Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego bezpieczentswa? xD

Bardzo mi to qrwa potrzebne na komputerze w domu - bo sam nie wiem jakie programy uruchamiam. xDDD i to bardzo wazne dla kowlaskigo by byly opatrzone cyfrowym podpisem! i nie Secure Boot nie jest domyślnie włączony!

Raz zajmuje 3sec, a mi w 11 np. nie działało i skończyło się płyta w serwisie. 

 

A ja jeszcze pracuje w IT i rozumiem, co robię a co dopiero gość, który wychował się na konsolach.

8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

 FIFA jest na tym samym silniku co na konsolach. Reszty nie miałem. 

Od tego roku :dynia:

 

Ile edycji czekalismy na ten silnik? 2, 3?

To jak ktoś lubił piłeczkę, czy NBA to posiadanie samego smoka w domu znowu wiązało się z nie lada wyzwaniem.

No ale po 3 latach już jest w 200 fpsach - yey! :master:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

No właśnie o to chodzi - na PC to samo, tylko ładniej i drożej. Na konsoli to samo tylko brzydziej i taniej.

 

W zeszłej generacji z racji HDD-ków i 30 klatek przesiadka na PC robiła znacznie większe wrażenie niż robi obecnie. Ja już Pawłowi pisałem - mieć samego PC-ta to mocno ryzykowne zagranie, bo czasem lepiej zagrać brzydziej niż nie zagrać w ogóle.

Ale czy nie o to właśnie chodzi w tym wszystkim, aby wyglądało to jak najlepiej? 

 

Istotne są też ceny gier. Dużo z nich idzie ograć w abo na premierę. Ogarnie nowego NFS i Dead Space wyszło mnie 60 zł łącznie. Nawet na konsoli odsprzedając obie jesteś w plecy minimum 100. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, easye napisał:

Jakiego bezpieczentswa? xD

Bardzo mi to qrwa potrzebne na komputerze w domu - bo sam nie wiem jakie programy uruchamiam. xDDD i to bardzo wazne dla kowlaskigo by byly opatrzone cyfrowym podpisem! i nie Secure Boot nie jest domyślnie włączony!

Raz zajmuje 3sec, a mi w 11 np. nie działało i skończyło się płyta w serwisie. 

Pracujesz w IT, i coś tak prostego skończyło się w serwisie? Na 3 płytach to zmieniałem i zajmuje 3 kliknięcia, gdzie jedno to wejście do BIOS. Zachowujesz się jak by to była tajemna wiedza wymagająca tytułu inżyniera. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Tak bo widnows 11 nie wykrywał SB, wiec zacząłem sie bawić kluczami, zmieniłem 1 wartosc i komputer juz nie wstal.

Sflashowac płyty też się nie dało. Resetowanie też nic nie dało. Wysłałem do serwisu, z myślą że może będą lutować kostki, ale po prostu przyslali nowa płytę. Ogólnie straciłem na tym z 4h życia, a na konsoli wystarczyło wcisnąć A.

(oczywiscie po przelogowaniu na goscia, bo tam tez z Game Passa gry wlaczyc nie mozna było xD)

 

Zdarzają się takie sytuacje, co prawda mogę je policzyć na palcach jednej ręki, ale ja właśnie po to poza PC mam konsole, choć większość czasu gram na komputerze.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

Tak bo widnows 11 nie wykrywał SB, wiec zacząłem sie bawić kluczami, zmieniłem 1 wartosc i komputer juz nie wstal.

Sflashowac płyty też się nie dało. Resetowanie też nic nie dało. Wysłałem do serwisu, z myślą że może będą lutować kostki, ale po prostu przyslali nowa płytę. Ogólnie straciłem na tym z 4h życia, a na konsoli po prostu bym wcisnął A.

 

Wiec tak, zdarzają się takie sytuacje, można je policzyć na palcach jednej ręki, ale ja właśnie po to poza PC mam konsole, choć większość czasu gram na komputerze.

 

 

Temat już zamknięty. Creatinfreak zostaje przy konsoli. Można się rozejść :)

 

Kiedyś na Xbox One grałem w grę. Nagle konsola się wyłączyła. Padł dysk. "Wiec tak, zdarzają się takie sytuacje, można je policzyć na palcach jednej ręki". 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, easye napisał:

no Paolo troche nie rozumie watku tematu i za bardzo patrzy przez pryzmat kieszeni.

