Skocz do zawartości

Need for Speed: Most Wanted 2


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie też teraz czytałem posty na neogafie i gra ponoć czasem zwalnia...mega dziwne bo ten engine criterion w paradise i hot pursuit radził sobie perfekcyjnie

 

wina chęci dopakowania grafiki no i jednak wiecej tu miasta niż pustych przestrzeni jak w HP

Odnośnik do komentarza

No to pograłem trochę, uczucia mam mieszane ale na razie w większości na +.

Model jazdy na pewno nie jest taki sam jak w HP, jest tylko podobny do niego (kontrolowane drifty), model jazdy ułatwiony (możliwy wall driving na wąskich i ostrych zakrętach, oraz uderzenie w ścianę nie zatrzymuje driftu), ale jest o wiele więcej wystających elementów na poboczach i o wiele łatwiej się można rozwalić więc w jakimś sensie to się kumuluję.

 

W pierwszych 20min gry próbowałem zanalizować na czym polega driftowanie, z tego co zauważyłem to żeby wejść w drift trzeba nacisnąć hamulec w czasie zakręcania, a nie tak jak w HP przed zakrętem. Na szczęście drift jest tutaj ważną kwestią bo zaoszczędza w cholerę prędkości.

 

Co dalej, grafika super, Ci co narzekali na puste ulice się bardzo zdziwią, zobaczymy jak to będzie wyglądało po dłuższym graniu. (do multi przejdę po przejściu singla)

 

Co do minusów jakie wypatrzyłem to gra jest strasznie zabugowana, kilka razy grafika się rozwalała (nawet ulica znikała i spadało się w otchłań xD) lub zawieszała się w czasie kombinowania w opcjach (na krzyżaku).

Drugim minusem jest tytuł gry, mnie w sumie to nie interesuję, ważne że gra jest dobra, ale dla fanów to nie jest ten prawdziwy most wanted, jedyne co tu jest związane to policja i lista do pokonania.

 

Na razie według mnie HP > MW (zobaczymy po multi)

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza

No właśnie handicap to najgorsze co może być, chociaż skoro to Burnout to będzie na bank, żeby zawsze był blisko ktoś do skasowania ;) Dziwie się tylko, że wydali to pod tytułem Most Wanted, ok NFS rozumiem bo to większa marka niż Burnout, ale modej jazdy jest identyczny z B:P, są Takedowny, auta nawet odkrywa się tak samo jak w B:P znajdując je na mieście. Ogółem chyba można stwierdzić, że przez parę lat bardzo do przodu Criterion nie poszło, chyba że takie wytyczne od Ea dostali ;)

Odnośnik do komentarza

gra typowo pod multi - single player zalosny. Tylko po 6 wyscigow dla kazdej fury, za kazdy dostajemy punkty. Jest lista 10 kierowcow most wanted, po osiagnieciu odpowiedniej ilosci tych ze punktow odblokowuje sie wyscig z danym kierowca, po wygraniu mozemy zabrac mu fure gdy (pipi)niemy takedowna na niej. Po 11 wyscigach (okolo 2 godzin moze) mam 27% singla ;/ Liczylem na duzo wiecej. Graficznie i dzwiekowo za(pipi)ioza, widac wiele smaczkow - gra naprawde dopasowana. Dzwiek Lambo w tunelu masakra. Takedowny duzo latwiejsze niz w Burnoucie Paradise, wystarczy goscia lekko z tylu stuknac i zwykle leci gdzies na sciane. Lista ulepszen aut tez raczej nie rzuca na kolana - za kazdy wygrany wyscig i za drugie miejsce dostajemy jakis dodatek, a to lepsze opony, a to aerodynamicznego bodykita (choc w sumie nie zwrocilem uwagi czy te bodykity zmieniaja wyglad fury czy tylko statsy). Generalnie podoba mi sie, fajnie sie jezdzi ale dlugosc singla uwazam za niesmaczny zart. Aha i model jazdy to jednak nie Bournout. Czuc lekkie plywanie auta, porownalbym w sumie wlasnie do Hot Pursuit. Jezdzi sie przyjemnie choc nie kazda furą. Co do optymalizacji na PC to też nie narzekam w sumie. W wymaganiach zalecanych jest Radeon Hd 6950, na moim złomie z Athlonem II X4 3.0 Ghz i Radeonem 6870 gram z geometric details na medium reszta na full i gra raczej nie spada ponizej 30 klatek

Edytowane przez BartIrlandia
Odnośnik do komentarza

Jestem po 2h grania i po pierwsze grafa bardzo ladna, szkoda ze brak jakiegokolwiek aa. Muzyka swietna i dzwieki pojazdow wgniataja w fotel. Fajna motywacja do wygrywania kazdego wyscigu na 1 miejscu bo zawsze dostaniemy jakis power up do pojazdu. Model jazdy lepszy niz w Hot Pursuit, gorszy niz w Burnout Paradise. W sumie to on jest taki wlasnie pomiedzy tymi tytulami. Takedowny sa, ale bez animacji jak przeciwnik sie rozlatuje na scianie.

