Treść opublikowana przez łom
-
Nintendo Switch 2 - temat główny
Raczej chodzi o to że Switch 2 to jedyna konsola przenośna dostępna na rynku a one w Japonii sprzedają się bardzo dobrze. Samo PS5 pewnie sprzeda podobną ilość co PS3 i PS4 (~10 mln) a ostatnia konsola stacjonarna która zbliżyła się do mobilnych to było PS2 z 24mln, dla porównania Switch 1 to prawie 40 mln, PSP 19.5 a trup Vita 6.
-
Growe Szambo
Pewnie tak jak na start poprzedniej generacji 'nowi klienci' to ci co chcą jak najmniejszym kosztem mieć pudełko pod TV które bez problemu odpali wszystkie gry w sensownej jakości. Edit: co do gier dla 30+, pisałem już o tym że Sony kompletnie skopało generację PS5 bo oprócz Astro i GT7 wszystkie ich gry to właściwie różne odmiany action adventure. Więc jeśli PS6 będzie porażką to tylko i wyłącznie na ich własne życzenie bo to oni źle wyceniają swoje gry i to oni zaorali masę studiów które dostarczały mniejsze gry z innych gatunków.
-
Growe Szambo
Ja nie widzę w tym nic dziwnego. To są już przymiarki do kolejnej generacji. Całkiem inaczej będzie wyglądała premiera PS6 jeśli będzie na niej powiedzmy 10 exów (Astro Bot, GT7, Saros, GoY, Wolverine, GoW Laufey + kilka innych gierek w najbliższych latach) a inaczej gdyby wszystko wychodziło na PC.
-
GTA VI
Zmiany pogodowe i warunki atmosferyczne wpływające na misje były już w GTA3 Zadanie dla Asuki gdzie łodzią trzeba było zbierać paczki musiałem odłożyć na później bo przez wzburzone wody podczas burzy była o wiele trudniejsza niż normalnie. Deszcz też wpływa na sterowanie samochodami od GTA3. No chyba że zaaplikują elegancką deformację terenu i jeśli podjedziesz do misji nieprzystosowanym pojazdem a wylosuje się deszcz to misja będzie o wiele trudniejsza. Trzeba poczekać na więcej szczegółów jak to będzie wyglądało ale na motywy jak w MotorStorm Apocalypse nie liczę.
-
Dead or Alive 6
Dobrze że jest dostępna wersja Core Fighters za darmo więc można spróbować. Rozgrywka nadal jest dobra ale ten pasek 'speciala' i wszelkie jego zastosowania to tak samo nietrafiony pomysł jak paski w Soul Calibur VI. Oby ogarnęli się przy DoA7 bo Tekken poszedł już całkowicie w złą stronę.
-
GTA VI
Podziękujcie serwisom plotkarskim które przez ostatnie lata cisnęły temat że GTA6 w bazowej wersji może kosztować 100$, więc 80 wygląda w takim przypadku bardzo ok. Pewnie tak samo będzie z premierą next-genów i już widzę te nagłówki "PS6 za 1200$ !?!?!".
-
GTA VI
Do Świąt wszystkie sklepy przeproszą się z tymi 'pustymi' pudełkami jak ludzie będą chcieli kupić na prezent GTA6 i nie będzie ich to obchodziło czy jest kod czy płyta.
-
GTA VI
Serio coś takiego napisał Prowadzi ten sklep ponad 20 lat i lepszy taki budynek niż kanały graczdarie czy innych leakerów wg których jeszcze niedawno można było się dowiedzieć że GTA6 będzie kosztowało minimum 100$, do każdego budynku można wejść, będzie rozbudowana destrukcja otoczenia a robotnicy w czasie rzeczywistym naprawiają to co zniszczył gracz i jeszcze parę kilo 'przecieków' z których nic się nie sprawdziło a może Rockstar jeszcze się nie pochwalił tym wszystkim
-
GTA VI
Sklep Nor-Bit napisał że w 2027 ma być wersja z płytą, ile w tym prawdy nie wiadomo i równie dobrze może to być edycja PS6
-
GTA VI
Series S ma 370 GB na gry.
-
GTA VI
GTA5 na PC zajmowało 7 dwuwarstwowych płyt DVD których produkcja na 100% kosztowała więcej niż wpakowanie nawet 3 płyt Bluray. Jedyne wytłumaczenie to chciwość i zaoranie rynku wtórnego, bajeczki o tym że zbyt dużo zajmuje albo że boją się wycieków można spuścić w szambie. Każda inna firma jest słusznie jechana jeśli wrzucą na nośnik sam instalator ale przy Rockstar który robi gorszą akcję jest szukanie wymówek.
