Skocz do zawartości

Najlepsze gry i aplikacje na Androida


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, że programik SixAxis Controller, pozwala podpiąć nie tylko jeden pad z pleja? Właśnie odpaliłem runkdę w Tekkena 3, na dwa pady. Grałem sam ze sobą, ale i tak sprawiło mi to dużo frajdy. To by znaczyło tyle, że w końcu przejdziemy z siorą kilka zaległych tytułów. :)

No i ponawiam pytanie, epsxe, czy fpse? Który lepszy? I czemu ten OpenGl chodzi tak skopanie :(

Odnośnik do komentarza

No ja sam szukam odpowiedzi skoro na średnio wydajnym PC sprzed 6 lat można poprawić grafikę w emulatorach PSXa a na TOPOWYCH urządzeniach nie umiem tego ustawić :confused:

Ja już znalazłem:

playstation01.jpg

playstation02.jpg

Czy na miniaturze widzisz róznice miedzy OpenGL?

Bo ja nie bardzo. ;)

Czy podłączasz telefon pod telewizor? Bo jeżeli nie, to chyba możesz sobie darować ten cały OpenGl, a po prostu domyślny plugin poprawić.

Ok, w skrócie - FPSe, po odpaleniu OpenGl, włącz Frameskip i powinno być ok. EPSXe ma np. problem.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Jeśli zna ktoś jakieś inne ciekawe tcg to słucham. Poza Rage Of Bahamut bo też już kiedyś zdążyłem sprawdzić.

Magic 2014?

 

@Wooyek - WD:A wypada bardzo fajnie, tylko strasznie się grzebią z drugim chapterem. Grałem w ten szpil już kilka miesięcy temu na iOS i do tej pory ciąg dalszy "coming soon". BTW dziwna sprawa z tą grą na andku - na Note 2 sama gra chodzi bez zarzutu, ale menu muli wprost dramatycznie.

Odnośnik do komentarza

@chrusto:

A fakt, nie pomyślałem. Gra tworzona była z myślą o tabletach. Nawet na iOS jest tylko wersja na iPada, a na iPhona już nie. Generalnie, legalnie chyba tego nie obejdziesz. W każdym razie sama gra jakichś dużych wymagań mieć raczej nie będzie. Podejrzewam że większą przeszkodą może być np mały ekran (nie wiem jaką masz słuchawkę) niż wymagania typowo sprzętowe.

Odnośnik do komentarza

@ Grzybiarz

 

No widać różnicę, ale na 5 cali da się grać bez tego. Tyle że Frameskip powoduje, że nie każda klatka się generuje jak sprzęt nie wyrabia a mamy przecież MOCNO sprzęty, zobacz jak wygląda np. Modern Combat. Skoro Frameskip trzeba włączać tzn że sprzęt nie wyrabia a nie wydaje mi się żeby był za słaby. Chyba kwestia przepisania tych pluginów gdzieś wchodzi w grę czyli optymalizacji albo może to kwestia samego Androida - cholera wie  :confused:
Czy na miniaturze widzisz róznice miedzy OpenGL?
Bo ja nie bardzo.  ;)
Czy podłączasz telefon pod telewizor? Bo jeżeli nie, to chyba możesz sobie darować ten cały OpenGl, a po prostu domyślny plugin poprawić.
Ok, w skrócie - FPSe, po odpaleniu OpenGl, włącz Frameskip i powinno być ok. EPSXe ma np. problem.

 

EDYTA - coś moje mieszanie w poście psuło mi wygląd forum, więc go wyedytowałem :-) Sorry.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Musisz pobrać na jakimś chomiku i próbować. A nóż zadziała. Mi tam GTA3 chodziło, mimo braku kompatybilności na sklepiku.

@chrusto:

A fakt, nie pomyślałem. Gra tworzona była z myślą o tabletach. Nawet na iOS jest tylko wersja na iPada, a na iPhona już nie. Generalnie, legalnie chyba tego nie obejdziesz. W każdym razie sama gra jakichś dużych wymagań mieć raczej nie będzie. Podejrzewam że większą przeszkodą może być np mały ekran (nie wiem jaką masz słuchawkę) niż wymagania typowo sprzętowe.

Gta3 też mi chodziło i to bez żadnego problemu. Obecnie mam LG P880 4x HD. 4,7 cala ekran więc jest to jeden z tych większych wyświetlaczy w smartfonach. Może spróbuję rzeczywiście ściągnąć z jakiegoś chomika samą instalke może. Bo czytałem, że za pełną wersję i tak trzeba zapłacić. Chociaż to akurat nie jest problemem. Obecnie gram w Order And Chaos Duels które też mnie strasznie wciągnęło. Ale Magiców to nie przepuszcze no..

