Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do komfortu, ostatnio musiałem zwolnić jeden pokój w mieszkaniu bo dziecko itp i do czasu własnego domu biurko mam w salonie. 
 

Poniżej widać w rogu zdjęcia Switcha, obok jest TV. Siedzę tutaj 3 miesiąc i ani razu mnie nie kusiło grać na TV. Wygodniej jest mi na fotelu, nawet jak gram na padzie.

 

886F04D6-D34B-40AB-9536-DF596DD16EEA.thumb.jpeg.0efb216e813c67d269bb95f14ddf4a6a.jpeg

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał:

 

Nie no, wiadomo, że nie ma nic lepszego niż ogrywanie gierek na premierę na konsolach w rozdzielczości i jakości obrazu wprost ze Switcha, dropami i tak niskich fpsów, wkręcaniem sobie, że tryb 40 fps to jest super ekstra płynny i na co komu 60 czy 120 fps, uznawaniem, że 1080p to w sumie jest super ostre jak ŻYLETA na TV4K, że RT to na co to komu, że opcje graficzne medium to to samo co ultra, bo to tylko szczegóły itd.itp. 

Bo jak to czytam to bez kitu, jakby to było tak, że na PS5 i na mocnym PC jest praktycznie to samo i grając na takim PC to jedyne co z tego masz to czekanie za patchami na premierę. 

Returnal na 4090 chodzi w natywnym 4K na ustawieniach Epic z RT na Epic w około 100fps, z dlss quality w koło 150 (do porównania jakości dlss quality w 4K vs to co jest na PS5 odsyłam do materiału DF). Co my tu w ogóle porównujemy? Ta gra wygląda na PC jak remaster tej wersji z PS5. Wyjdzie zaraz patch, naprawi RT i grasz w taką wersję bez żadnych problemów. Teraz już bez patcha też zresztą można grać na mocnym PC bez żadnych problemów, ale bez RT w 60 fps.

Co najważniejsze te rzeczy na konsolach nigdy nie będą naprawione, bo najzwyczajniej w świecie to jest szczyt ich mocy i możliwości, a te WIIELKIE problemy gier na PC są zazwyczaj patchowane w ciągu kilku dni, a nawet godzin. 

 

Co do PC master race z 4090 to żarcik Ci się nie udał, bo takie problemy jak np. traversal stutter w dużej mierze zależą od mocy kompa i na mocnych konfiguracjach albo nie występują albo są marginalne. 

 

Ale o czym Ty piszesz? O Returnalu który miał premierę ponad półtora roku po premierze na PS5? Ostatnie przykłady np. The Callisto Protocol czy Hogwarts Legacy na premierę miały duże problemy na PC i nawet teraz ludzie narzekają na to jak działa. A odnośnie RTXa 4090 chyba nie zrozumiałeś bo jeśli kolega creatinfreak miał budżet 6000 na GPU i jakieś dodatki to nie ma szans że za to kupi 4090 więc nie ma co się sugerować twoją opinią czy pipolinio bo będzie miał całkiem inne odczucia (i zapas mocy który na chama może wyeliminować jakieś bolączki) na np. 4070 Ti niż ty na 4090.

Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem a nie wszędzie latasz i bronisz PC master race nawet jak nie ma czego bronić. Ty chyba chcesz po prostu usprawiedliwić sobie ten zakup i pokazać wszystkim w jaką genialną wersję grasz a tak na prawdę grasz w dokładnie tą samą grę co ktoś na PS5 czy XSX.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, łom napisał:

Ale o czym Ty piszesz? O Returnalu który miał premierę ponad półtora roku po premierze na PS5? Ostatnie przykłady np. The Callisto Protocol czy Hogwarts Legacy na premierę miały duże problemy na PC i nawet teraz ludzie narzekają na to jak działa. A odnośnie RTXa 4090 chyba nie zrozumiałeś bo jeśli kolega creatinfreak miał budżet 6000 na GPU i jakieś dodatki to nie ma szans że za to kupi 4090 więc nie ma co się sugerować twoją opinią czy pipolinio bo będzie miał całkiem inne odczucia (i zapas mocy który na chama może wyeliminować jakieś bolączki) na np. 4070 Ti niż ty na 4090.

Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem a nie wszędzie latasz i bronisz PC master race nawet jak nie ma czego bronić. Ty chyba chcesz po prostu usprawiedliwić sobie ten zakup i pokazać wszystkim w jaką genialną wersję grasz a tak na prawdę grasz w dokładnie tą samą grę co ktoś na PS5 czy XSX.

 

Callisto załatane w kilka godzin po premierze. Hogwarts? Zobacz sobie nowy materiał DF jak superancko chodzi na konsolach.

To raczej Ty wszedzie latasz i głosisz wielkie problemy gier na PC, zupełnie pomijając to jak to wygląda na konsolach, jak np. przed chwilą z Hogwarts.

Odnośnik do komentarza

Przecież Ty nawet nie wiesz jak wygląda to na konsolach. Latasz z cieczką od tematu do tematu próbując wszystkim wmówić jaki to deal życia zrobiłeś kupując kartę za 11K i jak to na konsolach grać się nie da. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

Callisto załatane w kilka godzin po premierze.

