Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie gier w wersji elektronicznej. Podam przykład: ktoś kupił grę w wersji elektronicznej i musiał z jakiegoś powodu skasować tą grę z twardego dysku a za kilka lat chciał z powrotem ściągnąć tą grę i gra ta została skasowana z serwera. Czy to uczciwe chyba każdy wie. Ja wolę gry sprzedawane za czasów PSX/PS2 na płycie. Grę z PSX/PS2 można uruchomić w każdej chwili bez ściągania i są to gry dopracowane, nie wieszające się, nie wymagające ściągania patchów itp.. Oczywiście argument przeciw grom na płytach to możliwość porysowania płyty w trakcie odczytu. Ale jest więcej plusów niż minusów.

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam pytanie. Da się jakoś usunąć z listy trofeów gry z większą ilością pucharkow niz 0%? A jak nie, to czy Sony planuje coś takiego?

 

Drugie pytanie dotyczy konta. Powiedzmy, że mam swoje główne konto, na którym kupuje gry,ale żona chciałaby sobie zagrać tylko na swoim koncie. Czy jak założę jej konto na konsoli, będzie mogła grać w te gry, oraz zdobywać dla siebie trofea?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bo się z tego cw zrobiło i w jutro otworzą.

 

Ale to Sony do tego doprowadziło, depcząc ideę konsol, jako zintegrowanego sprzętu o zamkniętej architekturze - wszystkie kłótnie, docinki, pytania "jak to będzie u mnie wyglądało" (to prawie jak PeCetowe "czy mi to pójdzie?") to pokłosie pojawienia się pierwszego w historii branży DLC do konsoli.

Odnośnik do komentarza

Na niektórych to działa jak płachta na byka jeśli poruszany jest dany temat o architekturze konsoli, zamiast skupić się na samej grze jak parę postów wstecz o kobiecie i recenzji Horizon to akurat było spoko, potem temat zszedł na inne tory i zamknięto, a w takim deus ex samowolka jednak była dalej utrzymywana. W sumie uj z tym. Też bym wolał, żeby temat był otwarty, bo jest na fali jeśli chodzi o Horizon, przykładowo na neogafie pierdu pierdu o Tym jest, ale staram się tam za bardzo nie zaglądać w ten dział.

 

Wiesz jaki jest problem? Że najwięcej gnoju w dzieleniu graczy pomiędzy PS4 zwykłym, a PS4 Pro przyczyniają się xboty (znajdą się jakieś sonowe smerfy, co też robią podjazd do amatorów ale jest jak na razie margines), które od zawsze na zawsze hejtować to będą, a mają ku temu okazję posiadając lepszą wersję konsoli w stosunku do posiadacza zwykłej konsoli, gdzie szacunek do tej marki ma od samego początku, czego nie można wspomnieć o takich xbotach (możesz zobaczyć w dziale CW, tak wygląda sytuacja teraz). W moim przypadku staram tego nie dzielić, mam Pro to sobie kupiłem ale nie robię dymu w Sony, że mam lepszą i w ogóle beka z przegrywów amatar ps4, bo po co? To jest ta sama konsola i będzie miała dobrze robione, zoptymalizowane gry, są wyjątki jak TLG (studio dało dopy jeśli chodzi o technikalia). Można by z tego okazji napisać ścianę na płaczu w jerozolimie. Jak ludzie chcą robić cw to niech robią cw w odpowiednim dziale, ja opisałem tylko jak wygląda sytuacja poza cw - mieliśmy w tym przypadku w Horizon. Mam nadzieję, że w przyszłości innych tematów już nie będzie takich żałosnych wojenek jak Days Gone czy GoW lub TLOU2.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

 zamiast skupić się na samej grze jak parę postów wstecz o kobiecie i recenzji Horizon to akurat było spoko [...]

 

w ogóle beka z przegrywów amatar ps4, bo po co? To jest ta sama konsola i będzie miała dobrze robione, zoptymalizowane gry, są wyjątki jak TLG (studio dało dopy jeśli chodzi o technikalia).

 

Heh, to akurat ja rozpętałem, ale przyznasz, że lepiej chwilę poczytać coś innego niż "jaka będzie fabuła/grafika" :)

 

A z tym drugim to nie do końca byłbym taki pewien niestety, od samego początku wieszczyłem podwójne standardy i teksty typu "Może płynność gry nie jest zbyt dobra w wersji low, ale przecież zawsze możecie kupić PRO dla full gejming ekspirjens". To tylko kwestia czasu, kiedy programistom nie będzie się chciało przykładać do optymalizacji na słabszą maszynkę.

