Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak poskładasz konsole i trochę pograsz, to od razu daj znać jak to teraz chodzi.

 

Co do zgęstniałej/przypalonej pasty na radiatorze, to u mnie nic takiego nie było. U mnie pasta była bardzo wodnista i jak rozdzieliłem radiator od procka, to aż kapała.

 

co do Twojego edita:

kostki ramu odmyj wodą ognistą i na nie przyklej thermopady. Moje AAB trzymały się bardzo dobrze. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Wymienilem... thermpoady nie przykleily sie, ale na tyle sie trzymaly blachy ze nie lataly po obudowie... zlapaly na docisk kosc+blacha ;) .... 

Ogolnie plastik to szajs... czesc srubek wkreca sie... ale ma luz, przekrecone sa w tym plastiku, na pewno nie byly dokrecane na sile i za bardzo ale widzialem na srubkach odkrecajac ze zostaje czesc plastiku na nich...

Konsola sie uruchomila :D


Uruchomilem COD:AW + Create Class + XMB -  jest glosniej niz na poczatku po wymianie na MX-4 (tak m sie wydaje), ale jest ciszej niz bylo po prawie miesiacu z MX-4 ... Dziwna sprawa bo wiatrak teraz chodzi takjakby jednostajna predkoscia bez wzwyzek i znizek w pracy... powietrze z wylotow nie jest gorace.

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Szajs i szrot... mieszane mam uczucia co do tej wymiany, zaluje chyba ze wymienialem thermopady ... teraz bede sie zastanawial czy uciekl mi jakis thermopad czy nie...

Dziwna sprawa na prawde dziwna... Wiedzmin teraz jest delikatnie wkrecony... przy cutscenach nawet sie nie wkreca na inny poziom poprostu jednostajnie pracuje z taka predkoscia.  Powietrze z wylotow dalej niczym sie nie rozni od tamtego... 

Mi obraca sie kilka srubek, w tym od metalowego case'a, najwazniejsze ze te sasiadujace z pamieciami i radiatorem trzymaja dobrze, w sumie najwazniejsze jest aby radiator dobrze stykal... bo pamieci nie nagrzewaja sie az tak bardzo.

Najsmieszniejsze to, ze Wiedzmin w cutscenie + XMB - cisza :D lol juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza

Niestety u mnie wymiana jakiegos oszalamiajacego efektu nie dala. Driveclub + ciezkie opady + Wieczor/noc = moze jest delikatnie ciszej... Juz nie tykam sie tego. Szczerze to boje sie, co bedzie dalej. Przy MX-4 byla cisza jak makiem zasial, po 2-3 tygodniach zrobila sie glosniejsza do poziomu troche wiekszego niz jest teraz zaraz po zmianie pasty... Moze teraz jest problem z dociskiem - chociaz tutaj najwieksza role odgrywa docisk radiatora ( nie wiem czy czujnik czyta temperature kosci pamieci) wiec sam docisk na pewno jest przykrecony na maxa ( w granicach bezpieczenstwa). 

Z drugiej strony jest jeszcze definicja ciszy/glonsosci :D Dla jednych juz teraz moja konsola bardzo bedzie cicha...

Odnośnik do komentarza

Dziwne toto. U mnie na Gelidzie jest cisza jak nigdy wcześniej i co najważniejsze nic się w tej kwestii z biegiem czasu nie zmienia.

Może rzeczywiście te thermopady się bardzo słabo trzymały i przy składaniu konsoli gdzieś się któryś przesunął/odpadł.

Moje mimo, że kleju nie posiadały, to trzymały się mocno. Mogłem machać płytą główną jak wachlarzem i żaden nie odpadł od kostki ramu.

 

Sam docisk blachy za pomocą śrub wchodzących w plastikowe gwinty jest raczej symboliczny.

Kostki ramu są wokoło procka i i główne śruby od radiatora całość dociskają.

Odnośnik do komentarza

Nie robilem thermopadow na kosciach tylko na blaszce , bo tak by pospadaly a tak patrzylem do konca czy nie zruszylem kladac plyte glowna - wydaje mi sie ze nic sie nie przesunelo... nie dawalem thermopadow na cala kosc ram bo i tak wytloczenia na blasze sa mniejsze wiec nie ma to efektu. Zreszta wydaje mi sie, ze tutaj to temperatura GPU ma najwieksze znaczenie jesli chodzi o temperature i jej pomiar przez PS4

 

Odnośnik do komentarza

No to zrobiłeś ogromny błąd. Thermopad na całej powierzchni ramu da dużo lepszy efekt.

Mimo, że nie zetknie on się całą powierzchnią z blachą, to odbierze on ciepło z całej powierzchni kości i miejscem styku przekaże na blachę. To jest właśnie cały sens wymiany tych fabrycznych thermopadów. To co zrobiłeś w tej chwili nie ma żadnego sensu i tylko szkoda było Twojej kasy/czasu na robotę przy tym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sa wieksze niz fabryczne thermopady i prawdopodobnie maja lepsza przewodnosc, wczesniej w ogole thermopadow nie wymienialem i jakos dzialalo ;) Teraz jak bede wymienial to sproboje pasta+thermopady... ale raczej nie zanosci sie na to.