-
GTA VI
Sam o to pytałeś, mogę zaznaczyć na obrazku gdzie dokładnie widać DOWNGRADE
-
GTA VI
Na moje oko na nowym screenie nie ma RTAO przez co wygląda wszystko bardziej płasko i nie jest to wina pory dnia.
-
GTA VI
Wiadomo że chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Nie odsprzedaż gry, zaoszczędzą złotówkę na płycie (ale w większej skali to już miliony) a sklepy nadal będą zawalone pudełkami z grą która pasuje i do każdej konsoli a nie tylko takiej wyposażonej w napęd. A że na święta po rozpakowaniu prezentu będzie zaskoczenie że nie ma płyty? Przyzwyczają się tak samo jak na PC.
-
GTA VI
Widocznie zbiednieli od czasów premiery GTA5 na PC gdzie dali 7 płyt DVD
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Kompletnie inaczej by to wyglądało gdyby w momencie debiutu PS5/XSX każdy miał w kompie minimum RTXa 3060 i przykładowo nowe gra wymagały dobrego wsparcia RT, wtedy stwierdzenie 'konsole były przestarzałe na starcie' było by faktem. Tak samo jak faktem jest że pod względem wydajności CPU PS4/XOne już na starcie były przestarzałe i przez to 60 FPSów to była rzadkość (za to grafika dostała kopa) ale w przypadku PS5/XSX nie ma elementu który pod koniec 2020 był przestarzałym. Mało tego ze względu na obecność Series S, Switcha 2 i tragicznie niskiego w ostatnich latach wzrostu wydajności PCtów wśród użytkowników Steama to po raz pierwszy PCty nie odskoczyły konsolom. Przecież wcześniej w szóstym roku generacji nawet tanie PCty oferowały na papierze wydajność parę razy wyższą niż podstawowe konsole.
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Ma gigantyczne znaczenie bo każdy developer chce trafić do jak największej ilości klientów a nie zrobi tego tworząc grę pod niszowy produkt. Czasy Crysisa 1 minęły bezpowrotnie.
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Oho znowu jakieś dziwne uproszczenia. Która generacja, pod jakim względem i w porównaniu do czego była przestarzała? Tak, oficjalnie pod koniec 2020 były już GeForcy 3000 czy nawet 2080 i wyżej tylko po pierwsze to karty od nVidii a w konsolach jest AMD, a po drugie nawet oficjalne ceny były cholernie wysokie w porównaniu do konsol, dodać do tego kryzys koparkowy i konsole tak, były przestarzałe tylko że w porównaniu do high endowych PCtów które patrząc na Steam Survey posiadało w najlepszym wypadku 5% użytkowników i to zakładając że każdy kto miał kartę graficzną za 2000zł miał też resztę PCta z wyższej półki. Grudzień 2020
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Musiał byś mieć dużego pecha żeby wszystkie 4 padły jednocześnie.
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Te obecne 32 GB masz w jednej kości czy dwóch? Jak w dwóch to możesz sprawdzić czy to RAM czy płyta. Przy twojej karcie lepiej jest mieć 32 GB RAMu. Co innego jak byś miał GPU z 16 GB VRAMu.
-
Steam Machine
-
Steam Machine
Proszę bardzo, masz bezpośrednio 7600S (który jest troszeczkę wolniejszy od M) vs 5060. W każdym innym teście 5060 też jest szybszy. Najprawdopodobniej inny zestaw gier był na techpowerup i z tego wynika dziwny wynik.
-
Steam Machine
Jeśli to będzie działało tak jak obecnie to nadal w starszych grach które nie miały FSR3.1 trzeba będzie bawić się z konfiguracją.
-
Steam Machine
Spójrz sobie na porównanie 7600M (to co jest w Steam Machine) vs RTX 5060 Mobile. ~25% na korzyść RTX 5060 a w RT przepaść + DLSS od strzała a nie czekanie na integrację FSR4.
-
Steam Machine
To że cena jest kompletnie odklejona to fakt ale bez przesady że to tylko sprzęt do indyków. Miałem wcześniej podobnego PCta i mniej wymagające gry, crossgeny, tytuły które śmigają na Series S i Switchu 2 tutaj też będą działały. Problemem jest to że w bardziej wymagających grach to kostka do rozdzielczości max 1080p a wyceniona jest jak sprzęt który powinien zjadać PS5 Pro. W cenie Steam Machine nawet lepiej kupić lapka bo nadal dostaniemy więcej mocy już o konsolach czy PCtach nie mówiąc.