będące jego wlaścicielami. Jeśli jednak wszyscy właściciele zostaną usunięci, nie będzie możliwosci odtwarzania tego materiału".

Skoro tak piszą, to znaczy że jest legalne.

Odnośnik do komentarza

Yano, a to nie jest tak, że zysk z jednej kopii gry sprzedanej cyfrowo jest większy od tej sprzedanej na płycie? No właśnie. Czyli różnica jednak jest. Ponadto, na używkach można jeszcze wyrwać kasę za online pass, gdzieś na forum przewinęła się informacja o iluśtam milionowym zysku EA z tego tytułu.

 

@Mendrek, a to nie jest tak, że w tym przypadku chodzi o dany egzemplarz konsoli?

Odnośnik do komentarza

Ktoś wspomniał o "negatywnym skutku" (lol) dzielenia się "małymi" i tanimi tytułami, takimi jak Flower, im więc dedykuje poniższy komentarz dotyczący nadchodzących zmian:

 

This is incredibly short sighted and will drastically affect profits and hurt small devs. Some of you decrying 'gamesharing' as piracy have not fully thought it through. Gamesharers not only spend money on the games they share, but they buy tons more than non-gamesharers. We buy all those little hyped games -- giving much needed sales to all the little devs that otherwise get ignored. Sure, we don't spend full price per person, but we spend far more money on games simply because we can share them. For example, there are many $10 games I would never, ever buy. However, if my group wants them, I don't mind spending $2. I do it all the time. I spend hundreds of dollars a year on PSN because of gamesharing, and so do the other 4 in my group. You know how much I spent before I got into gamesharing? $10. One game, over the course of over a year. You holier than though 'anti-gamesharing' people simply have not thought about the significant ramifications of your stance. You're so glad you spend full price, and you think that somehow gives you 'integrity'. Sure. Let me tell you this -- it's our gamesharing dollars that support the small developers. Get over yourselves. You do not keep the gears of PSN turning, we do. And Sony will soon regret this decision, as our wallets dry up.

Edytowane przez Rokkyu
Odnośnik do komentarza

A skąd wiesz ze grają jednocześnie?Może w weekendy,w dni powszednie wątpię.

no nie załamuj mnie.. co to za pieprzenie? czy ty serio myślisz tak prostolinijnie i łopatologicznie czy jaja sobie robisz?

nie muszą grac bez przerwy jednocześnie ale mają taką mozliwość i statystycznie 5 osób więcej pogra niż jedna osoba, a zapłacone jest jak za jedną

 

Proponuję najechać na cyfrowo zakupioną grę w XBM i wcisnąć trójkąr. Na dole powinna pojawić się informacja:

"Ten materiał może być używany przez osoby nie będące jego wlaścicielami. Jeśli jednak wszyscy właściciele zostaną usunięci, nie będzie możliwosci odtwarzania tego materiału".

Skoro tak piszą, to znaczy że jest legalne.

 

tu przeciez chodzi o sytuacjie w stylu że brat ma osobne konto i moze tez sobie zagrać na tej samej konsoli mimo że na innym koncie, a nie o składki

 

pozatym skoro tak gadacie ze skladki sa w pełni legalne to czemu są za nie bany?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Proste myślenie myślisz z prostackim i to jest twój błąd,była to odpowiedź na argument że składka obciążą serwery,ale nie Yano wziął to po swojemu i po raz kolejny ci piszę,nie jest to zakazane,ty nie jesteś dla mnie autorytetem moralnym by prawić mi kazania,firmie to nie przeszkadza,bo jakby przeszkadzało to by tego robić nie było można.Także po co wylewasz swoje żale?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ;) 5 slotów było w razie awarii, dlaczego aż 5, a nie np 3? Nie wiem. Miał to być ukłon w stronę graczy, którzy wykorzystali to na swój sposób. Tego Sony nie przewidziało. Kiedyś nie było takiego dymu bo na pss nie było gier dostępnych również na płycie. Szefostwo EA sparzyło się na BF3 i zadzwonili do Sony.

Odnośnik do komentarza

Proste myślenie myślisz z prostackim i to jest twój błąd,była to odpowiedź na argument że składka obciążą serwery,

bo statystycznie 5 osób więcej wyrobi roboczogodizn niż jedna osoba, wiec uśredniając obciążenie bedzie wieksze, nie widzisz tego?

a moze wyskoczysz z tekstem że są ludzie ktorzy w pojedynke wyrabiają 15 godizn dziennie, a 5 składkowiczów może pograć po godzince, jasne pewnie takie sytuacje też są ale statystycznie to ja mam racje

pozatym jedna osoba grajaca 15h na dobre zajmuje mniej miejsca na servie niż 5 osob

 

 

po raz kolejny ci piszę,nie jest to zakazane,

to dlaczego za to banują? bardzo mnie ciekawi co na to odpowiesz

 

ty nie jesteś dla mnie autorytetem moralnym by prawić mi kazania

ja nie prawie kazań tylko probuje ci uswiadomić że robisz przekręt bo chyba jesteś tego nieświadomy

pzoatym moim ojcem był karol wojtyła, wiec jestem świetnym autorytrtrm

Odnośnik do komentarza

to dlaczego za to banują? bardzo mnie ciekawi co na to odpowiesz

 

 

Banuja tylko za naprawde grube pieniadze. na forach zagraniczych pisza o kwotach rzedu 2-3 tys$, po za tym po co ta dyskusjia? z dniem 18 lits. koniec ze skladkami,bylo mnielo.

Odnośnik do komentarza

Przekręt?to już nie złodziejstwo?Banują za handel slotami,nie słyszałem by składkowiczów zbanowali.Masz kolejny błąd logiczny bo piszesz ze masz rację.Poparłeś to jakimiś danymi?Na razie to możemy sobie podyskutować,a ja mogę napisać że z tych 5 osób,2 osoby mogą grać tylko singla.