Akurat przykład TLG najlepszy nie jest, bo przeszedłem na mojej PS4 PLEBS i spadki animacji są sporadyczne - jak komuś przeszkadzają w grach takie pierdoły to powinien zmienić hobby, bo to najwyraźniej już go nie bawi.

Odnośnik do komentarza

no jak w tlg miałeś sporadyczne spadki to podziwiam ale nie zazdroszczę

 

Takie na które zwróciłem uwagę? Tak, sporadyczne, ze 3/4 w ciągu całej gry. Spadki animacji to są w Just Cause 3, Fallout 3 czy Dark Souls, jak się wejdzie do Blighttown. Dropki o 3 klatki na sekundę w takiej grze jak The Last Guardian są niezauważalne, więc trzeba mieć oczy made by Digital Foundry i strasznie się nudzić podczas samej gry, żeby uważać, że ten tytuł klatkuje.

Odnośnik do komentarza

Wiesz jaki jest problem? Że najwięcej gnoju w dzieleniu graczy pomiędzy PS4 zwykłym, a PS4 Pro przyczyniają się xboty

Polecam w tym momencie wstać, obrać azymut na najbardziej oddaloną ścianę w pomieszczeniu w którym się znajdujesz i zacząć biec w jej kierunku jak najszybciej potrafisz nachylając przy tym część ciała która powinna w środku mieć coś zwane mózgiem, by doszło do niechybnego zderzenia. Mówiąc inaczej: weź się zdrowo pier,dolnij, bo niektórym CW rzuca się na mózg za bardzo. Wiesz kto prowadził te dyskusje które można by trochę nazwać "cw poza cw"? balon, Nemesis i MaiorZero z tego co widzę. Posty "xbotów" (szkoda mi nawet słów na tłumaczenie jak debilne jest takie określanie właściwie kogokolwiek na tym forum) jak blantmana czy sutqa tylko krytykowały te wypowiedzi nie dorzucając nic od siebie. Gdzie masz więc tych wichrzycieli? Ja je,bie.

 

A tak jak Wredny pisał, za tą sytuację możesz podziękować Sony. Przestańcie robić z siebie hipokrytów, że klatki na sekundę, wydajność gry i jej rozdzielczość nie ma znaczenia, bo oczywiście, że ma. Gdyby nie miało, to ludzie wciąż by grali na PS2, bo żeby ograć te 5000 tytułów z tej konsoli to życia Ci nie wystarczy. Każdy jest spragniony postępu i (prawie) każdy lubi graficzkę, więc nic dziwnego, że będą i tacy, którzy będą żywo się interesować różnicami w technikaliach między konsolami. Jakieś toczenie beki jak to robi balon no to powiedzmy najszczęśliwsze nie jest, ale szał pi,zdy za każdym razem jak ktoś zaczyna dyskutować o różnicach między PS4 a PS4 Pro jest wręcz śmieszny.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Wiesz jaki jest problem? Że najwięcej gnoju w dzieleniu graczy pomiędzy PS4 zwykłym, a PS4 Pro przyczyniają się xboty

Polecam w tym momencie wstać, obrać azymut na najbardziej oddaloną ścianę w pomieszczeniu w którym się znajdujesz i zacząć biec w jej kierunku jak najszybciej potrafisz nachylając przy tym część ciała która powinna w środku mieć coś zwane mózgiem, by doszło do niechybnego zderzenia. Mówiąc inaczej: weź się zdrowo pier,dolnij, bo niektórym CW rzuca się na mózg za bardzo. Wiesz kto prowadził te dyskusje które można by trochę nazwać "cw poza cw"? balon, Nemesis i MaiorZero z tego co widzę. Posty "xbotów" (szkoda mi nawet słów na tłumaczenie jak debilne jest takie określanie właściwie kogokolwiek na tym forum) jak blantmana czy sutqa tylko krytykowały te wypowiedzi nie dorzucając nic od siebie. Gdzie masz więc tych wichrzycieli? Ja je,bie.

 

A tak jak Wredny pisał, za tą sytuację możesz podziękować Sony. Przestańcie robić z siebie hipokrytów, że klatki na sekundę, wydajność gry i jej rozdzielczość nie ma znaczenia, bo oczywiście, że ma. Gdyby nie miało, to ludzie wciąż by grali na PS2, bo żeby ograć te 5000 tytułów z tej konsoli to życia Ci nie wystarczy. Każdy jest spragniony postępu i (prawie) każdy lubi graficzkę, więc nic dziwnego, że będą i tacy, którzy będą żywo się interesować różnicami w technikaliach między konsolami. Jakieś toczenie beki jak to robi balon no to powiedzmy najszczęśliwsze nie jest, ale szał pi,zdy za każdym razem jak ktoś zaczyna dyskutować o różnicach między PS4 a PS4 Pro jest wręcz śmieszny.

