Skocz do zawartości

Batman: Arkham Origins


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Przedziwna sytuacja z Enigmą. Side-quest zrobiłem, pakiet trofeów za to zebrałem no i misję odhaczono jako "zakończona". Poskakałem sobie po Gotham jeszcze trochę i zrobiło mi się na powrót 99%, mimo że żadnego pakietu danych już nie ma. Co ciekawe, kiedy wchodzę na mapie na Dzielnicę Przemysłową, w lewym dolnym rogu pojawia się ikonka pakietu danych Enigmy, a po myślniku - gdy zawsze wyskakiwała tam cyfra, ile jeszcze zostało - widnieje symbol "?". Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 765
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra mal podsumowanie po czasie.

 

Powiem tak. Mowiac jak najbardziej szczerze i w miare mozliwosci obiektywnie to jest to najslabsza odlona serii. Gra jest wysmienita, ale nawet jako duzy fan trudno mi przymknac oko na techniczne bolaczki z ktorymi sie zmagalem. To przede wszystkim spadki animacji, do ktorych w Batmanach nie przywyklem. Odpalilem AC zeby porownac i tam jest plynniutko, a w AO niestety niekoniecznie. Kilkukrotnie mialem tak ze walczylem w 2-5 fpsach. W ogole nie wiedzialem czy ciosy mi wejda, gralem na slepo. I najgorsze, ze trzeba uruchomic ponownie gre. Po zainstalowaniu patcha nie mialem spadkow, ale od tego czasu gralem tylko ze 2 godziny.

 

Poza tymi bolaczkami gra ma swietna fabule, godna serii. Jest rozwiniecie freeflow combat, ktore jakos nie jest wymieniane w recenzjach. Jest trudniej i lepiej moim zdaniem. Bardzo podoba mi sie linka od Deathstroke'a, rekawice to jednak ogromne ulatwienie. Dla leniwych dobre rozwiazanie ale zabijajace przyjemnosc. Gra RC Smitha bardzo mi sie podobala. Brzmial jak hybryda Conroya i Bale'a. Mlody, gniewny jeszcze i malo doswiadczony Gacek wypadl swietnie. Zawiodlem sie jednak Bakerem i jego rola Jokera. Po tym filmiku na CC bylem spokojny, mowilem ze bedzie super itd. Wyszlo jednak tak, ze najlepsza jego kwestia to ta na tej konferencji bo w grze malo sie smieje, mowi jednym tonem. No niestety zawiodlem sie.

 

Walki z bossami. Hmm, z jednej strony jest

Deathstroke, ale tez Electrocutioner, ktory jest jakby usmiechem, zartem od tworcow. Potem powtarzalne dosc walki z Sheva, Copperhead. Wkurzylem sie, ze Sheva to zadanie poboczne i nie wystepuje w glownej osi fabuly. Bardzo dobre zakonczenie z Banem. W ogole jego rola bardzo mi sie spodobala. Super.

 

 

Grafika troche slabsza od AC glownie przez jakosc tekstur. Miasto fajnie, ze wieksze od AC, Nowe Gotham bardzo fajnie zaprojektowane, ale Starym sie zawiodlem. Mam wrazenie, ze nie jest dokladnie przeniesiona architektura i najbardziej charakterystyczne miejsca sa zbyt blisko siebie i w AC podroz miedzy nimi zajmowala wiecej.

 

Znajdzki inaczej podzielone niz w AC i mniej czytelne w menu, ale ocenie jak zbiore. Musza byc pomyslowe, zeby dorownac Rocksteady. Zobaczymy. Teraz fabule mam za soba, maksuje zadania poboczne, wyzwania i znajdzki. Potem new game plus i challenge z kampaniami. Potem trofea multi i jako wisienka na torcie - Im the Night. Platyna bedzie bankowo ;)

 

A multi na razie pozytywnie zaskoczylo. Zagralem doslownie 2 mecze i pierwszy juz gralem jako Batman. Gralo sie wprost kapitalnie, a mecz wygralem dzieki temu, ze zalatwilem Jokera. Drugi jako zbir Bane i to juz gameplay jakw Army of Two niestety ale pompuje emocje bo wiesz ze gdzies jest Robin z Batmanem. Jest potencjal.

