Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ukukuki napisał:

Poniżej widać w rogu zdjęcia Switcha, obok jest TV. Siedzę tutaj 3 miesiąc i ani razu mnie nie kusiło grać na TV. Wygodniej jest mi na fotelu, nawet jak gram na padzie.

Mam podobnie. Za plecami mam TV i kanapę, a ja wolę od dłuższego czasu wszystkie sprzęty ogrywać na fotelu przed monitorem, tj. zarówno PC, jak i konsole, nowe i stare. TV odpaliłem ostatni raz chyba tylko, jak chciałem chwilę poskakać przy Fitness Boxing. :D Dla mnie o wiele większy komfort grania, tym bardziej, że przez średni wzrok granie z ekranem parę metrów od siebie wcale nie jest dla mnie przyjemne.

 

Rozważam wywalenie tego TV w cholerę i zagospodarowanie miejsca inaczej, bo trzymać dla zasady to też nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, easye said:

heh, kiedyś tez tego nie rozumiałem, szczególnie jak mi kumpel mówił, ze np. FPSy tylko na monitorze.

Po 2 latach spędzonych przy 34' UW nie chce mi się grać w multi na telewizorku.

Otóż to. Odkąd parę miesięcy temu kupiłem 34 UW to preferuję granie na nim zamiast na telewizorze. Szeroki format to coś wspaniałego i mam nadzieję, że kiedyś konsole będą go wspierały.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, creatinfreak napisał:

No nie przekonaliście mnie do przesiadki. Jednak zostanę na konsolach i zaoszczędzę kasę.

Spóźniony jestem do dyskusji ale dobra decyzja. Powiem ci jako posiadacz PS5, XBOX Series X, Switch i PC dosyć dobry z 3070 rtx, 32 gb ram i dobry procek.  Konsole > PC u mnie w domu. Ale to może skrzywienie bo ja PRACUJE przy kompie 6-9h dziennie  i NIE CHCE mi sie grać na pc.

PC mam do EXÓW PC oraz do gier które wole ogrywac na pc jak marvel midnight suns czy jakieś fm albo civki. Gry akcji AAA, indyki wole ogrywać na switchu, xbox czy ps5. PS5 właśnie kupiłem dla exów. Ja nie mam opcji podłączania do telewizora kompa ale też bym nie chciał. Na kompie gram w UltraWIDE i to jest mega w grach rts , crpg. Niestety Ultrawide nadal ma kłopoty z wieloma grami akcji. W tamtym roku na pc ogrywałem dying light 2 bo port na konsole był gówniany. Nie żałuję ogrywania na pc ale jebałem się z uwd. Na premierę support tego był zły i musiałem sobie modować grę. PC jest super fajny i w niektórych gatunkach to topeczka do grania ale prostota i łatwość grania na konsoli nadal bije pc na głowę. Plus DUUUUŻO portów gier aaa jest zjebanych na pc.

Przykład z końca roku calisto protocol. Przeszedłem sobie na premierę pudełkową wersje na xbox i sprzedałem z małą strata. Kolega co grał na pc miał nieliche problemy u mnie płynniutko na oledziku z vrr. Ogólnie ja właśnie zawsze wybiorę ten dobry port mam wybór ale ja musze mieć wszystkie platformy jestem pewnie wyjątkiem a nie reguła.

Jeszcze jedna sprawa koszta grania. PC to kody.... NIE MA PUDEŁKA. Przy grach AAA kwestie ekonomiczne wygrywają u mnie. Kupuje taką Yakuze Ishin teraz na xboxa przejdę i sprzedam. Kupię sobie ffXVI na ps5 przejdę i sprzedam. Na pc NA PREMIERĘ gre kupiona nie sprzedam. Czasem kupuje cyfre i nie żałuje jak midnight suns na steam za 259 zł (btw cena na konsole na premierę była 359 zł WTF) ale nie stać mnie na kupno każdej premiery w cyfrze.  Dodatkowo jeżeli chciałbyś grac w 4k to musiałbyś co 2 lata ładowac nową kartę do pc. I ogólnie granie w 4k na ultra na pc jest dla freaków co właśnie co chwila wymieniają podzespoły. Ja miałem pc z 970 przez 6 lat teraz mam 3070 2 lata i jeszcze mi posłuży do ultra wide w crpg, indykach czy rts styknie ;). Optymalizacja to pięta achillesowa wielu nowych gier na pc. 

