Skocz do zawartości

Crysis 3


Voytec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Crysis 2 też był taki nudny, czy ja mam jakieś podkoloryzowane wspomnienia? Bo dwójeczka bardzo mi się podobała, a to... jestem gdzieś wpołowie gry i w zasadzie nie widzę sensu dalej w to grać. Tereny są spore, ale niestety pustawe, bardzo zmarnowany potencjał. Przeciwnicy są albo tępi, albo konsola nie wyrabia z liczeniem AI, w każdym razie nie stanowią żadnego wyzwania. Wystarczy niewidzialność i już jesteśmy półbogami, a jak dodamy do tego łuk, który nie powoduje wyłączenia cloacka, to już w ogóle gra staje się niesamowicie banalna. Można totrochę porównac do Dishonored, bo tam też byłeś panem i władcą, ale tam to sprawiało przyjemność. Desing poziomów, większe możliwości i rozmieszczenie przeciwników pozwalały się pobawić, a tutaj kampisz się za osłonę, wychylasz się, strzelasz z łuku, chowasz, czekasz aż energia sie zregeneruje i powtarzasz. Dla odmian możesz podejść i skręcić kark lub po prostu lecieć na rambo. Level desing i rozmieszczenie przeciwników są totalnie nieefektywne, połowa terenu który przygotowali twórcy po prostu sobie jest i oprócz pozwiedzania sobie lub poszukania nic nie wartych znajdziek w postaci broni czy 'skill pointów', do niczego się nie nadaje. A nawet jakby coś tam sensownego wstawili to i tak desing nie jest najwyższych lotów niestety. Dodajcie do tego przeciwników, którzy nie stanowią żadnego wyzwania, nawet jak Cię zauważą i rzucą hurtowo na ciebie, to dostajemy po prostu brak funu. Gram co prawda na normalu i dopiero połowa gry, więc nie wiem jak to wygląda dalej i na wyższym stopniu trudności(ale jakoś wątpię, żeby było lepiej) Warto jeszcze wspomnieć o przeciwnikach respawnujących się z du.py. Już pare razy pojawili mi się magicznie za plecami albo obok mnie (i gwarantuje, że wcześniej ich tam nie było, bo 10 sekund temu patrzyłem tam tym skanerem)

Ta gra to dla mnie tylko i wyłącznie prezentacja silnika i grafiki. Ładna skorupa, ale w środku płytka i nudna gra. Crysisa 2 lepiej wspominam, ale nie wiem czy faktycznie był lepszy, czy tylko odnosze takie wrażenie. Mnie się nie podoba.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze prawisz. Ja od zawsze powtarzam, że większego nudziarstwa ze świecą szukać :) Traktuję tę grę jako taki typowy piecowy benchmark, którym twarde łby pecetowcy jarają się, trollując na rozmaitych portalach. Do tego wydawcą jest EA, więc marketing i szum jest spory. Co z tego, jak ta seria to nudna, pusta wydmuszka. Dwa lata pisałem mini reckę dwójki i czytając recenzje oraz oglądając video widzę, że wiele się nie zmieniło. Dwójkę przeszedłem drugi raz dla achievementów i dało się ją przebiec na najtrudniejszym poziomie używając niewidzialności w niecałe 4 godziny :D Multi było padaką.

Największym problemem tej gry jest denna fabuła, postacie i durni przeciwnicy.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Parę słów ode mnie na temat gry:

Nie byłem fanem Crysis 2, a Crysis 3 bardzo mi się spodobał. Graficznie jest bardzo dobrze, a designersko to jest kosmos. Rozwalone budynki, roślinność i oświetlenie powodują, że grafika jest bardzo plastyczna i potrafi zachwycić. Przynajmniej mnie. Owszem rozdzielczość jest obniżona, ale zawsze można usiąść trochę dalej do TV. Generalnie nie jestem fanem rozdzielczości, ale efektów, plastyczności i designu gry.

Multiplayer bardzo fajny, taki jak lubię, Szybkie mecze, intensywna akcja, bardzo ciekawe mapy.