 

Nie wiem skąd ten dziwny zarzut w moim stosunku kiedy sam napisałeś, że przecież i tak nie wszystko wychodzi od razu na PC i same porty mają swoje problemy. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

No nie proste, bo na reddicie jest sporo stron i ściany tekstu z rozwiązaniami, dla ludzi, którym np. Windows 11 pokazuje ze secure boot nie jest włączony, pomimo zaznaczenia opcji w biosie, a to wlasnie może prowadzić do łatwego zbrickowania płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, easye napisał:

No nie proste, bo na reddicie jest sporo stron i ściany tekstu z rozwiązaniami, dla ludzi, którym np. Windows 11 pokazuje ze secure boot nie jest włączony, pomimo zaznaczenia opcji w biosie, a to wlasnie może prowadzić do łatwego zbrickowania płyty głównej.

Ale stary. Ludzie to debile. Tak samo jak Ci co nie dopychali wtyczek od 4090 i była wielka afera jaka Nvidia jest zła. Od kiedy ustalono przyczynę żadnej awarii. 

 

FIFA wywaliła, wpisałem w Google błąd, wyskoczyło co trzeba włączyć i to włączyłem. Koniec. A jak ktoś jest debilem to jest debilem i nic nie poradzisz na tysiąc stron na reddit. 

 

Miałem błąd, mam win 11, zmieniłem opcje i działa. No co mam Ci napisać? Że było trudno jak nie było? 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, creatinfreak napisał:

No nie przekonaliście mnie do przesiadki. Jednak zostanę na konsolach i zaoszczędzę kasę.

Słuchaj obecnie (mając ograne praktycznie wszystkie Exy Sony) gdybym musiał wybrać PS5+Xbox+Switch, albo PC, nawet bym sie nie zawachał.

Bo pomimo tych paru problemów, które miałem w ostatnich latach jakość i komfort grania na PC jest nie do opisania a plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Jeżeli też juz gry Sony masz za sobą, to ja bym Ci radził PC gamingu spróbować, zawsze jak coś ciekawego powstanie to konsole możesz odkupić.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, easye napisał:

Słuchaj obecnie (mając ograne praktycznie wszystkie Exy Sony) gdybym musiał wybrać PS5+Xbox+Switch, albo PC, nawet bym sie nie zawachał.

Bo pomimo tych paru problemów, które miałem w ostatnich latach jakość i komfort grania na PC jest nie do opisania a plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Jeżeli też juz gry Sony masz za sobą, to ja bym Ci radził PC gamingu spróbować, zawsze jak coś ciekawego powstanie to konsole możesz odkupić.

Najpierw go zniechęcasz, a teraz zachęcasz jak już zrezygnował?

Odnośnik do komentarza

ja go nie zniechęcałem, dla mnie PC to najlepsza platforma do grania, pytał czy ma sprzedać wszystkie konsole, wiec mu szczerze odpowiedziałem, ze JEDNĄ zawsze warto mimo wszystko mieć.

 

Nie zmienia to faktu, że PC jest na 1 miejscu w moim sercu, najlepsze gry SinglePlayer ogrywałem na konsolach SONY, a Xbox 

https://filing.pl/wp-content/uploads/2014/07/filing_images_3820dcc509a61.gif

 

Pozdrawiam xD

Odnośnik do komentarza

Naczelni blacharze tego forum udowodnili, że po przesiadce na PC najważniejsze jest czy jest 4K/120 gdy skaczesz pamperkiem, bo o samych grach nie dowiesz się od nich zbyt wiele. Uruchamiasz, odpalasz benchmark, na forum racjonalizujesz wydatek 11K na kartę cisnąć konsolowemu plebsowi i powtarzasz schemat:

 

uninstall -> download -> run benchmark

 

repeat

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, easye napisał:

komfort grania na PC

 

A to już imo zależy od indywidualnych czynników takich jak ilość miejsca w pokoju, dobrze dopasowany fotel - może się okazać, że ta wygodna kanapa na której graliśmy do tej pory na konsoli to wystarczający argument za tym żeby się jednak nie przesiadać (w przenosi i dosłownie).

Odnośnik do komentarza

to wtedy sobie podłączasz PC pod telewizor i grasz z kanapy.

32 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie wiem skąd ten dziwny zarzut w moim stosunku kiedy sam napisałeś, że przecież i tak nie wszystko wychodzi od razu na PC i same porty mają swoje problemy. :reggie: 

 

5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Naczelni blacharze tego forum udowodnili, że po przesiadce na PC najważniejsze jest czy jest 4K/120 gdy skaczesz pamperkiem, bo o samych grach nie dowiesz się od nich zbyt wiele. Uruchamiasz, odpalasz benchmark, na forum racjonalizujesz wydatek 11K na kartę cisnąć konsolowemu plebsowi i powtarzasz schemat:

 

uninstall -> download -> run benchmark

 

repeat

Wlasnie dlatego.

