Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania...bo całego tematu nie chce mi się przeglądać,a myśle ze ktos jest poinformowany i jest w stanie zwięzle mi odpowiedziec..

 

1.Jeśli mam swoje konto na pięciu konsolach,od dawna w sumie,to po 18 listopada na trzech nie bedzie sie go dalo aktywowac?

2.Jesli konta pozostana nadal aktywne to w jaki sposob bedzie wygladala mala skladka?W sensie sklada sie dwoch?Na losowej drugiej konsoli?czy sciaga jeden,potem drugi i nastepni juz nie sciagna?

3.Gry ktore juz mam ze skladek nadal beda dzialac?

 

Za odpowiedzi z gory dziekuje...

 

 

I taka konkluzja..czy ja wiem czy to dobry ruch ze strony sony?Ja na przyklad ze wzgledu na to ze na gre sie moglem zlozyc kupilem juz kilkadziesiat pozycji...gdybym mial je kupowac sam kupilbym tylko dwie z nich...a duze gry i tak kupuje w pudelku po jakims czasie...no coz,czas pokaze czy to pomnozy dochody sony,czy raczej je obetnie...

1. Według tego co wyczytałem w podanych przez forumowiczów linkach konta sprzed redukcji będą działać normalnie.

2. Składka na dwóch będzie pewnie wyglądała tak samo jak na pięciu...tyle, że za większe pieniądze. Przynajmniej tak ja to widzę.

3. Będą.

 

Jeśli chodzi o Twoją konkluzję to masz rację oczywiście. Zyski Sony będą zależeć teraz już tylko od wysokości cen gier na PSS, a te jak wiadomo były zawyżane do granic absurdu ubliżając klientom, plując im w twarz i wyśmiewając się z "braku" inteligencji. Jeśli jest ktoś kto kupi grę na PSS za więcej niż 100 zł to ja po prostu nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza

No ja przypuszczam, co do punktu drugiego,ze tak samo to bedzie wygladalo. Ale chodzi mi o to ze majac swoje konto aktywne na pieciu konsolach bede mogl gre sciagnac tylko na dwoch...i chodzi mi o sposob w jaki bedzie to rozwiazane.Czy w grze bedzie "zaprogramowane" dwukrotne sciagniecie,czy w jakiejs bazie danych po sciagnieciu z dwoch kont pozostale trzy(zgodnie z odpowiedzia z punktu pierwszego nadal aktywne) zostana zablokowane dla tej gry?Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza

No ja przypuszczam, co do punktu drugiego,ze tak samo to bedzie wygladalo. Ale chodzi mi o to ze majac swoje konto aktywne na pieciu konsolach bede mogl gre sciagnac tylko na dwoch...i chodzi mi o sposob w jaki bedzie to rozwiazane.Czy w grze bedzie "zaprogramowane" dwukrotne sciagniecie,czy w jakiejs bazie danych po sciagnieciu z dwoch kont pozostale trzy(zgodnie z odpowiedzia z punktu pierwszego nadal aktywne) zostana zablokowane dla tej gry?Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi...

 

Każdy produkt z PSS ma przypisane obecnie max 5 systemów. Każdy może aktywować swoją konsolę ściągając ten produkt, a potem deaktywować wchodząc w opcje. Od 18 listopada produkty z PSS będą mogły mieć przypisane tylko 2 konsole. To prawo nie działa wstecz, więc masz jeszcze kilka dni na zakupy w pięciu. :P

Odnośnik do komentarza

Ani to ani to.

 

"Please note that this update will not affect game content purchased before November 18"

 

Jak by stare profile dało radę dzielić na 5 to by można było zrobić sobie parę kont na kupowanie w składkach po 18. Z opisu wynika że gry kupione przed 18 będzie mozna podzielić na 5 a te, które kupiliśmy po 18 będzie można podzielić na 2. Trochę to dziwne bo samych gier się nie dzieli, tylko całe konto z całą zawartością, która została zakupiona.

 

Za 24h zobaczymy jak to będzie - ja osobiście nie mogę się doczekać tej usługi online do zdalnej deaktywacji kont przez www.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

beda ponoc teraz tylko dwie aktywacje. wszystko zalezy od cen gier na psnie teraz. jesli mimo to wciaz beda wydawac nowe gry po 250 zlotych to bedzie przegiecie. wychodze wiec z zalozenia, ze gry na psn beda mialy cene nizsza/podobna co pudelkowe. a wtedy w niektorych przypadkach nawet 50% rabatu to i tak lakomy kasek :)

 

ostatnio kupilem ze skladek psxowa trylogie final fantasy (7, 8 i 9). razem kosztuja 108 zlotych. wiec nawet na dwa konta to sa 54 zlote w kieszeni.

Odnośnik do komentarza

dlaczego gry maja tanieć skoro możesz sobie dowolnie aktywować / dezaktywować konsole przez sieć? jedno jest na konsolowym rynku pewne - prędzej będzie coś droższe niż tańsze :P

ja już nie mogę się doczekać lawinowych 'wtf' po tym jak ludzie robiący składki odpala sobie grę, która im nie zadziała bo jakiś cFaniak zdezaktywował sloty hehe

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Napewno po zmianach do 2 osob w dziale składki zrobi się mniejszy tłok i wszystko będzie czytelniejsze 8)

 

Hmm, nie sadze zeby byly jakiekolwiek :P

 

Co do cen gier na PSS to mocno watpie zeby cokolwiek potaniało. Dla hamburgerow to wygoda bo sie z domu nie trzeba ruszac a kto najwiecej kupuje jak nie oni? Specjalnie dla "polaczków" nie obniza cen, czy to w dolarach czy złotówkach, ten sam sh*t.

Odnośnik do komentarza

Tak, ale jezeli wydawcy wiedzieli bardzo dobrze o składkach to wcale nie dziwie się ze ceny gier cyfrowych były wysokie, chyba ze ta cena bierze sie z utrzymania serwera, z ktorego mozna ja pobierac ; )

Dobre dlc czy jakies male hity na PNS bede potrafil kupic we 2 osoby, jednak gry która bedzie kosztowała 239zł nigdy nie kupie. Klasyki w cenie 69zł ( vide RE5 Gold ), to sa naprawde godne i warte zainteresowania pozycje.

Odnośnik do komentarza

Tak, ale jezeli wydawcy wiedzieli bardzo dobrze o składkach to wcale nie dziwie się ze ceny gier cyfrowych były wysokie, chyba ze ta cena bierze sie z utrzymania serwera, z ktorego mozna ja pobierac ; )

Dobre dlc czy jakies male hity na PNS bede potrafil kupic we 2 osoby, jednak gry która bedzie kosztowała 239zł nigdy nie kupie. Klasyki w cenie 69zł ( vide RE5 Gold ), to sa naprawde godne i warte zainteresowania pozycje.

Rozumiem taki ceny przy nowościach ale nie przy COD:BO.

Odnośnik do komentarza

Nic nie tłumaczy tak wysokich cen gier na PSS. Takie pozycje jak BF3, FIFA 12 czy teraz BO ni mnie ziębią ni grzeją, ale kuźźźźwa inni gracze kupujący za tą cenę najzwyczajniej klękają do laski wydawcy. Odchodzi mnóstwo kosztów, a rypią graczy równo. A najgorsze, że co niektórzy...lubią być dymani bo godzą się przy tym krytykując składkowiczów (Bogu ducha winnych ludzi korzystających z udostępnionych udogodnień). Dokąd ten świat zmierza...?

Edytowane przez Yap
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...