Skocz do zawartości

Crysis 3


Voytec

Rekomendowane odpowiedzi

Argument o graniu na PC totalnie znikad. Jedynke konczylem na PC i chcialo mi sie rzygac, dwojke na PC i pamietam, ze gralo mi sie dobrze ale nie pamietac nic odnosnie sterowania. C3 na padzie to najlepszy crysis experience dla mnie. Armor i camo pod spustami, reszta kontekstowa. Szybko i sprawnie. Jak przypomne sobie to kolko na PC, na ktorym trzeba bylo wybierac takie cuda jak uderzenie z piachy czy wyzszy skok to tylko cieszyc sie ze wraz z C2 polecialo to fpi.zdu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Crysisy wszyscy grają typowo dla grafiki. Z tego słynęła ta seria i nic się w tej materii już nie zmieni. Gejmplejem seria już tak nie stoi. Oczoyebne wykonanie zżera po drodze AI, wymiany ognia nie są tak dynamiczne jak w typowych strzelankach a podchodzenie stealth na dość rozległych poziomach to w sumie patent z du.py i zostaje kampienie z camo i wybijanie z łuku - ten element przynajmniej sprawiał mi frajdę. Ale najważniejsze, że dało się w to grać.

 

Potem zostaje niedosyt w stylu - "ale to musi wyglądać na ultra high"  -  takie serie powinny być przeznaczone tylko dla PC.

 

Uwielbiam takie pier##lenie... Oczywiście, że Crysis 3 (w przypadku tego akurat tematu) jest śliczny graficznie (nawet na PS3), co nie oznacza automatycznie, że tylko dla tego kupuje się taki tytuł. Ja np uwielbiam tą serię za swobodę, jaką mi oferuje, a trzecią część jeszcze za ten post apokaliptyczny setting oraz charakternego głównego bohatera. Dla mnie gamepayowo Crysis 3 zjada większość współczesnych shooterów, które są praktycznie celowniczkami na szynach (dowolny CoD, ostatnie dwa BFy czy Killzone 3 np.). Uwielbiam tą zabawę mocami kombinezonu, eksplorację i kombinowanie. Fabularnie też jest to fajne i ogólnie ciekawe uniwersum udało się twórcom wykreować, więc używanie wyświechtanych sloganów o "graficznym benchmarku" uważam za bardzo krzywdzące wielce niesprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ja np uwielbiam tą serię za swobodę, jaką mi oferuje,

 

Już nie eskaluj tak zachwytu. Przy takim Far Cry 3 to C3 wypada blado. 

 

 

Oczywiście, ale ja biorę pod uwagę tylko normalne FPSy, nie hybrydy z sandboxem, jak przywołany przez Ciebie Far Cry 3. Dlatego zresztą porównałem C3 do CoDów, BFów, KZ3. Z Far Cry 3 to ewentualnie pierwsza część Crysisa mogłaby powalczyć, ale następnym już bliżej do tradycyjnego FPSa, więc i bardziej tradycyjne z nim zestawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najlepiej obecnie prezentująca się gra.

Crysis trzeci na maksymalnych ustawieniach graficznie wprost zachwyca grającego.  Aż przypominają się czasy pierwszego kontaktu z CoD4: MW. Ogrom detali, fantastyczne tekstury, niesamowite efekty świetlne, ta animacja…. Gdy dla porównania włączyłem wersję konsolową poczułem ogromy zawód, że różnica jest aż tak kolosalna. Na szczęście aż tak dobitnie widać to podczas pierwszej misji. Później jest już znacznie lepiej. Mało tego, gra Crytek to jedna z najlepiej prezentujących się pozycji na poprzednią generację, a zważywszy na cenę sprzętu Sony tudzież M$, nie ma co marudzić, tym bardziej patrząc na konkurencję w postaci takich CoD.
Sfera audio jest przyzwoita, choć polska lokalizacja wypadła średnio. Sama gra to niezwykle przyjemna odskocznia od szynowych przedstawicieli nurtu FPS. Seria Crysis zostanie zapamiętana na poprzedniej generacji jako bardzo dobra trylogia z fantastyczną szatą graficzną.

 

10(PC), 9(konsole) – grafika
6- audio
8 – gry walność

8/10 ocena końcowa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Omujborze jaka nudna gra ten Crysis 3 :/ Zalegał mi na dysku a że pogoda kiepska to i gra się więcej i pomyślałem "czemu nie, w końcu Crysis 2 bardzo mi się podobał". No i niestety C3 nie wytrzymuje porównania z C2. Trójka jest niczym dodatek i to zrobiony przez jakieś inne studio w szopie pod domem. Niby wygląda ładnie (ale potrafi przyciąć), niby fajne patenty znane z 2 (tryby kombinezonu) ale cała reszta to lekkie dno. Design świata mnie nie powalił, ciemne przestrzenie, duże połacie terenu, wszystko takie jakieś nijakie. Świat przedstawiony w 2 miał o tonę więcej klimatu. Przeciwnicy to żadne wyzwanie, cloak + łuk = God mode, ale ileż można (niby podobne było w Dishonored czy FC3 ale tam to nie nudziło). Nawet cephy nie dają rady z combo armor + dowolna pukawka. Bronie po prostu są, jakichś ogromnych różnic nie uswiadczyłem między nimi. A ulepszenia pancerza to jakiś śmiech, poukrywane w dziwnych miejscach a i tak (pipi) dają i nie ma żadnej satysfakcji z ich szukania. Fabuła na poziomie filmów klasy C. Jedynie trzeba oddać cześć fajnym cutscenkom i voice actingowi (choć najsłabiej wypada chyba Prophet), też i w wersji polskiej gdzie rzucają sporo mięsem (Psycho) i buduje to ciekawy klimat. Jak dają za darmo można zagrać, nic specjalnego

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

W takie gry jak Crysis gra się niestety panowie na PC only. Na konsoli takie strzelanki nie przejdą z powodu, że primo - cała grafika została zjedzona przez nędzne podzespoły ps3; primo(ultimo) - na pc o wiele wygodniej się gra na zestawie mysz + klawiatura i grafika jest również niczego sobie.

 

Na ps3 nie polecam

Na PC jest znośnie ale bez szału

Niestety nie zgadzam się. Ja właściwie przez grafikę kupiłem Crysis 3 na PC. Pograłem trochę na klawie i myszce i serio miałem dość. Podłączyłem pada i hmm było znaczenie lepiej. Właśnie dziś przesiadłem się na PS3. I tu mi się gra rewelacyjnie. Jakieś braków w grafice nie odczuwam, ale może dlatego, że siedzi się daleko od telewizora. W grze nie czuć, żeby framerate był zły. W Killzone 2 czułem laga, sterowanie czołgiem. Tu jest fajnie. Gra ma klimacik. Jest inna niż większość. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...