Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Stara porzekadło mówi -- Używaj oryginalnych ładowarek, a nie będziesz miał problemu.

 

Standard USB C to standard USB C. Nie ma wielkiego znaczenia. Ładowarka od Switcha ma po prostu dwa tryby, standardowy 5V 1.5A i drugi na 15V i 2.6A. Moja od telefonu działa w standardzie USB C 5V i ma fast charge 1,8A jednak jak widać to jest za mało żeby Switch wstał po całkowitym rozładowaniu. 

 

15 bierze tylko switch w docku. Jak go wypniesz to jest zgodny USB PD więc nie bierze więcej niż 5v bo to nie jest zgodne ze standardem. Więc to, że nie wstał jest dziwne, albo może powinieneś nieco poczekać jak przy telefonach, wiele z nich nie bootuje się przy 0% i ładowarce i chce mieć np 5% mocy. Może go za krótko miałeś na ładowarce.

 

Ja polecam kupić sobie przedłużacz USB-C i wpiąć do docka. Dzięki temu mój switch leży obok docka na kabelku i obraz mam na TV. Nic nie zarysuje. U mnie mebel średnio pozwala mi go używać tak jak chciał producent. Podobnie w sypialni, drugi dock mam wpięty za TV i tylko przedłużacz sobie wyciągnałem. Fajna sprawa, polecam.

 

 

Nie miałem za krótko, czekałem 40 minut. Chociaż następnym razem sprawdzę dłużej. Może oryginalna ładowarka jakoś komunikuje się ze switchem i jest to jakieś zabezpieczenie po całkowitym rozładowaniu baterii dla zachowania jej parametrów? Szukałem wtedy rozwiązania na stronie Nintendo i znalazłem aby podłączyć oryginalną ładowarkę. 

 

Możliwe też ,że ładowarka od telefonu nie załączyła fast charge i ładowała małym prądem który okazał się za mały aby Switch wstał. 

Odnośnik do komentarza

No to drugie jest bardziej prawdopodobne myślę. Szczególnie że quick charge to powiększenie napięcia a switch bez docka nie bierze więcej bo to niezgodne ze specyfikacją usb-c. PD czyli nowy standard daje po prostu 3 ampery o 5v.

 

Mój szary switch ma czasem przywieszki obu joyow. Celuję i nagle nie mogę, zatrzymuje się albo idę, zmieniam kierunek i dalej idę w poprzednim. Czyli obie gałki czasem szaleją. Dziś było lepiej niż wczoraj ale w trybie handheld oczywiście nic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Gość FunkYoSelf

 
Nie miałem za krótko, czekałem 40 minut. Chociaż następnym razem sprawdzę dłużej. Może oryginalna ładowarka jakoś komunikuje się ze switchem i jest to jakieś zabezpieczenie po całkowitym rozładowaniu baterii dla zachowania jej parametrów? Szukałem wtedy rozwiązania na stronie Nintendo i znalazłem aby podłączyć oryginalną ładowarkę. 
 
Możliwe też ,że ładowarka od telefonu nie załączyła fast charge i ładowała małym prądem który okazał się za mały aby Switch wstał.

 

Jeszcze co do tych ładowarek zapominacie o jednej ważnej rzeczy - kablu. Niestety kabel do ładowania Switcha nie może być z tych najtańszych, tanie kable nie wyrabiają z odpowiednim natężeniem prądu. Na budżetowym kablu to pół dnia musiałbyś ładować.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ale na szczęście kable C już nieco zjechały, nie jest to poziom tych Micro ale jak masz Micro dobry to można końcówkę Micro na C kupić i się naładuje. Testowałem. Ważne, żeby to była mocna ładowarka, nie 1A bo to jest po prostu zbyt mało.

 

Dobrze, że dają jakąkolwiek ładowarkę w ogóle, ta akcja, że nie dawali do 3DSa to rypanie ludzi od tylca. Kupisz dziecku, nie sprawdzisz i o 21 dziecko przybiega, że nie działa a ty dymasz po marketach i szukasz ładowarki.

 

Jak pisałem, kupiłem kabelki PRZEDŁUŻACZE do docka, podłączyłem je w środku i działa idealnie jako zadockowany gdy sobie leży. Idealne rozwiązanie jak masz mebel ze "szparą". Można tam położyć nawet docka i obok kłaść Switcha, bez ryzyka rys czy przegrzewania. 

