Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 minuty temu, creatinfreak napisał:

Dlaczego pc nie konsole.

 

Dla mnie główna zaleta PC to możliwość zminimalizowania szybkiego gry i przełączanie się na pasku pomiędzy wieloma rzeczami, można tak grać i np słuchać czegoś w tle co jest fajną opcją. Z drugiej strony odpalając grę na konsoli wiesz, że nic cię nie będzie rozpraszało, żadne gówno powiadomienia z paska zadań.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, easye napisał:

Od chyba 10 lat odpalając grę pasek zadań z automatu wyłączą powiadomienia.

 

Nie do końca jest tak jak piszesz bo domyślnie jest faktycznie odhaczona ta opcja ale z wyjątkiem Priority apek - więc jeżeli są na liście jakieś to notyfikacje od nich będą się pojawiały. 

 

image.jpeg.44309e9bf871944eed0527441b43cad8.jpeg

 

No ale faktycznie da się to wszystko manualnie powyłączać w cholerę.

 

Odnośnik do komentarza

W życiu mi nie wyskoczyło żadne powiadomienie z paska zadań podczas grania.

2 hours ago, GearsUp said:

 

 

Dla mnie główna zaleta PC to możliwość zminimalizowania szybkiego gry i przełączanie się na pasku pomiędzy wieloma rzeczami, można tak grać i np słuchać czegoś w tle co jest fajną opcją. Z drugiej strony odpalając grę na konsoli wiesz, że nic cię nie będzie rozpraszało, żadne gówno powiadomienia z paska zadań.

 

Na konsolach też możesz sobie włączyć Spotify w tle. Mówię o konsolach, nie o Switchu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, GearsUp napisał:

 

Nie do końca jest tak jak piszesz bo domyślnie jest faktycznie odhaczona ta opcja ale z wyjątkiem Priority apek - więc jeżeli są na liście jakieś to notyfikacje od nich będą się pojawiały. 

 

image.jpeg.44309e9bf871944eed0527441b43cad8.jpeg

 

No ale faktycznie da się to wszystko manualnie powyłączać w cholerę.

 

Wymień chociaż jedna która kiedykolwiek Ci się pojawiła podczas grania. Nie ma takiej, nawet nie pamiętam od którego Windowsa to wprowadzili, lata grania na PC za mna, więc nie jest tak jak Ty piszesz...

4 godziny temu, creatinfreak napisał:

Dlaczego pc nie konsole. Chodzi mi tylko o granie, nic więcej. Przekonajcie mnie, że warto się przesiąść. I wchodzi w grę tylko jedno, albo pc albo ps5 i xsx (posiadam, ale bym sprzedał). 

1 konsole zawsze bym zostawił, w tym przypadku PS5.

 

Po pierwsze nadal wychodzą gry które nie mają równoczesnej premiery na PC, a po drugie jakiego sprzętu byś nie miał to zawsze może się trafić jakąś gra, która na PC nie będzie działać, będzie miała zjebana optymalizacje, będzie wymagała rzeczy z dupy jak tegoroczna FIFA (która wymusza bezsensowne włączanie secure boot  itp.) I wtedy zamiast tracić czas i nerwy na ściany tekstu z poradnikami jak uruchomić kupisz ją sobie na konsoli. 99% pozostałego czasu pewnie będziesz grał na PC.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, creatinfreak napisał:

Dlaczego pc nie konsole. Chodzi mi tylko o granie, nic więcej. Przekonajcie mnie, że warto się przesiąść. I wchodzi w grę tylko jedno, albo pc albo ps5 i xsx (posiadam, ale bym sprzedał). 

 

Sam przesiadłem się z konsoli na PC niecałe 2 lata temu, tak na szybko:

 

1. Pierwsza i chyba najbardziej oczywista rzecz - jakość grania - klatki, rozdziałka, RT, ustawienia, jakość obrazu, tu PC rządzi i dzieli, ale oczywiście odpowiedni PC, więc wszystko w tym punkcie zależy od budżetu.

2. Pykanie w starsze gierki, czyli nieograniczona niczym wsteczna kompatybilność na PC, bez czekania na jakieś pacze itd. Przykłady można by podawać godzinami, ale tak pierwsze z brzegu - seria Arkham, na PC można sobie ograć teraz na max ustawieniach 4K 120, na konsolach 1080p 30 na ~medium.

3. Grasz na czym chcesz, pady (włącznie ze wsparciem DualSensa w grach Sony), możliwość grania po ludzku w gry FPP, strzelanki, strategie i izometryki, czyli na M&K. No i wiadomo, wszelkiej maści akcesoria.

4. Mody - tu znowu można by pisać i pisać. Od gier, które z modami są w wielu aspektach (przede wszystkim graficznie) praktycznie innymi tytułami, jak Skyrim, GTA V czy Wiedźmin 3 (ile się tu na forum naczytałem o słabej walce w W3, a wystarczy kilka modów - m.in. nowe animacje w czasie walki + nowe animacje poruszania się - i walczy się znacznie lepiej), po takie niby niepozorne przykłady jak np. możliwość wyłączenia w takim AC Origins tych wszystkich rozbłysków, podświetleń i smug za bronią podczas walki czy dodanie sobie usuniętych piosenek do GTA SA czy fanowskich spolszczeń itd. itp. Mody dają mega możliwości dostosowania gry pod siebie, bo zawsze znajdzie się moder, któremu coś w grze nie podpasuje czy by coś dodał i co zgadza się z naszymi oczekiwaniami. Teraz np. Returnal, myślę sobie, spoko by było móc strzelać w czasie robienia dasha, wchodzę na Nexusa - modzik umożliwiający strzelanie w czasie animacji dasha.

