Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

W PT:EE z chęcią bym zagrał, bo ostatnio próbowałem sobie to odświeżyć i pikseloza sprawiła, że odpuściłem zaraz po wyjściu z podziemi.

 

Jakby tak jeszcze ktoś pomyślał i wydał Fallout 1+2 w wersji z podbitymi teksturami (i niczym więcej) to bez zająknięcia dałbym im nawet 150pln za normalną edycję.

Odnośnik do komentarza

Mi podobnie jak wam wystarczy PT i F1&2 w lepszej oprawie i można powiedzieć, że w końcu byłaby okazja pograć w jakiegoś konkretnego rpg'a, a nie te dzisiejsze cudaki pokroju ME i DA. Fakt, byłyby to "odgrzewane kotlety" ale szanse na to, że w dzisiejszych czasach powstałaby gra pokroju PT bądź F1&2 jest znikoma.

Odnośnik do komentarza

Beamdog (ta firma co robi re-make BG1) twierdzi, że odświeżone edycje starych baldursów mają przygotować grunt pod BG3, którego oni zrobią - to jest ich cel. Więc to jest szantaż ;-) Jak te odświeżone edycje sie nie sprzedadzą, to nie zrobią BG3. Terroryści.

W PT:EE z chęcią bym zagrał, bo ostatnio próbowałem sobie to odświeżyć i pikseloza sprawiła, że odpuściłem zaraz po wyjściu z podziemi.

Cicho tam, bo mi front psujesz! :P Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

No jeśli znalazły się tam takie osoby to może coś by z tego wyszło. Wiesz, ja jestem z natury chyba sceptycznie nastawiony do większości spraw, a już jeśli chodzi o gierki to już w ogóle. Ile to już razy nie było gadek,że przy danej grze pracują również twórcy starszych części, serii, a efekty nieraz były średnie.No ale fajnie by było, gdyby im ten cały BGIII (o ile wyjdzie) wyszedł. Eh, gdyby nie ta dominacja konsol to pewnie po dzisiaj wychodziłyby dobre gry rpg,a nie tak jak teraz gry akcji z 3 opcjami dialogowymi i mechaniką uproszczoną do granic możliwości by biedne konsolomaniaki ogarnęły menusy,statsy i całą tą "czarną magię"...

Odnośnik do komentarza

Fakt, byłyby to "odgrzewane kotlety" ale szanse na to, że w dzisiejszych czasach powstałaby gra pokroju PT bądź F1&2 jest znikoma.

Taki dobrze odświeżony kotlet biłby na głowę nie jeden "hit" dzisiejszych czasów.

A gry tak rozbudowane jak kiedyś nie mogą powstać, bo dziś gracz chce pograć 5h - 10h i mieć done grę. W BG1 to by ledwie wyszedł z Candlekeep, zginął zabity przez Gibberlinga po czym stwierdził, że on nie ma czasu by grać w grę gdzie musi pacać spację co 10s i jednak woli nowego CoD: MW15 odpalić.

 

 

Beamdog (ta firma co robi re-make BG1) twierdzi, że odświeżone edycje starych baldursów mają przygotować grunt pod BG3, którego oni zrobią - to jest ich cel. Więc to jest szantaż ;-) Jak te odświeżone edycje sie nie sprzedadzą, to nie zrobią BG3. Terroryści.

Waka, ale pomyśl. Jeżeli zrobią crapa a nie remake, profanację serii... to czy chciałbyś by zrobili takie samo badziewie z numerem "Czy" w tytule ?

 

 

 

 

Swoją droga, gdzie masz te wszystkie infa? Linkuj, bro!

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to też nie jest tak że biedne kĄsolomaniaki, to raczej połączenie kĄsolomaniactwa ze zidioceniem społeczeństwa. Bo z tego co pamiętam, to w takich RPGach na PSX'a było dość dużo menusów i innych dupereli [VS,FM3 i wcale nie były to takie samograje jak to jest teraz].

Odnośnik do komentarza

Waka, ale pomyśl. Jeżeli zrobią crapa a nie remake, profanację serii... to czy chciałbyś by zrobili takie samo badziewie z numerem "Czy" w tytule ?

Swoją droga, gdzie masz te wszystkie infa? Linkuj, bro!

Większość idzie z twittera Ostera

Erwan Quignon@Nolseum

 

@TrentOster Can we hope a BG3 after the Enhanced Editions ?

