Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

- dużo nowych animacji

- świetna fizyka piłki

- poprawione AI swojej drużyny jak i przeciwników

- wreszcie dobrzy bramkarze

- możliwość ustawiania siły wyrzutu bramkarzem

- poprawiona detekcja kolizji

- odbiór piłki po podwójnym naciśnięciu X

- totalny manualny system podań i strzałów pod L2

- zmniejszone tempo gry w stosunku do 2012

- dalej beznadziejne menu zarządzania zespołem

- tricki pod R2 + gałka

- dalej trochę zawodzą sędziowie

Odnośnik do komentarza

Kilka luźnych myśli na gorąco po rozegraniu kilku meczy:

 

- Jestem ze starej szkoły "ostatni dobry pes to PES 5/6" dlatego po dwóch kolejnych rozczarowaniach demami z edycji 2011 i 2012 byłem sceptycznie nastawiony, ale już po kilku minutach poczułem że edycja 2013 to NARESZCZIE WIDOCZNY krok w baaardzo dobrą stronę! :D a już na pewno najlepszy PES od czasów PES6. Trochę czasami przeszkadza standartowa kamera Wide która jak dla mnie jest pod jakmiś dziwnym kątem w momencie akcji w okolicach bramki, ale na szczęście odkryłem że jest...

- fajna kamera Blimp - aczkolwiek przydało by się więcej cali żeby na niej w pełni komfortowo grać (ja mam 32 - posiadacze 37+ powinno być zachwyceni)

- polecam zmienić od raz na wyższy poziom trudności - najlepiej na superstar. Gra nabiera super na dynamice i pokazuje swój pazur, a komputerowy gracz wbrew pozorom nie jest na nim taki supernieomylny (pierwszy mój gol na tym poziomie to wysokie podanie z okolic 60 metra na skrzydło na 30-ty metr do Ronaldo który gdy piłka jeszcze leci na szybkości wyprzedza Gundogana i wychodzi sam na sam z bramkarzem)

- bardzo fajne replaye i animacje (ale to akurat mało istotne)

- Przycisk LT/L2 można wykorzystać do czegoś innego niż tylko precyzyjne podania? Np. nawoływanie zawodnika obok żeby wystawiał się na to miejsce? Generalnie bardzo fajne rozwiązanie z tą strzałką

- zdarzają się rózne ścięcia ale to w końcu tylko demo

- zachowanie bramakarzy momentami mogło by być lepsze, ale generalnie jest bardzo ok

- piłka świetnie się zachowuje

 

Generalnie względem tego co pokazało w demach PES 11 i 12 to jestem więcej niż zadowolony i wracam do grania:D

 

@pajgi: Do wyboru jest 8 drużyn: 4 narodowe (Niemcy, Włochy, Portugalia, Anglia) i 4 klubowe z COPA (Santos FC, Fluminense FC i coś tam jeszcze;p), długość meczu 5 minut

Edytowane przez JoZi
Odnośnik do komentarza

Ja na bank kupuje zaraz po premierze. Ta odslona ma wszystko za co kochalem poprzednie PESy z ery sd, a dodatkowo pozbawiona jest bledow ktore irytowaly mnie w Fifie 12. Od dawna nie czulem takiej radochy z konstuowania akcji, od dawna nie mialem takiej swiadomosci ze postacie robia na ekranie to co chce i od dawna nie mialem takiej swiadomosci ze pierdo.le akcje niie przez blad gry. Wali mnie fifowe momentum, fizyka pilki z balonem i impact engine ktory choc lata swietlne przed kolizjami z pesa byl tak zbagowany ze czesto tracilo sie bramki w wyniku pinbalu pomiedzy dotykajacymi sie zawodnikami. KING IS BACK

Odnośnik do komentarza

To co zrobili to mogli by wydać jako dlc bo nie ma dużych zmian w stosunku do 2012 .

 

super canecl markowanie wrszcie normalnie działa jak w 2008 i 2009

 

- wrzutki zauwazylem ze jak sie wrzuca piłke wystepuje slow motion duze ulatwienie szybko wtedy mozna sie ustwiac n apozycje stzrelcka

 

Ronaldo stay 99 jeszce wikeszy cyborg jak w pes 6 ibra. Już widze super cancel od od wlansej polowy do bramki ..

 

Chyba pierwszy raz bede musial wybrac fife..

Odnośnik do komentarza

W porównaniu do 12tki coś pięknego. Lepsze strzały, prowadzenie piłki, wrzutki. Konstruowanie akcji to teraz coś jeszcze bardziej przyjemnego. Ja już kasę odłożyłem oby tylko w następnym demie albo full wersji nie zepsuli czegoś. Szkoda, że rękawice bramkarskie dalej są takie grube.

