Skocz do zawartości

NIER


Dahaka

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolejnych dwóch godzinach myślę, że CDP Red powinno po prostu zatrudnić Yoko Taro do przepisania scenariuszy z CP 2077. To by załatwiło kwestię bugów, głupawego AI, policji itd. Jak gram w tego NieR to myślę sobie, że w ogóle nie trzeba RTX-ów ani kosmicznych mechanik. Najważniejszy jest powód, by mieć po co tą gałką ruszyć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Czezare napisał:

No wiadomo od dawna, że muzyka w NieR jest najlepsza ze wszystkich gier wszechczasów. Tak, lepsza od FF i cokolwiek tam wstawcie. Dla mnie nie ulega to najmniejszych wątpliwości...

 

I tak i nie...

Muza sama w sobie to majstersztyk, ale długość (a raczej krótkość) niektórych kawałków podczas eksploracji i to, jak ch#jowo są zapętlone, czasem powoduje irytację.

Odnośnik do komentarza

Gra zawsze miała pewną grupę nawiedzonych fanów, dla których to jest największe arcydzieło w historii, ta grupa oczywiście rosła z każdym rokiem. Ale też jest pewna granica ociężałości i nadmiaru powolnie wykonywanych rzeczy, przy której mało osób będzie w stanie skupić się na zaletach danego tytułu, bo po prostu ich będzie wnerwiać i nudzić samo granie. Nier Automata też jest kontrowersyjny, ale ma tę granicę znacznie, znacznie wyżej. Jest znacznie przystępniejszą grą. I raczej musi pozostać dużo bardziej cenioną przez większość grą. 

Odnośnik do komentarza

Nie czuję żadnego drewna, ciachu ciachu i movement żywcem wyciągnięte z nowszej części. Machnąłem nawet wszystkie 36 sidequestów z pierwszej połowy gry, bo chyba przepadają w pewnym momencie. Jest fpytę, muzyka robi gałę, grafika stoi na akceptowalnym poziomie (choć lokacje są małe i puste), gameplay jest ok. Mięsko i tak tkwi w scenariuszu, a ten jest co najmniej intrygujący i napisany bardzo dobrze. Do Residenta mam nadzieję wyrobić się z gierką, bo nie chciałbym jej odkładać na potem.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam już 20 h na liczniku (miałem grę wcześniej bo sklep mi wysłał 2 dni przed premierą) i kurcze to naprawdę nie jest drewno. Lokacje małe gra się szybko i przyjemnie. Robię dużo pobocznych bo mi to po prostu sprawia fun. Nie jak Bzduras wszystkich nie robie i kilka mi przepadło po pierwszej połowie gry. Teraz w ogóle olałem poboczne bo trafiłem do takiego punktu w grze że chce tylko wiedzieć co będzie dalej. Fabularnie ta gra dla mnie jest o wiele lepsza od i tak dobrej automaty. Gameplay gorszy odrobinę. Ciacha się wrogów przyjemnie ale jednak troszkę gorzej od automaty. Świat jest szary i smutny ale MEGA klimatyczny. Plus te powiązania z automatą które odkrywam zachęcają mnie do ponownego przejścia automaty po skończeniu niera. Dobrze że jest w game pass mam nadzieję że nie wyrzucą w maju to wrócę do automaty po kilku latach po ograniu na ps4. Aaaaa i zapomniałbym o mega zajebistej muzyce. Bije na głowę ost automaty (który znowu też słaby nie był). 

Odnośnik do komentarza

Mnie wymęczyły, bo 95% z nich to fetch questy, ale za niektórymi stoją ciekawe minihistoryjki. Jak masz awersję do zbierania 10 byczych jąder w lokacji X i dostarczenie ich do lokalnego producenta parówek w Y to śmiało sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza

 


Zarzucam tak informacyjnie, gdyby ktoś zastanawiał się na którą platformę kupić (wersja na PC ma jeszcze swoje dodatkowe bolączki), bo wbrew wcześniejszemu info gra nie działa wszędzie w 1080@60fps, nie jest też to zaznaczone w żaden sposób w sklepach (np w MS Store brak jakiegokolwiek info o wykorzystaniu XOX).

 

Od siebie mogę dorzucić, że na XSX gra dostaje dodatkowo obsługę Auto HDR, nie działa w niej za to Quick Resume.

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza

6h za mną.

 

Gra jest znakomita!

 

Brzydka, staroszkolna, ale bawię się lepiej niż myślałem:D.