Odnośnik do komentarza

Jasne. Tobie zawsze :-) W PL nie znalazłem. https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01IEHQL7G/ref=oh_aui_i_sh_post_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

Ocenami się nie przejmuj, nie działa coś na macach i dellach. Mam 2 takie, każdy działa, mam 2 docki. Idealnie się sprawdza.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

no i tu nasuwa się pytanie, czy nintendo nie mogło zrobić takiego małego, zgrabnego docka, który przy wkładaniu nie będzie rysował konsoli? Ja na swój nie narzekam, no ale biorąc pod uwage, że w środku docku jest tylko mała płytka, to naprawdę mogli to zrobić lepiej, jak np dock do padleta Wii U czy do N3DSa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skąd masz drugi dock?

Szukam jakiegoś uszkodzonego Switcha, zeby drugi dock odkupic, a nie dam 400 zl, poza tym mam już drugą ładowarkę.

Dorwałem na grupie FB ze sprzedażą rzeczy Ninny. Tam ludzie nawet pudełka kupują ;-) Gość miał docka z oryginalnego kompletu + przewód HDMI i zasilacz oryginalny. Chciał 350 - ja byłem po sprzedaży WiiU i zostały mi 2 różowe Wiiloty Plus których nikt kupić nie chciał. Dogadaliśmy się na 180 + oba wiiloty. Drogo ale mi się bardzo przydaje.

 

Co do docka jeszcze - tak, wielki on i niewygodny ale mam swoją teorię na ten temat. Przede wszystkim chodziło o wygląd, czyli żeby konsola wyglądała w docku jako jeden byt. To jest w miarę osiągnięte. Natomiast drugą rzeczą jest chęć ochrony USB-C przed wyłamaniem. Jeśli jest kabel to nie ma tego problemu, ale ten port jest malutki, wtyczka również a konsola jest dość ciężka. Jeśli nie byłoby przodu a konsola nie stałaby pod kątem, to łatwo byłoby wyłamać to złącze. A nawet pod kątem, kot czy dziecko nie wyłamie go. Ew porysuje konsolę. Taką mam proszę was teorię.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z wyłączeniem/ restartem switch? Naciskam i nic, pusty, świecący się ekran. Sleep Mode też nie działa. A przycisk od menu powoduje wejście do Newsów, w których się nic nie wyświetla. A całość po update do 3.0

 

Edit: sorry za zamieszanie - trzymanie przez 15 sekund przycisku Power pomogło. Wcześniej nie wiedziałem, że takie coś jest.

Edytowane przez Basior
Odnośnik do komentarza

Przeprowadziłem dzisiaj w końcu operację na otwartym joyconie. Lewy gubił zasięg, przeszkadzały mu sygnały wifi, nie dało się pograć nawet kładąc nogę na nogę i zasłaniając w ten sposób sygnał itp. W końcu kupiłem tę gunwianą piankę - arkusz 20x30x05, za którą zapłaciłem z wysyłką niecałe 2 dychy bo w sklepach nigdzie nie było xD Sama akcja zajęła tak jak pisał Rayos kilka stron temu jakieś 10min i bez większych problemów udało się to wsadzić. Rezultat? Różnica jak niebo a ziemia - działa zasłonięty, nie zgubił ani razu sygnału przy godzinnym graniu.

 

Jak ktoś się waha to polecam ten sposób zdecydowanie. 

 

Jeszcze fota tego zasr.anego arkusza żeby było widać, ile z tego faktycznie było potrzebne (jeszcze musiałem minimalnie przyciąć) xD

 

6pRtK4w.jpg

Odnośnik do komentarza

A to nie jest taka pianka jak w filtrach do odkurzaczy? Bo jak tak, to pełno tego w marketach typu Saturn/MM. Sam jakiś czas temu kupowałem paczkę takich arkuszy. Dwa arkusze za jakieś 5 zł. Mi to posłużyło za osłonę wlotu powietrza w zasilaczu PC.

 

Takie coś https://saturn.pl/agd-male/wyposazenie-dab-filtry-uniwersalne-dab

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...