Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na DLC/patch z trybem co-operacji w story mode <3
 
 
P.S. Ocena to 10- bez dwóch zdań...chociaż w dzisiejszych czasach gdzie oceny gier zaczynają się na szóstce to trzeba by dać jej jakieś 13 na 10.
 
P.S.2 Świetny motyw z wykorzystaniem żyroskopu w padzie i

"trzepaniem" latarki kiedy ta przygasa

- maleństwo a cieszy jak cholera.

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Mam mnostwo czesci (parts) do upgrad'owania, ale jak kot naplakal, narzedzi brak (tools). A te sa niezbedne do upgrade'u. Lize kazda sciane, ale cholernie malo tego jest. Dlatego pytam sie w jak bron "inwestowac"? Niedawno otrzymalem shotgun'a, ktory wydaje sie byc najmocniejsza bronia. 

tools nie działają jak części - tzn nie są zjadane przy upgradzie, one są stałą wartością i maksymalnie jest ich 5 "poziomów" - im lepszy upgrade tym wymaga większoego poziomu narzędzi 

Odnośnik do komentarza

 

Taa, śmieszy mnie to, że uciekam przed klikaczami, a tu latarka przygasa, w tedy panika i zapominam aby potrząść padem :)

 

 

 

Komentuję samego siebie, ale czy ktoś nie przesadza ( w sensie umieszczając mój post w spoilerze) ? Przecież to co napisałem to żaden spoiler, to tak jakby napisać, że pod R1 jest strzał..., a w TLOU można rzucać butelkami. W większości recenzji jest to opisane...

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, bo zaraz będzie, że nic nie będzie można napisać bez

, to jest IMO gruba przesada, bo fabuły tam się kompletnie nic nie zdradza.

 

Dzisiaj rano online miałem w końcu przykład mega zgranej grupy ( niestety przeciwnej ), trzymali się razem w jednym pomieszczeniu i dołączyłem w momencie jak prowadzili 20 do 5. Moi kompani totalnie niezorganizowani. Pojedynek z góry przegrany, ale chłopaki nie pomyśleli, że z okna może polecieć koktajl mołotowa, tak też zrobiłem i wszyscy padli. Multi jest genialne :D

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Jak na razie uważam, że poziom Survivor nie jest taki straszny.

Stealth all the way to to nie będzie, ale w większości przypadków ciche podejście jest proste, a sprawdza się znakomicie. Nie ma długich przestojów jeśli wie się z której pozycji atakować. Czasem w ciągu minuty zdejmuję trzech kolesi i do samego końca nie wiedzą co ich czeka.

Świetnie się w to gra. TLoU zostało zrobione dokładnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

UWAGA skończyłem i moje słowa odnośnie zakończenia

 

 

Jestem rozczarowany zakończeniem i to nawet nie wiecie jak bardzo. Żadnego pier,dolnięcia, żadnego momentu, żeby o nim myśleć, żadnego zaskoczenia. Jedyne na co się zdałem po obejrzeniu ostatniej scenki to "Meh".

Poważnie, nie podobało mi się zakończenie. Fajnie, facet ją uratował, ale to było do przewidzenia. W dodatku na poprzedniej stronie TRAFIŁEM zakończenie. :confused:

Szkoda, naprawdę szkoda. :(

Zakończenie jest po prostu NIJAKIE. 

 

 

Za parę niedoróbek i to co w spoilerze 9.5/10

Na pewno jak na razie najlepsza gra 2013 roku i obstawiam, że będzie się bić o GOTY z GTA V, ale czy wygra? Czas pokaże. 

 

P.S Teraz pewnie zawistnicy poczynią pewne kroki, lata mi to. :)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

suteq to teraz możesz zobaczyć mojego spoilera z poprzedniej strony (tego co ma plusy)

reszte napisze w spoilerze (dotyczy końcówki nie czytać!)