Odnośnik do komentarza

no i całkiem przyjemnie gra się w tego nowego PES'a. Wkońcu obie piłki są blisko siebie jak nigdy wcześniej ( oczywiście zobaczymy co jeszcze pokaże fifa 13 ). Ale wkońcu rozgrywanie akcji w PES stało się bardziej piłkarskie ( nieco jeszcze momentami za proste, arcadowe ), ale na pożegnanie z tym silnikiem, wkońcu japońcom udało się zapanować i wyważyć rozgrywkę. Kilka rozwiązań jak podanie pod R2 bardzo fajne, ale wciąż to co mi przeszkadza najbardziej to "skokowa" animacja piłkarzy zwłaszcza przy zmianie kierunku biegu.

 

 

Ale, być może w tym sezonie kupie dwie piłki

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę w demko i jestem zadowolony :). Gra się przyjemnie, mam takie dziwne wrażenie, że gra jest bliższa poprzednim odsłonom.... FIFA (11 w dół) niż PESa. Przynajmniej w sposobie rozgrywania akcji, bronienia 90% trudnych strzałów przez bramkarzy(nieobronione 10%, to te tuż przy słupku...) i paru innych aspektów. Oczywiście mamy do czynienia z typowymi dla serii Konami smaczkami w postaci dziwacznych reakcji bramkarzy, czyli mega szmaty wynikające z błędów w kodzie (rzut wolny z 30 metrów, piłka wpada max. pół metra obok przesuniętego golie, który nawet nie reaguje), torpedowate strzały (nie uważam, że są realistyczne, są mocno przesadzone, aczkolwiek rajcujące), super cancele (dalej nie ma pełnej kontroli nad zawodnikiem, bez tego archaicznego rozwiązania?), częste problemy z trzymaniem pozycji i inteligentnym wychodzeniem na wolne pole (chociaż w ataku widać wyraźny progres i już niewiele brakuje do FIFA, to czasami specjalnie zwalniam akcje, żeby stojący na uber pozycji piłkarz załapał, że warto ruszyć dupę). Do tego z komputerem gra się DUŻO łatwiej niż w 12. Pierwsze dwa-trzy mecze rozegrałem, bez zmieniania niczego w opcjach, pierwszy przegrałem, następne już wygrałem. Później od razu ustawiłem na najwyższy poziom trudności i nie zauważyłem specjalnej różnicy. WTF? Orłem nie jestem, w piłeczki nie gram przynajmniej od pół roku. Do naprawienia w kolejnym demie.

Odnośnik do komentarza

MImo,że gra się fajnie,to nie kręci mnie za mocno już ta gra.Nie wydam 150 zł na PES2012 v2.0,bo wymagam czegoś więcej od nowej gry niż poprawienie błędów poprzedniczki.Chyba pierwszy raz od 6 lat nie kupię PESa,ale nie daltego,że jest złą grą,tylko dla tego,że ta gra mogła wyjśc 2-3 lata temu - nic nowego,nic odkrywczego w niej nie ma,utarte schematy i silnik sprzed lat,nie bawi mnie już to kompletnie.

Zagrałem 4 czy 5 meczy i to w odstępach kilkunastogodzinnych i nie kręci mnie za specjalnie by do tego wracać,nie jara mnie juz ta gra.

Odnośnik do komentarza
Gość Vesper

Ja w tym roku z całą pewnością wybiorę PESa, jako że w kwestii rozgrywki w FIFIE 13 raczej niewiele się zmieni, a w PESa 2012 nie grałem. Tzn grałem w demo - 12 i 13 i jeśli miałbym się wypowiadać jedynie po demach, to rogrywka w 13 wydaje się imo dużo lepsza. Nie chce mi się pisać, co mi się podoba, a co nie, bo w demo każdy może zagrać i wyrobić sobie opinię. Na pewno lepsze strzały z dystansu, piłka częściej wpada w światło bramki, wiele nowych animacji, lepsza fizyka piłki (świetne gole padały w dwóch pierwszych meczach), lepsze podania. Ogólnie mocno przyjemniejsza rozgrywka. Ja kupuję.

 

edit: Jeśli jeszcze miałbym się na siłę do czegoś przyczepić, to mniej podobne do rzeczywistych twarze niektórych piłkarzy względem PESa 2012 ( z pamięci np. Rooney - tragedia, przestraszyć się można, czy Raul Meireles).

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

ja po 3 fifach(09,10,12) pierwszy raz na tej generacji zainwestuje w PES'a - mam już dość Fify, a dwunastka to był już gwoźdź do trumny, moim zdaniem najbardziej przekombinowana w założeniach gra piłkarska ever. Demko PES'a jest super - ma wszystko za co kochałem tą serię + pozbyto się praktycznie wszystkich błędów jakimi cechowała się seria na tej generacji.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

zajman - pomyliło mi się markowanie z super cancel :D

 

Zagrałem jeszce pare meczy i markowanie działa genialnie ronaldo kwadart +x zatryzmanie sie w mijescu i dynamicnze ruszenie z miejsca w wybraynym kieurnku .. i nie potzreba wiecej zwodów obroncy sami uciekaja jak sie robi markowanie a gdy zmienaimiy kierunek po marowaniu z ruszeniem R1 obrońcow mijamy jak chcemy , on

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...