Skocz do zawartości

W co obecnie gracie?


darkgamer

Rekomendowane odpowiedzi

Wciągnąłem się w Danganronpę. Dawkuję sobie tę grę od miesięcy, odstawiając co chwila z różnych powodów, ale wczoraj i dziś przysiadłem na dłużej kończąc Case 4. Myślałem, że jestem gdzieś pod koniec, a tu mi w dialogu dziwna informacja wyskakuje. "Dzieje się", do tego stopnia, że intryguje mnie ciąg dalszy, i powstrzymuje się od zaglądania z ciekawości na Wiki, w obawie przed spoilerami. A po gierkę sięgnąłem nie wiedząc kompletnie, czego się spodziewać i tu otwarcie przyznaję, że głównie dlatego czerpię z tej historii tak ogromną frajdę. Nie żeby twisty były jakieś szczególne, ale mimo wszystko ta otoczka killing game, dochodzenia oraz zróżnicowane i ciekawie rozwijane postacie nadają Dangan niepowtarzalnego uroku. Zakup sequela to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po pierwszej Danganronpie i w oczekiwaniu na Danganronpa 2 na PC dałem szansę Ultra Despair Girls, mimo innego stylu. Po około godzinie stwierdzam, że gra jakaś cudowna nie jest, a historyjka nawet jak na Danganronpę jest absurdalna, ale całościowo ciekawa. Fajny styl graficzny, a gameplay to taki upośledzony RE4. Największy plus póki co to częsty banan na mordze po przeczytaniu niektórych dialogów oraz ujrzeniu kilku zabawnych scenek z udziałem jednej z głównych postaci (co by nie spoilerować za dużo).

 

Niemniej jednak liczę, że czeka mnie jakiś twist fabularny, bo serio cała otoczka gry jest tak absurdalnie głupia, że nie jestem w stanie jej nawet odrobinę brać na poważnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie też zastanwiam się nad tą Personą, nigdy nie grałem w żadną część z tej serii...

A teraz ciupię sobie od czasu do czasu w Child of Light- idealny tytuł pod Vitę. Potem biorę się za Oddworld: New'n'Tasty, też wydaje się dobra gra pod małą konsolkę. Potem może ta Persona albo Gucamelee! z plusa (nie mówiąc o innych tytułach ściągniętych). Generalnie mam dużo do nadrobienia i czuję że Vita mi będzie jeszcze długo towarzyszyć, no ale przecież już dawno wszyscy ją uśmiercili.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

banalna i krotka ale tez mi sie bardzo podobala, sliczna i wykorzystuje genialnie patenty vity, pewnie zaraz zjawi sie pajgi, ktory powie, ze to slabiak ale mi swojego czasu gierka bardzo przypadla do gustu

 

u mnie na tapecie:

marvel vs capcom3 - jezusiu ale dobry port, praktycznie wyglada jak wersja na ps3, do tego 60fps, obok blazblue i doa5+ najlepiej wygladajace bitka na tej konsoli, sama gierka tez przyjemna, supery latwo sie wyprowadza, a na ekranie orgia

suberbeat xonic - od wakacji regularnie odpalam na pare piosenek, sluchawki, muza na maxa i odlatuje, jedna z najlepszych gierek rytmiczno-muzycznych ever

final fantasy x - musialem sie odchamic po zawodzie pietnastka i znowu wrocilem do spiry, uwielbiam ta czesc serii, dwa razy konczylem na ps2 i obiecuje sobie ze kiedys ja splatynuje na vicie choc przy moim tempie to pewnie dzban wpadnie za 2 lata 

Odnośnik do komentarza

vitowa ma przerobiony ost i nie ma opcji wyboru

czasy dogrywania w walkach super

plynnosc gry super

gierka gubi fps jedynie w cutscenkach gdy na ekranie jest duzo postaci z druzyny w modelach "pro" ale to cutscenki wiec nie wplywa to na gameplay

 

i w vitowej wersji ff x-2 jest w postaci kodu - jak szukasz uzywek moze cie to zainteresuje, jak chodzi ff x-2 juz ci ale nie powiem bo nie odpalalem :P

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Persona 4 Golden moje trzecie podejście, wcześniej trochę znużony odpuściłem po ok. 30h. Teraz na liczniku już 93h główny podejrzany pokonany a przede mną jeszcze cały end game, questy, książki, social linki, zakończenia. Niesamowite jak ta gra wciąga kiedy damy jej szanse. Stay Golden!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwudziesty level Uncharted, ale oprócz tego obecnie... Minecraft.

 

Tak, jednak się skusiłem. Cholera, ogromny mam sentyment do tej gry i jak tylko ją dziś odpaliłem to sporo fajnych wspomnień wróciło. Wyłączyłem parę opcji (jak wioski i losowo generowane budynki) tak żeby gra jak najbardziej przypominała wersje z 2011 i gra się świetnie. Jak dziś przysiadłem, posłuchałem tej melancholijnej muzyki, jak ogarnęła mnie ta intrygująca samotność w świecie gry to wsiąkłem od razu. A przeczekiwanie nocy w jakiejś na szybko wykopanej dziurze w ziemi i wsłuchiwanie się w odgłosy potworów wciąż jest tak samo creepy jak kiedyś, hehe. 

 

Wydaje mi się że taka gra jest idealna pod vitę i polecam każdemu kto lubi mieć swobodę w grze i samemu wyznaczać sobie cele, nie ma co się zrażać zje'baną opinią i zje'banym community, bo w singlu naprawdę da się dobrze bawić.

 

Sam port wydaje się świetny, gra działa wystarczająco płynnie, a podobno po włączeniu trybu samolotowego jest jeszcze lepiej. Jedyna wada to ograniczona wielkość świata, jest dokładnie taki jak na PS3/X360 ale jakoś mocno to nie uwiera bo wciąż jest duży. Zresztą z tego co wiem na PS4/XOne też świat nie jest nieskończony, taka specyfika konsol.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

The Binding of Isaac Rebirth - dochodzę powoli do wprawy, wczoraj pierwszy run na Vita TV i już mamuśkę ubiłem :). Bardzo mi się podoba sync save'a z pominięciem serwerów PS+, nie muszę mieć tego wykupionego by synchronizować postęp między konsolą a Vita TV. Najs.

Minecraft - fajnie sobie pobudować coś przez paręnaście minut przed spaniem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...