 

 

to czego sie spodziewałes? jakiego pieprznięcia? co by ci zerwało majty? daj jakis przykład co byś uznał za lepsze i powalające zakończenie?

masz prawo mieć własne zdanie i nie być zachwyconym ale pytam bo zastanawiam sie co by cie zachwycilo, czego oczekiwałeś?

 

ja np nie oczekiwałem jakiejs widowiskowej walki czy kosmicznej akcji, bo to nie jest tego typu gra, zakończenie było dobre nie poprzez widowiskowość czy wybuchowość, tylko przez narastające napięcie i relacje między postaciami, dzieki tej wczówce - że jak to? cały rok szliśmy tylko po to żeby teraz dać zabić ellie? nie może tak być! ja chciałem ja uratować i podobało mi sie jak to było zrobione

do oastatniej chwili przy windzie bałem sie że joel sie podda i odda dziewczyne marlene (i pewnie sam dostanie kulke w łeb), i bardzo mi sie podobało że jednak tak sie nie stało - przez cała tą scenke miałem w głowie "wyjmij pistolet i zabij ta babe!" - i na szczescie właśnie tak zrobił, nadal trzymając ellie zabił bez pardonu marlene i zwiał, i to było dla mnie dobre zakończenie, świetnie podsumowało ostatnie godziny gry, i było kontynuacją tego co mówiłem wczoraj w spoilerze na poprzedniej stronie

 

 

Jak w multi zrobić egzekucję nożem?

 

nie mam pewności bo nigdy mi sie nie udało do kogoś zakraść ale podejżewam że trójkąt jeśli atakujesz od tyłu lub z boku (na nieświadomym wrogu)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

Wiesz, dla mnie akcja w szpitalu i to jak postąpił Joel świetne. Sam bym tak zrobił.

Ale dla mnie sam epilog jest po prostu zbyt "cukierkowy" jak na grę postapo, z takim tragicznym klimatem(tragicznym nie znaczy chvjowym tylko od tragedii jaką jest wirus). 

Nagle będą sobie żyć dlugo i szczęsliwie z polem ziemniorów za domkiem? Meh.

Szczerze to chciałbym np. akcję, że Joel wpada do sali, oni już mają robić nacięcia, Joel chce zabrać Ellie, lekarz mówi mu, że jeżeli to zrobi to umrze, Joel go nie słucha, bo mysli, ze chce go zrobić w bambuko, zabiera Ellie i potem 

np. Ellie umiera bo lekarz miał rację albo Ellie zapada w śpiączkę, nie wiem, Joel z rozpaczy strzela sobie w łeb. Takie coś, żeby po zakończeniu szczena była na podłodze jak to miałem po zakończeniu B: Infinite.

W końcu też te plakaty i slogany wprowadzały ludzi w pole, bo sugerowały, że zakończenie będzie tragiczne/zaskakujące.

Wiesz, co w moim przypadku jak jest tragiczne zakonczenie to o filmie/grze po jej zakończeniu dłużej myślę, rozkminiam itp, zżyłem się z bohaterami i po stracie któregoś z nich mam taką pustkę w sercu. 

Tak, wiem to gra, ale gra też umie działać na uczucia w rzeczywistości, w końcu przeżywamy przygody bohaterów z ekranu. :)

 

 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

to czego sie spodziewałes? jakiego pieprznięcia? co by ci zerwało majty? daj jakis przykład co byś uznał za lepsze i powalające zakończenie?

masz prawo mieć własne zdanie i nie być zachwyconym ale pytam bo zastanawiam sie co by cie zachwycilo, czego oczekiwałeś?

 

 

Ja jestem jeszcze bardziej zawiedziony końcówką więc chętnie odpiszę :) ja liczyłem na to że i Ellie i Joel zginą w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach, np że zostają zaatakowani przez stado zombiaków i rozdzieleni, Ellie zostaje zabita na oczach Joela i on widząc konającą dziewczynę sam umiera :)

 

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

To i ja dodam coś nt. zakończenia.

