Skocz do zawartości

Składki PSS a "moralność"


Rokkyu

Składki na PSS  

127 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest Twoje stanowisko?

    • Ni to ziębi, ni to parzy. Obojętne mi to.
    • Kupuję, ale sądzę że to oszukiwanie wydawców.
    • Kupuję i nie sądzę, żeby to szkodziło wydawcom, a wprost przeciwnie.
    • Nie kupuję, bo sądzę, że to oszukiwanie wydawców.
    • Nie kupuję, ale nie widzę w tym niczego "niemoralnego".


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko i wyłącznie dlatego by $ony nie ponosiło odpowiedzialności,jak ktoś ci ogołoci kartę.Nie,nie są to argumenty piratów,gdyż oni co najwyżej kupowali czystą płytkę.,tutaj mają prawie 50 zeta i jestem w stanie uwierzyć że tyle mogą na 1 kopii gry zarabiać,reszta to logistyka,tłoczenie,opakowania,reklama i marże sklepów.Jak w ogóle możesz porównywa potencjalne złodziejstwo z faktem ze płacę twórcy gry?$ony może zablokować dzielenie się slotami,ale nie zrobi tego gdyż pss wg. ostatnich raportów finansowych zarabia tyle co nigdy przedtem,jak coś dobrze pracuje to tego nie naprawiaj.

Odnośnik do komentarza
Nie,nie są to argumenty piratów

 

Nie, to są argumenty piratów, różnica jest taka że jedni mówią "i tak bym gry nie kupił to jak oni na tym tracą" a drudzy mówią "przecież oni zarabiają na mnie 50zł, to jak oni na tym tracą". Logika taka sama.

 

tutaj mają prawie 50 zeta i jestem w stanie uwierzyć że tyle mogą na 1 kopii gry zarabiać,reszta to logistyka,tłoczenie,opakowania,reklama i marże sklepów

 

Fajnie to tak samemu wycenić sobie czyjąś pracę i czas, zapłacić jakąś tam kwotę i wierzyć że wszystko jest w porządku. Ciekaw jestem czy tobie jakby pracodawca wypłacił 20% pensji to byłbyś taki uradowany.

 

 

Jak w ogóle możesz porównywa potencjalne złodziejstwo z faktem ze płacę twórcy gry?

 

Płacisz, ale 1/5 kwoty.

 

 

$ony może zablokować dzielenie się slotami,ale nie zrobi tego gdyż pss wg. ostatnich raportów finansowych zarabia tyle co nigdy przedtem,jak coś dobrze pracuje to tego nie naprawiaj.

 

A co to ma do rzeczy? Może to jest jeszcze argument ZA składkami?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

No tak, EA też pewnie się cieszy jak ktoś kupuje ich grę na premierę za 200 zeta i po 3 dniach sprzedaje. Na takiej odsprzedaży kokosy zbijają. A no tak - zarabiają na online pass'ach. Aha.

No kurde xD składki to taki nowy rodzaj piractwa pełną gębą. Aż dziw bierze że jest na tym forum temat o składkach - przecież "tu" się nie popiera piractwa.

 

BTW: kto czeka na nowego CoD'a na PSS ręka do góry?

 

E: Obstawiamy ceny? Pewnie by dali 279 ale konkurencja dla BF'a musi być więc pewnie będzie 239 xD

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

haha, jak sobie czytam niektore posty to ze smiechu nie moge. Zachowujecie sie jakby ktos wam kase z portfela potpierdalal, butthurt much?

 

 

Jak ktoś tobie podpiertala hajs z portfela to źle, ale jak ty to robisz to już jest ok?

 

Uczciwi pecetowcy skazani na DRM kur.wią na piratów że to przez nich, jak DRM i steamowe standardy zawitają na konsolach to ja też będę mógł gnoić że to przez składkowiczów.

 

Naprawdę, róbcie co chcecie ze swoimi grami, pieniędzmi, tylko kur.wa nie mówcie że to wszystko jest spoko skoro NIE JEST.