Konsoli dziala juz z 30 minut z COD:AW + XMB, przez chwile sie wkrecila i po 10 minutach dziala ciszej, delikatny szum powietrza... ale co jest nie do przeskoczenia i nie wiem do konca co jest za to odpowiedzialne - to gwizd tej turbiny ktory dziwnie sie nosi po pokoju. 
Jesli mowisz, ze chodzi u Ciebie jak wentylator w nowych laptopach (nie liczac szumu powietrza) - oczywiscie w stresie - to wlasnie u mnie tak teraz pracuje... wiec chyba to jest ten limit ktory w granicach  wymiany pasty/thermopadow mozna uzyskac.


Aha poprawe trzeba wziac na to ze w pokoju wciaz temperatura na poziomie 29 stopni

Nakladalem metoda duzej kropli, moze wiecej ale to i tak nie ma znaczenia bo pasta nie przewodzi pradu, a konstrukcja jest tak zrobiona ze nie ma mozliwosci zobaczyc jaka jest optymalna ilosc pasty...

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Pasty śmiało można nałożyć troszkę więcej. Nawet jak wyciśnie ją po za procesor, to i tak nie wejdzie ona dalej po za ta metalową obwódkę wokoło.

Choć nawet jakby się i tam przecisnęła, to nie przewodzi ona prądu i nic się nie stanie.

 

Jak masz smartfona, to pobierz na niego apke Sound Meter i obadaj ile db teraz generuje konsola. U mnie wyżej jak 50 jeszcze nie podskoczyło, a przed wymianą pasty bywało i 70 :P 

Odnośnik do komentarza

To u mnie jest w sumie podobnie. Jak konsola się nagrzeje i wiatrak rozpędzi się do max obrotów, to hałas jest na poziomie 48-50db.

Dodam, że w moim odczuciu jest to bardzo akceptowalny poziom. Mając odkręcony dźwięk nawet w niewielkim stopniu (jak np. gramy nocą by nie zbudzić domowników w sąsiednich pokojach), to szumu konsoli nie sposób usłyszeć... no, chyba, że jest jakaś bardzo cicha scenka, to wtedy coś tam słychać, ale zupełnie to nie przeszkadza.

 

Wcześniej jak na ori paście ogrywałem TLoU, to wentylator słyszałem nawet przy dość mocno rozkręconym audio. Bas suba sprawiał, że filiżanki na półce mi podskakiwały, a szum (albo raczej świst) wentyla dalej dało się usłyszeć :P

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dzwina sprawa... ja juz zglupialem. 

Telefon ustawiony za konsola po lewej stronie a mikrofon skierowany na miejsce wylotu powietrza...

Teraz odpalam DriveClub - RACE -  Canada (pierwsza mozliwa trasa) Mercedes A klasa, Pochmurno w nocy max efekty deszczowe ------ konsola utrzymuje ten sam poziom wiatrakow (po wyjsciu do XMB przyspiesza - ok 51 db) czy gra w granicach 44-47 dB . Zauwazylem to samo co i Ty, konsola nie zniza gwaltownie obrotow robi to powoli, to samo po wylaczeniu aplikacji.

Po rozchulaniu konsoli i wylaczeniu gry po 5 minutach nadal wiatrak kreci, a sound meter pokazuje 41-43 dB...   

Wyglada na to, ze z dlugoscia pracy konsoli jej kultura wzrosla ;)

Odnośnik do komentarza


                                KONSOLA
Pomiary glosnosci    |_____D|
                                            []
                                  TELEFON  mikrofonem do turbiny odleglosc 1 cm od dolnej krawedzi obudowy.
 
Rozpoczecie pomiaru 16:00   Temp w pokoju 29.0-29.5
IDLE: ~34-35
COD:AW CREATE A CLASS                                                              41-42dB  w XMB 48dB
DRIVE CLUB RACE CANADA CAYOOSH POINT CLASA A POGODOA ZMIENNA PORA DNIA x 30       43-44dB  w XMB 47-48dB
GTA V ONLINE                                                                       42 dB   

Reszte pomiarow zrobie pozniej, albo kiedy indziej.
Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Gnom, bardzo ładne wyniki :)

Myślę, że osiągnąłeś max możliwości jeśli chodzi o wyciszenie seryjnego układu chłodzenia. Teraz pozostaje grać i cieszyć się konsolą.

Jeśli coś ją tam jeszcze słychać, to niestety trzeba się z tym pogodzić, choć na pewno nie ma źle.

 

Myślę też, że nie wróci sytuacja jaka miała miejsce z pastą MX-4.

Ja moją konsolę wymęczyłem już konkretnie w te upały i jak było, tak jest :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...