 

 

 

 

 

 

Trent Oster@TrentOster

@Nolseum We are working towards a #BG3 #bgee is our first step in our larger plan

 

Wszystko zależy od tego, co oni zrobią z tym silnikiem. Czy będzie coś nowego, czy odgrzany kotlet. Jeśli będą chcieli zrobić BG3 na tym samym silniku to będzie lipa. Mimo, że wciąż jestem zdania, że grafika się nie liczy, to BG3 musi mieć oprawę która odpowiada DZISIEJSZYM standardom. BG1&2 jeszcze przeżyje. Ale jeśli ma być nowa gra, to ma być nowa. A nie DLC do BG2.

Odnośnik do komentarza

@Stona

W pewnym sensie tak. Ale to społeczeństwo idiotów to też nie do końca taka prosta sprawa. Wielu z tych "idiotów" dzisiejszych to starzy wyjadacze, którzy w czasach PSXa mieli dwadzieścia parę lat - teraz mają żonę i dzieciaki, a wciąż chcą grać. Tylko nie kumam czemu wolą grę na 5h niż kupić jeden porządny tytuł i cieszyć się nim przez 2 lub 3 tygodnie odkrywając coś nowego codziennie. Nie wiem skąd nagle się wzięła ta chęć czegoś nowego co parę dni.

 

@Szakira

Osobiście w dzisiejszych czasach to najbardziej bym widział BG3 jako DA:O. Najbliższe temu co chciałbym zobaczyć. Tylko rozbudowane znacznie bardziej pod względem mechaniki, klas, skilli etc.

Odnośnik do komentarza

Z forum beamdog.com >klik<

Our goal is to make Enhanced Edition the best version of Baldur's Gate ever. We're going to be opening up a forum where the community can suggest and vote on fixes and improvements. We will also be fully supporting every language BG was released in including some new ones. We've already fixed a ton of bugs in old and out dated systems.

Baldur's Gate: Enhanced Edition will not be exclusive to beamdog.com; however, it will be available there first. We will be making more announcements regarding this. stay tuned.

While we do want more people to come to beamdog.com to buy great games our goal is the best possible launch and distribution for Baldur's Gate: Enhanced Edition. Therefore, we will be making changes to beamdog.com to support this. The two biggest changes will be to the drm and the download client.

 

 

Polecam też: http://uk.pc.gamespy.../1220929p1.html

 

We're totally thinking Kickstarter. It just makes so much sense and solves so many problems.
Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

@Szakir

 

Co do tego PT to niestety prawda. Sam nie przywiązuję najmniejszej wagi do grafiki i może być ona archaiczna ale w momencie jak odpalam grę o niskiej rozdzielczości to wszystko staje się całkowicie nieczytelne i wygląda znacznie gorzej niż za czasów CRT. Nawet Diablo II, które odpaliłem po jakimś czasie przerwy, wali po oczach pikselami i ciężko było się przyzwyczaić.

No i nie ma co się oszukiwać - przy obecnej technologii (natywna rozdzielczość w ekranach LCD) gry z tamtego okresu naprawdę wyglądają źle. Raz, że wszystko jest rozpikselowane a dwa, że z racji skalowania wszystko jest rozmyte. Oczywiście nie mówię tutaj o tym aby wszystko wychodziło pod FHD ale gdyby taki BG/PT/Fallout miały możliwość obsługi do 720p to skala rozmycia by była do zaakceptowania a tak jest jak jest.

 

 

@Stona

 

To nie jest nawet w najmniejszym stopniu wina konsol. Kiedyś ludzie grali na konsolach w tak frustrujące tytuły jak Milon's Secret Castle gdzie bez instrukcji padałeś przy pierwszych zamkniętych drzwiach czy Castlevania gdzie bez informacji dot. trąby powietrznej można było utknąć już pod koniec pierwszego poziomu. Dodatkowo pamiętasz pewnie takie gry jak Dizzy gdzie magazyny pokroju Secret Service robiły rozpiskę w postaci całej mapy, bo bez niej przejście graniczyło z cudem. O Contra nawet nie wspominam.

To co wpływa na jakość gier to jest ich dostępność. Kiedyś komputer był luksusem a konsola czymś egzotycznym (z wyłączeniem Pegazusa) dlatego gry były skierowane typowo do graczy a nie do każdego. Obecnie, w dobie kiedy to na topie jest gra o rzucaniu ptakami, w gierki pogrywa każdy od dziecka, przez kurę domową aż po seniorów. Z tego też powodu wydawcy, aby trafić do tego szerokiego grona, musieli ułatwić rozgrywkę aby potencjalny klient zbyt szybko się nie zniechęcał. Wszystko zaczęło się od prostych gierek we flash, później pojawiły się gierki na FB a następnie ci gracze postanowili zainwestować w jakieś dodatkowe platformy (no bo przecież są "graczami", co z tego, że grali tylko w Farmville) a jako, że najbardziej przyjazne było Wii.