Co? Przecież w temacie Callisto Protocol wskazałem problemy które nadal występują, ale jak nie potrafisz odczytywać wykresu frametime tylko patrzysz na średni FPS to już jest twój problem, już nie mówiąc że sam to napisałeś "No ok, patrząc na to pod tym kątem. W sumie dobrze to o optymalizacji nie świadczy jak w tym samym miejscu zależnie od tego gdzie spojrzysz klatki wahają się w przedziale 120-220 fps "

8 minut temu, tjery napisał:

Hogwarts? Zobacz sobie nowy materiał DF jak superancko chodzi na konsolach.

Widziałem i na PS5 działa całkiem ok

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Przecież Ty nawet nie wiesz jak wygląda to na konsolach. Latasz z cieczką od tematu do tematu próbując wszystkim wmówić jaki to deal życia zrobiłeś kupując kartę za 11K i jak to na konsolach grać się nie da. 

 

Na huj Ty cały czas z tymi pieniędzmi wyskakujesz? 

 

Nie, nigdzie nie latam, jak ktoś pisze bzdury, że na konsolach to są super wersje, a na PC to wszystko nie chodzi i jest zjebane, to mu odpowiadam.

 

 

8 minut temu, łom napisał:

Co? Przecież w temacie Callisto Protocol wskazałem problemy które nadal występują, ale jak nie potrafisz odczytywać wykresu frametime tylko patrzysz na średni FPS to już jest twój problem, już nie mówiąc że sam to napisałeś "No ok, patrząc na to pod tym kątem. W sumie dobrze to o optymalizacji nie świadczy jak w tym samym miejscu zależnie od tego gdzie spojrzysz klatki wahają się w przedziale 120-220 fps "

 

Co nie zmienia faktu, że obecnie gra chodzi płynnie w wysokich fpsach i nie ma żadnych zauważalnych problemów z animacją czy stutterem.

 

8 minut temu, łom napisał:

Widziałem i na PS5 działa całkiem ok

 

No i tak to właśnie wygląda, na konsolce gówno chodzenie jest całkiem ok, na PC już nie.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, tjery napisał:

Nie, nigdzie nie latam, jak ktoś pisze bzdury, że na konsolach to są super wersje, a na PC to wszystko nie chodzi i jest zjebane, to mu odpowiadam.


No jota w jotę twój shitposting, tylko zamienić platformy. :shieeet:

Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:


No jota w jotę twój shitposting, tylko zamienić platformy. :shieeet:

 

Raczej nie, oczywistych rzeczy nie ma po co pisać ;) zazwyczaj odpowiadam na jakieś konsolowe bzdury albo po prostu piszę jak gra wygląda/chodzi na PC, co jak widać dla wielu tutaj już jest atakiem na biedne konsolki i wychwalaniem się PC za w huj tysięcy złotych polskich

Odnośnik do komentarza

W ogóle czemu konsolowcy w każdym poście muszą pisać o pieniądzach? No każdy post to jest cena kompa i słynne 20k, albo 11k za 4090.

 

Najlepsze, że nikt z używających tu pc nigdy nie napisał żadnej kwoty z tego co widziałem. 

 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Strasznie dużo postów, nie chce mi się czytać, ale wracając do exów/ czasowych exów. Jak to dalej tak będzie wyglądać, to nie wiem jak długo te exy będą na PC.

 

Realnie liczby są słabiutkie i chyba podbić je może tylko releasowanie exów w przeciągu max 12 miesięcy, 2/3 lata to jest za długo. Ci co chcieli, już dawno ograli na konsoli. 

 

Returnal to już w ogóle porażka na całęj linii, a gra (gatunek) idealnie się nadaje na PC. 

 

image.thumb.png.d994ac8e2a6e83a3204ef94b7fadcdcd.png

Do tego są to gry świetnie zoptymalizowane na PC. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, tjery napisał:

Co nie zmienia faktu, że obecnie gra chodzi płynnie w wysokich fpsach i nie ma żadnych zauważalnych problemów z animacją czy stutterem.

Nie wiem czy to jakiś wymyślny trolling czy co ale masz obrazek który to pokazuje i to jest 'normalne' zachowanie tej gry. Masz wykres frametime i w pewnych momentach jest wystrzelenie w górę wykresu co oznacza że jakaś klatka jest na ekranie o wiele dłużej niż reszta. Statystyki FPS nawet tego nie wychwycą ale podczas rozgrywki jest to odczuwalne z tym że czym mocniejszy PC tym mniej, ty na 4090 możesz tego nawet nie zauważyć (bo potrwa to 1/40 sek) ale już na 3070 będzie bardzo odczuwalne bo potrwa np. 1/5 sek.

Spoiler

image.thumb.jpeg.0c9834add0c6519eb217cc28a8a2de3b.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Przecież Ty nawet nie wiesz jak wygląda to na konsolach. 

 

A, i jeszcze zapomniałem o tym. Nie wiem bo co? Bo sam nie grałem czy o co Ci chodzi? Może jeszcze spytasz skąd wiem, że ziemia jest okrągła skoro sam nie byłem w kosmosie i nie widziałem?