 

Ktos ma podobne wrazenia?

Odnośnik do komentarza

Ta gra nie jest jakoś szczególnie słaba, ale nie jest to też drugie nadejście mesjasza.

 

To po prostu gra do bólu przeciętna, zrobiona tylko po to aby zebrać jeszcze więcej kasy z hype'u po "Arkham CIty". Tyle tutaj back-trackingu, powtarzalności. Twórcy obiecali nam że każda walka z bossem będzie wyglądać jak ta z Freezem. A więc, jestem na walce z

Banem

i mam dziwne wrażenie że twórcy się przejęzyczyli i chodziło im o to że każda walka z bossem będzie jechała na innym schemacie. No ale nie zmienia to faktu że nadal jest niemiłosiernie słabo.

 

Zdecydowanie najsłabsza odsłona serii, jedyne co dla mnie jest dużym plusem to fabuła i postacie. Od strony scenariuszowej jest wyśmienicie, i tylko poznanie zakończenia tej historii zmusza mnie do dalszego grania.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem fabułę, wszystkie side-questy na 100% i lwią część wyzwań, więc czas to w skrócie podsumować. Bardzo solidny produkcyjniak, duża zawartość, jednak pod każdym względem "temperatura otoczenia w normie". Arkham Asylum było super, Arkham City - genialne, tutaj każdy element (włącznie z misjami pobocznymi) jest wykonany gorzej od 0,5 do 2 pkt. niż u Rocksteady. Fani AA i AC - brać na premierę i nie marudzić, zwłaszcza że drugi patch wyeliminował problem pokazu slajdów. A reszta? Może obadać. Ale Origins - mimo że paradoksalnie stworzone dla masy na bazie popularności AC - nie jest grą dla reszty.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Mnie batman wczoraj przyprawił o palpitacje serca ,pierwszy raz w grze miałem zrypanego sava( jak to się stało ?), chociaż już fabuły oraz zadań pobocznych troszkę przeszedłem , to mnie sę zimno robi jak jeszcze raz mam to powtarzać, akurat zdarzyło się to w grze gdzie gościu jest przebrany za nietoperka ,niezły kawał na święta:D

Edytowane przez DreicoPL
Odnośnik do komentarza

No właśnie, dostatnie taka pierdoła grę i przechodzi ją po łebku, na siłę wyszukując minusów. A ta ocena aż prosi się o kliki, czyli wzbudzenie kontrowersji, przyciągnięcie uwagi. 1/10? O ja pjerdole...

A ja go zdecydowanie rozumiem i popieram. Nie po to człowiek daje prawie 200 zł za nową grę na KONSOLĘ*, by później obserwować slideshow, festiwal bugów i problemów technicznych. Tu ma wszystko działać po włożeniu do napędu, a nie że ja muszę przymykać oko, bo chociaż czasami są 2-5 fps to fajny tryb detektywistyczny. Właśnie za takie przymykanie oka skazujemy się na to, że sytuacja będzie coraz gorsza. Gdyby takich recenzentów jak on byłoby więcej, to następnym razem wydawca zastanowiłby się 3 razy, zanim wypuści niedorobioną grę. A jeśli się sprzeda i jeszcze zbierze dobre oceny, bo wszyscy już się przyzwyczaili, to jest jak zielone światło dla kolejnych. To tak ogólnie, bo niedobrze mi się robi jak widzę gry typu PES 2014, gdzie mam slideshow na powtórkach na przykład. To 1/10 to jest właśnie protest przeciwko takim problemom.

 

*Nie, żebym implikował, że na PC za to tak jest, ale ze względu na mnogość konfiguracji sprzętowych i różną świadomość techniczną użytkowników nawet na wydajnym sprzęcie mogą zdarzyć się problemy. Tu jest jedna, z góry znana konfiguracja, którą ma każdy i przycinki są moim zdaniem karygodne.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Na PC tez w tej grze jest od (pipi)a bugow glitchy I cholera wie czego jeszcze

 

Nie o to chodzi, czy na PC są czy nie, nie chciałem też napisać, że wersja taboreciana ma wszystko tip-top. Chciałem zaznaczyć, że gry na sprzęt stricte do grania powinny na nim działać tip-top, bo po prostu nie ma powodu innego niż partactwo i złe QA, dla którego miałoby być inaczej.

