Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest do końca chłodzenie cieczą jak w klasycznych pc, że masz obieg i pompka.

To jest po prostu kawałek miedzianej rurki wypełniony płynem przechodzący przez radiator i tyle, MS troche przesadził w swoim marketingu.

 

http://www.tomshardware.com/news/xbox-one-x-vapor-cooling-system,34787.html

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Chcialbym, zeby Sony poszlo, po rozum do glowy i w koncu zaimplementowalo chlodzenie ciecza, jak to zrobila konkurencja w xbox one x. Swoja droga, chce zobaczyc, jak to chodzi pod obciazeniem.

Moim zdaniem konsola ma jako tako się prezentować i najważniejsze się nie psuć. Fajnie żeby nie była z błyszczącego plastiku. Powinna mieć wszystkie potrzebne wejścia, wyjścia i dobrego pada. Większość ma kina domowe lub gra na słuchawkach więc ten szum w niczym nie przeszkadza. Nie słucham jej na wyłączonych głośnikach. Chłodzenie cieczą tylko zwiększałoby koszta i komplikowało całą konstrukcję.
Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie za posty, zdecydowałem się jednak na białą slimkę. Rozdzielczość i supersampling dla mnie osobiście nie są tak wiele warte, żałował będę tylko jeśli w nadchodzących tytułach będzie znaczna przewaga PROsiaka jeśli chodzi o płynność :) No i trochę cykałem, że dostane egzemplarz Prosiaka który wydaje dzwięki odrzutowca bo ponoć się takie zdarzają.

 

Gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza

 

Chcialbym, zeby Sony poszlo, po rozum do glowy i w koncu zaimplementowalo chlodzenie ciecza, jak to zrobila konkurencja w xbox one x. Swoja droga, chce zobaczyc, jak to chodzi pod obciazeniem.

Moim zdaniem konsola ma jako tako się prezentować i najważniejsze się nie psuć. Fajnie żeby nie była z błyszczącego plastiku. Powinna mieć wszystkie potrzebne wejścia, wyjścia i dobrego pada. Większość ma kina domowe lub gra na słuchawkach więc ten szum w niczym nie przeszkadza. Nie słucham jej na wyłączonych głośnikach. Chłodzenie cieczą tylko zwiększałoby koszta i komplikowało całą konstrukcję.

Tys chyba ps4 nie mial. Ona w momentach cichszych w grach szumem przebija sie przez słuchawki.

Odnośnik do komentarza

Chyba twoja :) Model modelowi nierówny. U mnie na ten przykład jest bardzo ok. Idealnie nie jest, bo np w takim U4 czy Horizon podczas grania jest cisza, a konsola zaczyna być słyszalna jak dam pauzę xD I nie chodzi mi o to, że normalnie muzyka/dźwięki zagłuszają, ale wyraźnie wiatrak się rozkręca. Znowu po powrocie do gry momentalnie się uspokaja.

Odnośnik do komentarza

U mnie slim działał spoko. Natomiast tydzień temu nabyłem ps4pro. W pierwszy dzień w u4 i Horizon odrzutowiec, 10 sekund po włączeniu gry. Był albo odrzutowiec, albo odkurzacz. W każdym razie w czasie grania zawsze było głośno. Obroty spadały tylko po wejsciu w dashbord, ale nawet tam pro było słyszalne. Następnego dnia i każdego kolejnego było już coraz ciszej. Od 4 dni ani razu nie słyszałem odkurzacza, a co dopiero odrzutowiec. Czasem konsola wejdzie na słyszalne obroty, ale nie jest tak głośna jak w pierwsze 2 dni i po wejściu na wyższe obroty, po chwili schodzi na mniejsze.  Może temperatura w pokoju spadła przez te dni, może pasta pod chłodzeniem "dojrzała" ;p.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się nad kupnem nad kupnem "profesjonalnego" pada do PS4. Na dualshocku grało mi się średnio, zwłaszcza w porównaniu do xboxowego pada Elite. Ale te pady są drogie, przewodowe i coś im brak. I w sumie olałem trochę temat zastanawiając się co tak naprawdę mi nie gra w dualshocku. Odpowiedź przyszła z innego forum od kolegi Starha. Gałki! Gałki są do dupy! Najlepsze analogi na jakich grałem są w wymienionym wcześniej padzie Elite. Postanowiłem więc wymienić gówniane sonowskie gałki na genialne elitowe. Na aliexpress za niecałe 20 dolców (albo na allegro za 100) można kupić zestaw oryginalnych gałek do elite jako cześci zastępcze. Wymiana jest prosta, są tutoriale na youtube. Efekt przechodzi wszelkie oczekiwania. Gra się rewelacyjnie, można wymieniać analogi według potrzeb! Wielki kutas w dupsko Sony, że sami nie wypuścili czegoś takiego

 

zR32kA0.jpg

8Wt66dL.jpg

2zHOiyE.jpg

Edytowane przez Godot
Odnośnik do komentarza

u mnie też poszedł ten mod, to jest najlepsze co można zrobić dla pada od PS4

generalnie ja trafiłem z Ali takie analogi, które mają minimalny luz na magnesach ale sobie też z tym poradziłem 
-trochę samoprzylepnej pianki i jest jakość jak w oryginalnym padzie Elite od MS

T5r4Heg.jpg

modyfikowałem tak dwa pady : DS4 v2 (ten błyszczący), a teraz 'slim'
-przy tym drugim jest bajka
błyszczący jest ze sku.wiałego tandetnego plastiku o który analogi bardzo głośno stukają
wersja slim ładnie tłumi

mod lepszy niż fabryka i tyle

jeśli ktoś jest zainteresowany :

przerzuciłem AliExpress w lewo i w prawo - analogi elite można kupić w różnych cenach, nie bierzcie najtańszych
sam drążek powinien być chromowany, a gałka matowa, ta jak pan jezus powiedział
gumowe grzyby też są w bardzo różne, warto więc wydać chociaż te $10-15 i mieć coś sensownego

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

rok temu miałem ps4 cuh-1116a, z padem v1 - matowy grip
teraz mam cuh-1216b z padem v2 - błyszczący, śliski grip

DualShock-4-Slim-7.jpg

a w MM dokupiłem V2 'slim', jeśli tak można to nazwać
matowy grip, szary krzyżak, podświetlany panel dotykowy



generalnie ciężko się z tym połapać, natomiast widzę że Sony wróciło do rozwiązań z początków generacji, tylko na lepszej jakości materiałach
ten ostatni pad różni się też nieco w środku
np. gniazdo baterii jest mniejsze - żeby np założyć ogniwo 2000mAh musiałem przelutować przewody razem ze złączem
ale opłacało się Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...