Skocz do zawartości

Batman: Arkham Origins


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 765
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Klatkowanie miałem raz (wersja PS3) na otwartym terenie - ale wydaje mi się (a wręcz jestem pewien) że było to spowodowane tym podliczaniem które jest po walce - dysk niemiłosiernie po walce coś zaczyna mielić i wyskakuje wspomniane podsumowanie (które imo jest za długie i przeszkadza na dłuższą metę...) - w tym momencie rozpocząłem ponowne starcie i gra w pierwszej chwili załapała slow-mo po czym gubiła klatki przez resztę starcia... Dzisiaj sprawdzę jak to się ma po przebudowie bazy danych na PS3 (dysk co prawda hybryda ale zapchany na maxa - 5GB wolnego).

 

Do czego nie mogę się przyzwyczaić to walka na hard - przynajmniej na początku strasznie nastawiona na kontry - praktycznie non stop trzeba wciskać trójkąt przy bardzo bliskim zwarciu a kierunek + XX nie daje gwarantowanej ucieczki jak to miało miejsce np. w AC - jeśli jest info o ataku i dawałem XX to wiele razy było już za późno i zwyczajnie dostawałem łomot... Nie podoba mi się również praca kamery w ciasnych pomieszczeniach podczas walki - czasem wykonuje za dynamiczny obrót i tracę na chwilę orientację i rozeznanie na polu starcia i oczywiście zaraz mnie ktoś walnie... W poprzednich częściach nigdy mi kamera nie przeszkadzała...

Co mi się podoba w tym poziomie trudności to to, że przeciwnicy wzorem Batmana potrafią pokonać spory odcinek z wyprowadzeniem ataku np. wejście z buta w plecy :) Imo najtrudniejszy Batman - wczoraj zamiast się relaksować przy grze to poszedłem spać lekko pod(pipi)iony a zdarzyło mi się takie coś ostatnim razem baaardzo dawno temu (no chyba że starość nie radość...)

 

BTW: Pojawił się jakiś patch z oznaczeniem jeśli dobrze pamiętam 1.01 - ktoś wie co daje?

 

Cała reszta jak narazie to stary dobry i miodny Batman - dla fanów must have - Kris - kupuj śmiało ;)

Odnośnik do komentarza

Obawialem sie ze gameplay Deathstrokiem bedzie kopiuj-wklej sposobem walki Robina bez tarczy, ale jest dobrze. Gra sie co prawda podobnie, ale jest wolniejszy, bardziej ociezaly.

 

Z tego co na razie gram to gra zasluguje na srednia ocen >80. Widac, ze WB Montreal nie chcialo nic zepsuc i tego nie zrobili, poza strona techniczna i spadkami animacji, ktore naprawde martwia. Zobaczymy czy po patchu 1.01 tez tak bedzie bo wlasnie przed chwila go pobralem.

 

Fabularnie na razie jest fajnie, walka z Deathstrokiem kapitalna. Zobaczymy dalej...

Odnośnik do komentarza
Ja już jakiś czas temu postanowiłem zaopatrzyć się w wydanie kolekcjonerskie w zamówieniu przedpremierowym i jak się okazało paczka dotarła do mnie już wczoraj, czyli dzień przed oficjalną premierą - co mnie bardzo ucieszyło :-) I w tym własnie temacie chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami dotyczącymi jaki i edycji kolekcjonerskiej - tak i również samej gry Batman: Arkham Origins.

 

Na sam początek odsyłam Was do mojego filmu z rozpakowywaniem kolekcjonerki, gdzie dokładnie zobaczycie zawartość edycji oraz poznacie moją opinię na jej temat.

[video=youtube]

 

Ok, kolekcjonerka z głowy - teraz zabieramy się za samą grę...

W sumie nagranie zajęło mi wczoraj sporo czasu i wrzuciłem film bardzo późno, ale jednak co nieco pograłem w nowego Batmana, a w mojej głowie pojawiły się wstępne spostrzeżenia. 

Zacznijmy od fabuły, tutaj wiadomo, że nie ma się co oszukiwać - jest jak najbardziej ciekawa, przynajmniej dla fanów DC, czy też Marvela - lub ogółem historii o superbohaterach. Warstwa dźwiękowa jak i wizualna jest dosyć efektowna i nie powiem, niektóre momenty wyglądają na prawdę epicko i czuć bardzo klimat uniwersum.