Odnośnik do komentarza

 

Gta3 też mi chodziło i to bez żadnego problemu. Obecnie mam LG P880 4x HD. 4,7 cala ekran więc jest to jeden z tych większych wyświetlaczy w smartfonach. Może spróbuję rzeczywiście ściągnąć z jakiegoś chomika samą instalke może. Bo czytałem, że za pełną wersję i tak trzeba zapłacić. Chociaż to akurat nie jest problemem. Obecnie gram w Order And Chaos Duels które też mnie strasznie wciągnęło. Ale Magiców to nie przepuszcze no..

 

 

No mi się na 5,5" gra zupełnie wygodnie, i to nawet paluchem, bez rysika ;-)

Jeżeli będziesz ciągnął z netu - musisz zwrócić uwagę jaka dokładnie to wersja. Zdarza się że poza samym .apk goście wrzucają od razu pliki data/obb. Zdarza się że sama instalka jest zabezpieczona i np. nie pozwoli Ci dociągnąć plików z poziomu telefonu.

 

Swoją drogą jest to chyba jedna z najbardziej upierdliwych cech Adnroida - są aplikacje które bez problemu chodzą na takim czy siakim sprzęcie, ale oficjalnie nie ma możliwości kupienia jej bo ktoś "na górze" stwierdził że nie pójdzie. Innym razem z kolei kupisz coś co wg opisu powinno działać a wysypuje się co kwadrans. Może kiedyś wujek Gugiel zrobi z tym porządek...

Odnośnik do komentarza

A zdarza się też, że "lewe" pliki apk mają cudasy-wirusy.

 

Całe google i fragmentacja androida: mając kiedyś tam galaxy S i kupione gry nie mogę ich odpalić na swoim aktualnym telefonie, bo "urządzenie niekompatybilne"... Malł plus dla Apple i M$ za dość twarde wymogi specyfikacji urządzeń, chociaż ten drugi na starcie nowej poprawki systemu całkiem świeże urządzenia uśmierca (ten pierwszy też niedługo chyba zacznie).

Odnośnik do komentarza

Ale tu masz 1 system, kontrolowane wersje i raptem od startu platformy 6 czy 7 urządzeń z którymi aktualnie jest to kompatybilne. I 1 kompilator, 1 język programowania, 1 sklep itp. Tu bym się bardzo zdziwił jakby coś nie działało. Przy ANDKu masz jak przy Windowsie - producentów od groma, dodatki od operatorów, różne części, chipsety, rodzielczości, drivery itp, itd. No nie jest to łatwo kontrolować. Dodatkowo - czasem producencji wolą (albo muszą, nie wiem tego) ograniczyć dostęp do aplikacji (ale może to google robi?) dla urzadzeń których nie znają, nie przetestowali. Miałem taniego taba MyPhone z Biedronki i z 10 gier kupionych nie chciało oficjalnie działać.

 

Ale... jak ściągnąłem właśnie z chomika czy skądśtam, wersję taka oszukaną, która nie sprawdzała urządzenia to chodziła gra i to nawet nieźle (N.O.V.A 3 bodajże). Jest to DZIWNE i głupie. Ja bym był za czymś takim, jak croud-testing (tak to sobie nazwałem w głowie) czyli... możesz ściągnąć z zaznaczeniem, że NIE TESTOWANE TO BYŁO na twoim urządzeniu - i wtedy masz np więcej czasu na testy i zwrot siana, ale musisz wypełnić ankietę w której podajesz urządzenie, wersję softu lub przesyłasz jakiś dump czy coś takiego. Taka baza wtedy budowała by się SAMA w sumie i dałoby to szanse mniejszym producentom.

 

Tylko pytanie, czy takie coś w ogóle zostanie kiedyś uwzględnione. Wiadomo - jest to taki... beta-testing przerzucony na userów ale w perspektywie czasu dałoby to niezłe rezultaty. Bo okazuje się, że przy budowie urządzenia na tych samych podzespołach co dajmy na to Samsung - mamy problem z "kompatybilnością" która polega tylko na tym, że Play nie pozwala nam zainstalować czy pobrać tej aplikacji.

 

No i też zawsze pozostaje kwestia jakiegoś oprogramowania lewego w naszym telefonie, które może wyrządzić krzywdę czy wykraść dane z telefonu, to fakt.

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF

Dokładnie tak jak piszesz. Jak producent wprowadza za duży "zamordyzm" to jest źle, ale jak popuści i pozwoli na zbyt wiele to okazuje się że czasami jest nawet gorzej.

Rozbawiło mnie kiedyś jak widziałem jakaś grę bodajże Gameloftu na warezie - 4 różne wersje, bo jedna pod Mali, druga pod Adreno, trzecia dla Tegry i czwarta pod PowerVR. Nosz kurna, gorzej niż na łindołsie. To chyba taka dodatkowa forma walki z piractwem - przeciętny Kowalski nawet nie wie jaki układ siedzi w jego kieszeni ;-)

Dodatkowo wkurza rozdrabnianie Google Play przez poszczególnych producentów. O ile jeszcze rozumiem chęć tworzenia aplikacji typowo pod swoje urządzenia, tak nie rozumiem ich mnożenia i powielania. Na cholerę komu takie Tegra Zone skoro te same gry normalnie wiszą w Markecie? Po co Samsung Apps, skoro połowa z tych rzeczy jest normalnie dostepna w Play. Po co jakieś głupawe przechwałki że taki np. Chaos Rings pojawił sie w ramach Playstation Mobile skoro (prawie) każdy może to kupić i bez tego.