 

Posiadając WSZYSTKO do grania wole konsole. Uff rozpisałem się dawno na forum nie pisałem ale chciałem wziąć udział w dyskusji ;) 

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

Spóźniony jestem do dyskusji ale dobra decyzja. Powiem ci jako posiadacz PS5, XBOX Series X, Switch i PC dosyć dobry z 3070 rtx, 32 gb ram i dobry procek.  Konsole > PC u mnie w domu. Ale to może skrzywienie bo ja PRACUJE przy kompie 6-9h dziennie  i NIE CHCE mi sie grać na pc.

PC mam do EXÓW PC oraz do gier które wole ogrywac na pc jak marvel midnight suns czy jakieś fm albo civki. Gry akcji AAA, indyki wole ogrywać na switchu, xbox czy ps5. PS5 właśnie kupiłem dla exów. Ja nie mam opcji podłączania do telewizora kompa ale też bym nie chciał. Na kompie gram w UltraWIDE i to jest mega w grach rts , crpg. Niestety Ultrawide nadal ma kłopoty z wieloma grami akcji. W tamtym roku na pc ogrywałem dying light 2 bo port na konsole był gówniany. Nie żałuję ogrywania na pc ale jebałem się z uwd. Na premierę support tego był zły i musiałem sobie modować grę. PC jest super fajny i w niektórych gatunkach to topeczka do grania ale prostota i łatwość grania na konsoli nadal bije pc na głowę. Plus DUUUUŻO portów gier aaa jest zjebanych na pc.

Przykład z końca roku calisto protocol. Przeszedłem sobie na premierę pudełkową wersje na xbox i sprzedałem z małą strata. Kolega co grał na pc miał nieliche problemy u mnie płynniutko na oledziku z vrr. Ogólnie ja właśnie zawsze wybiorę ten dobry port mam wybór ale ja musze mieć wszystkie platformy jestem pewnie wyjątkiem a nie reguła.

Jeszcze jedna sprawa koszta grania. PC to kody.... NIE MA PUDEŁKA. Przy grach AAA kwestie ekonomiczne wygrywają u mnie. Kupuje taką Yakuze Ishin teraz na xboxa przejdę i sprzedam. Kupię sobie ffXVI na ps5 przejdę i sprzedam. Na pc NA PREMIERĘ gre kupiona nie sprzedam. Czasem kupuje cyfre i nie żałuje jak midnight suns na steam za 259 zł (btw cena na konsole na premierę była 359 zł WTF) ale nie stać mnie na kupno każdej premiery w cyfrze.  Dodatkowo jeżeli chciałbyś grac w 4k to musiałbyś co 2 lata ładowac nową kartę do pc. I ogólnie granie w 4k na ultra na pc jest dla freaków co właśnie co chwila wymieniają podzespoły. Ja miałem pc z 970 przez 6 lat teraz mam 3070 2 lata i jeszcze mi posłuży do ultra wide w crpg, indykach czy rts styknie ;). Optymalizacja to pięta achillesowa wielu nowych gier na pc. 

 

Posiadając WSZYSTKO do grania wole konsole. Uff rozpisałem się dawno na forum nie pisałem ale chciałem wziąć udział w dyskusji ;) 

"Mam Tak Samo Jak Ty" :D :cool2:

Prócz tego, że gier nie sprzedaje i akurat część budżetowa u mnie nie gra teraz roli. 

PC do exów z PC (z super wspraciem lub modami). 

I skopanymi/słabymi wersjami na konsole (Cyberek, DL2 itp.)

Podsumowując zależy od gry i od podejścia. 

Na PC musisz się przygotować pod gierkę, na konsoli po prostu grasz :D. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Czoperrr napisał:

Otóż to. Odkąd parę miesięcy temu kupiłem 34 UW to preferuję granie na nim zamiast na telewizorze. Szeroki format to coś wspaniałego i mam nadzieję, że kiedyś konsole będą go wspierały.

UW błyszczy, ale zawsze jest ten nerwowy okres czekania, czy dana gra go wspiera i ile modów musisz zainstalować, żeby działało menu i cutscenki :D. 