 

Nie grałem nigdy w oryginał i spodziewałem się totalnego drewna z super fabułą, tymczasem gameplay loop jest naprawdę solidny. System walki podobny do Automaty, daje mnóstwo frajdy, z tego co wiem, tutaj jest największy postęp względem oryginału. System rozwoju i questy to typowy action rpg, czyli dosyć średnio bym powiedział, ale nie przeszkadza to w tym co najważniejsze, czyli: 

Setting, muzyka, fabuła, tutaj nie ma co się rozpisywać, najwyższa liga, zjada na śniadanie wszystkie nowości od samego początku. 

Grafika wiadomo, też mocno poprawiona, ale dalej jest brzydka. Gram na PS5, ta wersja ma to co najważniejsze, czyli stałe 60 fps i niskie czasy ładowania, ale nie ma innych usprawnień względem nawet bazowej ps4 (bo jest to wsteczna,  która na dodatek nie ma żadnych optymalizacji pod ps4 pro, co wydaje się oczywiste, a jednak zostało kompletnie olane przez twórców tego remake'o-remastera).

 

Na razie jakbym miał oceniać po pierwszych kilku godzinach Automata > Replicant, ale fabularnie to jeszcze przyjdzie mi ocenić na koniec.

 

------

Aha, jak ktoś ma wybór Series X czy PS5, to gra jest zoptymalizowana pod starego Xboxa One X (a nie jest jakimś cudem pod PS4 Pro) więc warto iść do M$ po egzemplarz (1440p i AF x16 na Series X we wstecznej) w tym wypadku. Ewentualnie PC, ale tutaj nie mam danych (port Automaty był do bani, więc tutaj mogą być różne kwiatki, ten developer nie słynie z dobrej optymalizacji na PC, wywalanie do pulpitu itp. kwiatki).

 

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi się gra bardzo przyjemnie. I tak, muza robi wrażenie.

Mega podoba mi się też smaczek np. po zabiciu zwierzaków, że jesteśmy uwaleni krwią.

Weiss i jego pitolenie z Nierem - mega.

Walka gorsza niż w automacie, ale i tak spodziewałem się gorszej.

No i sidequesty - tak jak piszecie niby fetch questy, ale czasem ciekawa fabułę mają.

Auto HDR na XSX także spoko.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Basior napisał:

Mi się gra bardzo przyjemnie. I tak, muza robi wrażenie.

Mega podoba mi się też smaczek np. po zabiciu zwierzaków, że jesteśmy uwaleni krwią.

Weiss i jego pitolenie z Nierem - mega.

Walka gorsza niż w automacie, ale i tak spodziewałem się gorszej.

No i sidequesty - tak jak piszecie niby fetch questy, ale czasem ciekawa fabułę mają.

Auto HDR na XSX także spoko.

Na PS5 nie wiem jak działa to Auto HDR, tam niby domyślnie wszystkie gry się wyświetlają w kontenerze HDR (te niemające HDR też), jednak efekt nie powala, mimo bardzo dobrej kalibracji mojego KS9500, jednak efekt lepszy jest w SDR, na szczęście Sony dodało tą opcję, żeby wymuszać HDR tylko, gdy gra posiada pełne wsparcie. 

 

Kurde Series X do wstecznej jednak wymiata :P. 

Odnośnik do komentarza

Krótka recenzja po 2 przejściach.  NIER Replicant ver.1.22474487139        

 

Napiszę krótko bez spoilerów. Gra jest ŚWIETNA.  OK 34 h w TYDZIEŃ nie robi się w grach średnich albo słabych. Gra mnie wciągnęła i KAŻDĄ wolną chwile spędzałem w świecie niera. Świecie smutnym dołującym i melancholijnym. Gra stoi historią. Skończyłem grę dwa razy (pozostałe zakończenia na youtube sobie walnąłem) i zdecydowanie drugie przejście jest tym WYBITNYM. Zmienia pojmowanie wszystkiego o 180 stopni. Fabuła to jest 10/10. Co do reszty. Gameplay jest ok nic wybitnego ale też nie jest drewno jak się obawiałem. Side questy niektóre fajne większość chujowa. Graficznie bardzo dobrze na xsx i ostro. Spodziewałem się 1080 p bo wsteczna ale chyba coś jest podbite. Dodatkowo działa płynniutko i technicznie bez zarzutu. Muzyka to miazga coś wspaniałego a dub angielski mi pasował. Dla mnie ta gra to 9+/10. I obecnie najlepsze co w tym roku ogrywałem. Aż naszła mnie ochota na ponowne przejście automaty.

 

Tylko dwa razy skończyłem bo odkryłem po drugim zakończeniu że 3 i 4 wymaga troszkę za dużo ode mnie grindu (szukania broni, ponownego przejścia pewnych rzeczy które już widziałem i side questów gdzie są bronie a mi się nie chce ich robić) i powtarzania a tego nie lubię. A jak czegoś nie lubię to tego nie robię :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...