Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby konsola nie miała zabezpieczeń antypirackich, to też byś ją przerobił bo "jest taka opcja"?

 

Hipokryta,kupując grę pudełkową,przystajesz na to co tam sobie producent wymyślił.Skoro napisał żeby nie odsprzedawać to nie rób tego.

 

Jak kupuję grę w sklepie to wciskają mi pod nos jakąś umowę by ją podpisać? Bo ja nic o tym nie wiem.

 

I ty mnie w innym temacie nazywałeś upośledzonym? Chyba już w 5ciu postach napisałem czemu składki i udostępnianie stuffu z PSS jest niezgodne z regulaminem, ale ty dalej będziesz pier.dolił swoje. Jestem w 110% pewny że Sony z tym nic nie robi, bo usuwając taką mozliwość skazaliby się na większe straty i rage użytkowników, że im gierki i DLC przepadły. Wprowadzając taki motyw w swojej konsoli nie przewidzieli że banda cwaniaków będzie z tego masowo korzystać, teraz już za późno by z tego zrezygnować. Z resztą tak samo jak MS nie przewidział, że odzyskiwanie gamertaga będzie wykorzystywane do podobnego robienia wałków.

 

Weź sobie podyskutuj z kimś innym bo dla mnie to już jest bezcelowe, jak nic do niektórych nie dociera.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem w 110% pewny że Sony z tym nic nie robi, bo usuwając taką mozliwość skazaliby się na większe straty

No i wszystko,to chciałem usłyszeć.Skoro na tym zarabiają i o tym wiedzą,to w czym masz problem?

 

 

 

Chyba już w 5ciu postach napisałem czemu składki i udostępnianie stuffu z PSS jest niezgodne z regulaminem, ale ty dalej będziesz pier.dolił swoje.

 

Napisałem że robi to na podkładkę,by nie było gadania że ktoś ci konto wyczyścił.

 

 

Jak kupuję grę w sklepie to wciskają mi pod nos jakąś umowę by ją podpisać?

 

Kupując grę są ogólne warunki użytkowania w książeczce,jak ją kupujesz to znaczy ze się z nimi godzisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To teraz moje trzy grosze.

 

Co do premiery BF3 na PS Store to nie wkurza mnie samo pojawienie się BFa tylko dodanie do niego Karkhandu, który miał być dostępny tylko dla preorderówców. Fajnie, że już tyle osób go kupiło, bo mam więcej znajomych do grania. Informacja o premierze BF3 na Storze pojawiła się już po zapłaceniu i wysłaniu Battlefielda na płytach, ba niektórzy kupili go nawet w sklepie chwilę po premierze. To było celowe zagranie EA aby podbić sprzedaż tytułu, firma miała gdzieś graczy zatajając taką informację. Można powiedzieć, że odpłaca pięknym za nadobne. Cena w PSS jest zaporowa, przy podziale na 5 robi się całkiem atrakcyjna. Firmy od dawna walczą z używkami jak mogą, ale to nic nie daje. Jako klient mam prawo dysponować swoją pudełkową grą jak chcę. Składki są nielegalne i z tym się nie dyskutuje, druga strona medalu to to, że firmy zauważyły, że są dla nich opłacalne, szczególnie EA, i wolą mieć sprzedaną jedną grę na pięć osób w sklepiku, niż nie sprzedać ani jednego pudełka dla jakiejkolwiek z tych osób. Nie ma się też co z tego wybielać, składając naginamy prawo, ryzykujemy najwyżej zablokowanie konta, choć musiałby to być ekstremalny przypadek.

Ja straciłem zaufanie i szacunek do Sony po tegorocznej wpadce z wyciekiem danych, poniosłem koszta wymiany karty, jako zadośćuczynienie dostałem do wyboru stare gry które wcześniej wszystkie miałem. Dalej będę kupował na PS Store, ale numeru mojej karty już nie dostaną, będę kupowac karty PSN za 88 zł na allegro. Po tegorocznych zagrywkach z preorderami (patrz InFamous 2) wyleczyłem się też z ich zamawiania, teraz będę czekał z zakupem do ostatniej chwili. BF3 był ostatni, dodatki które miały być dla preorderowców, okazały się szerzej dostępne.

 

Przy okazji, cały czas rozważamy tu sytuację na PS3, jakie jest zainteresowanie cyfrową wersją BF3 na Xboxa i jaka jest jego cena?