Jest dosłownie kilka gier co ma wszystko w UW (cutscenki, menu, gameplay) bez modów/patchy nieoficjalnych. Np. Halo Infinite - top topów implementacji UW. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Michał102 napisał:

Musicie mieć strasznie liche te telewizory skoro wolicie grać na monitorkach

Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, skoro nie o ekranie jako takim pisałem, tylko ogólnym komforcie grania, fotelu i preferowanym setupie, z takich czy innych powodów.

 

Nie chce mi się pchać w debatę o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi, ani tłumaczyć, czy i dlaczego preferuję sprzęt A od B. Mam pełną swobodę jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni w swoim domu, ale ja zwyczajnie wolę mieć jeden "kącik", czy to do pracy biurowej, czy do lekkiego rozwalenia się z padem w dłoniach. Jeden fotel, jeden ekran, wszystko podłączone, minimum przełączników. Dla mnie wygodnie, jak i moich oczu.

 

Seriale i filmy też zwykle tak oglądam, tudzież czasem na tablecie jakieś pierdoły przed snem. Ot taki styl życia, nie mam czasu ani zwyczaju rozwalić się na kanapie przed TV. Dlatego prędzej podłączę drugi monitor dla zabawy setupem, bądź ustawienia pionowo, niż zainwestuję w jakikolwiek TV przed kanapę, którego i tak nie będę uruchamiał. Komp i tak jest włączony większość czasu.

 

Ogólnie PC dla mnie zawsze będzie preferowanym wyborem, ale nie widzę sensu ograniczanie myślenia do "albo jedno, albo drugie", ani opowiadanie się tylko za jednym konkretnie obozem. Gram na wszystkim, od PC, przez konsole Sony, po Switcha i handheldy nowe i stare. To, na jaką platformę kupię daną grę, czy nowość, zależy od wielu czynników, choć zwykle będzie to framerate, sterowanie i ogólna fanaberia. :) Wolę PC, ale też nie jestem z tych, co będą inwestować majątek w sprzęt, żeby jeszcze bardziej poprawić grafikę czy wydajność. ;) Gra, to gra, ma być zabawą w wolnym czasie, nie ideologią...

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Paolo de Vesir said:

Miraski, tak się naczytałem o tym UW i zastanawiam się czy jest sens pchać się w UW 1440p przy RTX 3060Ti. Interesuje mnie jedynie 60 klatek, więcej do WoWa i tam kilku gierek nie potrzebuję.

Ja gram na laptopie z RTX 3060, który jest oczywiście gorszy niz desktopowy i normalnie hulają gierki w 1440p powyżej 60 fps. Z gier ogrywanych ostatnio to Rage 2 w natywnej rozdzielczość i najwyższych ustawieniach leciał w około 85-90 fps albo Chorus w 120 (bez RT). Wyciągał czasem więcej ale dałem locka na 120.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, easye said:

ale UW to nie jest 1440p - UW ma o wiele wiecej pikseli - 3440x1440, wiec 3060TI moze sobie średnio z ta rozdzialika radzić.

Miedzy UW, a monitorem 1440p na 4070 Ti jest średnio 20 fps roznicy!

Mówiłem o graniu w 3440x1440p na laptopie z RTX 3060. Póki co jedyne z czym miałem problem to Halo Infinite ale to przez małą ilość vramu w laptopowej karcie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, mozi napisał:

Dziwne. Miałem tak jak nie podpiąłem pompy od aio poprawnie. Ew sprawdź cy masz power limity ustawione i wyłączone mce w biosie. Powinno być 253w poboru i raczej nie 100st w 2 sekundy. 

Power limity są dla lamusów :rofl: Mam ustawione opóźnienie ns wentylach i ogólnie chodzą na małych obrotach. Więc jak mu puszczam cinebench to po  prostu nie nadążą się wkręcić. Ale jak patrzyłem testy to i 360 ma podobne temperatury w cine, więc luz. W grach zwykle okolice 70, czasem skoki do 85. No ale lata 5500-5800.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, easye napisał:

ale UW to nie jest 1440p - UW ma o wiele wiecej pikseli - 3440x1440, wiec 3060TI moze sobie średnio z ta rozdzialika radzić.


Rozdzielczość podaje się zawsze w wysokości pikseli, nie chodziło mi o 1440p w 16:9. :lapka: jak coś to i tak będę grał tylko w WoWa i może jakieś 4X, do AAA zostanie mi konsola.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...