Skocz do zawartości

Batman: Arkham Origins


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 765
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rocksteady w AA i AC skopało tylko jedną postać - Bane'a. Gigant na Tytanie to była totalna lipa, na szczęście chłopaki z Kanady podnieśli najsilniejszego przeciwnika Batmana z kolan. Prawda, sama walka z nim nie jest szczególnie pomysłowa, ale pod względem wyglądu i sposobu "bycia" to stary, dobry madafaka z Knightfall. No i dzięki niemu dowiedziałem się, że w grze powróciły kasety z gadkami złoczyńców   :dance2:

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Szalony Kapelusznik  :wub:

 

Genialna misja w grze, na miare Scarecrowa z Arkham Asylum.

 

 

Nawet ujęcia kamer podobne, aż chciałoby się więcej tak zaprojektowanych surrealistycznych lokacji. Szkoda, że przed premierą zapowiadali trochę większy udział tej postaci, a jest niewiele więcej niż w AC.

 

Btw sposób pokonania Jervisa żywcem wyjęty z walki

 

 

z Ra's al Ghulem z poprzedniej części

 

Odnośnik do komentarza

Fabuła skończona. Super giera i bardzo dobry Batman. Uogólniając wszystko jest tutaj o pół punktu gorsze niż w Arkham City: fabuła, płynność, grafika, muzyka, starcia z bossami. Na plus oczywiście bardzo duży teren działań, mnóstwo smaczków, nowe zabawki Nietoperza, trzymający poziom z wcześniejszych odsłon Nigma. Odblokowałem już wszystkie side-questy (prócz jednego), teraz z chęcią wezmę się za ich wypełnianie. AO jest słabsze od poprzednika, ale w starciu z AA - z racji dużo mniejszych rozmiarów jedynki - produkcja WB Montreal wychodzi obronną ręką. Brać i grać!

 

BTW, próbował się ktoś dostać do Wonder Tower albo Wonder City?  :)

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Gram na normalu, w fabule raczej nie mam problemów, ale we free roamie dostaję często taki wpier.dol, że głowa mała. Wraz z postępem fabuły zmienia się także świat gry, zbiry są lepsze, z tarczami, z nożami, karateki, snajperzy wokół anteny, ludki z karabinami. No kurde, z jednej strony mega fajne to jest, że świat i wrogowie upscalują się razem z nami, ale z drugiej strony ciągły wpieprz potrafi irytować po jakimś czasie.

A no i widzę, że dalej nie poprawili kontr podczas atakowania 2-3 przeciwników. Bardzo rzadko zdarza mi się, że robię kontrę na dwóch przeciwnikach, przeważnie dostaję lepa i leci combo. :( Ale jak już nabiję 10x i włączę elektryczne pięści to wtedy spuszczam im niesamowity wpier.dol. :D

Jakie największe combo wam się udało wbić? 

Mi bodajże 58, ale wtedy całą grupę jakieś 10 osób na jednym combo zjechałem. :D

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Chyba zaczekam do grudnia z tym Batmanem. Jakoś nie mam teraz na to fazy, poza tym nie sprawdziłem jeszcze (nie bijta tylko) takich perełek jak Infinite czy TLoU. A tak szczerze to nie widzi mi się pod sam koniec generacji wypyerdalać na grę dwóch baniek.

 

No dobra, wyjątkiem było GTA. 

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Bawię się bardzo przednio może dlatego, że w ogóle nie czekałem na Origins po zmęczeniu materiału jakim był AC dla mnie. Tak chyba robić lepiej, nie oglądać za dużo, nie napalać się a wychodzi to lepiej. Tak miałem z TLoU, świetne ale obejrzałem przed premierą za dużo filmów, screenów itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakie największe combo wam się udało wbić? 

W Most Wanted jest do zgarnięcia Bird i po drodze do niego trzeba przerwać walki gangów. W jednej było tyle typa, że dosłownie konsola zaczęła trochę zmulać (X360) i gubić klatki, ale nabiłem na tej gromadce x154. Co prawda dość prostą metodą AA - X - AA, ale zawsze.