 

10 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Strasznie dużo postów, nie chce mi się czytać, ale wracając do exów/ czasowych exów. Jak to dalej tak będzie wyglądać, to nie wiem jak długo te exy będą na PC.

 

Realnie liczby są słabiutkie i chyba podbić je może tylko releasowanie exów w przeciągu max 12 miesięcy, 2/3 lata to jest za długo. Ci co chcieli, już dawno ograli na konsoli. 

 

Returnal to już w ogóle porażka na całęj linii, a gra (gatunek) idealnie się nadaje na PC. 

 

image.thumb.png.d994ac8e2a6e83a3204ef94b7fadcdcd.png

Do tego są to gry świetnie zoptymalizowane na PC. 

 

Akurat Returnal też dosyć słabo sprzedał się na pleju. Plus prawie zerowa reklama. Jak już nadrobią kilkuletni backlog i zaczną wydawać bardziej na bieżąco to liczby się napewno poprawią.

 

3 minuty temu, łom napisał:

Nie wiem czy to jakiś wymyślny trolling czy co ale masz obrazek który to pokazuje i to jest 'normalne' zachowanie tej gry. Masz wykres frametime i w pewnych momentach jest wystrzelenie w górę wykresu co oznacza że jakaś klatka jest na ekranie o wiele dłużej niż reszta. Statystyki FPS nawet tego nie wychwycą ale podczas rozgrywki jest to odczuwalne z tym że czym mocniejszy PC tym mniej, ty na 4090 możesz tego nawet nie zauważyć (bo potrwa to 1/40 sek) ale już na 3070 będzie bardzo odczuwalne bo potrwa np. 1/5 sek.

  Ukryj zawartość

image.thumb.jpeg.0c9834add0c6519eb217cc28a8a2de3b.jpeg

 

 

Oczywiście kontynuowałem poprzednią wypowiedź i chodziło mi o to jak obecnie chodzi na 4090.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

 

A, i jeszcze zapomniałem o tym. Nie wiem bo co? Bo sam nie grałem czy o co Ci chodzi? Może jeszcze spytasz skąd wiem, że ziemia jest okrągła skoro sam nie byłem w kosmosie i nie widziałem?

 

 

Akurat Returnal też dosyć słabo sprzedał się na pleju. Plus prawie zerowa reklama. Jak już nadrobią kilkuletni backlog i zaczną wydawać bardziej na bieżąco to liczby się napewno poprawią.

 

Paradoksem jest to, że gry od Sony mają chyba najlepsze wersje pecetowe ever xD. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał:

Żeby wiedzieć jak dana gra chodzi na konsoli nie muszę w nią zagrać osobiście. Niezły patent, co?

 

Jednak wystarczyłoby przestać pierdolić, że jak coś śmiga w np. 1440p/60 z ładną grafiką to jest chujowe, bo ty masz 4K/120.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Jeszcze co do komfortu, ostatnio musiałem zwolnić jeden pokój w mieszkaniu bo dziecko itp i do czasu własnego domu biurko mam w salonie. 
 

Poniżej widać w rogu zdjęcia Switcha, obok jest TV. Siedzę tutaj 3 miesiąc i ani razu mnie nie kusiło grać na TV. Wygodniej jest mi na fotelu, nawet jak gram na padzie.

 

886F04D6-D34B-40AB-9536-DF596DD16EEA.thumb.jpeg.0efb216e813c67d269bb95f14ddf4a6a.jpeg

 

 

Trzymasz w tym piekarniku 4080? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał:

Trzymasz w tym piekarniku 4080? 

 

Lepiej, obecnie siedzi tam 7900 XTX xD ale nie jest źle, nie widziałem żeby karta przekroczyła 75 stopni. Bardziej martwi mnie burdel w środku z kablami. Buda tak czy siak do wymiany bo nie mam do niej cierpliwości. 
 

Edit znalazłem zdjęcie poglądowe:

 

B7DF9238-F46C-48FA-AABD-4522887EF897.thumb.jpeg.90a8dcef2af304ce8d314146ba2054f4.jpeg

 

Proszę się nie śmiać ale ostatnio były tu małe rewolucje i nie chce mi się tego układać po raz wtóry. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Strasznie dużo postów, nie chce mi się czytać, ale wracając do exów/ czasowych exów. Jak to dalej tak będzie wyglądać, to nie wiem jak długo te exy będą na PC.

 

Realnie liczby są słabiutkie i chyba podbić je może tylko releasowanie exów w przeciągu max 12 miesięcy, 2/3 lata to jest za długo. Ci co chcieli, już dawno ograli na konsoli. 

 

Returnal to już w ogóle porażka na całęj linii, a gra (gatunek) idealnie się nadaje na PC. 

 

image.thumb.png.d994ac8e2a6e83a3204ef94b7fadcdcd.png

Do tego są to gry świetnie zoptymalizowane na PC. 

To trochę mówi na temat tego, jak bardzo pecetowcy ZAZDROSZCZĄ konsolowcom tych ekskluzywnych gier, a na PC nie ma w co poza nimi grać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...