 

 

Właśnie o tym mówię, zaczyna się już to obrona, że jednak osoby, lubujące się ze strony M$ coś jednak dorzucą do dyskusji teraz - problem w tym, że jednak w niektórych kwestiach racji nie masz, początki zaczynania cw po za cw przyczyniły się właśnie blantmany, asaxy czy inne, nie chce mi się wymieniać - tak jak napisałeś, nic od siebie nie dodawali tylko trollowali i podjudzali z tych nieśmiesznych postów i wyszła z tego najzwyklejsza forma cw poza cw wciągając już graczy szanującej marki Sony i wyszły jak wyszło, zamiast rzucić kubeł zimnej wody na głowę i pomyśleć, co tu się odpiedala w tym wątku wypadałoby by przemilczeć te podśmiechojki i prowadzić na poziomie dyskusję o grze m.in. Sytuacja wygląda tak, że niektórym nie może przeboleć fakt, że gra zapowiada się na dobrego szpila i na siłę tylko dowalać jakieś głupie posty w wątku, aby ośmieszyć pewną grę, a i przy okazji uda się może jakiegoś użytkownika - nie wnikam jaki był cel tej osoby, nie mającej żadnego szacunku do platformy Sony. Widziałeś, żeby jakieś osoby z Sony wchodziły Ci w dział na M$ i robiły chlew? Nawet w takim Sea of Thieves to większość jest pisana właśnie prze fanów M$ i besztają? 

Odnośnik do komentarza

Ciągle nie rozumiesz :). Nie ma czegoś takiego jak xboty - blantman ma PS4 i gra na tej konsoli normalnie, nie wiem dlaczego nie miałby pisać w tym dziale i miałby być inaczej traktowany. Dlatego też nie wiem dlaczego ktoś miałby nie wchodzić do działu tego czy innego. Kto pisze w temacie Sea of Thieves? No ludzie, których ta gra interesuje. A że na tym forum zdecydowanie więcej jest posiadaczy tylko PS4 niż tylko Xboksa, to nie dziwi mnie dysproporcja. Ale to już nie jest mój problem ani powód do robienia dziwnych podziałów.

Chętnie też zobaczę posty asaxa czy innych, którzy w tematach gierkowych robią sobie bekę z posiadaczy PS4. Jasno ci pokazałem, że w zamkniętym temacie Horizon o którym teraz dyskustujemy sytuacja jest odwrotna, niż to co opisałeś. Jak chcesz mi zaprzeczyć, to przestań rzucać ogólnikami i poprzyj wreszcie swoje argumenty jakimiś konkretami.

Bo na razie problem masz tylko Ty w swojej głowie.

Odnośnik do komentarza

No ma konsolę PS4 tylko co z tego jak i tak lubi grać w gry ale to nie powód do tego, żeby robić z niej nie wiadomo jakiś konkret wojnę w dziale gry Horizon, nie? Rozumiem bardzo dobrze twój post i intencje do tematu, które wprowadziłeś. Problem w tym, żeby napisać dobra bekę i przy okazji wprowadzający coś do tematu w dziale to trzeba umieć, ani jemu, ani asaxowi to nie wychodziło, głupie trollowe posty, które do tematu nic, a nic kompletnie nie wprowadzały, po raz kolejny Ci napiszę kto tam zaczął cw i to widać dobrze gołym okiem.

 

Co do gry u konkurencji Sea of Thieves, podałem przykład jak wygląda rozmowa i trzymająca poziom (dlatego, że nikt nie robi Ci cw i brudu jak teraz mamy w horizon), co tam piszący są przeważnie fani marki microsoftu to raz, dwa są osoby z fani i sony (tylko jakoś nie próbują Ci na siłę odwalić szopkę) - tylko fakt jest zgoła inny, że więcej dyskusji właśnie prowadzą zagorzali fani microsoftu.

 

Problem jest taki właśnie, że Horizon jest zamknięty (mam z tym problem, bo chciałbym coś napisać odnośnie tej gry) przez te głupie wywołujące wojenki własnie przez takie błachostki, podśmiechojki przez konkurencję, która prowokuje do kolejnych jałowych dyskusji wciągając fanów sony, kumasz?