Odnośnik do komentarza

Ale MaZZeo - DRM a raczej pewien jego rodzaj już był na konsoli Sony - napierw Warhawk i potem SOCOM się gra nazywała, były tańsze trochę na PSS, miała blokadę 24h i jakoś kokosów nie zbiły dla Sony skoro po niej tylko dodatki do GT mają jakieś blokady i nic więcej. To mówi mi jedno - nie warto.

 

A ja mam pytanie - niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego BF kosztuje na PSS 239zł skoro pudełkową wersję można było wyrwać poniżej 199zł?

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Uczciwi pecetowcy skazani na DRM kur.wią na piratów że to przez nich, jak DRM i steamowe standardy zawitają na konsolach to ja też będę mógł gnoić że to przez składkowiczów.

Idąc tym tokiem rozumowania ja mogę gnoić wszystkich tych, którzy sprzedają swoje gry pudełkowe / kupują używki że to przez nich (pipi)a mamy online passy. Ups - sam siebie muszę zgnoić. A może po prostu firma chce więcej zarobić? Od razu załóżmy temat Sprzedawanie nówek, kupowanie używek a "moralność". :sorcerer:

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem porównywania składek do piractwa - piractwo to by było gdybyśmy tak jak użytkownicy CFW pobierali gry np: z torrentów, a z tego co wiem to składkowicze płacą 1/5 ceny gry, więc nazywanie ich piratami lub złodzieja obraża nie tylko np: mnie, a i większość użytkowników tego forum posiadających PS3.

Edytowane przez dydel
Odnośnik do komentarza

Zauważcie ze temat w ogóle nie istniał,dopóki Bf3 nie pojawił się na PSS.Fifa 12 przeszła bez echa,mazzeo i inni nie gadali o moralności,okradaniu,nagle pojawia się Bf3 i bum,jestem złodziejem.Wydaje mi się ze nie których tak boli wtopiona kasa,że będą cisnąć na innych zamiast na EA.Tak na EA,bo gdyby dało info że będzie można ściągnąć z pss to nie byliby stratni i tu pytanie,ile z tych krzykaczy byłoby w składce?Mazzeo,sam prowadziłem biznes,handlowałem produktami w okolicach 200 zeta i wiem ile miałem marży,ile kosztował transport a ile miał producent z tego.Dochodzi do absurdalnej sytuacji,że jest możliwość skorzystania z tańszych zakupów,to nie powinienem bo reszta kupiła drożej.Tak jak ktoś napisał,geniusze pracują w EA,najpierw poniektórym wmówili ze online passy są dobre i doszła do takiego zdziczenia że składkowiczów nazywa się piratami,złodziejami.Myślę że składki wymykają się porównaniom do piratów i złodzieje,z tego względu ze się płaci firmie a dwa ze jak firmie przeszkadzał rynek wtórny to starali się go ukrócić,przy handlu z pss wręcz widać ze im zależy.Odnosząc się do motoryzacji,czuję sie zażenowany,mam auto na lpg i wyzywają mnie od biedaków,bo mam możliwość podróżować 2 razy taniej,teraz mam możliwość do tańszych gier to jestem złodziejem,coś czuję ze tutaj emocje biorą górę.

Odnośnik do komentarza

zeby nie bylo ze nic nie wnosze do tematu... Nie wiem jak wy, ale swego czasu (~8 lat temu) proceder byl podobny (tylko ze nie online a normalna wersja pudelkowa) - skladalismy sie w pare osob zeby kupic sobie gre na PSXa, albo na N64 bo czasy byly ciezkie, a i tak gralismy razem. Czy wtedy tez bylem piratem, jako ze nie kupilismy tych 4 czy 5 kopii?

Edytowane przez SimonK
Odnośnik do komentarza

zeby nie bylo ze nic nie wnosze do tematu... Nie wiem jak wy, ale swego czasu (~8 lat temu) proceder byl podobny (tylko ze nie online a normalna wersja pudelkowa) - skladalismy sie w pare osob zeby kupic sobie gre na PSXa, albo na N64 bo czasy byly ciezkie, a i tak gralismy razem. Czy wtedy tez bylem piratem, jako ze nie kupilismy tych 4 czy 5 kopii?