Widac rowniez ze nie pozwalaja zbytnio rozwalac supersamochodow. Burnout z swoimi nielicencjonowanymi autami pokazal co to znaczy crash testy tutaj auta sa chyba z tytanu ; )

 

Czy w autologu tez nie wyswietlaja wam sie wszyscy znajomi ktorzy graja w Most Wanted?

 

Trzeba ograc najpierw singla, potem sie zabiore za multi.

Odnośnik do komentarza
Gość gamebox24pl

A ja niestety się zawiodłem, a grałem we wszystkie NFSy od "1" zaczynając...tak, tej starej jedynki, gdzie były wyścigi tylko od A do B na długich trasach. Kupiłem Most Wanted w dniu premiery i niestety jutro będę grę wymieniał na coś innego (tylko jeszcze nie wiem co:/, chyba WRC3 pozostanie, bo FH niestety nie ma na PS3...) .

 

Minusy i plusy wg mnie

- totalna nuda. To największy mankament tej gry. Żadnego powodu by jeżdzić i wygrywać wyścigi. Samochody prawie wszystkie są od razu, fotoradarów minąłem po 2 godzinach gry 60 z 66, czyli przejechałem już prawie wszystkimi trasami, ciągle te same tryby wyścigów - obława, tor albo a do b . Te 10 wyścigów o fury to tak naprawdę zwykły wyścig od A do B i na końcu trzeba raz szturchnąć ten pojazd, by go przejąć. To jest główny problem tej gry. Brak powodu, by w nią grąć, a zbyt mało do robienia, by w nią grać dla jeżdżenia.

- beznadziejne zasady - wjedziesz w kolczatkę , a samochód jedzie dalej 150km/h szurając felgami asfalt. Nie chciałem benchmarka ps3 tylko grywalnej gry... Kompletna głupota.

-+ niezły teren. niezły, bo nie za duży, mam wrażenie, że ten ze starego most wanted był większy, i taki, że przejedzie się go raz i tyle. Tak, sporo do odkrywania, dużo tuneli, skoczni itd...ale to już było.

+ wizualnie gra jest bardzo ładna, ale ta gra jest idealnym przykładem, że grafika to nie wszystko .

 

Tak naprawdę to Burnout Paradise 2 , ale nie wszystko jest ulepszone. W BP takedowny były o wiele ciekawsze i bardziej wymagające. Tutaj raz szturchniesz samochód i ląduje na bandzie... No i tam trzeba było walczyć o samochody, a tutaj są na wyciągnięcie ręki...bardzo to średnie i po prostu mało wciągające.

 

Online jest OK . Tak jak BP2 . Fajny pomysł z playlistami - łączymy się do jakiejś serii i gra nam dobiera zadania. Do online Most Wanted się nadaje na pewno. Wyścigi wówczas nabierają zupełnie innego znaczenia, ale w singlu niestety nuda.

 

Dodatkowo beznadziejna kamera na zderzaku, za niska, przez co nie da się na niej grać, a kamera zza auta nie wszystkim pasuje - mi np. w ogóle. Do tego przydałaby się kamera z maski ... bardzo.

 

Generalnie jestem zawiedziony. Jako wielki fan samochodówek, ograłem niemal wszystkie tego typu tytuły, o wiele większą frajdę sprawiło mi brzydsze, ale grywalniejsze i po prostu sensowniejsze WRC3, które wymieniłem na MW i chyba jutro powrócę do WRC. Liczyłem na więcej. Wszystko to już było w BP , a że model prowadzenia nie jest tak arcade'owy jak w BP, efekt wypadł gorzej- auta prowadzi się trudniej, i model nie pasuje do gry w stylu BP , a raczej HP. Policja jest mocno upierdliwa, zgubienie 5 "gwiazdkowej" policji jest już po prostu naprawdę trudne. I najgorsze jest to, że nawet nie chce mi się tej policji gubić, bo nic z tego nie mam. Jakieś punkciki, by walczyć o inne auta Most Wanted..... czyli kolejne wyścigi A do B , jakich mam pełno dla każdego pojazdu.