 

Edit

 

Otworzyli wątek i fajnie, oby już bez głupich wojenek.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Powtórzę kolejny raz: pokaż mi te posty. Chociaż nie, teraz mi nie pokażesz, bo temat właśnie został wyczyszczony. To ci powiem co tam było: na ostatnich trzech stronach był jeden post blantmana mówiący o tym, że są też posiadacze PS4 których grafika nie interesuje i zero postów asaxa. Piszesz o rzeczach, których nie ma.

Zaczniesz mówić o rzeczach mających byt w rzeczywistości czy mam po prostu uznać, że masz urojenia i tym samym potwierdzić swoją tezę postawioną w ostatnim poście?

Odnośnik do komentarza

Nie będę Ci wklejał żadnych wszystkich postów i robił quote wall udając jakiegoś Malanowskiego, napisałem, że na początku wyglądały zwykłe podjudzanie i hehe nieśmieszne śmieszki trollowe nie wprowadzające do tematu czyli jakieś 5-6 stron wstecz, można znaleźć perełki tego typu i jeden podam tylko:

 

 

po materiałach z rozgrywki można również wywnioskować, iż w uniwersum Horizon istnieją również pszczoły i inni zapylacze, 

 

no chyba że stworzono robo-pszczoły, może jedna z nich będzie bossem hmmm?  

 

Dalej już darcie ryja i pyskowe cw pomiędzy fanami sony.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

No dobra, ale gdzie w tym poście jest "dzielenie graczy pomiędzy PS4 zwykłym, a PS4 Pro"? Dla mnie to albo jakieś próby podśmiech,ujek z uniwersum gry albo legitne pytanie. Jak się przewinie jakoś daleko to są jeszcze posty blantmana w podobnym tonie, który wyraźnie do gierki nie ma sympatii. Tylko w jaki sposób to ma cokolwiek wspólnego z PS4 Pro? Dyskusja prowadząca do zamknięcia tematu była wywołana przez balona i tyle, a do "xbota" mu daleko. Można nawet powiedzieć, że ma "szacunek do Sony".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz, tutaj nie ma tego w poście dzielenia graczy - jest to napisane ogólnikowo, że tak mniej więcej ostatnimi czasy wyglądają na forumku jazdy, mam na myśli, że są napięte teraz sytuacje pomiędzy graczami już nie ważne, że sony i sony albo microsoft z sony, temat Horizon jest teraz tego przykładem, a co będzie potem? Może być tylko gorzej, problem jednak leży w tej kwestii, że osoby, które hejtowały ps4 od samego początku nagle podnoszą się o poziom wyżej dalej robić podjazd na sony, bo ma się Pro, nie? Śmieszne, bo to jest ta sama rodzina i gry na tym i na tamtym będziesz miał. A że teraz taką drogę branża odebrała, to my nic z tym nie zrobimy, bo zagłosowaliśmy za portfelem i możliwością lepszej jakości konsoli, generacji z tym skutkiem takim - mamy podział graczy na gorszych i lepszych (w ogóle po uj to robić, dla własnej satysfakcji i lepszego ego?), po prostu śmiesznie wygląda to z perspektywy konkurencji, która hejtowała od samego początku Sony, które potem dało nową konsolę Pro, a mimo to i tak dalej pluje jadem na Sony. Mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłem zoabrazować pogląd dzisiejszych czasów i sytuacji jaką mieliśmy niedawno i o co mi konkretnie chodziło. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Że najwięcej gnoju w dzieleniu graczy pomiędzy PS4 zwykłym, a PS4 Pro przyczyniają się xboty

Wiesz, tutaj nie ma tego w poście dzielenia graczy

Musisz się więc zdecydować, o co Ci ostatecznie chodzi, bo swojej tezy nie udowodniłeś, a wręcz się z niej wycofałeś.

Odnośnik do komentarza

No bo tak jest, dalej utwierdzam w przekonaniu, że konkurencja ma zawsze więcej do powiedzenia i bardziej oni się do tego przyczyniają. Napisałem Ci ładnie "ogólnikowo", nie wyrywaj zdania z kontekstu. Z niczego raczej się nie wycofałem, teza jak najbardziej dobrze trafia w słaby punkt graczy, którzy już dawno powinni zmienić hobby.

Odnośnik do komentarza

Podsumowując:

- zarzuciłeś coś niektórym osobom (w rzeczywistości jest odwrotnie)

- nie potrafisz tego udowodnić

- przytaczasz jakiś post nie mający nic wspólnego

- piszesz, że w sumie to jednak nie ma w tym poście tego o co ci chodziło

- ale nadal jednak miałeś rację i te złe xboty się do tego przyczyniają, a ja wyrywam zdania z kontekstu

 

OK, dziękuję za miło spędzony (i całkowicie stracony) czas.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...