Odnośnik do komentarza

Nie zgodze sie, raven.

 

Jasne, nie powinno byc tak, ze gra jest zabugowana, ale oceny pokroju 1/10 to zaden bunt przeciwno temu. Czesc techniczna to zbiorowa calej oceny i bierze sie ja pod uwage przy ostatecznym werdykcie. Szanujacy sie serwis, portal czy magazyn tak robi. Inna droge opieraja internetowe krzykacze.

 

Smutne jest to, ze takie kroki wykonuje jeden badz co badz najbardziej poczytalnych serwisow w Polsce. Ale wiedza, ze moga sobie na to pozwolic, a wydawcow to nie ruszy, bo Gamezilla nie jest brana pod uwage w Metacritic. Z tego co sie orientuje to tylko GOL.pl jest.

 

1/10 ma tylko zwrocic na siebie uwage. I robi to doskonale bo wlasnie o tym rozmawiamy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak grałem na multi w Origins, to też była dyskusja, czy Rocksteady nie pracuje nad zupełnie nowym, next genowym nietoperkiem, oddelegowując Montreal do zrobienia zapchajdziury metodą kopiuj-wklej.

 

Na X360 miałem zwiechy konsoli w singlu, przez co później dla pewności robiłem kopię zapisu na penie co jakiś czas. Przy czym mam wrażenie, że unikanie korzystania z fast travel bardzo pomaga - prawie wszystkie freezy miałem w free roamie, w większości niedługo po przeniesieniu się szybko do innej części miasta. Z kolei później kiedy robiłem zbieractwo i unikałem fast travel, przez kilkanaście godzina grania gra zwiesiła się "tylko" raz.

 

Tak w ogóle to AO na pewno nie zasługuje na oceny poniżej średniej, nawet jeśli moim zdaniem jest na pewno najsłabszą odsłoną serii Arkham. Natomiast osoby, które ograły City mogą być zawiedzione wtórnością lokacji. No i nie podoba mi się zachęcanie graczy do przechodzenia gry 3 razy na calaka. Jeszcze samo new game plus by uszło, w City dość szybko się przechodziło, ale robić achievy za przechodzenie po raz 3 tego samego? Dziękuję, nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza

@up

 

Potwierdzam, przechodzenie na PC to czysta katorga..  Grę skończyłem dzisiaj rano, a po zobaczeniu napisów końcowych powiedziałem tylko "w końcu".

Ja gram na pc i oprócz znikającej postaci jednego z bossów i problemów z odblokowaniem jednej wieży(jest na to sposób) nie mam z nią kłopotów, gra się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza

@up

 

Potwierdzam, przechodzenie na PC to czysta katorga..  Grę skończyłem dzisiaj rano, a po zobaczeniu napisów końcowych powiedziałem tylko "w końcu".

Nie wiem na jakim komputerze grałeś i w jakich okolicznościach, ale ja właśnie kończę B:AO na pc i wszystko przepięknie wygląda i śmiga bez spadków animacji. Żadnych bugow czy glitchy nie uświadczyłem. Wczoraj zaktualizował się się path naprawiający ten moment z wieżą i to jest jedyna rzecz która irytowała ale już ją naprawili.

Może pora na uporządkowanie dysku, update sterowników albo wymianę sprzętu  ;)

No chyba że  chodzi ci o warstwę merytoryczną, ale to już kwestia gustu :D

Edytowane przez GwynBleidd_79
Odnośnik do komentarza

 

Dlaczego ta seria nie potrafi uwolnić się od Jokera? Tyle ciekawych postaci, ale nie - 3 gry i 3 razy poświęcamy Jokerowi lwią część gry. Właśnie się dowiedziałem, że Joker podszywał się pod Black Maska.

 

 

Kur.wa, jakie to jest marne xD. No ale nic, gram dalej.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...