 

I jeszcze jedno: samochodów jest 41 w gre, dla każdego przyporządkowane 5 wyścigów, ale nie ma 205 wersji wyścigów, tylko 60 i wiele z nich się wciąż powtarza. Miasto zwiedziłem , po godzinie mnie totalnie znudziło . Nie wiem, penwie się starzeję i mam coraz więcej wymagań, ale jak na 28 letniego gracza, który chciał sobie kupić nowość i pobawić w jedyny wolny dzień od pracy od dłuższego czasu po prostu się zawiodłem. HP podobało mi się bardziej i wciągnęło na dłużej. Odkrywanie tych nowych wyścigów cieszyło. Było to wszystko bardziej interesujące - potyczki 1/1 rózne, bo ścigany zachowywał się zróznicowanie. Pościgi też, bo były kolczatki, helikoptery i inne. Tutaj albo blokady albo przepychanki z policją.

 

Spisałem na szybko drugie wrażenia, po około 5 godzinach grania zdecydowałem się grę wymienić, póki trzyma wartość. Raczej szybko ją straci, do online może się spodobać - na godzinkę , bo potem znów nuży. Kiedyś gry były inne. Dużo lepiej bawiłem się ze średnim Undercoverem, który jednak miał 12(!) trybów wyścigów i fabułę. Zabawa była o wiele fajniejsza, bardziej zróżnicowana i po prostu chciało się grać. O starym Most Wanted nie wspomnę, który jest o wiele lepszą grą.

 

To gra Criteriona i widać to na każdym kroku. Dużo lepiej bawiłem się z The Run, i dużo dłużej. Zdecydowanie Criterion powinno robić dalej burnouty, a NFS niech wróci do Black Rock ... rozwijają się , i powinni dalej móc dłubać przy tej serii. Przynajmniej mają jakieś pomysły, jest jakaś fabuła i jest jakiś sens/cel tej zabawy...

Odnośnik do komentarza

popieram wczesniejsza wypowiedz. nie wiem czemu ale pierwszy raz zasugerowalem sie ocena i kupilem. gra chyba pod multi bo w singlu bez autolog (jestem bez autolog) szybko zaczalem sie nudzic. przez to ze wszystkie fury sa dostepne od razu nie mam ani motywacji do zdobywania fur ani nie przywiazuje sie do nich. po 5 godzinach daje grze 6.5/10 ot zwykly sredniak w ktorego mozna zagrac jak nie mamy innych wyscigow do ogrania.

Odnośnik do komentarza

Czy ja nie wierzę własnym oczom, czy większość ludzi gra tutaj w racery dla singla? (z jednej strony fakt, MW jako jeden z niewielu racerów miał fabułę, a tutaj to zniszczyli)

Jakby oceniać Blura czy nfs hp bez multi to też pewnie byście mówili 5/10. Single player w takich grach jest tylko po to aby obeznać się z grą i modelem jazdy, reszta głównie opiera się na multiplayerze.

Edytowane przez Tidek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jkby ktoś chciał pośmigać ze zgRedami w ten weekend to:

 

 

Sesja 1 - piątek 2 listopada, godz.: 18.00 - 22.00

Obecni online:

Butcher (PSN ID: GrzesiekPL)

Kujot (PSN ID: qra456)

Roger (PSN ID: Rogero777)

SoQ (PSN ID: SoQ_PL)

 

Sesja 2 - sobota 3 listopada, godz. 18.00 - 22.00

Obecni online:

HIV (PSN ID: WieprzekPL)

Amer (PSN ID: AmerazzzPL)

Majk (PSN ID: Majkelo)

Komodo (PSN ID: Komodo_PL)

(na sobotniej sesji mogą też być dostępni zgRedzi z piątku).

 

Więcej info na PPE.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do osób, które kończą już single player:

Na samej górze mapy jest duży obszar na którym nie ma dróg (tak na oko z 1/3 mapy). Czy wraz z postępem w grze ten obszar się odkrywa (jak np. w Driver San Francisco), czy dalej pozostaje zaciemniony?

Jeśli jest zaciemniony, to pewnie do gry będzie masa DLC z tymi terenami.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...