 

Ja tak robiłem w latach 90-tych z anime,pewnie byłem złodziejem :P Wychodzi na to że pożyczysz kumplowi grę-złodziej,kupisz używkę-złodziej,kupisz z pss-złodziej.

Odnośnik do komentarza

Mam do Ciebie pytanie, Mazzeo - czy Tobie nigdy nie zdarzyło się kupić gry używanej? Bo widzisz, wydawca na takim co to sobie co roku pożycza najnowsze Call of Duty od wujka zarabia tyle samo co na przeciętnym 12-letnim pctowym piracie. Natomiast kupując grę w składkach, masz pewność, że jakaś tam część Twoich pieniędzy trafi do tego do kogo powinna trafić.

 

Nie żebym się w jakiś sposób usprawiedliwiał, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że składki nie są do końca legalne, ale zastanawia mnie, czy skoro stoisz tak murem za wydawcami (którzy ostatnimi czasy pozwalają sobie na zdecydowanie zbyt wiele) to czy na pewno ZAWSZE postępujesz wedle ich przekonań?

Odnośnik do komentarza

Widzicie, różnica między używkami a składkowaniem jest taka, że używki nie są nielegalne. Prawo nie zabrania mi ani odsprzedaży, ani kupna takiej gry, gdyby było inaczej to sieci sklepów nie prowadziłyby tego handlu, to że wydawcy próbują z tym walczyć to już inna sprawa. Składki natomiast są wbrew regulaminowi którzy sami logując się do PSN zaakceptowaliście i jeszcze próbujecie wmawiać, że jest wszystko spoko.

 

Poza tym gra używana ma jednocześnie jednego użytkownika, a developer dostał kiedyś za nią pełną cenę (nie mówiąc już o pieniądzach które w międzyczasie również ta gra wytworzyła przez przemieszczanie się pomiędzy użytkownikami). Sytuacja ze składkami jest zupełne inna, bo tutaj jest pięciu cwaniaków którzy mogą jednocześnie grać na 5 kopiach gry płacąc razem w sumie jak za jedną kopię.

 

1mln sztuk sprzedanych, 5 mln osób na serverach, a potem pierd.olenie w temacie BF3 że lagi są na serverach.

 

Miliony ludzi co mają PC albo X360 muszą płacić całą sumę, na PS3 wystarczy 1/5, jak dla was to wszystko jest legalne i nie przekracza granicy uczciwości to brawo.

 

Tak na EA,bo gdyby dało info że będzie można ściągnąć z pss to nie byliby stratni i tu pytanie,ile z tych krzykaczy byłoby w składce?

 

:lol: ja pie.rdole to już jest szczyt. Zamiast cieszyć się że w ogóle jest taka opcja, to jeszcze gnojenie EA za to że nie poinformowało wcześniej :lol: a co, może mieli parę miesięcy przed premierą mówić "NIE BIERZCIE PRE ORDERÓW, 3 DNI PO PREMIERZE BĘDZIECIE MOGLI KUPIĆ GIERKĘ ZA 1/5 I TO Z ONLINE PASSEM I BTK!". (pipi)a :lol:

 

Fifa 12 przeszła bez echa,mazzeo i inni nie gadali o moralności,okradaniu,nagle pojawia się Bf3 i bum,jestem złodziejem.Wydaje mi się ze nie których tak boli wtopiona kasa,że będą cisnąć na innych zamiast na EA.

 

Wybacz, ale nie siedzę w każdym temacie na forum, nie znałem szczegółów składek i jakich rzeczy one z PSS dotyczą, temat wypłynął przy okazji BF3 chociażby za sprawą polygamii.