 

Teraz kolejny ważny element gry, czyli system walki, który jak wiemy w poprzedniczce był bardzo chwalony. Tym razem również jest bardzo dobry jednak jeszcze lepszy przynajmniej jak dla mnie, wszystko ze względu na to, że jest on bardziej zbliżony do tego z Sleeping Dogs i walka nie opiera się już tylko na kontrowaniu ciosów...

 

No ależ ależ Panie Teveliuszu, zaraz ktoś napisze, czy nie za bardzo chwalę nowego Batmana? Oczywiście oprócz plusów są i minusy - jednak cieszcie się bo jest ich znikoma ilość. Jedynym z minusów jaki na razie dostrzegłem jest brak "znajdziek". W pierwszych misjach wchodziłem do pustych pomieszczeń z nadzieją, że zbiorę jakieś przedmioty z półek, czy podłogi, ale jednak zawiodłem się i nic tam nie znalazłem :/

 

Podsumowując te krótkie wrażenia z Batman: Arkham Origins to gra stoi na bardzo wysokim poziomie a Panowie z Warner Bros spełnili warunki do stworzenia dobrej gry o Batmanie i nie zawiedli również ekipy Rocksteady bo takiej kontynuacji sami by się nie powstydzili, a gra nawet jak dla mnie jest lepsza od poprzedniej części i to bardzo :-)

 

A teraz zapraszam do dyskusji i przedstawiania własnych opinii o grze, jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało!
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Z tego co na razie gram to gra zasluguje na srednia ocen >80. Widac, ze WB Montreal nie chcialo nic zepsuc i tego nie zrobili, poza strona techniczna i spadkami animacji, ktore naprawde martwia. Zobaczymy czy po patchu 1.01 tez tak bedzie bo wlasnie przed chwila go pobralem.

 

 

Ten gacek to czysta, rzemieslnicza robota. Niczym nie odstaje od AC ale nie niczym sie rowniez nie wybija ani nie wprowadza jakis wiekszych innowacji. Takze zgodze sie, gra zasluguje na srednia 80 > tak jak AC w pelni zaslugiwalo na 90 >.

 

Podejrzewam ze powiewu swiezosci doczekamy sie dopiero na next-genowej odslonie Batmana. Choc latwym zadaniem to nie bedzie, ciezko wprowadzic cos nowego do gry ktora niemalze juz jest idealna (w swoim gatunku). Mam tylko nadzieje ze tym pomyslem nie bedzie kolejny zbedny multiplayer.

Odnośnik do komentarza

W recenzjach niektórzy narzekali na opustoszałe miasto. W wersji next-genowej byłoby co poprawić. Już nie chodzi o ruch uliczny jak w jakimś GTA, bo i działanie Batmana nie pasuje do miejskiego zgiełku. Dlatego lepszym wyborem byłby jakieś wojny gangów i walka między nimi o teren, do tego włącza się policja, a w tym chaosie Batman robiący czystki.  Coś w stylu tego:

 

Odnośnik do komentarza

Za mną 6 h - jest bardzo solidnie, ale o wyczesanym w górne rejestry kosmosu szalonym klimacie Arkham City nie ma mowy. W sumie wszystko jest ok, poza dwoma elementami: gdy Batman lata po mieście, silnik dusi się jak stary kundel po zawale (mimo że na dzień dobry zassałem patch), nie podobają mi się także zalewające ekran ikony i ikonki po zakończonej akcji. Za to wizyta w Starym Gotham niczym powrót do domu - dla fana AC efekt "wow" gwarantowany. Będzie co robić tutaj przez dłuuugie godziny, co w ch.uj cieszy.

 

Mam nadzieję, że na dniach pojawi się drugi patch i definitywnie załatwi kwestię rwącej animacji.

Odnośnik do komentarza

Wątpię aby takie coś dało się poprawić w samym patchu. Spieprzyli coś i tyle, raczej żadna łatka tutaj nie pomoże. Jestem fanem Arkhamverse i skoro piszecie, że dla fanów gra jest miodna, to nie mam się czym przejmować. 

 

Po części to chyba wina zapisu gry. Checkpointów jest mnóstwo, do tego co chwilę coś się odblokowuje, wszystko na bieżąco jest nadpisywane, wtedy najbardziej przycina. W poprzednich częściach save również był częsty, ale Rocksteady lepiej okiełznali  silnik.