Dodatkowo jeszcze sam Gugiel chce wprowadzić podział aplikacji na te pisane dla smartfonów i na te tworzone pod tablety (pewnie wzorem Apla). A jak ktoś ma takiego Note'a czy inny "tabletofon" to co? Albo ta cała Ouya. Dlaczego taki Walking Dead ma wyjść tylko na nią, skoro niejeden tegoroczny smartfon pociągnął by ten tytuł mając w tle odpalonych X innych aplikacji.

Zrobili świetny system którego tempa rozwoju konkurencja może jedynie pozazdrościć, ale nie są w stanie ogarnąć całego tego burdelu który pojawił się przy okazji.

Odnośnik do komentarza

No tak... freedom comes with a prize. Teraz już się nie da, patrząc na Windowsa. Pozwolenie instalowania samemu aplikacji tak się kończy i tyle.

 

Trzeba też pamiętać o chińskich producentach. W Chinach usługi Google są poblokowane i firmy w OGÓLE nie dodają ich do Androida (AOSP bez GOOGLE APPS). Tam funkcjonują ich własne sklepy z aplikacjami. Masz też Samsung Apps, Amazon, sklepy PRODUCENTÓW (Gameloft na swój sklep gdzie prawie wszystko jest 50% tańsze niż w Google Play) itp. 

 

Podział na chipsety może wynikach z chęci zmiejszenia downloadu, telefony mają mniej pamięci niż PC gdzie dysktrybuuje się 1 wersję która może mieć wiele w sobie ale ty tego nie widzisz. Tutaj masz czasem podział nawet na rozdzielczości, jak masz coś, co ma dużo tekstur to nie ma sensu żebyś na Galaxy Ace trzymał oteksturowanie pod 1080p prawda?

 

Ale zgadzam się, google tego nie kontroluje bo chyba sam nie chce. I tak zarabia więc po co ;-) Tak z ich punktu widzenia oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Ma ktos problem z aplikacja youtube? Nie dzialaja mi zadne filmiki na nexusie. Jest napis rozlaczono z serwerem dotknij aby kontynuowac. I nic. Nie wazne czy po wifi czy 4g. Natomiast na htc one wszystko smiga. W sumie zonie na jakims androidzie 2.x tez to sie pojawilo ostatnio.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF

 

Na cholerę komu takie Tegra Zone skoro te same gry normalnie wiszą w Markecie?

Nie zawsze i nie koniecznie. Chociażby podając przykład który pamiętam to Galaxy On Fire 2. Najpierw była dostępna tylko w Tegra Zone. Dzięki temu mogłem też grać na LG bo ma on właśnie Tegre 3. W google play'u wersja na inne urządzenia pojawiła się dopiero później. Plus do tego inne gry w Tegra Zone są dostępne w jakości THD w przeciwieństwie do tych dostępnych w google play. Więc jakaś tam różnica w grafice widocznie jest. Chociaż jak dla mnie rzeczywiście mogłoby istnieć tylko Google play bez żadnych odnóg typu Tegra Zone czy Samsung Apps czy cholera wie co jeszcze..

 

Ma ktos problem z aplikacja youtube? Nie dzialaja mi zadne filmiki na nexusie. Jest napis rozlaczono z serwerem dotknij aby kontynuowac. I nic. Nie wazne czy po wifi czy 4g. Natomiast na htc one wszystko smiga. W sumie zonie na jakims androidzie 2.x tez to sie pojawilo ostatnio.

O co chodzi?

Również nie mam problemu. Dzisiaj oglądałem sporo rzeczy na yt z telefonu i wszystko bez żadnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze i nie koniecznie. Chociażby podając przykład który pamiętam to Galaxy On Fire 2. Najpierw była dostępna tylko w Tegra Zone. Dzięki temu mogłem też grać na LG bo ma on właśnie Tegre 3. W google play'u wersja na inne urządzenia pojawiła się dopiero później.

 

Akurat Galaxy 2 najpierw wyszedł na Xperie Play (Adreno 205) i to w wersji która spokojnie poszła by na większości mid-endowych wówczas słuchawek bo jedynym bonusem była zaimplementowana obsługa gamepada. Gra dopiero w dwa miesiące później pojawiła się w Tegra Zone a chwilę później w wersji ogólno dostępnej ;-)

Poza tym skoro Gugiel jest tak miły że określa czy dany tytuł jest kompatybilny z naszym urządzeniem czy nie to dla sprzętów z np. Tegrą powinien podstawiać wersję z Tegra Zone a dla innych układów inną wersję. Poniekąd tak to właśnie działa stąd mój wniosek że TZ jest zbędny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...