 

 

Mazzeo,sam prowadziłem biznes,handlowałem produktami w okolicach 200 zeta i wiem ile miałem marży,ile kosztował transport a ile miał producent z tego

 

I to cię niby upoważnia do oceniania ile jest dany produkt warty, ile jest warta praca i czas w niego włożona itd? Szkoda że tak fajno w życiu nie ma.

 

btw nie pier.dolcie też o zawyżonych cenach z PSS, bo z tego co widzę nawet (pipi)e DLC warte trzydzieści złotych ludzie robią składki po 6zł...

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Ok czyli reasumując-ci którzy kupili preordera na ps3, fulla na pc/xa są mad like hell bo peesowcy mają grę 5 razy taniej i do tego "legalnie".

 

 

Ej no nie oszukujmy się,że tu chodzi wyłącznie o zazdrość etc, też jestem wnerwiony,że wydałem 2 stówki zamiast 50zł ale wyzywanie składkowiczów od złodziei i próba prowadzenia świętej krucjaty przeciw nikczemnym handlarzom używkami i składkowiczom to wyłącznie pretekst dla odwalenia swojej vendetty:

"Jak to? ja zapłaciłem 4 razy drożej za to samo? Nie ma mowy, niech gnojek również cierpi."

 

Dżizys dorośnijcie albo jak to internet mówi DEAL WITH IT.

 

 

albo miejcie wyebane tak jak ja

 

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza

Nie no, wszystko jasne, wszystko rozbija się o zazdrość :| Równie dobrze mogę zazdrościć piratom, bo oni to w ogóle za żadną grę nie muszą płacić i bynajmniej obu tych zjawisk nie porównuję, także bez plucia się do mnie.

 

Ja odpadam z tej dyskusji. Dla niektórych składki to nic takiego, ch.uj z tym, że doskonale wiedzą do czego te sloty pierwotnie miały służyć, że łamią regulamin który sami zaakceptowali, że płacą za grę na premierę 50zł podczas gdy wszyscy inni którzy kupują gry normalnie płacą pełnoprawną cenę. I najgorsze, że jednocześnie będą wmawiać wszystkim dookoła że wszystko w tym procederze jest git. A największe orły jeszcze mają pretensje, że EA ich nie poinformowało o tym fakcie przed premierą.

 

Ahh jakie te Sony jest dobre umożliwiając coś takiego, pewno zrobili to z troską o biednych graczy z polszy.

 

Ja tylko potem będę się śmiał z hipokrytów, którzy będą płakać jak to pazerne koncerny chcą im przetrzepać sakwę jeszcze bardziej.

Edytowane przez MaZZeo
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie no, wszystko jasne, wszystko rozbija się o zazdrość :| Równie dobrze mogę zazdrościć piratom, bo oni to w ogóle za żadną grę nie muszą płacić i bynajmniej obu tych zjawisk nie porównuję, także bez plucia się do mnie.

 

Nie masz czego,nie pograją online.

 

Dla niektórych składki to nic takiego, ch.uj z tym, że doskonale wiedzą do czego te sloty pierwotnie miały służyć, że łamią regulamin który sami zaakceptowali

 

 

Hipokryta,kupując grę pudełkową,przystajesz na to co tam sobie producent wymyślił.Skoro napisał żeby nie odsprzedawać to nie rób tego.

 

 

Składki nie są zakazane,gdyby były i do tego szkodliwe dla finansów $ony na pewno zrobiło by z tym porządek,na dzień dzisiejszy wykorzystujemy to,bo można.Szkoda tego szumu,bo na pewno nam to sprzyjać nie będzie.Co do EA uważam ze to kurewskie że nie podali że bf3 będzie w dniu premiery na pss,dlaczego?A dlaczego mieliby tego nie robić?Bo każdy kupi ze składki,czyli jednak $ony i EA wie o tym i nic z tym nie robi,narażając się na potencjalne straty?Ja nie wiem że niektórzy tłumaczą się za firmy,po co?Będzie im zależało to sami podejmą temat,na dzień dzisiejszy,powinniśmy się cieszyć z tego że jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...