 

Nie wiem po co racjonalizowac zakup kart graficznych - odpalasz CyberPunka na Ultra z RT na Psych w 100fps+ i tzw do zobaczenia na PS8.

 

To takie same porownanie jak racjonalizowanie Xbox Series X, jak mozesz to samo odpalic na 360tce.

No ale mniej wydałem!

 

Tak wiem.

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jedyna wada kompa, to kwota jaką trzeba wydać by poskładać na prawdę mocny sprzet. 

Teksty typu, że jak komp, to zaraz trzeba siedzieć na taborecie i przy 14 calowym monitorku, to niezłe odklejenie. 

 

Ja peceta mam obok szafki na cały sprzęt AV. Naciskam na nim przycisk power, biorę pada do ręki, rozwalam się na kanapie przed jebitnym i jedynym słusznym oledem i gram. 

M&K? Nawet nie wiem gdzie to jebłem :dunno:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, easye napisał:

Cokolwiek, nie wierze, ze Sony nie ma ani 1 gry na ten rok, bo jeszcze takiego roku nie mieli.

Po 2gie gry zycia ogrywalem na konsoli Sony, a nie na PC - taka prawda. Czekanie 2-5 lat by ograc TLOU, Returnala czy inne sztosy? No ja bym nie wytrzymał...

 

Poza tym kolejna rzecz, o której już wspominałem - zawsze może sie zdarzyc gra, ktora po prostu na PC za chuja nie będzie działać, albo będziesz mial z nia problemy, albo bedzie miala zjebana optymalizacje, albo zostanie wydana na starym silniku - jak do niedawna FIFA/NBA a będziesz bardzo chciał w to zagrać i się wtedy okazuje, ze pecet za 10k chuj jest warty.


Takie rzeczy zdarzają się też na konsolach, ostatnio Forspoken, kiedyś CP77. Returnal w full HD to też nie jest szczyt marzeń tak samo Bayo 3 w 480p.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, łom napisał:

Powiem tak jak chcesz grać w gry blisko premiery to zostaw sobie konsole bo wersje PC są bardzo często niedorobione i co z tego że będziesz miał PCta na papierze 2x mocniejszego niż PS5 jak będziesz czekał na patche które połatają wszelkie niedogodności (np. stuttering). I nie słuchaj PC master race z 4090 u których zawsze wszystko idealnie działa (jak Callisto Protocol które jest optymalizacyjnym śmieciem) xd 

 

Nie no, wiadomo, że nie ma nic lepszego niż ogrywanie gierek na premierę na konsolach w rozdzielczości i jakości obrazu wprost ze Switcha, dropami i tak niskich fpsów, wkręcaniem sobie, że tryb 40 fps to jest super ekstra płynny i na co komu 60 czy 120 fps, uznawaniem, że 1080p to w sumie jest super ostre jak ŻYLETA na TV4K, że RT to na co to komu, że opcje graficzne medium to to samo co ultra, bo to tylko szczegóły itd.itp. 

Bo jak to czytam to bez kitu, jakby to było tak, że na PS5 i na mocnym PC jest praktycznie to samo i grając na takim PC to jedyne co z tego masz to czekanie za patchami na premierę. 

Returnal na 4090 chodzi w natywnym 4K na ustawieniach Epic z RT na Epic w około 100fps, z dlss quality w koło 150 (do porównania jakości dlss quality w 4K vs to co jest na PS5 odsyłam do materiału DF). Co my tu w ogóle porównujemy? Ta gra wygląda na PC jak remaster tej wersji z PS5. Wyjdzie zaraz patch, naprawi RT i grasz w taką wersję bez żadnych problemów. Teraz już bez patcha też zresztą można grać na mocnym PC bez żadnych problemów, ale bez RT w 60 fps.

Co najważniejsze te rzeczy na konsolach nigdy nie będą naprawione, bo najzwyczajniej w świecie to jest szczyt ich mocy i możliwości, a te WIIELKIE problemy gier na PC są zazwyczaj patchowane w ciągu kilku dni, a nawet godzin. 

 

Co do PC master race z 4090 to żarcik Ci się nie udał, bo takie problemy jak np. traversal stutter w dużej mierze zależą od mocy kompa i na mocnych konfiguracjach albo nie występują albo są marginalne. Co do Callisto to tak, po premierowym patchu bez RT chodzi na 4090 idealnie.

 

Edytowane przez tjery
  • Dzięki 1
  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...