Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

XD

Pytanie nr jeden. Co Ty masz za spodnie z takimi kieszeniami?

Najzwyklejsze jeansy :P

Powaga :(

Jakas masakra. "Idealnie" pasowal do tylniej kieszeni, wszedlem na gore, wyciagam i taka niemila niespodzianka.

Niestety prawda jest taka, jakosc wiechrznia Switcha to (pipi) i tyle.

Ale jak ludzie zglaszaja, ze im sie joycony od grania wycieraja to jakos mnie to nie dziwi.

Odnośnik do komentarza

 Jocyony ożyły, po tym jak wykonałem następującą czynność (robiłem to już wcześniej, chociaż może to było przed jakimś updatem...): w trybie handheld klikam w system settings>disconnect controllers> po ich wyłączeniu wysuwam joycony> wyłączam całkowicie konsolkę> włączam> podpinam joycony i nie gubię zasięgu... Schowane za plecami stojąc w przedsionku (jakieś 4,5-5 metrów od konsoli) i to jeszcze za jedną ścianą (wychylając tylko łeb, żeby obserwować ekran), na drodze jeszcze ustawiając fotel zasłaniający całkowicie konsolkę i dopiero kontrolery zaczynają łapać laga. ALLELUJA! I tak wsadzę gąbkę, do lewego joycona, skoro już zamówiłem śrubokręt... 

Odnośnik do komentarza

odkupiłem od gościa na olxie dużo gratów do nintendo switcha, powiedział , że ma uszkodzonego w całym zestawie z pudełkiem (karton, kable, joycony itd) , więc dogadałem się z nim, że wezmę całość za daną kwotę i tylę. Ja swojego switcha sprawnego po premierze mam, dokupiłem tego dla dodatkowych joy conów. Teraz szukam metody na wskrzeszenie go. Oddałbym koledze jakby się udało. :) Ktoś coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozładowałem całkowicie Switcha i nie chciał wystartować ani się ładować. Ładowałem go ładowarką od od LG G5. Wstał dopiero na oryginalnej. Jak nie jest rozładowany do końca to bardzo fajnie się ładuje ładowarką od telefonu. Tak samo podczas gry szybciej się ładuje niż rozładowuje. Trochę to dziwne, jednak w podróż pasuje brać oryginalną ładowarkę.

Odnośnik do komentarza

Stare porzekadło mówi - sprawdź jaki jest prąd i jaki urządzenie przyjmuje i używaj odpowiedniej. Przykład - Moto X Play obsługuje ładowanie Quick Charge a ładowarka w zestawie nie. Idąc twoim tropem zawsze będzie ładował telefon 2-3 godziny zamiast 1.5h. Kupiłem żonie ładowarkę za 12 euro z Amazona i jest dobrze.

 

Ja mam inny problem - u mnie dziś OBA joycony szalały. Prawy i Lewy miał problem z zawieszaniem gałki i blokowaniem, raz ruchu, potem celowania. Kurde, wcześniej nic nie zauważyłem. Można gdzieś wysyłkowo te gąbki i śrubokręt kupić? Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Stara porzekadło mówi -- Używaj oryginalnych ładowarek, a nie będziesz miał problemu.

 

Standard USB C to standard USB C. Nie ma wielkiego znaczenia. Ładowarka od Switcha ma po prostu dwa tryby, standardowy 5V 1.5A i drugi na 15V i 2.6A. Moja od telefonu działa w standardzie USB C 5V i ma fast charge 1,8A jednak jak widać to jest za mało żeby Switch wstał po całkowitym rozładowaniu. 

Odnośnik do komentarza

 

Stara porzekadło mówi -- Używaj oryginalnych ładowarek, a nie będziesz miał problemu.

 

Standard USB C to standard USB C. Nie ma wielkiego znaczenia. Ładowarka od Switcha ma po prostu dwa tryby, standardowy 5V 1.5A i drugi na 15V i 2.6A. Moja od telefonu działa w standardzie USB C 5V i ma fast charge 1,8A jednak jak widać to jest za mało żeby Switch wstał po całkowitym rozładowaniu. 

 

15 bierze tylko switch w docku. Jak go wypniesz to jest zgodny USB PD więc nie bierze więcej niż 5v bo to nie jest zgodne ze standardem. Więc to, że nie wstał jest dziwne, albo może powinieneś nieco poczekać jak przy telefonach, wiele z nich nie bootuje się przy 0% i ładowarce i chce mieć np 5% mocy. Może go za krótko miałeś na ładowarce.

 

Ja polecam kupić sobie przedłużacz USB-C i wpiąć do docka. Dzięki temu mój switch leży obok docka na kabelku i obraz mam na TV. Nic nie zarysuje. U mnie mebel średnio pozwala mi go używać tak jak chciał producent. Podobnie w sypialni, drugi dock mam wpięty za TV i tylko przedłużacz sobie wyciągnałem. Fajna sprawa, polecam.

Wsadziłem gąbkę do lewego joycona i ... nie widzę różnicy względem tej wcześniejszej "naprawy". Tzn. nadal nie mogę grać z korytarza schowany za dwoma ścianami :(

Gdzie kupiłeś te gąbki?

Odnośnik do komentarza
Gość FunkYoSelf

Czytałem gdzieś, że są jakieś problemy z wersją neonową. Switch kupowany w Polsce właśnie w tej wersji jest tych problemów pozbawiony czy nie mam się co martwić?

Rzekoma awaryjność i problematyczność Switcha jest w dużej mierze wyimaginowana, a najgłośniej krzyczą ci co nie mieli nawet konsoli w ręku. Większość osób (w tym ja) nie ma problemów z konsolą, a mam wersję neonową.

 

Poza tym konsoli nie kupujesz na Aliexpress czy na targowisku od pani Krysi tylko w normalnym sklepie więc nawet jak by coś ci się z nią działo masz gwarancję.

Edytowane przez FunkYoSelf
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...