Treść opublikowana przez łom
- Growe Szambo
- Growe Szambo
-
Growe Szambo
Na PS5 Pro jest marża w okolicach 300$. To wszystko jest gdybanie z przecieków które mogą się nie zgadzać ale wynika z nich że samo APU będzie w produkcji o wiele tańsze i energooszczędne (a co za tym można wrzucić słabszy zasilacz itd.) niż to w PS5 Pro więc jeśli w 'normalnych' czasach Sony celowało w 600$ to trzeba do tego doliczyć różnicę w koszcie pamięci. Wg internetu koszt pamięci to 10$ za GB co daje 240$ za 24 GB, do tego dysk 2TB 210$, zakładając że ceny te są 3x wyższe niż zakładało Sony i za pamięć chcieli zapłacić 80$ a za dysk 70$ a teraz muszą wpakować 300$ więcej to daje nam kwotę 900$. I to są ceny sklepowe a nie takie które płaci Sony. To że nie będą dokładali tyle co przy PS3 to jasne bo na dzisiaj to 400$ ale dorzucenie 50-100$ na początek aby sprzedać jak najwięcej konsol jest możliwe. 1000$ będzie oznaczało kompletną porażkę sprzedażową.
-
Growe Szambo
Gdyby to była sytuacja jak z Valve gdzie dosłownie mieli gotowy produkt to tak ale przecież nie wiadomo dokładnie jaka będzie specyfikacja PS6. Nie wiesz czy zrobili już zamówienia na komponenty, na kiedy dokładnie planują premierę itd. Przecież takie kwestie jak ilość pamięci były zmieniane na pół roku przed debiutem, dorzucenie do PS3 RSXa było 1.5 roku przed premierą konsoli. A co jeśli przesunięcie premiery o np. pół roku nie zmniejszy kosztów pamięci ale zmniejszy koszt APU? W takiej sytuacji Sony/MS może wcześniej zamówić pamięć ale produkcję rozpocząć później, jak reszta części będzie gotowa.
- Growe Szambo
-
Growe Szambo
Nie, wywiad jest z 26 czerwca [VIP Interview] Hideaki Nishino, SIE: "I believe investment to revitalize the Japanese market is extremely important for PS5" | Famitsu .com for the latest game and entertainment news Podnieśli ceny bo chcą zarabiać tyle samo na każdym sprzedanym egzemplarzu a nie mniej, a na Pro na 100% mieli i mają najwyższą marżę. 2x wyższa wydajność od Pro? Wtedy nie nazwał bym to nawet nową generacją. Jest za wcześnie aby patrzeć na obecne ceny, bo gdyby tym się sugerować to PS5 powinno być na premierę za 7500zł bo tyle kosztował odpowiednik PS5 na rynku PC w czerwcu 2019. Sony nie może sobie pozwolić na wydanie konsoli w zaporowej cenie która ma trafić do dziesiątek milionów osób. Forumek to jest nisza, casual jak zobaczy na półce sprzęt za 1000$ to nawet nie splunie na taki kawałek plastiku.
-
Growe Szambo
Ta od razu 1500 XD Dokładnie ta sama gadka była przed premierą PS5 gdzie przewidywane ceny to były okolice 3000zł. Po pierwsze nie ma co patrzeć na PS5 Pro bo na tej konsoli zarabiają i właściwie tylko na PS5 Japan za 350$ tracą (co sami przyznali). Steam Machine? Pod względem stosunku cena/wydajność nie ma obecnie nic gorszego. Ceny jakie my widzimy w sklepach na części do PC to nie są te same które płaci Sony zamawiając sprzęt potrzebny do złożenia dziesiątek milionów egzemplarzy konsol. I najważniejsze, sam rynek zweryfikował jak wzrost ceny obniża ilość sprzedanych sztuk i dopóki nie opchną parudziesięciu milionów egzemplarzy to będą bardzo agresywnie wyceniać konsolę, nawet jeśli to będzie oznaczało zerowy zarobek (lub stratę) na każdym sprzedanym egzemplarzu. Przy PS3 tracili na początku jakieś 250$ co na dzisiaj daje nam 415$.
-
Nintendo Switch 2 - temat główny
Raczej chodzi o to że Switch 2 to jedyna konsola przenośna dostępna na rynku a one w Japonii sprzedają się bardzo dobrze. Samo PS5 pewnie sprzeda podobną ilość co PS3 i PS4 (~10 mln) a ostatnia konsola stacjonarna która zbliżyła się do mobilnych to było PS2 z 24mln, dla porównania Switch 1 to prawie 40 mln, PSP 19.5 a trup Vita 6.
-
Growe Szambo
Pewnie tak jak na start poprzedniej generacji 'nowi klienci' to ci co chcą jak najmniejszym kosztem mieć pudełko pod TV które bez problemu odpali wszystkie gry w sensownej jakości. Edit: co do gier dla 30+, pisałem już o tym że Sony kompletnie skopało generację PS5 bo oprócz Astro i GT7 wszystkie ich gry to właściwie różne odmiany action adventure. Więc jeśli PS6 będzie porażką to tylko i wyłącznie na ich własne życzenie bo to oni źle wyceniają swoje gry i to oni zaorali masę studiów które dostarczały mniejsze gry z innych gatunków.
-
Growe Szambo
Ja nie widzę w tym nic dziwnego. To są już przymiarki do kolejnej generacji. Całkiem inaczej będzie wyglądała premiera PS6 jeśli będzie na niej powiedzmy 10 exów (Astro Bot, GT7, Saros, GoY, Wolverine, GoW Laufey + kilka innych gierek w najbliższych latach) a inaczej gdyby wszystko wychodziło na PC.