 

Jak dla mnie bardzo dobra gra, zdecydowanie godna serii Arkham i warta zakupu za pełną cenę, ale jednak najsłabsza z trylogii. Oczywiście nie pamiętam już tak dobrze AA i może znalazłbym w nim jakieś wady, ale jednak był niezwykle klimatyczny. Z kolei AC to w pewnym sensie oryginał, podczas gdy AO jest już kopią; świetną kopią, ale niestety to już było. Jak ktoś napisał, AO to takie AC 1,5 i za wtórność lokacji należy mu się minus. Przy czym miejscówki w AC były też bardziej zróżnicowane i nowatorskie, a AO kosztem klimatu stawia jednak w większym stopniu na akcję.

Z nowości bardzo przydatna jest opcja fast travel, duży plus za wprowadzenie tego, bo oszczędza sporo czasu jakie zajmowało szybowanie tam i z powrotem.

Multi zjadliwe, z fajnym nawet edytorem postaci i udanym trybem, ale szału nie ma - nie było niezbędne.

Do tego niektórzy gracze mają problemy z zawieszaniem się konsoli, u mnie też Xbox zaliczył dobre kilka razy freeza. Podobno na PS3 też się zdarza.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem, jak dla mnie świetna gra i jeszcze lepszy Batman. Fabuła mimo z początku wydająca się prosta i banalna naprawdę fajnie poprowadzona i nie czułem zażenowania. Postaci wiadomo, klasyka, świetnie odegrane, świetnie stworzone. Bicie się dalej sprawia przyjemność, w dodatku jest bardziej dynamiczne niż w poprzednich częściach i jakoś dla mnie bardziej urozmaicone czy to przez różnorodnych przeciwników czy przez różnorodne gadżety. Mapa jest moim zdaniem odpowiednich rozmiarów, przyjemnie się lata po Gotham, które jest naprawdę bardzo, bardzo ładne. Znajdźki jak dla mnie wykonano perfekcyjnie, nie nużą, nie powodują u mnie reakcji "e poyebane jakieś, nie chce mi się, musiałbym luknąć na YT", bardzo przypominają znajdźki z FC3, które tak samo aż się chciało zbierać. Misje detektywistyczne to nowy, dla mnie świetny element gry, zarówno w fabule jak i oddzielnie. Walki z bossami jak dla mnie bardzo ciekawe i różnorodne. Serio, od stylu bijatyk, przez styl filmowy, aż po zaszczucie w małym pomieszczeniu z "gigantem". Byłem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Co na minus? Jak dla mnie dalej szwankuje kontra gdy atakuje nas 2-3 przeciwników, rzadko kiedy działa i to nie z naszej winy. Na pewno nie jest to nic nowego, aczkolwiek parę nowych i  fajnych patentów zostało wprowadzonych, ani odkrywczego. Ot bardzo dobra gra z Batmanem.

Na minus BUGI i za to karny ku.tas dla WB Montreal. Wiele razy miałem tak, że siedzę sobie na jakiejś krawędzi, szybuję, robię atak z góry, Batman wstaje i nic, gra tak jakby ma freeza(chociaż kamerę można obracać i włączać tryb detektywistyczny) ale nie da się ruszyć, atakować itp. Tak jakby gra nie doczytała skryptu. Miałem tak kilka razy w ciągu gry. Najbardziej mnie zabolał bug w jednej z anten(o którym już pisałem), ale na szczęście udało się to zrobić dzięki filmikowi w internecie. 

Jak dla mnie lepsza niż AC, nie wiem, ale na AC mocno się zawiodlem. Natomiast tutaj nie oglądałem żadnych materiałów/trailerów/zapowiedzi itp, bo na grę miałem wywalone, ale z braku laku zagrałem i bardzo się z tego cieszę, bo ominąłbym naprawdę jedną z lepszych gierek tego roku.

Jak dla mnie mimo wszystko 8.5/10 i znak jakości. Aczkolwiek przede mną jeszcze misje poboczne więc być może ocena końcowa podniesie się o te pół oczka. :)

 

Mam pytanko. Jak zniszczyłem wszystkie przekaźniki to żeby skonfrontować się z Enigmą to muszę zebrać wszystkie paczki? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...