 

 

Nie wiem czy zauważyliście w epilogu (wnioskuję po zachowaniu Ellie) ale Ellie wie, że Joel ją okłamał w sprawie innych dzieciaków.  Dlatego właśnie chce aby jej przysiągł, że to prawda co jej opowiedział - doskonale wie, że Joel kłamie i liczy na to, że przyzna się do tego. Daje mu w ten sposób szansę. Ellie to nie jest jakąś tam sobie dziewczynką co przełknie takie coś (tzn. nawet nie tyle sam fakt tego co zrobił Joel co że nie chce jej tego wyznać) i będzie żyć dalej w ignorancji, o nie. Kiedy na jego "przysięgam" odpowiada suchym "ok", już wiem, że to koniec z nimi. Stawiam, że ucieknie od niego, czy to w DLC czy sequelu. 

 

Edytowane przez Brolin
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

do posta powyżej , srogie spoilery na temat końcówki

 

 

rzeczywiście to jej pytanie sugeruje że kuma czacze i sie domyśla, chociaz niekoniecznie bym odrazu szedł w to że z tego powodu chce go zostawić, raczej rzeczywiście taki pstryczek w nos że jest świadoma sytuacji, ale że jednak chce z nim zostać. tak jak wcześniej mowiła - wszyscy umarli lub ją opuścili, oprócz joela, wiec dla niej też olać jedyną kochającą sobe to raczej nie był by taki pikuś

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie wydaje Ci się to trochę zbyt sztampowe ? Gdy skończyło się w ten sposób to na forumku pełno byłoby opinii "meh przecież wiadomo było, że to się tak skończy

 

Dla mnie zbyt sztampowe, wręcz kiczowate jest zakończenie w którym główni bohaterowie wychodzą bez szwanku, typowe dla holywoodzkiego kina, co by się nie działo najważniejsze postaci muszą przeżyć. Przyznam nie spodziewałem się takiego końca bo miałem produkcję ND za jednak ciut ambitniejszą. Najlepiej by było gdyby twórcy dali kilka zakończeń w zależności od tego czy zabijemy lekarzy/uciekniemy z Ellie na rękach prze żółnierzami/ zabijemy przywódczyni świetlików itp. Ktoś pisał że uciekając w szpitalu został złapany, zabrali dziewczynę a Joela zabili, takie zakończenie też byłoby dobre :)

 

Odnośnik do komentarza

UP

 

 

ja też chętnie bym zobaczył 2-3 zakończenia do wyboru, zależne od naszych akcji i przebiegu gry, jednak tego nie było i wszyscy mamy takie samo zakończenie, i wg mnie ono nie było złe. i nie nazwał bym go też sztampowym "bo wszyscy przeżyli" - nieprawda, w tym zakończeniu ludzkość została pozbawiona lekarstwa na grzyby, mimo że 2dwójka bohaterów przeżyła to jednak odbyło sie to sporym kosztem dla ludzkości. to nie był zwykly happpy end gdzie wszyscy żyją zdrowi i szczesliwi. dwója przeżyła, ale ludzkośc pozostała w ciężkiej (pipi)e

zakończenie napewno nie było jednowymiarowe i prostackie w stylu hollywoodu

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale gracz przeżywal losy Joela i Ellie, a nie CAŁEJ ludzkości, zżył się z Joelem i Ellie, a nie z CAŁĄ ludzkością.

Szczerze to ja miałem w momencie grania wyebane na ludzkość, tak samo podczas wparowania do sali operacyjnej.

Ludzkość została (pipi)ami jeszcze większymi niż byli, kradli, rabowali, gwałcili, bez skrupułów, bez winy, które mieli wcześniej.

Też nie dałbym im lekarstwa bo rozpętałoby się jeszcze większe piekło niż było, ludzie by się o to tak zabijali, że więcej ofiar pochonęłyby walki między nimi samymi niż sam grzyb.

I ja nie twierdzę, że zakończenie było totalnie do dupy, było po prostu poniżej MOICH oczekiwań. :)

 

 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...