Odnośnik do komentarza

A jednak nie wytrzymałem i zaopatrzyłem się w nowego nietoperza. Klucz na steama za 89zł, więc jakoś strasznie się nie wykosztowałem. Tylko ściągać teraz te 26gb xD. No nic, jutro opiszę wrażenia.

Nie zawiedziesz się wersja PC jest zdecydowanie najlepsza przynajmniej na kartach nvidii. Widać że twórcy współpracowali z nvidią bo 4 dni temu sterowniki się pojawiły pod batmana.  Pograłem dziś 1 godzinkę i poskakałem po mieście nie zauważyłem żadnego klatkowania.

Odnośnik do komentarza

 

Ja już jakiś czas temu postanowiłem zaopatrzyć się w wydanie kolekcjonerskie w zamówieniu przedpremierowym i jak się okazało paczka dotarła do mnie już wczoraj, czyli dzień przed oficjalną premierą - co mnie bardzo ucieszyło :-) I w tym własnie temacie chciałbym się z Wami podzielić wrażeniami dotyczącymi jaki i edycji kolekcjonerskiej - tak i również samej gry Batman: Arkham Origins.
 
Na sam początek odsyłam Was do mojego filmu z rozpakowywaniem kolekcjonerki, gdzie dokładnie zobaczycie zawartość edycji oraz poznacie moją opinię na jej temat.
[video=youtube]
 
Ok, kolekcjonerka z głowy - teraz zabieramy się za samą grę...
W sumie nagranie zajęło mi wczoraj sporo czasu i wrzuciłem film bardzo późno, ale jednak co nieco pograłem w nowego Batmana, a w mojej głowie pojawiły się wstępne spostrzeżenia. 
Zacznijmy od fabuły, tutaj wiadomo, że nie ma się co oszukiwać - jest jak najbardziej ciekawa, przynajmniej dla fanów DC, czy też Marvela - lub ogółem historii o superbohaterach. Warstwa dźwiękowa jak i wizualna jest dosyć efektowna i nie powiem, niektóre momenty wyglądają na prawdę epicko i czuć bardzo klimat uniwersum.
 
Teraz kolejny ważny element gry, czyli system walki, który jak wiemy w poprzedniczce był bardzo chwalony. Tym razem również jest bardzo dobry jednak jeszcze lepszy przynajmniej jak dla mnie, wszystko ze względu na to, że jest on bardziej zbliżony do tego z Sleeping Dogs i walka nie opiera się już tylko na kontrowaniu ciosów...
 
No ależ ależ Panie Teveliuszu, zaraz ktoś napisze, czy nie za bardzo chwalę nowego Batmana? Oczywiście oprócz plusów są i minusy - jednak cieszcie się bo jest ich znikoma ilość. Jedynym z minusów jaki na razie dostrzegłem jest brak "znajdziek". W pierwszych misjach wchodziłem do pustych pomieszczeń z nadzieją, że zbiorę jakieś przedmioty z półek, czy podłogi, ale jednak zawiodłem się i nic tam nie znalazłem :confused:
 
Podsumowując te krótkie wrażenia z Batman: Arkham Origins to gra stoi na bardzo wysokim poziomie a Panowie z Warner Bros spełnili warunki do stworzenia dobrej gry o Batmanie i nie zawiedli również ekipy Rocksteady bo takiej kontynuacji sami by się nie powstydzili, a gra nawet jak dla mnie jest lepsza od poprzedniej części i to bardzo :-)
 
A teraz zapraszam do dyskusji i przedstawiania własnych opinii o grze, jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało!

 

Świetny unboxing, chłopie. Zdjęcia zrobione w bardzo odbrej jakości, sam film z resztą też. Brawo.

Odnośnik do komentarza

Nie no, fajnie się gra. Stary dobry Batman. Tylko, a może aż tyle ;). Podoba mi się zarys fabuły - nic skomplikowanego, takie bardziej w stylu komiksów. Trochę zajeżdża mi to wszystko The Long Haloween.

 

No i gra na pc wygląda miejscami obłędnie.

 

ic6a6Nz9ReaBE.jpg

 

iICTbYLZTWzPk.jpg

 

ibcE2Lh3cBETrc.jpg

<3

 

edit: Ale walka to faktycznie trochę przybrała na dynamice, co nie?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...