-
GTA VI
Zmiany pogodowe i warunki atmosferyczne wpływające na misje były już w GTA3 Zadanie dla Asuki gdzie łodzią trzeba było zbierać paczki musiałem odłożyć na później bo przez wzburzone wody podczas burzy była o wiele trudniejsza niż normalnie. Deszcz też wpływa na sterowanie samochodami od GTA3. No chyba że zaaplikują elegancką deformację terenu i jeśli podjedziesz do misji nieprzystosowanym pojazdem a wylosuje się deszcz to misja będzie o wiele trudniejsza. Trzeba poczekać na więcej szczegółów jak to będzie wyglądało ale na motywy jak w MotorStorm Apocalypse nie liczę.
-
Dead or Alive 6
Dobrze że jest dostępna wersja Core Fighters za darmo więc można spróbować. Rozgrywka nadal jest dobra ale ten pasek 'speciala' i wszelkie jego zastosowania to tak samo nietrafiony pomysł jak paski w Soul Calibur VI. Oby ogarnęli się przy DoA7 bo Tekken poszedł już całkowicie w złą stronę.
-
GTA VI
Podziękujcie serwisom plotkarskim które przez ostatnie lata cisnęły temat że GTA6 w bazowej wersji może kosztować 100$, więc 80 wygląda w takim przypadku bardzo ok. Pewnie tak samo będzie z premierą next-genów i już widzę te nagłówki "PS6 za 1200$ !?!?!".
-
GTA VI
Do Świąt wszystkie sklepy przeproszą się z tymi 'pustymi' pudełkami jak ludzie będą chcieli kupić na prezent GTA6 i nie będzie ich to obchodziło czy jest kod czy płyta.
-
GTA VI
Serio coś takiego napisał Prowadzi ten sklep ponad 20 lat i lepszy taki budynek niż kanały graczdarie czy innych leakerów wg których jeszcze niedawno można było się dowiedzieć że GTA6 będzie kosztowało minimum 100$, do każdego budynku można wejść, będzie rozbudowana destrukcja otoczenia a robotnicy w czasie rzeczywistym naprawiają to co zniszczył gracz i jeszcze parę kilo 'przecieków' z których nic się nie sprawdziło a może Rockstar jeszcze się nie pochwalił tym wszystkim
-
GTA VI
Sklep Nor-Bit napisał że w 2027 ma być wersja z płytą, ile w tym prawdy nie wiadomo i równie dobrze może to być edycja PS6
-
GTA VI
Series S ma 370 GB na gry.
-
GTA VI
GTA5 na PC zajmowało 7 dwuwarstwowych płyt DVD których produkcja na 100% kosztowała więcej niż wpakowanie nawet 3 płyt Bluray. Jedyne wytłumaczenie to chciwość i zaoranie rynku wtórnego, bajeczki o tym że zbyt dużo zajmuje albo że boją się wycieków można spuścić w szambie. Każda inna firma jest słusznie jechana jeśli wrzucą na nośnik sam instalator ale przy Rockstar który robi gorszą akcję jest szukanie wymówek.
-
GTA VI
Sam o to pytałeś, mogę zaznaczyć na obrazku gdzie dokładnie widać DOWNGRADE
-
GTA VI
Na moje oko na nowym screenie nie ma RTAO przez co wygląda wszystko bardziej płasko i nie jest to wina pory dnia.
-
GTA VI
Wiadomo że chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Nie odsprzedaż gry, zaoszczędzą złotówkę na płycie (ale w większej skali to już miliony) a sklepy nadal będą zawalone pudełkami z grą która pasuje i do każdej konsoli a nie tylko takiej wyposażonej w napęd. A że na święta po rozpakowaniu prezentu będzie zaskoczenie że nie ma płyty? Przyzwyczają się tak samo jak na PC.
-
GTA VI
Widocznie zbiednieli od czasów premiery GTA5 na PC gdzie dali 7 płyt DVD
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Kompletnie inaczej by to wyglądało gdyby w momencie debiutu PS5/XSX każdy miał w kompie minimum RTXa 3060 i przykładowo nowe gra wymagały dobrego wsparcia RT, wtedy stwierdzenie 'konsole były przestarzałe na starcie' było by faktem. Tak samo jak faktem jest że pod względem wydajności CPU PS4/XOne już na starcie były przestarzałe i przez to 60 FPSów to była rzadkość (za to grafika dostała kopa) ale w przypadku PS5/XSX nie ma elementu który pod koniec 2020 był przestarzałym. Mało tego ze względu na obecność Series S, Switcha 2 i tragicznie niskiego w ostatnich latach wzrostu wydajności PCtów wśród użytkowników Steama to po raz pierwszy PCty nie odskoczyły konsolom. Przecież wcześniej w szóstym roku generacji nawet tanie PCty oferowały na papierze wydajność parę razy wyższą niż podstawowe konsole.
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Ma gigantyczne znaczenie bo każdy developer chce trafić do jak największej ilości klientów a nie zrobi tego tworząc grę pod niszowy produkt. Czasy Crysisa 1 minęły bezpowrotnie.
-
PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy
Oho znowu jakieś dziwne uproszczenia. Która generacja, pod jakim względem i w porównaniu do czego była przestarzała? Tak, oficjalnie pod koniec 2020 były już GeForcy 3000 czy nawet 2080 i wyżej tylko po pierwsze to karty od nVidii a w konsolach jest AMD, a po drugie nawet oficjalne ceny były cholernie wysokie w porównaniu do konsol, dodać do tego kryzys koparkowy i konsole tak, były przestarzałe tylko że w porównaniu do high endowych PCtów które patrząc na Steam Survey posiadało w najlepszym wypadku 5% użytkowników i to zakładając że każdy kto miał kartę graficzną za 2000zł miał też resztę PCta z wyższej półki. Grudzień 2020