Jedyna wina konsol jest taka, że są tanie - taki "casual" chcący przesiąść się z gierek flashowych na coś większego nie decydował się na zakup nowego komputera, bo zwyczajnie nie miał na ich temat zielonego pojęcia. Zamiast tego pojawiała się alternatywa w postaci konsoli - zamknięta architektura za śmieszne pieniądze, zero problemów ze sterownikami etc. i jedyne co trzeba zrobić to kupić grę i wrzucić ją do napędu.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że winni są i sami gracze. Pamiętasz jak w PSXE, w dziale Listy, trafiały się wypowiedzi pokroju "jak zainteresować dziewczynę/rodziców" grami? Jak widać sami się tym zainteresowali i jak widać zepsuli tym rynek, bo obecnie większy pieniądz ma ktoś kto zrobi kolejną odsłonę strzelania ptakami niż ludzie, którzy stworzyli "wyjątkowo trudne rpg" tj. Demon's Souls (które jakiś czas można by uznać za trudne ale wcale by nie odstawało od takich produkcji jak pierwsze Ninja Gaiden)

 

 

@Kazuun

dla takich graczy jak ja (tj. chciałby zagrać ale nie ma czasu albo po 8h pracy przed monitorami zwyczajnie nie ma siły patrzeć na kolejne świecące coś) najlepsze by były gry o mechanice zbliżonej do Skyrim - możesz skończyć w kilka godzin a później możesz wracać i spokojnie eksplorować. Wiele razy kupuję jakąś grę i zwyczajnie albo jej nie kończę albo leży ona na półce tak długo, że jej cena spada o połowę. Gdyby dojśc ie do zakończenia trwało jakieś 10h to łatwiej by mi było wyłuskać trochę czasu niż gdyby przejście gry miało zająć minimum 50h (wtedy, przy moim tempie gry, to bym zapomniał o co chodziło na początku).

Z tego właśnie powodu nie gram w rpg/mmo/lol i inne, wymagające masy poświęconego czasu, gry. Ktoś powie "tak, ale w BF3 masz już 200h"; owszem tyle, że od momentu jak przestaliśmy grać w L4D2 to BF3 jest jedyną grą na którą znajduję czas i niekiedy jest to 5h w sobotni wieczór a innym razem tygodniowa posucha. Z tego samego powodu zrezygnuję z BF3 w momencie wyjścia Diablo 3 - zwyczajnie nie znajdę czasu aby grać w oba tytuły.

Edytowane przez greah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Rinek

No i o to mi poniekąd chodzi (sam też o tym wspomniałeś). Właśnie takie coś co opisałeś sprawia, że gry obecnie są dziś "bardziej przystępne".

Żeby gry pozostały tym czym były kiedyś grać mogli by ludzie z góra 22 wiosnami na karku. Teraz dzisiejsi gracze nie mają czasu, a jedynie same chęci i pieniądze - i to "zepsuło" gry jako takie.

 

Ofc nie ma w tym pretensji czy coś - po prostu fakt, że świat się zmienia, a gry stają coraz szerzej znanym medium/hobby.

Odnośnik do komentarza

Pytałeś czy to są fotki z iPada z działającym BG.

Odpisałem Ci, podając cytat, że są to screeny z gry w fazie tworzenia. Na screenach jest pokazane menu sklepu, rozmowa, walka i ekran ładowania (czy coś takiego, może prolog). Czyli UI.

Prosto pisząc - nie wiadomo, czy jest to rzeczywiście odpalony iPad, ale screeny (być może wklejone) pochodzą z BGEE na iPada. Ostatnio bardzo czepialski się zrobiłeś, albo leniwy jeśli chodzi o dedukcję. Trzeba Ci tłumaczyć wszystko jak krowie na granicy. :P

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
Prosto pisząc - nie wiadomo, czy jest to rzeczywiście odpalony iPad, ale screeny (być może wklejone) pochodzą z BGEE na iPada.

Dokładnie o to mi chodziło... i Twoje "nie wiadomo" samo mówi, że też tego nie wiesz, więc mi nic nie wytłumaczyłeś, bo sam tego nie wiesz ;p

 

Wychodzi na to, że obaj stoimy na granicy, muuuucząc do siebie w niewiedzy :>

 

 

 

PS:

A screeny to odpowiednio robienie zakupów w karczmie, tutorial do walki drużynowej w jednym z magazynów, intro z opisem Candlekeep i rozmowa z "zielonym kolesiem od wskazówek" jak to ich zawsze nazywałem ;p

 

 

PS2:

Ta, trochę się zrzędliwy zrobiłem ostatnimi czasy :P

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...