 

No i to, że obecnie na PC zagrasz we wszystko z konsol (poza kilkoma tytułami Sony, choć pewnie już niedługo coraz krócej trzeba będzie czekać na premiery na PC) + exy PC, np. sporo świetnych strategii. Do tego tanie gierki ze sklepów z kluczami (ale wiadomo, na PC tylko cyfra), darmowy online.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, tjery napisał:

np. Returnal, myślę sobie, spoko by było móc strzelać w czasie robienia dasha, wchodzę na Nexusa - modzik umożliwiający strzelanie w czasie animacji dasha.

Wszystko pięknie, tylko to już jest exploit nie mod. Duże ułatwienie gierki, które burzy wizję gunplay’u i movementu twórców.

  • This 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, sprite napisał:

Wszystko pięknie, tylko to już jest exploit nie mod. Duże ułatwienie gierki, które burzy wizję gunplay’u i movementu twórców.

 

No ten dash i tak jest dosyć szybki więc jakoś specjalnie wielkiej przewagi to nie daje, bo nie wiadomo ile razy w tym czasie nie strzelisz, więc z tym dużym ułatwieniem nie do końca się zgodzę. Za to jest bardziej dynamicznie i gra w taki sposób sprawia mi więcej frajdy, i nie chodzi tu o trudność, bo tak jak mówię, przewagi to wielkiej nie daje, ale, hmm jakby to określić, zwiększa możliwości movementowo-gameplayowe ;)

 

@sprite Chociaż w sumie mnie przekonałeś, jak mam mieć potem z tyłu głowy, że przeszedłem Returnala, bo miałem w jakiś tam sposób łatwiej, to jednak będę pykał prawilnie, bez moda ;) Ty zabijaczu frajdy :sapek:

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
Teraz, sprite napisał:

@tjeryale graj jak chcesz, ja tylko napisałem jak takie coś ma się do założeń gameplayowych kreatorów ;) 

 

Teraz już za późno, zasiałeś ziarno zwątpienia w słuszność takiej gry i już po ptokach ;) Jakby to był jakiś tam asasyn czy co innego to luzik, ale jednak Returnal ma renomę dosyć trudnej gry, więc przejść ją, z jakby na to nie patrzeć, ułatwieniem, to już nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, creatinfreak napisał:

Dlaczego pc nie konsole. Chodzi mi tylko o granie, nic więcej. Przekonajcie mnie, że warto się przesiąść. I wchodzi w grę tylko jedno, albo pc albo ps5 i xsx (posiadam, ale bym sprzedał). 

W kwestii grafiki, rozdzielczości i innych cyferek to obecnie tylko na PC pograsz w prawdziwym 4k i z full RT który na konsolach jest okrojony ale taki zestaw swoje kosztuje. Za to jeśli chodzi o pozjom tego co mamy na konsolach to już jest tanio bo moja 2070 która ma 5 lat odpala gry właśnie podobnie do tego co jest na konsolach.

Odnośnie samego grania to dostępność tanich gier i fajnych bundli + gamepass, więcej sprzętu do wyboru jak kierownice i gogle VR bo niemal wszystkie marki są wspierane poza goglami Sony z którymi się trzeba chwilę pomęczyć ale też da rade podłączyć. Pady każdej z konsol są obsługiwane na Steam.

Pojedyncze przypadki gier można też wymienić ale to zależy w co lubisz grać.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, creatinfreak napisał:

Dlaczego pc nie konsole. Chodzi mi tylko o granie, nic więcej. Przekonajcie mnie, że warto się przesiąść. I wchodzi w grę tylko jedno, albo pc albo ps5 i xsx (posiadam, ale bym sprzedał). 

Nie warto. Warto mieć mocny/mocarny PC i co najmniej 2 konsole: PS5 i Switch (dorzuciłbym jeszcze Steam Decka jak podróżujesz), wtedy masz dostęp do wszystkiego najlepszego i sobie dobierasz każdy tytuł w zależności co CI potrzebne i która wersja/ekosystem najbardziej CI pasuje (+exy, które Big N i Sony mają złote, wiadomix):dance2:.

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Na to też można różnie spojrzeć bo widzisz, mając PCta miałem też Switcha i PS4. No i było tak, że te konsole stały nieużywane prawie cały rok oprócz miesiąca w którym akurat wyszedł jakiś GoW czy Zelda bo wszystko inne i tak ogrywałem na PC.

Obie konsole sprzedałem swego czasu bo zbierały kurz, zbyt rzadko wychodziły mocne exy żebym nadal to trzymał. 

Odnośnik do komentarza

Plus za jakiś czas już nie będzie exów PS5, teraz zostało już tylko kilka tytułów, których nie ma na PC. No chyba, że jest się napalonym na day one, bo pewnie do równych premier jeszcze trochę czasu upłynie. Ale jak czekanie ma być nagradzane taką poprawą jakości jak w Returnal to na luzie mogę czekać ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...