 

Teraz inna strona medalu

Po co w ogóle Sony umożliwiło podział konta na 5 konsol? Jeśli możesz kolejne konto możesz aktywoać tylko na swojej konsoli to założyło, że konsola w czasie tej generacji może Ci się skopcić 5 razy, pokazuje to jak trwały ma to być sprzęt.

Drugie pytanie. Po kiego grzyba możesz mieć 16 kont na konsoli? Dla jednego konta na którym grasz i 15 kont z każdego kraju gdzie działa PS Store i mozesz z niego wyrwać ciekawe demko tydzień wcześniej niż w PL? C'mon, pomyślcie.

 

Przy okazji w ankiecie zaznaczam: Obojętne mi to.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pryxfus i ja się z tym zgadzam.Co do EA to gracze już po becie Bf3 dla tych co kupili limitkę MOH powinny być bardziej sceptyczni,bo 2 dni wcześniej to jakiś żart.Też pomyślałem o tych 5 kontach i potencjalnych 5 zgonach konsoli,ja płakałem jak mi moja"60"zdechła i $ony olało jej naprawę(w pram wymienili tylko pastę by pochodziła 3 miechy,konsola padła po 4).Mimo zakupu w oficjalnym sklepie $ony takie jaja,już nigdy nie kupię konsoli na premierę bez dodatkowego ubezpieczenia i,no właśnie i mimo poniesienia takich kosztów nadal jestem dymany,przez $ony bo musiałem kupić 2 sztukę i przez graczy bo nazywają mnie złodziejem jak sobie trochę na składce odbiję,skoro jest taka możliwość(czy ja jestem dojną krową?).W ogóle nie powinno być tego tematu i powinniśmy korzystać póki wolno,zamiast tego lepiej innych zwyzywać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma tylu fejspalmów w internecie na to co napisał Mazzeo. Czytałeś co pisałem wcześniej? Czytałeś fragmenty regulaminu PSN, które wkleiłem razem z linkiem? Masz problem z interpretacją tekstu? 3/4 tego co stworzyłeś to fanaberie kogoś sfrustrowanego. Weź chill pill i rusz głową chłopie. Słuchaj ludzi, którzy mieli lub mają swoje biznesy i posiadają większe kompetencje w ocenianiu strategii marketingowych innych firm.

 

edit: EA zapowiedziało, że paczki z mapami będą płatne, podobnież jak w CoDach. Przypominam, że oprócz Vietnamu wszystkie mapy w BC2 które wychodziły były darmowe... Możemy więc założyć, że BF3 na PSS, nawet przy podziałce na 5 osób, to element planu EA, planu który zakłada kupowanie dużej ilości DLC.

Edytowane przez Rokkyu
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

A jak przeczyta się ze zrozumieniem to będziemy wiedzieć dlaczego dopiero teraz - po 5 latach PS3 na rynku Sony wreszcie doszło do tego jak uprościć przenoszenie licencji, które zrekompensuje brak 3 slotów :D Oczywiście każdy zdrowo myślący człek wiedział to od początku, ale dla Panów z "wybielaczem" będzie to istny szok - "Ale jak ? To nie zarobili na moich 50 zł za Battlefield 3 ??" ;)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Mam tylko pytanie - jak z aktywnymi juz kontami ze skladek? Straca nagle 3 sloty? Czy to tyczy sie dopiero kont ktore zostana utworzone?

 

Nie straca 3 slotow. Wszystkie rzeczy zakupione ze skladek przez zmiana beda dzialac tak jak wczesniej.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Mam tylko pytanie - jak z aktywnymi juz kontami ze skladek? Straca nagle 3 sloty? Czy to tyczy sie dopiero kont ktore zostana utworzone?

 

Nie straca 3 slotow. Wszystkie rzeczy zakupione ze skladek przez zmiana beda dzialac tak jak wczesniej.

Juz wiem, wystarczylo wejsc w ten link i jest napisane jak byk :D

 

Coz, rozleniwilem sie ostatnio, ogladajac filmy w pracy :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli Sony zostanie przy tych cenach za cyfrową dystrybucję, to strzeli sobie w kolano.

 

Zresztą i tak sobie już strzela, bo jak ktoś już tu napisał ktoś zapłacił za grę 50 zł producentowi, w dodatku za slot a nie za płytę, pudełko, instrukcję, wydawcę, sklepikarza ect. 50 PLN za czysty kod. Lepsze 50 zł dla EA niż 0 zł od pana w sklepie z używkami. Coś czuję, że te info to blef :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...