 

Triboy widzę że ma info od samego EA i $ony.Dodatkowo ma ich za durni,że już przy fifie 12 o tym nie wiedzieli.

 

Squre obcinają ale nie zakazują,po prostu chcą więcej zarobić.

Odnośnik do komentarza

Prawda nie jest tajemnicza i głęboko skrywana. Prawda jest prostacko oczywista. Niestety znalazło się szerokie grono niezadowolonych co wysupłała kasę na wydania przedpremierowe i po ukazaniu się BF3 na PSN z żalu, niskich pobudek, zazdrości, braku sprytu, kompleksów życiowych* jechało po składkowiczach. Żeby podnieść ciśnienie wylewanej żółci nazywano ich "złodziejami" bo wydali mniej niż Oni.

Jakbym siedział w Sony okroiłbym to wszystko do jednego slota bo jak tępa gawiedź nie umie docenić gestu to nic nie powinna dostać.

Na funkcjonowanie w społeczeństwie powinny być testy psychologiczne...żal.

* - niepotrzebne skreślić

Edytowane przez da$io
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Triboy widzę że ma info od samego EA i $ony.Dodatkowo ma ich za durni,że już przy fifie 12 o tym nie wiedzieli.

Hehe, to lubię, takie podbarwione humorkiem ośmieszenie innego rozmówcy. Dobre dobre.

 

Info o zmniejszeniu ilości slotów pojawiło się teraz, po premierze BF3, a nie po premierze Fify. Przyznasz chyba, że to nie zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza

Triboy widzę że ma info od samego EA i $ony.Dodatkowo ma ich za durni,że już przy fifie 12 o tym nie wiedzieli.

Hehe, to lubię, takie podbarwione humorkiem ośmieszenie innego rozmówcy. Dobre dobre.

 

Info o zmniejszeniu ilości slotów pojawiło się teraz, po premierze BF3, a nie po premierze Fify. Przyznasz chyba, że to nie zbieg okoliczności.

A jakby się pojawiło po wrzuceniu Crysisa to by było że to przez niego?Po prostu po BF3 wybuchł gruby dym,a dymili ci co kupili pre ordera by mieć Back to Karkland a się okazało że po 2 dniach będą to mieć wszyscy.Wykorzystali tą sytuację by zarabiać jeszcze więcej.Dziwne jest tylko to,że jak pisałem że może warto poczekać te 2 dni bo jest duża szansa że gra na store wyląduje,to nikt tematu nie podjął,ale jak wyszła i ludzie zaczęli się składać,to wielka obraza stanu.$ony ma łeb na karku,po ruchu w składkach widać ze im grubo dochody wzrosną,ludzie kupują gry o których wcześniej nie myśleli,bo teraz to"okazja" :P

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

.$ony ma łeb na karku,po ruchu w składkach widać ze im grubo dochody wzrosną,ludzie kupują gry o których wcześniej nie myśleli,bo teraz to"okazja" :P

 

Pewnie że okazja, później już nie będzie tyle składowiczów. Sony na tym nie straci, ale tak patrząc sam na siebie to rzeczywiście nie kupiłbym pewnych gier (jeszcze nigdy tego nie robiłem ale post w składkach już jest :P ). Zresztą dzielenie gier na 5 to nie okradanie wydawców tylko wspieranie runku gier video. Taki "ja" kupi gre i nie bedzie downgrade'ował konsoli do 3.55 kmeaw bo 10-20zł zawsze można naskrobać. A teraz to nic mi nie pozostaje jak zainwestować w E3 flashera, modlić sie że zadziała a jak nie to podciąć sobie żyły (joke). Myśle że Sony miało to w planach od dawien dawna i nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek grami jakie się teraz ukazały. Podstawy przedsiębiorczośći w liceum miałem wiec mniej więcej wiem o co biega :P Ten kto kupował gry przez PSN dalej będzie to robił bo taki ma system a Ci którzy tego jeszcze nie robili (czyli ja) podniosą im wypłatę, tak jak powiedziałeś. Nie zdziwiłbym się jakby Japonce po jakims czasie (np. po nowym roku) zrezygnowali z tej polityki powiedzmy po "licznych prośbach użytkowników". Dlaczego? bo teraz chcą nachapać kasy a potem znowu będą to kontynuować bo mają z tego większy zysk i również podchodzi pod to walka z piractwem. Tak więc podsumowująć moje zabłąkane myśli to: złoże się, bo i tak miałem to zrobić a potem zobaczymy co będzie :P

Odnośnik do komentarza

Mam pytania...bo całego tematu nie chce mi się przeglądać,a myśle ze ktos jest poinformowany i jest w stanie zwięzle mi odpowiedziec..

 

1.Jeśli mam swoje konto na pięciu konsolach,od dawna w sumie,to po 18 listopada na trzech nie bedzie sie go dalo aktywowac?

2.Jesli konta pozostana nadal aktywne to w jaki sposob bedzie wygladala mala skladka?W sensie sklada sie dwoch?Na losowej drugiej konsoli?czy sciaga jeden,potem drugi i nastepni juz nie sciagna?

3.Gry ktore juz mam ze skladek nadal beda dzialac?

 

Za odpowiedzi z gory dziekuje...

 

 

I taka konkluzja..czy ja wiem czy to dobry ruch ze strony sony?Ja na przyklad ze wzgledu na to ze na gre sie moglem zlozyc kupilem juz kilkadziesiat pozycji...gdybym mial je kupowac sam kupilbym tylko dwie z nich...a duze gry i tak kupuje w pudelku po jakims czasie...no coz,czas pokaze czy to pomnozy dochody sony,czy raczej je obetnie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...