Czy warto brać na premierę? Ja kupiłem w preorderze i dostałem gratis pierwszy Crysis (w którego do tej pory nie grałem), a metalbox pogoniłem na Allegro za 44 zł i nie żałuję zakupu gry.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Mnie pierwsze przejście na normalu zajęło prawie 9 godzin wg licznika z gry (który ponoć nie liczy powtórzeń po śmierci). Z tym, że ja głównie bawiłem się w predatora i z łuku i snajperki polowałem na przeciwników. Tylko kilka razy wdałem się w bezpośrednią wymianę ognia ;) Do tego zwiedzałem lokacje w poszukiwaniu znajdziek (co ułatwia kombinezon), więc się nie śpieszyłem.

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie pierwsze przejście na normalu zajęło prawie 9 godzin wg licznika z gry (który ponoć nie liczy powtórzeń po śmierci). Z tym, że ja głównie bawiłem się w predatora i z łuku i snajperki polowałem na przeciwników. Tylko kilka razy wdałem się w bezpośrednią wymianę ognia ;) Do tego zwiedzałem lokacje w poszukiwaniu znajdziek (co ułatwia kombinezon), więc się nie śpieszyłem.

Przyzwoity wynik, a sam bym tak gral jak to opisales. Dobrze wiedziec.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do tych co skończyli: mieliście zwiechy w ostatnim rozdziale? Dokładnie podczas walki z bossem, po 1 rundzie jest save i jak go wczytuję to się zawiesza. Kilka razy pod rząd około 1 minutę po wczytaniu. Dane gry instalowałem na nowo, update też na nowo ściągnięty, a gra dalej się wywala w tym samym miejscu. Pewnie save data padł i włączę rozdział od nowa.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy ta gra naprawde jest az tak krotka? Gram na superzolnierz, po cichaczu, staram sie jak najmniej zabijac,i jestem w przed ostatniej misji, a na liczniku niecale 4h gry wedlug tego co w statystykach napisane... przeciez jakbym gral na normalu z pruciem do przodu ala COD , to w. 3 h bym to ogral:/

Odnośnik do komentarza

jak widać ktos dał w łape. Mega krótka, szybko opchałem i jakos nie tęknie. Grafika bardzo wysko stoi ale co do długości to ehhh zawiodłem się , dwie pierwsze części wziełem w ciemno a tu kredyt zaufania poszedł pa pa. Za 40-50zł warto kupić ale i tak lepiej poczekać aż stanieje jeszcze bardziej ; ) yo

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Czekalem na DS3 i Crysis 3 w Plusie, ale jak pojawily sie oba w styczniowej promocji za 3 dyszki jeden to nie zastanawialem sie dluzej.

 

Crysis 3 to kolejny dowod na to, ze nie nalezy sluchac placzkow tylko sprawdzic gre na sobie. Pisali wszedzie, ze gra jest krotka, ze przejscie zajmuje ledwie 4 godziny i to mnie bardzo przestraszylo, bo dwojka byla wyjatkowo dluga. C2 przechodzilem na hardzie przy 1 przejsciu i skonczylem go w 7:20. Dla porownania C2 zajal mi 9:20. Ok, trojka jest krotsza, ale wcale nie tak znaczaco. Jest mniej rozdzialow, ale sa one zdecydowanie dluzsze.

 

A sama gra? Bardzo dobra. Graficznie Crysisy to czolowka generacji ale mam wrazenie, ze dwojka jest troszke lepsza pod tym wzgledem od trojki. Trojka jest troche mniej rowna. Fabularnie jest podobnie, wiec jak komus nudzilo sie w dwojce to i tutaj bedzie ziewac. Poziomy swietnie i sa jeszcze bardziej otwarte niz w dwojce. Tak samo jak w dwojce to i tutaj podobaly mi sie cutscenki, w ktorych naprawde czuc ze widok jest z pierwszej osoby (jak Prophet zaprzecza to rusza przy tym glowa, taki maly smaczek a cieszy). No i voice acting pierwszorzedny. Prophet i Psycho (najlepsza postac w uniwersum) wybijaja sie ponad reszte.

 

Szczerze mowiac to niszczejacy Nowy Jork w dwojce podobal mi sie bardziej niz juz zniszczony w trojce, ale gra jest swietna. Porownujac obie gry do siebie to trojka wypada w moich oczach o pol oceny nizej od dwojki. Ode mnie 8.5.

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...