Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - wracam do PESa!

Demko sobie leżało u mnie na dysku, zagrałem ze dwa razy, nic nie poczułem. Ot kolejny PES.

Ale wczoraj wszystko się zmieniło. Siedliśmy z kuzynem do dema pod wpływem uprzyjemniacza czasu. I nie mogliśmy się wprost oderwać. Mecz za meczem.

Obydwoje jesteśmy jeszcze ze szkoły niezapomnianego PESa 6 (i poprzedniczek), posiedzenia kanapowe były u nas wtedy regularne. Ale po przejściu Konami na nazewnictwo z latami (2008, 2009 etc.) jakoś to prysło. Ale wczoraj znowu wróciło to uczucie "jeszcze jeden mecz". No kurna piękna sprawa. Gra faktycznie może się z pozoru wydawać archaiczna względem konkurencji, ale to tylko powierzchowna ocena. Gdy człowiek jednak da szansę to zaczyna zauważać głębie. Fakt, z pozoru gra się prosto, ale to tak naprawdę tylko wstęp. Wg mnie ta gra tak wygląda, ponieważ jest bardzo swoboda i elastyczna. W tym roku grałem we fife 12 i tak naprawdę czegoś mi brakowało. Teraz już wiem czego - swobody. Niby teoretycznie fifa to oferuje, ale tak naprawdę mam wrażenie, że tak gra jest złożona z predefiniowanych akcji, typu piłka jest na danej wysokości to piłkarz przyjmie ją tak, piłka niżej to przyjmie trochę inaczej. Ale jakby każda możliwość przyjęcia/zwodu/strzału jest wybierana z dostępnej puli. W tym PESie nie mam takiego wrażenia. Paradoskalnie może to przez z deka drętwą animację w piłce od Konami, no ale kurcze to mi się bardziej podoba.

Zaczekam jeszcze na demo fify, ale raczej swojego zdania nie zmienię - w tym roku kupuję PESa. Bo jednak posiedzenie kanapowe powinno być najlepszym testem dla takich gier (jak np. dla bijatyk czy ścigałek)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pograłem kilka h w nowego PES i nie wątpliwie jest postęp na plus względem poprzednich części ale dalej sporo brakuje .

 

Strasznie sztywno kieruje się zawodnikami , nie czuć wogólę meczu biegamy bo biegamy .. jakiś wielkich różnić pomiędzy dostępnymi ekipami nie uświadczyłem

czy to gram Włochami czy Niemcami to zawodnicy mają to samo przyśpieszenie /szybkość .

 

CO mnie wkurza to wychodzacy bramkarz na 20 metr przed bramkę bez powodu .... wtf . bronię się np NIemcami przed atakiem pozycyjnym włochów a tu mi Neuer wyskakuje na 20 metr przed pole karne :D .

 

Dużo brakuje tej grze do Fify .

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

W sumie to nie ma tak, że ktoś jest wyraznie szybszy. ale to dobrze (nie to co w Fifie12, że speed to najważniejszy wspólczynnik) liczy się rozgrywanie piłki w środku raczej a nie tylko skrzydła. Jestem zaskoczony mega na plus tym demem. Czytając post Raulosa widzę dokładnie to samo. Genialne Pesy aż do 6 i potem lipa. Nie było z kim grać bo ziomeczki odpuscili sobie Pesa a FIFA to FIFA ładna z świetną animacją, licencjami i wieloma innymi ficzurami, ale jednak nie ma tego magnesu.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pykałem w pes 5 i fife 06 xD o kur.wa jak to sie pozmieniało. Fifa to totalna padaka była, a pes , pes to pes :) Troche zbyt arcade ale grac sie dało :) no i zawsze mogłem wpakowac kilka bramek prawdziwym Ronaldo dla realu :)

 

A na temat, grałem w demo. Ronaldo statsy ma takie jak powinien, ale mimo to nie gra sie nim jak Adriano w 6 :) to plus. Ogólnie mysle że będzie udany nowy pes, ale czekam tez na demko fify.

Odnośnik do komentarza

O własnie ja jakiś czas temu odpałilem na posiadówie u znajomych ps2 z Pesem2011 i jak to zobaczyłem to wymiękłem i strzeliłem fejspalma bo kiedyś myslalem, ze to zaje'biscie wyglada i się rusza (MOŻNA POMYLIĆ Z PRAWDZIWYM MECZEM XDDDDDD)

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie ma tak, że ktoś jest wyraznie szybszy. ale to dobrze (nie to co w Fifie12, że speed to najważniejszy wspólczynnik) liczy się rozgrywanie piłki w środku raczej a nie tylko skrzydła. Jestem zaskoczony mega na plus tym demem. Czytając post Raulosa widzę dokładnie to samo. Genialne Pesy aż do 6 i potem lipa. Nie było z kim grać bo ziomeczki odpuscili sobie Pesa a FIFA to FIFA ładna z świetną animacją, licencjami i wieloma innymi ficzurami, ale jednak nie ma tego magnesu.

 

Wiesz ja bardziej mówię o tak sytuacji, że szybki piłkarz z piłką przy nodzę nie zwiększa odległości od goniącego go przewnika, a poprostu ją utrzymuje. Taka maksymalna różnica jest w miarę realna. Oczywiście są piłkarze, którzy nawet z piłką przy nodze są piorunująco szybcy np. C. Ronaldo czy Messi albo kiedyś Ronaldo ale są to raczej znikome przypadki.

Odnośnik do komentarza
Our Second demo is headed your way next week! Available on Xbox 360 on August 28 and on PlayStation 3 on August 29.

 

CVG: (...)the publisher says the second taster will allow users to play ten minute matches with eleven fully licensed teams, and the first chance to experience the game's new training trials.

 

"Not only has the balance between offense and defence been equalised, but our fans will be able to see the improvements made in pass targeting and trajectory, shot speed, blocking actions by defenders and even on the referee AI."(...)

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza

Wczoraj drugie demo na x-a a tu martwa cisza? dziwna sprawa dzieje się tutaj na forum, bo ja ogrając pierwsze demo mogę śmiało stwierdzić że jest to najlepszy Pes od czasów tych z Ps2 , gdzie są Ci wytrwali Ader, Lons czy Easy widać przezucili się na fifkę która w tym roku staneła w miejscu, dajcie znać czy drugie demo jest jeszcze lepsze od 1 bo w tym roku chyba zmienię piłeczkę i dam zarobić Konami ;)

Odnośnik do komentarza

szkoda, że nie zostawili strzałów z pierwszego dema bo niezłe petardy szły, a jak odpaliłem drugie demo i chcialem cos ustrzelić jak to miało w demo1 to znów piłka idzie z taka szybkością, że... :wallbash: ktoś wie może jakie beda dokładnie wszystkie licencjonowane drużyny w nowym pes? może w końcu by dali BVB :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...